94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ximix #93887
    Jó lett, csak így tovább.
  • Hpasp #93886
    SzA-75 Dvina (SA-2 Guideline) légvédelmi rakéta-rendszer

  • ximix #93885
    Bocs, hogy ilyen későn válaszolok.
    A képeket egy fórumon találtam, megpróbálom megkeresni, de kicsi rá az esély, már arra sem emlékszem, hogy német, olasz, angol, lengyel volt a fórum.
  • Hpasp #93884
    A német U-212A tengeralattjáró AIP meghajtása

    A HTKA fórumban, 17 forrás felhasználásával, a német U-212A tengeralattjáró AIP meghajtásáról, sorozat került publikálásra, kitekintéssel a többi európai megoldásra is.
    Ezek lettek most egybegyúrva és közzétéve egy magyarul ilyen formában még tán nem megjelent anyagként.

    A 10 oldalas PDF formátumú anyag letölthető az alábbi linkről.
  • Hpasp #93883
    Ez a két metszeti kép honnan van?
    (többit nagyjából ismertem, azokból dolgoztam)
  • ximix #93882
    The Role of Fuel Cells in the Supply of Silent Power for Operations in Littoral Waters
    NATO 2004 pdf

    Analysing the possibilities of using fuel cells inships
    elsevier 2015 pdf

    Bakst A. DFATR-SOFC The Supposed AIP Structure of Submarine SMX® Ocean (concept) Part 1
    bakstengineering


    Itt is folyik valami matek, de nem olvastam el
    Specifica_tecnica_batterie_U212.pdf

    U 212 - Technologiesprung unter Wasser
    Bundes wayback 2002

    Die U-Boot-Klasse 212 A
    Bundes napjainkban

    Stand des Rüstungsprojektes U-Boot 212CD
    (Status of the armaments project U-Boot 212CD)
    bundestag 2020 pdf

    Wasserstoff-U-Boot U 212 A
    Linde Gas pdf

    Zweites los der U-Boote Klasse 212A
    dmkn.de 2012 pdf

    Neue U-Boote für Deutschland und Norwegen
    dmkn.de 2018 pdf

    Sommergibili U212 derivanti dalla classe "Todaro" Atto del Governo 108
    senato.it 2019 pdf

    SINAVY PEM Fuel CellsFor Submarines
    siemens 2016 pdf

    HDW Class 212A Submarine
    thyssenkrupp





    Submarine U212A Todaro Class
    2020 pdf
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.03.09. 16:02:24
  • Hpasp #93881
    Belekezdek egy pár részes sorozatba, a német 212A tengeralattjáró típus AIP meghajtásáról.
    Mivel a képességeinek egy része minősített, így csak a gyártók által megadott adatokból (Wiki, hisutton, stb kizárva) próbálom majd meg kiszámolni - megbecsülni a valós képességeit.
    Erre...
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2021.03.08. 20:54:09
  • [NST]Cifu
    #93880
    Nagyon jó kis csatorna, köszi a megosztást.

    A torpedónál meg vakartam a fejem: ez valami irtó körülményes fegyver volt...
  • F1End
    #93879
    Ezzel kapcsolatosan, talán még nem volt linkelve:
    Van egy nagyon jó videó a Yamato lövegtornyainak működéséről. Bár a feliratok japánul vannak (kivéve a számokat/mértékegységeket), így is élvezhető, rendkívül részletes animáció. Jól mutatja, micsoda rendkívüli mérnöki teljesítmény lehetett egy ilyen hajót megtervezni és legyártani abban az időben:
  • Hpasp #93878
    3600kW ∙ 1.34shp/kW ≈ 4800shp a hajócsavarra leadott teljesítmény.

