1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • Hmuda
    #725
    Én is. 2004-ben is megtettem, idén is meg fogom.
  • Sephi
    #724
    En megteszem :D
  • Hmuda
    #723
    Szerintem ez nem csak Nagyváradon jellemző. Nem azért viselik a törülközőt, hogy beszédtémák legyenek, hanem hogy emlékezzenek egy nagy emberre.
  • Sephi
    #722
    Az a baj hogy en nagyvaradon elek es ha nekiallok turulkozovel menni az utcan vagy meloba hat... nos maradjunk annyiban hogy kibeszelnenek :D
  • CrucifX
    #721
    En tavaly lemaradtam rola, ez a forditas is azt segiti elo, hogy ne felejtsem el iden - vegre van douglas adams-es polom (rendeljetek ti is jol, KITUNO minosegu, jo aron), torulkozot felkapom es szepen bejarom a varost ;)
  • Lacee
    #720
    vegyetek rá ti is minél több embert, nem akarok egyedül rohangálni törölközüvel a vállamon :)
  • magus
    #719
    1 nappal a szulinapom utan

    bizarr
  • Lacee
    #718
    ez aranyos, lehet h beszállok :)
  • Sephi
    #717
    Hihe :D
  • CrucifX
    #716
    Tessék megnézni a jobb felső sarkot (unatkoztam es epp raertem ket sor kozott ;D )
  • Sephi
    #715
    En sem.
  • Hmuda
    #714
    Sajna én nem a GUS-ra fogok, mert bár tényleg jó könyv, messze nem a kedvencem. :-(
  • Lacee
    #713
    de A Nagy Könyv-ben remélem mindenkinek világos, melyik külföldi műre kell szavazni :)

    Réz András beszél róla röviden, a TV menüpontnál.
  • LSL
    #712
    Én még csak a3. közepén járok...
  • RelakSfromhome
    #711
    Most fogom az 5.-et kezdeni
  • Hmuda
    #710
    Hát nem is tudom mit gondoljak a POV puskáról. Majd elválik. :P
  • LSL
    #709
    VÁÁ még a pán galaktikus gégepukkasztó receptje is benne van :DDD
  • Aquir
    #708
    ez jó :)
  • Lacee
    #707
    itt egy aranyos kalauz a kalauzhoz :DD
  • Cnut
    #706
    4. kötet elején vagyok.
  • Cat #705
    Az már természetes, hogy a mozielőzetesek hamar utat találnak az internetre – a mozitörténetben azonban most először fordul elő, hogy egy kizárólag a netre tervezett, elektronikus mozielőzetes olyan nagy sikert arat, hogy a stúdió végül úgy dönt: felnagyítja és filmszalagra másolja.
    A Galaxis útikalauz stopposoknak (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, hazai bemutató: június 16.) persze már a bemutatója előtt hatalmas rajongótáborral rendelkezik, hiszen a könyv szinte minden nyelven egyformán legendássá vált. Az interneten közzétett speciális mozielőzetest annyian töltötték le, hogy a Buena Vista International vezetői úgy döntöttek, ki kell használni a népszerűséget – és a digitális változatot áttették celluloidra.
    A Galaxis útikalauz filmváltozata egyébként is felborzolta az internetes kedélyeket: az angol vígjáték jelenleg is több mint 7000 topicban van jelen és több mint 2200 blog témaköreként szerepel: és ezzel az idei nyári filmek között a legtöbbet emlegetett.
    A galaktikus útikönyv számára kutatást végző stoppos ufó és földi barátjának kalandjai a világ legfurább űrlényei között a Disney-filmeket is forgalmazó stúdió idei legnagyobb sikere lehet.
  • Hmuda
    #704
    Dettó. Számolom a másodperceket. :D
  • Aquir
    #703
    vihar előtti csendben várok :)
  • Lacee
    #702
    topic UP!

    már csak 17 nap a bemutatóig.... hova tűnt mindenki?
  • [NST]Cifu
    #701
    A #3-as trailerből még mindig nincs jobb minőségű változat? :)
  • RelakSfromhome
    #700
    Jeah, pöpec lett :D
  • Lacee
    #699
    lehet, hogy már nem valami friss hír, de én csak most vettem észre:

    megújult a hivatalos honlap
  • Eye-scream
    #698
    Énisénis! :)


    Viszlát, és kösz a halakat!

