6021
Ki lesz a legjobb?
  • Waterhorse
    #1168
    Nem is mondtam a Palcsó Tomira, hogy ő benne van abban a favoritba, akiket a zsűri azért szeret mert egyéni előadásmódja és stílusa van. Van egyéni hangja az igaz, de szegény ki fog esni, bármennyire is bírom a srácot. Előadóművészetből sajnos 1-es. Nem kell ezért megkövezni a Palcsó fanoknak mert bírom őt, de ez van.

    Az Esztiről, és Boogie-ról a véleményed pedig szubjektív, amit nyugodtan elmondhatsz, és el is fogadom, de ebben az esetben egy olyan üzenetemre válaszoltál, ahol szinte tényekre, és a zsűritagok meglátására tértem ki. Az én szubjektív véleményem pedig részben egyezik ezzel.

    Ádámmal pedig csak irónizáltam, de már mondtam. Nem én állítottam róla, hogy "vicc". Ezért is van/volt idézőjelben és ezért használtam ezt az idegen szót: irónia. Ebben az esetben nekem ugyanaz a véleményem mint neked, hát nem érted?:))
  • Rózsalány
    #1167
    asse láttam:DD
  • Vlala #1166
    a szilveszteri kabaréban előadott valami felejthetőt, de azon kívül még nem.
  • Rózsalány
    #1165
    ti már hallottátok Somát énekelni? mer én még soha sehol. nem vagyok Bp-i, nem tudom ott hol szokott fellépni de én azt sem tudom, hogy milyen énekes. azt tudom, hogy jazzt énekel...
  • Vlala #1164
    másrészt, EZ a zsűri bactatja a játékosokat, hogy mutassanak már valami újat.

    Pressernek kb. 40 éve ugyanaz a stílusa, Pély is pályafutása kezdetétől csak nyávogni tud, Soma - na jó, neki könnyű, nincs is stílusa, a Bakátsról fogalmam sincs, ki a fene, talán Pierrot az egyetlen, akitől láthattunk már két különböző előadásmódot.
  • Sil3nt
    #1163
    íjjj de nem értek veled egyet...pl. Palcso Tamás azért basztatják, hogy mutassaon újat és tárja ki magát...ő ilyen kis félénk, szerény, de jó hangja van. Bartók Eszter aztán qurva nagy egyéniség...mindig ugyan az a nyávogós nyafka, nem törődöm hang, előadás módja isszonyat.
    Boogie megmár annyira vicces, hogy olyan groteszk
    Szerintem Ádám jó, és nem vicc
  • Waterhorse
    #1162
    Kicsit tévedtek ebben. Nem azt kérik, hogy új arcot mutassanak. Azt kérik mutassák meg saját magukat. Nem véletlenül favorit a zsürinél Boggie, Eszter és Tóth Gabi például.

    Gabira kitérve, ő is csak azért hangzik egyéninek mert folyton nyávog, nem beszédben értem, hanem éneghangban. Most vettem ezt észre ezzel a Herkules zenével, amikor föl kellett álnom a tv elől, mer elszólítottak, és csak a hangját hallottam a csajnak. Hát ez csak üvütözés volt, nem ének.

    Szóval visszatérve a témára, ott tartottam, hogy kik a favoritok. Azokkal szemben akiktől, úgymond "mindíg újat kérnek", vagyis pontosabban azt, hogy mtasson már magából is valamit. Az ilyen ember vagy nem ismeri magát, vagy fél, vagy sunyi magából mutatni bármit is, álarc mögé bújnak. Ezért lesznek azok jók akiknek az előadásmódjukat, mindegy, hogy milyen műfajban kell megmutatniuk, de az utalni fog hangzásilag magára az előadóra. Annak ellenére, hogy én birom az Ádámot is, (föleg mert egy "vicc"), és mindíg jókat nevetek rajta (ez itt az irónia helye). Talán Írigy Mirigyék az egyetlen kivételek ezalól az önmegmutatás alól, a jelenleg praktizáló előadók között:))
  • Rózsalány
    #1161
    hát ez tényleg jó:DD és mijen igaz!!!:)))
  • Vlala #1160
    Banyek, ezt mintha én írtam volna a szombati italozás után... totál az én szavaim!
  • AnuluWork #1159
    Ez jó! :)
  • winnie
    #1158
    már nem szimpi miután a Bakácsnak benyögte hogy éljen a tilos! Az ilyen ember szánalmora való Bakáccsal együ

    lol, csak azért, mert más az ízlése, mint neked?:)
  • winnie
    #1157
    még nem jött ki a reease, de nemsokára majd le lehet
  • desigo
    #1156
    Le lehet valahonnan tölteni a mostani részt a korridor.tv-n kívül?Ugyanis az fizetős...
  • Alien
    #1155
    "Kérdem Én: - Bartók Eszter, Boogie, Caramell mi újat mutatott az EGÉSZ döntők során? Mindegyik egy stíulsba, hangnemben énekel. Pál Tamás, Bálint Ádámot, Palcsó Tamást meg fojton szivatják, hogy új stílus, új arcot mutassanak meg - hát ez LOL"