    Becsült maximális vízalatti sebesség, a hajó méretadataiból (hossz L=81.81m, átmérő D=7.3m)
    V=25 ∙ ³√( P / [L ∙ D ∙ 10.765]) = 25 ∙ ³√( 4800shp / [ 81.81m ∙ 7.3m ∙ 10.765]) ≈ 22kts
  • PrasCo
    #93877
    Találtam egy amerikai úriembert YT-n, aki elsősorban néhány világháborús fegyver működési elvét prezentálja az animációival; gondoltam, itt is számot tarthat némi érdeklődésre. Különösen a torpedókról illetve a száztonnás, máltai Armstrong-ágyúról készítetteket találtam rohadt érdekesnek.


  • [NST]Cifu
    #93876
    Az S-80Plus osztályról röviden:

    Az egész program még 1990-ben kezdődött, amikor a franciák az S-70 Agosta osztály utódját próbálták exportra kidolgozni. A spanyolok keresték a saját tengeralattjáró-flottájuk cseréjét, így végül egy közös együttműködéssel építenék meg azt, ez lenne a Scorpéne-osztály. A hideg-háború vége miatt viszont a pénzcsapok elzáródtak, így hosszú ideig csend lett a program körül. Aztán 1997-ben a Scorpéne-osztály alapján építenének a spanyolok négy egységet, opcionálisan AIP meghajtással, ez volt a terv.
    2002-ben elkezdték felülvizsgálni a megrendelést, mert a Spanyol haditengerészet nagyobb és szárazföldi célok elleni támadásra is képes egységet szeretett volna, ezért 2003-ban áttervezték az egészet, a 6,2 méteres átmérőből lett 7.3 méter és az alámerülve 1760 tonnás vízkiszorításból 2400 tonna.



    Ekkor kezdődtek a francia DCNS és a spanyol hajógyár (Bazán, majd Ízar, jelenleg Navatnia) közötti jogi hercehurcák, ami a franciák szerint abból fakad, hogy a spanyolok lenyúlják a Scorpéne-osztályt és saját maguk építik meg, együttműködés helyett. A spanyolok szerint a franciák igazából be akarják kebelezni a spanyol hadihajó-gyártást, egy "EADS Naval" szintű össz-európai céggé összeolvasztva őket.


    Az első hajóegység építése 2007-ben kezdődik el (S-80 Isaac Peral), és közben rendeződnek a jogi viták, a spanyolok pedig minden téren külön válnak a franciáktól, az átadást pedig 2011-re tervezik. Az S-80A típusjelzésű osztály a Lockheed Martin cégtől származó harcvezető rendszert és szonárt kap (licenszben gyártva), a torpedóvető csöveket és a kapcsolatos eszközöket a brit Babock szállítja, a torpedók német SeaHake (DM2A4), a hajók ellen amerikai Sub-Harpoon II, a szárazföldi célok ellen Tomahawk robotrepülőgépeket vásárolnak. Az AIP meghajtás pedig teljesen saját fejlesztés, etanol-alapú hidrogén-forrással üzemeltetett üzemanyag-cellákkal (300kW elektromos teljesítménnyel), ezek miatt viszont az átadás 2013-ra csúszik már a tervekben is.

    Itt volt még egy kavarás, mert a Navatnia megtendereztette a harcvezető- és szonárrendszerre vonatkozó beszerzést, ahol ugye végül a Lockheed-Martin nyert a SUBICS rendszerrel - a Raytheon azonban a spanyol bíróságon megtámadta azt (a Navatnia helyett a spanyol védelmi minisztériumot ), mondván, hogy a saját AN/BYG-1(V) rendszerét olcsóbban kínálta és jobb is, mint a SUBICS. A bíróság a kérelmet elutasította.



    2013-ban robban a hír, hogy a spanyol hajógyár mérnökei hibáztak a Scorpéne hajótest "felfújásakor", és egyszerűen nincs kellő felhajtóerő-tartalék a tengeralattjáróban, lévén annak tömege mintegy 75-100 tonnával a várt felett van. Az amerikai General Dynamics Electric Boat céget hívják segítségül, akik a hajótest 10 méterrel való meghosszabbítását javasolták, ami az alámerült vízkiszorítást 3700 tonnára növeli. Az új változat hivatalos elnevezése S-80 Plus lett.