    - Azt hiszem - mondta a lány sietve, mély, rekedt hangon -, hogy az imént nagyon haza akartál menni.
    - Csak semmi sietség - mondta Arthur könnyedén. - Szeretném, ha mondanál egy történetet.
    A lány a tavat nézte és töprengett.
    - Jól van - mondta - ez csak egy rövid történet lesz. Nem olyan mókás, mint a tiéd, de... Mindegy.
    Lefelé nézett. Arthur érezte, hogy ez most egyike azoknak a pillanatoknak. Olyan volt, mintha a levegő
    mozdulatlanul várakozva venné körül őket. Arthur azt kívánta, hogy a levegő bárcsak elmenne a
    francba és a saját dolgával törődne.
    - Amikor gyerek voltam... - mondta a lány. - Az ilyen történtek mindig így kezdődnek. "Amikor gyerek
    voltam...". Mindegy. Ez az a rész, amikor a lányok hirtelen azt mondják hogy "Amikor gyerek voltam"
    és így könnyítenek a lelkükön. Nekünk is itt kell kezdeni. Amikor gyerek voltam, az ágyam fölött függött
    egy kép... Nos, eddig milyen?
    - Tetszik. Azt hiszem jól haladsz. Korán és kedvesen teszed érdekessé a hálószobát. De talán
    kezdhetnénk valamit a képpel.
    - Ez egy olyan kép volt, amit a gyerekeknek szeretni kell - mondta -, azonban ez nem működik. Tele
    megnyerő pici állatokkal, akik valami megnyerőt csinálnak, ismered?
    - Persze. Engem is terheltek vele. Nyuszik mellényben.
    - Pontosan. Sőt, ezek a nyuszik egy tutajon voltak, amin voltak még válogatott patkányok és baglyok
    is. Talán még egy rénszarvas is volt ott.
    - A tutajon.
    - A tutajon. És egy fiú ült még rajta. A mellényes nyulak meg baglyok meg patkányok között. Egy olyan
    vidám, cigányképű utcagyerek-fajta.
    - Jujj.
    - A kép aggasztott, ezt kell, hogy mondjam. Volt ott még egy vidra, ami a tutaj előtt úszott és én a tutaj
    alatt ébren feküdtem esténként és azért aggódtam, hogy a vidrának húznia kell a tutajt, az összes
    szerencsétlen állattal együtt, akiknek egyáltalán nem kellene egy tutajon lenniük, és a vidrának annyira
    vékony volt a farka amivel a tutajt húzta, hogy azt gondoltam fájhat neki, ha állandóan húznia kell. És
    ez aggasztott engem. Nem nagyon, csak mindig egy picit.
    - Utána egy nap - emlékszem a képet évekig néztem minden este - hirtelen észrevettem, hogy a
    tutajnak van egy vitorlája. Előtte soha nem láttam. A vidra meg jól volt és egyedül úszkált. - Vállat vont.
    - Jó történet? - kérdezte.
    - A befejezés kicsit gyenge, de megható és lehet osztani a zsebkendőket.
    - Fenchurch nevetett és átölelte a lábait.
    - Ez csak egy hirtelen felfedezés volt, az aggódás évei eltűntek és már nem nyomasztott a dolog
    annyira. Olyan volt mint amikor valami nehéz súlyt, amit éveken át cipeltél végre lerakhatsz, amikor
    rájössz, hogy van más szín is a feketén kívül, vagyt amikor egy száraz fadarab kihajt. Majd egy belső
    hang hirtelen azt mondja "Hagyd abba az aggódást, a világ jó és tökéletes hely. Sőt, igazán
    gondtalan." Talán azt gondolod, hogy én ezt most azért mondtam, mert így éreztem ma délután.
  • RelakSfromhome
    #697
    Vendéglő a világ végén 24. fejezet vége.

