74918

SG Fórumozók Képtára - http://tagok.sg.hu/keptar/

Nincs "Szívkirályevolúsün", képzeld oda, ha fáj!

Képberakás előtt olvasd el: Gyakran Ismételt Kérdések
  • Kata
    #4158
    Nem. Kata csak egy beképzelt, kiállhatatlan, hisztis, makacs, buta plázaliba. :)
  • Kata
    #4157
    Akkor ájem szori. Nekem egy barátnőm mesélte a sztorit, miszerint a barátnőjével esett meg. Ennyi.
  • IMYke2.0.0.0
    #4156
    Kata kemény csaj. Egyeseknek talán túl sok lehet: szép, vonzó, okos és őszinte.
    A mai férfiak inkább olyan "bigés" csajokat akarnak: no ész, no önállóság, no igények, bomba test és állandó szexéhség.
    Csak ugye ilyen az elméikben létezik.
    Én az olyan karakán nőket szeretem, mint Kata - az, hogy szép, csak egy plusz feature.
    Hú, szegény Kata, most mit gondolhat rólam...
    (Főképp, ha tudná, hogy soha életemben nem volt cigányszármazású kedvesem, mindig csak a "többségi társadalom"-hoz tartózó hölgyemény került szerelmes szívem középpontjába )


    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • Dynamic
    #4155
    Kedves Kata, csak a te kedvedért átnyálaztam az index Urban Legend topikját, és lőn:

    " Képzeljétek!!!
    A kollégám öccse mesélte, hogy egyik napról a másikra ronda nagy vörös kiütések lettek a száján és a szája körül az arcán.
    Elment borgyógyászhoz, és kiderült, hogy szifiliszes az arca!!!
    Teljesen megdöbbent, mert el sem tudta képzelni, hol szedhedte össze. Aztán a doki addig erosködött, hogy muszáj volt visszapörgetni az
    eseményeket... Mindent, ami csak történt az elmúlt napokban. És képzeljétek, kiderült
    az igazság: a Keletinél egy arab büfében evett gyros-t a srác, és az fertözte meg.
    Az orvos hivatalból kiküldte az ÁNTSZ-t ebbe a büfébe, és a következoket állapították meg:
    A gyros-hoz használt öntetben 8 féle ondót találtak!!!!!!!!!!! "

    Egyébként meg alaposan mellé nyúltál mert én NEKED mondtam, meg úgy általánosságban, hogy ne higgyetek el ilyen marhaságokat és nem azt, hogy te hazudtál nekünk.
  • RelakSfromhome
    #4154
    Tényleg? Hol?
  • Kata
    #4153
    Jah, persze, megint én kezdtem... Elnézést!
  • RelakSfromhome
    #4152
  • K.András
    #4151
    Kis pofozkodás mindig lesz :)
  • RelakSfromhome
    #4150
    Nem kéne mán megint kezdeni!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #4149



    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • Kata
    #4148
    Te neveztél burkoltan hazugnak. Amit köztudottan rühellek. Nagyon kevés erényeim egyike az őszinteség, és erre rohadt kényesen vigyázok.
  • IMYke2.0.0.0
    #4147
    Romungrók = nem tartják magukat cigánynak, csak abban az esetben, ha előnyük származik belőle. Elhiheted.
    Romungrók pedig többnyire "muzsikus cigány"-okként voltak ismertek még annó. Dankó Pista neve mond valamit?
    A mostaniak pedig büszkék erre a származásra, és ezért nem vegyülnek az alja cigánnyal, sőt, kikérik maguknak, ha őket "lecigányozzák".
    Ők a "romák".
    Romungró például: Farkas Flórián, Choli-Daróczi József.
    Sőt, majdnem minden cigány "híresség".
    Beás cigány, de már tagadja: Teleki László (korábban Kalányos László volt)
    De ebbe most ne menjünk bele szerintem.
    A "cigányozásból" nekem elegem van. Pedig, hiszitek vagy sem, engem nem zavar, ha cigánynak neveznek (büszke nem vagyok rá, de megszoktam), csak azt gyűlölöm, hogy ha valamire képes vagyok, valamit tudok, azt azért nem fogadják el, mert én (mint cigány) mondom...
    Na erre szoktam berágni!
    A politikát meg rühellem!


    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004

  • Calver
    #4146
    legyilkolandó állatkinzóknak
  • Dynamic
    #4145
    Hihi, van egy régi közismert mondás.Úgy kezdődik "bagoly mondja..."
    De amúgy miért is vagyok bunkó?Főleg annak tudatában, hogy TE egyfolytában okoskázol, ne pattogjak, meg menjek pihenni.
  • Davidus
    #4144
    Akik kilopják a szemem meg lebökik nagymuterom kutyáját vasvillával azokat hogy hívják ?:D
  • K.András
    #4143
    Romungronak azokat a cigányokat hivják akik nem tudnak cigányul beszélni,de persze cigánynak tartják magukat!
  • IMYke2.0.0.0
    #4142
    No, megyek vissza fordítani, meg PoP-ozni...

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • IMYke2.0.0.0
    #4141
    Hm. Megijedtetek tőlem?