    2017-ben jön a hír, hogy az etanol-reaktorok nem fognak elkészülni időben, így az első két egység (S-80, tervezett átadás: 2022 és S-81, 2024-re tervezett átadással) AIP meghajtás nélkül fog elkészülni és majd utólag kapják azt meg.



    A hajóosztály főbb adatai:


    Vízkiszorítás a felszínen: ~3200 tonna (más forrás: 2695 tonna)
    Vízkiszorítás alámerülve: ~3460 tonna (más forrás: 2965 tonna)

    Hossza: 80,81m
    Átmérő: 7.3 méter

    Maximális merülési mélység: 460m+
    Max. Sebesség felszínen: 12 csomó
    Max. sebesség alámerülve: 20 csomó felett

    Meghajtás:
    1x 3600kW permamens mágneses elektromotor
    3x 1200kW etanol üzemanyagú belsőégésű motorral hajtott generátor
    1x 300kW AIP rendszer (később kerül beépítésre)

    Harcászati bevetés időtartama:
    Alámerülve AIP-vel: 21-30 nap @ 4 csomó
    Összesen (snorkelezve): 50 nap

    Személyzet:
    3 tiszt
    4 altiszt
    25 tengerész
    (+8 fő könnyűbúvár / különleges alakulat)

    Fegyverzet:
    6x 533mm torpedóvetőcső
    18x torpedó (SeaHake, Mk.48) és/vagy UGM-84 Sub-Harpoon II és/vagy UGM-109 Tomahawk


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2021.03.06. 14:09:07
  • [NST]Cifu
    #93875
    Na bakker, újraépítjük a pilótaképzést tényleg...
  • RatBaG #93874
    https://www.blogbeforeflight.net/2021/03/hungary-eyes-embraer-super-tucano.html
  • repvez
    Szüli
    #93873
    orosz ellenfél
  • ximix #93872
    Declassified: How an Israeli operation derailed Syria’s nuclear weapons drive
    By: Barbara Opall-Rome   March 20, 2018
    link
  • Hpasp #93871
    Itt volt...
  • repvez
    Szüli
    #93870
  • ximix #93869
    Mennydörgés a dobozból. Miért nem lett Szíria atomhatalom és ki a hibás.
    Joyreaktoros post gugli fordítóval
    link
  • ximix #93868
    Jevgenyij Georgievics Szergejev SPN GRU őrnagy és az Afganisztánban zsákmányolt amerikai Stinger MANPADS .
    Szovjetunió, 1980-as évek.
  • ximix #93867
    Az "этилен, баллистическая ракета" -ra kerestem hátha dob valamit

    Ez hasonlít a Shemya szigeteki felderítős weboldalra, csak a másik oldalról nézve.
    Полигоны Семипалатинском и Сары-Шаган
    http://nuclear-poligon.ru/

    "Ez a webhely a Szemipalatinszk nukleáris és a Sary-Shagan rakétákról szól. És még annyira sem a hulladéklerakókról, mint az emberekről és arról az időről. Arról az időről, amikor létrehozták a Szülőföld nukleáris rakétapajzsát, és azokról az emberekről, akik az ország erejét és büszkeségét jelentették. Vannak, akik úgy gondolják, hogy minden a múltban van. Valójában az ezeken a kísérleti helyeken felhalmozódott hatalmas erő mérnökök és tudósok tudásában él, a rakétasilók mélyén szunnyadva. A politikusok és a történészek feladata, hogy értékelést adjanak, de én csak arról írok, amit magam is láttam vagy hallottam egy hozzám közel álló embertől.
    A szemipalatinszki kísérleti helyszín 1949 és 1989 között nukleáris fegyvereket próbált meg. Ez alatt az idő alatt 456 nukleáris kísérletet hajtottak végre a kísérleti helyszínen, 616 töltetet robbantottak fel, ezek közül 123 földi és légi volt. A nukleáris robbanások összteljesítménye meghaladta a 2500 Hirosimát. Emberek ezrei éltek és dolgoztak a szemipalatinszki teszt helyszínén. Lehetetlen az egész történetet egy oldalon elmondani. A hulladéklerakó történetének csak egy fejezetéről szeretnék mesélni - a rakétapontokról. "