    PONTOSAN
  • Sil3nt
    #1154
    szeintem boogie jó, de most túl spirázta a mozgsát, már nagyon groteszk volt... Torrens Dani volt mosz az egyik legjobb, de már nem szimpi miután a Bakácsnak benyögte hogy éljen a tilos! Az ilyen ember szánalmora való Bakáccsal együt
  • Sil3nt
    #1153
    egyetértek veled..eleje óta nem szimpi a Bartók Eszter, egyértelmű hogy a Levente maradt volna bent (szerintem). Mindig azt mondja a kedves zsűri, hogy mutassanak újat megukból. Kérdem Én: - Bartók Eszter, Boogie, Caramell mi újat mutatott az EGÉSZ döntők során? Mindegyik egy stíulsba, hangnemben énekel. Pál Tamás, Bálint Ádámot, Palcsó Tamást meg fojton szivatják, hogy új stílus, új arcot mutassanak meg - hát ez LOL
    Szerintem az egész CSAK pofára megy...
  • Alien
    #1152
    Vááá pedig majdnem kiesett a Bartók Eszter, kár, hogy nem a Levente maradt benn, a kettőjük közül egyértelműen a Leventét tartottam volna benn. Na nem baj majd legközelebb :D

    A Boogie-t ti csípitek? Én nem igazán mert, hülye a mozgása, tekeredik össze-vissza... A másik, mindig azon panaszkodik a zsűri másoknál, hogy mutassanak új dolgot. Könyörgöm a Boogie milyen új dolgot mutat???? Mindig ugyanolyan stílusban énekel... Meg valahogy állandóan erőlteti magát.. Nem birom.

    A Palcsó Tamás szerintem nem volt rossz tegnap.
    Még mindig Pál Tamást és Bálint Ádámot birom a legjobban, hajrá srácok.

    Ja még vmi: azért a Tóth Gabriella se volt semmi tegnap.
  • Szabina
    #1151
    Nekem is ez a bajom vele, valahogy nem bírom nézni, ezért csuktam be a szemem
    (jajj, de gonosz vagyok)
  • Rózsalány
    #1150
    egyet értek! szerintem is nagyon visszafogottan énekel a palcsó t. sokkal több lehetnme benne, ha nem lenne ennyire nagyon gátlásos:)

    a pál t meg nekem sem szinpatikus, a feje vlahogy taszít engem:8 meg a ronda fogai, lehet, hogy dohányzik... viszont nagyon jó a hangja, főleg ebben a misical stílusban!:)
  • Szabina
    #1149
    A Pál Tamás nekem nem szimpi, viszont a tegnap hatalmasat énekelt Ő is. Én becsuktam a szemem, és azt éreztem, hogy ha meglenne az a musical CD-n, biztos hogy többször is meghallgatnám, és a hagnja most nagyon megtetszett (csak kár, hogy nem annyira rokonszenves a srác, bár ez nem igazán számít)

    Nagyon drukkoltam, hogy ne ejtsék ki a Bartók Esztit, pedig mérget mertem volna rá venni, hogy a Soma nem rá fog szavazni.

    A Palcsoó Tamás szerintem is tehetséges, de annyira merev szegénykém. Remélem nem veszitek nagyképűségnek, amikor énekléstechnikai hibákról beszélek, de ha én lennék az énektanára, akkor azt tanítanám meg neki elsősorban, hogy hagyja elengedni a hangját. Úgyanis nem tudom gondoltatok e már arra, vagy feltünt e valakinek, hogy ha nem lenne a kezében mikrofon ami felerősíti a hangját, akkor alig lenne hangereje! A merevsége miatt, olyan mint ha a fejében megállna a hang, és nem akarna tovább haladni. Én sokszor érzem azt hogy nem akar neki rendesen megszólalni és néha a magasabb hangoknál nagyon éles. Szóval én is kivételesnek tartom a hangját, de még sokat kellene hozzá csiszolni.