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • IMYke2.0.0.0
    #4140
    Amit még szeretek ebben az országban: "egykalap alá vétel"
    Szerintem nagyon szűk az a - nem cigányszármazású - réteg, mely tudja, hogy Magyaroszágon 13 nemzetiség él.

    1993. évi LXXVII. törvény, IX. fejezet, Záró rendelkezések

    61.§ (1)E törvény értelmében Magyarországon honos népcsoportnak minõsülnek: a bolgár, a cigány, a görög, a horvát, a lengyel, a német, az örmény, a román, a ruszin, a szerb, a szlovák, a szlovén és az ukrán.

    Azt meg még kevesebben tudják, hogy a cigányok sem egységes csoportot alkotnak. 12 alcsoportból állnak, melyek helyi nyelvjárásokat és szokásrendszert jelentenek. Pl.: beások, kalderások, kolompárok, ticsánok stb.
    Akiket leginkább kirívóan öltözködve láthattok az utcákon, azok nem beások. Miért?
    Mert anno, a romániai bányákban rabszolgákként dolgoztatott cigányok (beás = bányász) az ezernyolcszázas évek közepén (tehát, a nyelvújítás előtt) átszökdöstek az akkori (ma történelmi Magyaroszágnak nevezett), erősen német, magyar lakta területekre és a kezdeti - kb. 20-30 év - nehézségek után, a hozott szakmájukkal megbecsülést és némi bizalmat kaptak. Cserébe, ezek a népségek megpróbálták felvenni uradalmaik szokásait - vallás, öltözködés, viselkedés.
    A kirívó félrelépések ellenére elmondható, hogy a mai Magyarországon leginkább beilleszkedett réteg (romungrók - akik magukat már nem is tartják cigányoknak, sőt gyűlölik azokat. Többnyire cigány zenészcsaládokról van szó.) után a beások és a kalderások azok, akik a legjobban beilleszkedtek, és megpróbálnak szegény, de tisztességes módon megélni.
    Persze, beszélhetnék a "megélhetési bűnözésről", meg a sok ilyen-olyan gazemberi viselkedésről, de ez a fórum kevés lenne ennek megvitatására.

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • Kata
    #4139
    Értem, okoska. Azért ha időd engedi a magas lóról ugorj le közénk, és a lekezelő, bunkó hangnemet is elhagyhatnád. Nem áll jól neked.
  • Dynamic
    #4138
    Figy, azért annyira nem érdekel a sztori, hogy összejöjjek valakivel aki elmondja, hogy mi történt az ismerős ismerősével.
    Mellesleg az UL egyik alaptörvénye, hogy úgy adják elő, hogy ismerőssel történt.
    Pihenni meg majd este fogok, felszólításra sajnos nem megy.
  • IMYke2.0.0.0
    #4137
    Igen, a cigányok (mert utálom a "roma" szót, túl mesterkélt!) majdnem onnan származnak. India és a mai Pakisztán közti prériről, bár egyes antropológosok (a Kedvesem is hallgat ilyet a PTE-n) vitatják a közvetlen indiai származást, én amondó vagyok, hogy ez nem kérdéses.
    Az már más kérdés, hogy a Mongol Birodalom, majd később a Török invázió elől miért kezdtek Európa felé menekülni, s amikor lecsitultak a dolgok, miért kezdték magukat a "Fárao népe"-nek hívni (tudniillik így kaptak, nem egy helyen áthaladáshoz szükséges ún. "menleveleket" - ma ezt menetlevélnek ill. útlevélnek hívják)...
    Az "én" cigánycsoportom, a beások, tulajdonképpen románok.
    A román nyelv archaikus változatát beszélik, melyet a XIX. század közepétől Erdélyben elfelejtettek, és a század végén, a nyelvújítások végképp megreformáltak.
    Persze, még így is érthető számunkra a román nyelv, de ezt úgy kell elképzelni, mint egy budapesti számára a "pálóc" nyelvjárást --- óma = alma (pl.)