    "A személyzeti osztályon meghatározták az ügyeletemet - 35 helyszínen. Különböző dokumentumokban ezt a helyet másképp nevezték el: Etilén, 44-es tesztközpont, 03145 katonai egység. A 35. helyszín a Balkhash-sivatagban volt, 100 kilométerre Priozersk városától. Több száz katona és tiszt élt a helyszínen, új rakétarendszerekkel dolgoztak."



    Руководство к приложению по режиму контроля за ракетными технологиями (РКРТ)–2010 г.
    pdf

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Vákuum bombáknál kerül elő még az etilén, az etilén oxid lehet akár rakéta üzemanyag is.



    Тема 1 Опасности, возникающие при военных конфликтах или вследствие этих конфликтов,
    и возможное воздействие на объекты, окружающую среду их поражающих факторов
    tárolt változat

    "Hatalmát tekintve a volumetrikus robbanó lőszer közepes helyet foglal el a nukleáris és a hagyományos (erősen robbanékony) lőszerek között.
    Úgy tervezték, hogy az ellenséges személyzet, szerkezetek és felszerelések lökéshulláma és tüze érje őket.
    Az energiaforrás metilacetin, propadein és propán keveréke bután vagy propilén-oxid (etilén) alapú keverék és különféle folyékony üzemanyagok hozzáadásával.

    Működési elv: folyékony üzemanyag (etilén-oxid stb.)
    egy speciális héjba helyezzük, amikor felrobban, permetezzük, elpárologtatjuk és összekeverjük a légköri oxigénnel, így körülbelül 15 méter sugarú és 2-3 méter vastagságú üzemanyag-levegő keverék gömbfelhőjét képezzük."



    Системы боеприпасов объемного взрыва (FAE)
    https://www.mineactionstandards.org/fileadmin/MAS/documents/standards/translations/TN_09.30_04_2001_FAE__V.10_Amd_1__RU.pdf


    Что такое вакуумная бомба и каков ее принцип действия
    https://militaryarms.ru/boepripasy/bomby/vakuumnye/




    A SS-20-nál mi ez a sok betű és szám ?

    forrás
  • Hpasp #93866
    Közben sikerült lőni egy biokémikust, úgyhogy fel is tettem neki pár kérdést...

    141km magasságban már nincs sok légkör, mitől világít az etilén?
    Mi az hogy kemilumineszcencia...
    ... homályos ez a dolog nekem nagyon.
    Egyáltalán mi a franc az az etilén??? Hogy lehet szállítani? Mit szól a világűrhöz, hogy lehet belőle fénykupola???


    Válaszai erre...
  • Hpasp #93865
    Pontosan.
    Éjszaka egy fényes nagy területen kiterjedő és diffúz lumineszcens felhő az amerikai ballisztikus rakéta indításra figyelmeztető (DSP) műholdak optikai kontraszton alapuló észlelését ellehetetleníti, mivel azok csak kontrasztos pontszerű jeleknél riasztanak, a felhőkkel nem foglalkoznak.
    Mind az SS-20-as, mind az SS-25-ös komplexumot ugyanaz a tervező iroda alkotta, sőt a leszerelt SS-20-as alakulatok jórészt SS-25-re kerültek átfegyverzésre.
    Persze SS-20-as IRBM esetén, annak rövid repideje alatt az elmaradt DSP műholdas indítás észlelés lehetőséget teremthetett volna akár egy Nyugat-Európa elleni váratlan lefejező csapásra is a 80-as évek végén.