    -Tehát lényegében egy percen belül landolni fogunk?
    - kérdezte Arthur.
    -Nos, nem annyira landolni, mint... ööö... mint in-
    kább...
    -Mint inkább mi? - kérdezte Ford élesen.
    -Hát - válogatott a kapitány óvatosan a szavak kö-
    zött -, úgy rémlik, hogy a lezuhanás jobban...
    -Lezuhanás?! - kiáltott fel egyszerre Ford és Arthur.
    -Ööö... igen - mondta a kapitány. - Igen, azt hiszem,
    ez része a tervnek. Volt rá valami borzasztó nyomós ok,
    ami pillanatnyilag nem akar beugrani. Valami, ami azzal
    volt... ööö...
    Ford felcsattant:
    -Az egész bagázs egy rakás szerencsétlenség! - ordí-
    totta.
    -Ja, igen - csillant fel a kapitány szeme -, most már
    emlékszem. ez volt az az ok!

    ugyan az, 26.fejezet közepe táján:
    -Mért nem képesek az emberek békében és harmóni-
    ában élni egymással?! - sopánkodott Arthur.
    Ford hangos és rendkívül öblös nevetésre fakadt.
    -Negyvenkettő! - mondta sunyi vigyorral. - Hiába,
    nem megy! Na, nem baj.
    Arhtur úgy nézett fordra, mintha az megőrült volna, s
    minhogy semmi sem utalt az ellenkezőjére, úgy érezte,
    tökéletesen helyénvaló a feltételezés, miszerint csak-
    ugyan így áll a helyzet.
  • Sephi
    #696
    Amugy a Ketseg alzacaban is van utalas erre a lovas jelenetre szal halgassa' el mert neked megyek trambulinrol!
  • Hmuda
    #695
    Az a síma DG, most a Kétség Lazacáról volt szó és mivel arról a könyvről szólt az beszólás, amire az üzeneted ment, a fene se hitte volna, hogy te nem arra gondolsz.
  • Sephi
    #694
    Dirk Gently vazeg... Lo... Emelet?
  • Hmuda
    #693
    Ezen én is gondolkoztam. Szerintem az orrszarvúsra gondolhatott.
  • Szid
    #692
    Az most mellik jelenet?
  • Sephi
    #691
    Az a jelenet a loval... eskuszom kevese volt azoknak a torteneseknek az eletemben amikor aszitem megfuladok :D
  • Inquisitor
    #690
    Jobb ha nem, olyan lenne mint a "majdnem" erdeti DÜNE könyvszéria vagy a "majdnem" eredeti Asimov könyvutánzatok, amiken Frank Herbert és Asimov félméteres betükkel írt neve alatt a kontárok neve hangyap*csniy méretbe merik csak kiírni ...
  • RelakS
    #689
    Ja, utóbbit sajnálom, hogy félkész. Valami D.A. fanatikus befejezhetné, esetleg a talán meglévő kéziratok alapján.
  • Inquisitor
    #688
    Ha tetszik olvasd el a Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodáját is, mert az is nagyon jó! Van neki egy második része is, de ahhoz picit D.A. rajongónak kell lenni, mert nehezebb falat. Meg a Kétség Lazacában van egy félkész harmadik része is.
  • Lacee
    #687
    ohh, köszöntem szépen :)

    jó kis buli volt tegnap este, most kb úgy érzem magam, ahogy Arthur lehetett a történet elején... :P


    mégOFFabb:
    Dzsinivel mi van?
  • Arch
    #686
    Off:

    Boldog Szülinapot! :)

    Ha erre jársz... :)