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • Kata
    #4136
    De adj elérhetőséget, összehozlak az ismerősömmel, és majd ő elmeséli neked...
  • FtranX
    #4135
    ha valakire ránézel, már az öltözete alapján is simán meg lehet mondani, hogy milyen ember, ha meg beszél az ember vele, akkor annál inkább. nem számít, hogy roma, arab, magyar, néger.
  • Kata
    #4134
    Jól van okoska, pihenjél.
  • Dynamic
    #4133
    Sok mindent olvastam újságban, amiről biztosan kiderült, hogy kamu.A nagyotmondás nagymesterei a Blikk, Mai Lap, Hihetetlen és egyéb ostoba szennylapok.
  • Kata
    #4132
    Nem olvastál újságokat? Mert akkor ne pattogj itt.
  • IMYke2.0.0.0
    #4131
    Igen, ismerem.
    Annak idején jártam én is így.
    De volt olyan hely, ahol meglepődtek, hogy a pécsi JPTE Komarov (most PTE Babits Mihály) elit Gimnáziumában érettségiztem, és a szakmám földmérő, meg értek ehhez, ahhoz stb.
    Szóval, azoknak, akikről "lerí" az arcukról, és azoknak akiknek nem, de a nevük olyan, sajna nem sok esélye van a mai Magyarországon.
    Amikor kiderül rólam, beszélgetés közben - mert provokatív módon, kiszoktam hangsúlyozni a vezetéknevem, hogy lássam, miként fogadják a meglepőt - megtudják a származásom, (általában) illendően visszafogják a meghökölést az emberek.
    Nehéz lehet elhinni, hogy egy barbárnak, koszosnak, bunkónak tartott "népségből" is lehet valaki egyetemet végzett, értelmiségi szakember, aki többet tud(hat), mint a környezetében - esetleg - bárki.
    Ilyenkor az jut eszembe, ami már közhely:
    Amerikában az afro-amerikaiak (négerek) sokáig nem tölthettek be közhivatalokat. Aztán megört a jég, a 30-as évek nagy bevándorlási hullámai megjhozták gyümölcsüket, s azok az emberek, nációk, akik itt, Európában gyűlölték a cigányokat, zsidókat, ott, Amerikában megszavazták a niggereknek (bocs) a közhivatalokat...

    Áááááá, na mindegy, nem erről akartam beszélni. Bocs.

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • Dynamic
    #4130
    Az én haverom haverjának a haverja, meg éces tűvel szúrkál a diszkókban.Nehogy elhiggyetek már ilyen marhaságokat!
  • hykao #4129
    Aki téged arabnak nézett, az biztos nem antropológus volt.
    Én a képek alapján inkább indiainak néztelek volna (ha már keleti népek közül kell válogatni), de ha jól tudom a romák onnan származnak.
  • MIMACSKA
    #4128
    egyánltalán=egyáltalán
  • Dynamic
    #4127
    UL
  • MIMACSKA
    #4126
    Hát sajnos.....de ennyi erővel ne egyél sehol csak otthon...Sőt ott se hisz csak a jóisten tudja mi van a kajákban.
    Amúgy én szeretek étterembe enni ( jobbakban )
    Meg otthon főzni is imádok.....
    Egyánltalán.........imádok enni
  • K.András
    #4125
    Nekem is van egy roma haverom,hát a beszéd meg viselkedés alapján meg nem mondanák rola hogy roma,kinézetre sajnos igen,és ebböl nem kevés hátránya van.Munkahely keresésé a következö,telefon kiszemelt munkahely felhiv,telefonon leduma okés minden,odamegy az az elsö mondat hogy betelt,holott alig két orával elötte telefonált :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #4124
    Ja, és az étterem egy három csillagos intézmény része volt, nagy, idegenforgalommal.

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
  • IMYke2.0.0.0
    #4123
    Én dolgoztam egy étteremben - 1 évig, még az egyetem megkezdése előtt.
    Kezdetben botcsinálta pincérke voltam (örültem, ha 2 tányért ki tudtam vinni löttyintés nélkül), aztán a max (amit be mertem vállalni) 6 tányér volt...
    Na szóval.
    Egyik nap reggelén, megyek be konyha.
    Szakácsnéni, akit jól ismertem, mert a szomszéd faluban lakott, veszi elő a levest a nagy (ipari) hűtőből.
    Már kezdett gyanús színe lenni nekije, de látom, hogy fogja a nagy kondérkát, és meríti bele egy kisebbe, amit aztán tesz fel a melegítő gáztűzhelyre...
    Az a leves legalább 1 hetes volt, a szélén már kocsonyás csíkok voltak.
    Na, képzelhetitek mik vannak még, amikre nem is gondolunk...!
    De ez a rejszolás, ez túl tesz mindenen!

    Ja, egyébként engem már néztek arabnak, a nagy görbe orrom, meg a kreolosan barna bőröm miatt.
    De amikor megmondom nekik, hogy roma származású vagyok, meglepődnek, és azt mondják (általában), hogy ezt nem is gondolták volna...

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004

  • K.András
    #4122
    Pizzát sem szabad rendelni abba beleturháznak,a mecibe belepisálnak,a börgerbe beleszarnak,a csirkésnél influenzás leszel,a gyros-ba is a gedva van.LOL hát lehet enni valamit ebben az országban amibe ninscen belecsinálva egy nagy adag valami???:))
  • hykao #4121
    Amúgy nehogy azt hidd, hogy a műanyagkaja gyárban nincsenek efféle mókák...
    ...meg még sokkal nívósabb helyeken is sajnos
  • hykao #4120
    Na jó, de te nem vagy arab.
    Más kultúra - más szokások ...
  • IMYke2.0.0.0
    #4119
    Ejnye-bejnye. Na látod, pedig épp meg akartam kérni a kacsódat, de így ... Így csak sima - virtuális - kézcsók jut néked.
    PEdig már elképzeltelek, amint főzöd nekem a sok finom pocónövelő ennivalókat, hmmmm

    Mindennemű, magyarításra vonatkozó kérdés előtt mindig nézd meg a HONLAPOMON lévő ".:Magyarítás lista:." -t!
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004