    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2021.02.19. 15:10:27
  • PrasCo
    #93864
    Feltételezem, hogy az elképzelés az, hogy - kicsit retorika felé víve a dolgot - most is a fényjelenségről folyik a vita, nem a rakétaindításról, ami pedig, ugye, a lényeg lenne. :) Amennyiben az előrejelző rendszer képernyőjén megjelenik a rakéta, indulhat ("időben") a válaszcsapás, arra viszont nem lehet gombot nyomni, hogy valami nagy barom fénygombóc van az égbolton, ami mögött vagy van valami, vagy nincs. Esetleg az adatgyűjtést is megnehezítheti a dolog.
    Lehetségesnek tartom ilyen értelemben, hogy ez az ICBM "flashbang"-je. Egy rakétaindítást éppúgy, ahogy egy ajtóberúgást sem nagyon lehet stikában megoldani, akkor viszont még mindig ott van ennek a szöges ellentéte, akkora hanggal-felfordulással csinálni, hogy az az érzékszerveket megzavarja.
  • repvez
    Szüli
    #93863
    Ezt valahogy nem értem, hogy azért csinálják, már ha szándékos, hogy elfedjék a rakéta inditást a kiváncsi szemek elöl egy olyan dologgal ami annak is feltünik akit nem is érdekel a dolog és téma lesz a világban , hogy kideritsék , hogy mi az ?
  • Hpasp #93862
    Mennyivel egyszerűbb volt titkot tartani, amíg nem volt mindenkinél kamerás mobil, és internet...
    ... nem véletlenül katonák találták fel.
    :-)
  • ximix #93861
    Az okt 27 eseményről még több kép

    https://www.thesun.ie/news/1725997/mindbending-white-and-green-balls-of-light-spotted-over-siberia-leaving-locals-terrified-so-what-on-earth-are-they/

    https://madmikesamerica.com/2017/10/aliens-among-us-massive-ball-of-light-seen-over-siberia/
  • JanáJ
    #93860
  • Hpasp #93859
    És a hozzátartozó SS-25 tesztelés bejelentése a szokásos „a teszt eredményeit a hatékony rakétavédelem leküzdésére szánt komplex eszközök kifejlesztésére használják fel” fordulattal.

    (szerencsére azóta már mindenkinél van kamerás mobil)
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2021.02.19. 13:19:17
  • ximix #93858
    2017 december 26. link félre ment
    https://m.lt.sputniknews.ru/video/20171228/4761155/zhiteli-donbassa-zametili-neobychnoe-svechenie-v-nebe.html
  • Hpasp #93857
    Molninak köszönhetően kint van a HTKA címlapon.
  • ximix #93856
    Az űrverseny óta rengeteg rakétát indítottak és nem lehetetlen, hogy az egyik sikeres vagy sikertelen fellövéskor bekövetkezett valamilyen esemény, ami kiváltott egy fénykupolához hasonló eseményt, amit aztán később tudatosan akartak elő idézni és ez irányban kutakodtak sikeresen.



    2017 okt 27
    https://twitter.com/siberian_times/status/923869613284212737

    https://thebarentsobserver.com/ru/bezopasnost/2017/10/rossiyskaya-ballisticheskaya-raketa-ustroila-svetovoe-shou-v-nebe-sibiri


    Itt a képeken videókon nem látni fénykupolát csak fény jelenséget.
    2017 szeptember 27
    https://www.allufa.ru/news/obshchestvo/zhiteli-bashkirii-uvideli-v-nebe-svetyashchiysya-obekt-/


    2017 decemer 26
    https://m.lt.sputniknews.ru/video/20210219/14502768/Opublikovano-video-posadki-apparata-Perseverance-na-Mars.html


    2019. július 27
    https://www.facebook.com/afishast/posts/920272228365143/


    2019 november 28
    https://pravda-news.ru/news/obshchestvo/penzentsy-v-vechernem-nebe-uvideli-nlo/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.02.19. 12:55:38
  • Hpasp #93855
    A szovjet cikkben (ha jól számoltam át) valami ~15kg-nyi etilén terjedt szét 1 perc alatt 40km átmérőre.
    Az amcsik 2000km átmérőt mértek, persze kérdés hogy mennyi idővel az esemény után.
    Szóval alighanem jóval több anyag feljuttatásáról van szó mint 15kg.

