287
Dream Theater,Rush,Queensryche,Stonehenge,Pain of Salvation,Spock\'s Beard, O.S.I,stb...
  • Dying Soul
    #287
    Ez nem prog.
  • zakika
    #286
    azert irok mindnet egy fontal, hogy ne keljen ilyennek latni a beszolasomat. eleg nekem a helyesirasi hibaim
  • bigivan
    #285
    Dögledezik a rendszer !!!???
  • bigivan
    #284
    Na meg mégegy, hogy jó legyen a napom :

    [hatalmas][center]APOCALYPTICA - ENTER SANDMAN[/center]/hatalmas]

    [/szin=red]
    320 3:42
    [/szin]
  • McGrady
    #283
  • McGrady
    #282
    Jethro Tull [eljen] , eszméletlen jó zenészek [eljen][worship]
  • zakika
    #281
    hat ha progressiv akkor probaljunk egy ujabb uttorot
    (nem az en feltoltesem, es nem is tudtam kiprobalni, mert le van tiltva a rapid)

    Jethro Tull - A Passion Play (1973) - MFSL (1998)
    CD FULL RANGE ONLY | FRONT COVER | EAC RIP | WAV+CUE | 455 MB (305 MB RAR)

    Tracklist:

    01. Lifebeats
    02. Prelude
    03. The Silver Cord
    04. Re-Assuring Tune
    05. Memory Bank
    06. Best Friends
    07. Critique Oblique
    08. Forest Dance #1
    09. The Story Of the Hare Who Lost His Spectacles
    10. Forest Dance #2
    11. The Foot Of Our Stairs
    12. Overseer Overture
    13. Flight From Lucifer
    14. 10.08 To Paddington
    15. Magus Perde
    16. Epilogue

    http://rapidshare.de/files/35167892/JTAPP.part1.rar.html
    http://rapidshare.de/files/35169001/JTAPP.part2.rar.html
    http://rapidshare.de/files/35169888/JTAPP.part3.rar.html
    http://rapidshare.de/files/35170111/JTAPP.part4.rar.html

    Password: www.AvaxHome.ru

  • McGrady
    #280
    nekem az első két szám (As I am, This Dying soul) nagy kedvenceim :-))
    most meg mindjárt beteszek egy Budokant szórakozásnak :-))
  • zakika
    #279
    ez a lemez valahogy nem nyerte el a teccesemet, ezert nem is sokat halgattam. talan ideje volna leporolni
  • bigivan
    #278
    Na, meg hogy bizonyitsam a feltámasztó szándékaimat, jöjjön egy másik alaptevés is a progresszivitás óriási tárházából.
    A most következő dalocska 2003-ban jelent meg a "Train of Thought" című lemezen! Érdemes meghallgatni, nem akármilyen zene ez ...

    DREAM THEATER - VACANT


    320 2:58
  • bigivan
    #277
    Szevasztok, Emberek!
    Én, mint a progressziv, bocs, általában a rockmuzsika őszinte kedvelője,
    (ez legalább olyan szép, mint az "őszinte, kőkemény rock" kifejezés), szomorúan konstatálom, hogy a topic bizony befulladt ! Ezért javasolnám, hogy lelket kellene bele verni vhogyan! Nem hiszem, hogy egy ilyen, sokak által látogatott helyen egy rockzenei topic, 2007-ben ne élne meg, csak persze tenni kell érte. Lsd pl. a "80-as évek zenéi" topicját!
    Felfogok tolni néhány zenét, majd ahogy az időm engedi, hátha más is kedvet kap a cselekvéshez! Uff, én beszéltem !
    Kezdjük az alapokkal! Márpedig, ha progresszív zene, akkor az első, ami eszembe jut, azt így írják :LED ZEPPELIN!
    Jöjjön tehát abszolút kedvencem egyik legragyogóbb, egyáltalán az egész progresszív irányzat egyik legnagyobb MUZSIKÁJA. "De gustibus non est disputandum."
    Íme tehát:

    LED ZEPPELIN - KASHMIR


    320 8:31


    Ez a szám eredetileg az 1975-ben, az Atlantic Recording Corporation által fenntartott, a Led Zeppelin által finanszírozott SWAN SONG nevű cég által adatott ki, a PHYSICAL GRAFFITI című albumon!
  • zakika
    #276
    de reg nem irt ide senki
  • M.A.D.
    #275
    pain_of_salvation-cribcaged
    az év száma
  • zakika
    #274
    genesisnek meg nem tudtam rajonni az izere
    most egy kicsit elvont szol
    David Bowie-The Singles Collection
  • McGrady
    #273
    hűű, az aztán zene :-))
  • AnonymouS
    #272
    Genesis - Best of
  • AnonymouS
    #271
    Dream Theater - Score
  • zakika
    #270
    jo, akkor elesszuk
    ez nem annyira progrock, de most ez megy :)
    Sabaton - Attero Dominatus
  • AnonymouS
    #269
    tudom, hogy régi :)
  • McGrady
    #268
    megvan a jethro, eddig 1-2 számot nyomattam, faszák :)
    de ha már JT akkor csak is a Cross-eyed Mary meg a Hunting girl a legjobb :D
  • zakika
    #267
    topic mar regi, csak el van feledve
    mostanaban leszetem egypar progmetalt bandat, de meg nem volt idom halgatni oket. jobban szeretem a regieket
  • AnonymouS
    #266
    Helyes, jó kis topik!
    OSI- Free :)
  • zakika
    #265
    most jott le valahonnan
    megkereshetem a linket ha erdekel
  • McGrady
    #264
    meglesem, hátha megvan :-)
  • zakika
    #263
    na hozzuk fel a tapicot
    ami most nalam szol Jethro Tull - Nightcap - The Unreleased Masters 1973-1991
    tudja valaki uberelni?
  • Dying Soul
    #262
    Értem :o
  • szacsi
    #261
    mondjuk az elsővel. a kettő az...az csak a pénz miatt van sokak szerint.
  • zakika
    #260
    eppen most halgatom
    PAIN OF SALVATION - Entropia
  • artschi
    #259
    Távozott Kristoffer Gildenlöw - az énekes Daniel öccse - a Pain Of Salvation-ből.

    A hivatalos indoklás a következő: "Szomorúan jelentjük be, hogy Kristoffer már nem tagja a Pain Of Salvation-nek. 1994 óta volt a bandában, de most a többiek megkérték, hogy távozzon. Ennek oka azokban a nehézségekben rejlik, melyek Kristoffer Hollandiába költözése óta sújtják a zenekart. Mi egy olyan zenekar vagyunk, akiknek fontos a közös zenélés, nem pedig egy távolról is irányítható project. A zeneileg és személyesen is szoros kötelékek a banda lelkének fontosak, és a dalszerzés, a próbák és a felvételek egyszerűen nem működnek hosszú távon ezen kötelékek nélkül.

    Kristoffer az évek során fantasztikus basszusgitárossá fejlődött, és mi szomorúan válunk meg tőle; de mivel ez a fizikai távolság hosszú évekre szól, nincs más választásunk."

    metalnews.hu
  • mod
    #258
    Megszerzem, bisztos jóak. -.-
  • Dying Soul
    #257
    Queensryche esetén mivel érdemes kezdeni? Most szedem az Operation Mindcrime 1-2-őt.
  • skyforger
    #256
    Ja, nem rossz, bár ha prog.metál, akkó nálam most egyértelműen Circus Maximus az úr, különösebben nem érdekel, hogy nem túl eredetiek, jó és kész, meg norvég vonalon maradva még Pagan's Mind is király!!!!
  • Dying Soul
    #255
    Ismeritek a Red Circuit-ot?
    Számomra tök új banda, egész kellemes progmetált nyomnak melódikus elemekkel.
  • szacsi
    #254
    Tényleg jó lett az album, csak az ilyen haleluja dolgokat annyira nem bírom :C
  • szacsi
    #253
    üdvüdüvüdv
  • AnonymouS
    #252
    régi, de jó!

    Gyerekek, ha akartok valami IGAZÁN ÜBERFASZÁUL BRUTÁL KIRÁLY progresszív albumot hallgatni, akkor szerezzétek be az új Neal Morse albumot, a "?"-t, avagy "Question Mark"-ot. Én már jópárszor meghallgattam és el kell mondanom, hogy megadhatnánk neki a "tökéletes progresszív album" címet. Benne van a Spock's Beard zsenialitása (az a része, amit Neal Morse vitt bele), játszik rajta Mike Portnoy (!!!) és Jordan Rudess (!!!), remélem nem kell megmondanom, hogy melyik kis zenekarocskából, Steve Morse is beáll néhány félelmetes szólóra, van olyan rész, amit ha ó játszik, akkor olyan, amilyet még sosem hallottam tőle, egyszerűen tátott szájjal hallgattam, pedig gitárból elég előképzett vagyok (én magam 8 éve gitározok, Steve Vai-t, Joe Satriani-t és társait is imádom :-D). Az igaz, hogy a lemez szövegei elég mélyen vallásos témából merítenek, de ha valaki esetleg nem vallásos vagy keresztény, akkor sem fogja zavarni, mert egyrészt totálisan a Zenén van a hangsúly, nincs benne túl sok szöveg, másrészt pedig nem elvakult vallásosságról van szó, hanem bibliai témákról való éneklésről, abszolút vérbeli rock hangulattal. Ki ne haggyátok!
  • artschiatwork
    #251
    Symphony X: The Odyssey album
  • AnonymouS
    #250
    nemá, én nem :)
  • kalandor68
    #249
    Hallottatok valamit arról, hogy lesz itthon Floyd koncert?
  • zakika
    #248
    van egypar jo szamuk
    es halgasd meg a transiberian orchestra valamelyik dalat. legjobb a christmas eve/sarajevo