  • Aspyrin
    #1148
    Én igazándiból Pál Tamást bírom a legjobban, bejön a hangja, iszonyúan változatosan tud énekelni, a tegnapi musical részlet után pont ugyanazt éreztem mint Somáék, hogy szívesen meghallgatnék egy ilyen előadást is. Úgy gondolom, hogy a Palcsó Tominak kellett volna kiesnie, szerintem az ő teljesítménye már nem veheti fel a versenyt a bennmaradt megasztárosok képességeivel. A Boogieban érzek egy állandó feszültséget, a feledatra koncentrálva görcsösen próbál teljesíteni(mozog?), szerintem ő a hangszerével tud igazából megvalósulni. A lányok közül Bartók Eszter a favoritom, olyan kedves-aranyos kis édes hangja van ami valóban nagyon egyedi és kellemes. A többiek felőlem mehetnek a süllyesztőbe
  • Rózsalány
    #1147
    nekemis bejön, aranyos meg minden, a mozgása meg nagyon állat de ilyen kis nyuszi viselkedéssel eltapossák:(( pedig nagyon tehetséges énekes!!!!

    még a Boogienak a mozgása is nagyon "pogós" - szénné röhögtem magam rajta:DDD meg azok a grimaszok...:DDD
  • Ben C
    #1146
    Palcsó nekem spec. bejön ezzel a földönkívüli viselkedésével. :) "kialakult az influenza a szervezetemben" eheheh..
  • Ben C
    #1145
    majdnem. :)
    Első Bálint Ádám volt.
  • mikike
    #1144
    az első volt a legszarabb és az utolsó a legjobb
    a neveket nem tudom, de asszem tomik
  • Rózsalány
    #1143
    egyet értek énis:) Caramel fan voltam eddigis de ez után meg pláne: hamvam tinlány koromban annyit lassúztam erre a számra.....! de a pál tamás az nagyon tetszett,a palcsó tamás ahogy a végén a Hairban kijött attól is elájultam:) meg mindenki nagyon jó volt, bár a Torres sehol nem volt, maga a szám volt jó nem ő, meg a Bartók E is hozta magát...
    Mondjuk szerintem a Bella Levente is nagyon nagyon jó, csak nagyon erős a mezőny:(

    a palcsó tamás az egy nagyon fura alak az tény! iszonyatos jó hangja van, de amijen kis nyomi az nagyon lerontja - sajnos:(
  • KeKKSZike
    #1142
    Teljesen egyet értek Veled! Én nekem is (majdnem) mindenki tetszett! Én nekem ez a Palcsó Tamás nagyon unszimpatikus, én biztosan őt ejtettem volna ki! Én ŐT nem tartom sokra. Pélynek sztem igaza volt (megint), nem tudom, hogy már megint miért ez a döntés született, amikor sztem Bella Levente és Eszter is jó volt! Azért örülök, hogy Eszter benn maradt, mert én őt nagyon szeretem.
    Caramell 1szerűen iszonyatosan jó volt, nekem Ő tetszett a legjobban!
  • Szabina
    #1141
    Ma mindenki olyan jó volt, hogy hihetetlen! egyszerűen nem tudnék választani. Nekem a legnagyobb meglepetés Caramell volt, még sosem hallottam ilyen jónak.
    Szóval ez a mai este szerintem az eddigi döjntök közül a legjobb volt
  • Ben C
    #1140
    Nagyon !! :))
    fuu megyek is letöltöm azt a számot.
  • fifi
    #1139
    Húúú a Torres de jó volt...
  • Johnyy
    #1138
    értettem mindent! csak ha én Pély heyében lettem volna akor csak formaságból is a heyes csajra szavaztam volna mivel már úgy is eldőlt, és azért legyen egy szavazata timinek is:)
  • Vlala #1137
    ennyit a témáról.
  • winnie
    #1136
    aham, tehát a "véleménnyilvánítás" (leugatás)

    nem tudom, nem nézem a műsort, de azért kíváncsi lennék, hogy a múlt heti 50 zsűrivéleményből mennyi volt leugatás.

    és "iránymutatás a versenyzők felé" (okoskodás)

    aki okosabb, jobban ért hozzá, az még szép, hogy okoskodik.
  • Vlala #1135
    aham, tehát a "véleménnyilvánítás" (leugatás) és "iránymutatás a versenyzők felé" (okoskodás) Tök jó. Már ezt is tudom.
  • winnie
    #1134
    Amikor úgyis a nézők szavaznak, akkor milyen szerepe is van a zsűrinek?

    véleménynyilvánítás. plusz iránymutatás a versenyzők felé. (a nézők nagyrésze úgyis szimpátia alapján szavaz - az énektudás csak a végefelé lesz döntő.)
  • Waterhorse
    #1133
    "Jelenlétükkel emelik az est fényét":)))
  • Vlala #1132
    Amikor úgyis a nézők szavaznak, akkor milyen szerepe is van a zsűrinek? Befolyásolás? Elrettentés?
  • Waterhorse
    #1131
    Én is tanulok énekelni (ezt már többször is beírtam), és az én tanárom is ilyeneket mond nekem, sőt, amikor meghallgatom a versenyzőket és is hasonlókat gondolok a technikájukról, mint amiket Barna mond.

    Az egy dolog, hogy Mit gondol, de az egy másik, hogy miket mond. Gondolom te azért nem mondanál ilyeneket, még ha ugyanazt is gondolod. Nem mindegy, hogy fogalmazod meg a gondolataidat. Én is sokmindent gondolok másokról, ellenben nem mondom.

    Szerintem ne kioktatás jellegű legyen az amit a zsűri mond, továbbra is úgy gondolom, legyen építő jellegű, segítő és tanácsadó a hangnem. Végülis mindenkinek azt mond a saját tanára a mit akar, mindegyiknek van egy módszere, de a zsürinek mi köze az adott emberhez, és eleve miért nem objektíven közelítik meg a témát? Mindenki aki jó énekes akar lenni, ill. már most az, az tisztában a saját hibáival és korlátaival. Sőt az élet minden területén nagyon fontos ha el akarunk érni vmit, hogy ismerjük magunkat, és magunktól, ne pedig másoktól befolyásolva. Mi szükség van egy olyan zsűrire akkor, aki a véleményével porba aláz. Biztos mindenkit érdelek, hogy mit gondol róla az adott témában jeleskedő szaktekintély (Barnáról ebben az esetben is megoszlanak a vélemények, de ez most nem lényeg). Ez még okés. A zsűri feladata, hogy ezt elmondja, de nem az, hogy kioktasson. A műsorban szereplő énekeseket, már jóval ezelőtt kioktatta vki, vagy oktatja, maradjon meg ez a szerep rájuk.

    Sztem sem baj az ha többen, több véleményt vallunk. Így lehet igazán jokat beszélgetni, idézőjelben "vitázni". Itt nem célzok most senkire, de ebben az esetben viszont senki ne akarja rámerőltetni a véleményét (ezt nem bírom a hittérítőkben sem:))) és ami még jobban bosszant amikor vki személyes sértegetésekbe fordul át, mert pl. nem tud már mivel érvelni:) vagy amikor úgy állítja be, hogy én az ő személyét támadtam. Pedig ebben az esetben is csak az van, hogy már nem tud értelmeset visszaírni.
    Csak azt akarom hozzáfűzni ehhez, hogy örülök, ha vki így gondolkozik, és nem dühből ír vissza, vagy azért, hogy a böszkeségét megvédje, ill. fényesítse.
  • winnie
    #1130
    Föleg az élő adásokban szoktak sokat vágni:)))

    egy 170 perces élő adásban baromi sok harmadrangű bejátszás van.
  • Waterhorse
    #1129
    Igen, a Bálint Ádámos dologból nekem is annyi jött le, hogy "mi a fauszt akarsz Te itt? Itt amerikaiul kell énekelni! A Natoban vagyunk benne, nem a rezsimben!"

    Van benne magyar nemzetiségi érzés mi?
    Nem véletlenül szoktam én a Barnát Presserrel szembeállítani. Nincs olyan adás hogy Pici bácsi meg nem említené mennyire bánja, hogy nem magyar nótákat adnak elő. Nekem nincs bajom az nagollal sem, de ami túlzás az túlzás, és szeretném már hallani őket magyarul is énekelni. Jut eszembe, mivel én nem néztem az első megát, így nem tudom, de nem lesz olyan dontő ahol magyar dalokat kell előadniuk?

    Gabiról meg annyit, hogy Tóth Vera nevétől és Oláh Ibolya frizurájától még nem lesz valaki sikeres.

    Dehogynem!:)) Tóth Vera Tahi Tóth László neve miatt lett sikeres, Oláh Ibolya haja pedig "Linda" miatt lett sikeres:)) Egyértelmű nem?
    Tóth Gabit én sem bírom és pont. Megnézném az az FHM-et vagy melyik lap az, de ennyiben kifújt a csaj. Talán még az alakja sem jó, így ruhában nekem nagyon olyan egybecsajnak tűnik. Szóval semmi női forma. Mint egy darab féligkész mű a szobrász keze alatt. Na de ez már nem ide tartozik:)

    A Stylist-al semmi baj nincs sztem. Még a tehetségtelen verzsenyzök stílusához is az illik amit rájuk ad. Abból meg mit látunk és mint nem egy élő adásban azt lejjebb mondottam.

    Erőt, egészséget!