    Lehetne még a Parmitano féle fotó alapján méretet számolni (a légkörhöz képest), számomra ott is jóval nagyobbnak tűnik.

    Biztos hogy jelenleg is (SS-25-ös ICBM-el) rendszerben tartott cuccról van szó, bár jelentősége az SS-20-as IRBM esetén szerintem nagyobb volt, annak rövidebb repideje alatt az elmaradt DSP műholdas indítás észlelésnek.

    Engem az egész történet a szovjet tengeralattjárókon feltűnt SzOKSz sodornyom követő rendszerre emlékeztet...
    ... valamit kitaláltak a szovjetek, de hogy hogyan működik azt a nyugat (nyílt forrásból) csak találgatja.

    Persze érdemes megnézni az 1990-es SS-25 DOL flights FOIA doksit (14. oldaltól), gyakorlatilag mindent töröltek belőle.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2021.02.19. 10:12:44
  • F1End
    #93854

    Tehát ha jól értem valami kémiai reakció váltja ki ezt a hatást. Viszont ehhez a vegyianyagot nagy magasságba kell eljuttatni, nem?
    Magán a ballisztikus rakétán lehet elhelyezve a cucc, vagy indítást megelőzően egy másik rakétával/egyéb módon juttatják el erre a pontra?
  • JanáJ
    #93853
    Éld is, minden elismerésem. Külön örülök, hogy orosz anyagokkal is használsz, mert nekem ezek fehér foltok. Egy angol nyelvű oldalra még rálel az ember, de oroszra, pláne offline orosz forrásra sose.
    A web alatt akár a HTKA-n egy linkszedetre gondoltam, ami a PDF-ekre mutat, hogy legalább terjedjen. Vagy akár a FB-on 2 perc egy oldalt nyitni ahova belinkeled. Nagyon sok műkedvelő van akit érdekelne, de nem jut el a tartalom hozzá. Pedig szerintem érthető, jólfogyasztható és élvezetes amit írsz. (Jó a nuki fegyvereknél és szivaroknál is lemaradtam sokszor a matekkal/fizikával.)
  • Cnut
    #93852
    Csatlakozom az előttem szólóhoz! Szuper írás és várom az utolsó részt!
  • ximix #93851
    Szerencsétlen sorsú Rivet Amber-en lepődtem meg, képesek voltak beletenni egy kb 16 tonnás radart.



    Ez a "Rivet Amber" (# 62-4137).

    "Eredeti neve Lisa Ann volt (Lisa Ann O'Rearról, a Big Safari programigazgató úr, F. E. O'Rear lányáról kapta a nevét) az 1967-es változások előtt. Ő egy RC-135E modell, és egyedüli a maga nemében. Rivet Amber és Rivet Ball Shemya csapataként működött együtt. Kettejükkel valóban szorosan figyeltük az oroszokat.

    Rivet Amber akkoriban viszonylag új volt Shemya számára. Konfigurációja is új és kísérleti jellegű volt.
    Fel volt szerelve a legerősebb és legkifinomultabb légi radarral, amely valaha repült ....a mai napig.


    Az "Empirikus nézet", amelyet Budd Rice (Hughes Engineer - Projekt 863) nyújt.








    Kattintson ide, ha több fotót szeretne megtekinteni a Rivet Amber óriási, fázissoros radarját alkotó radarkomponensekről.

    Egy biztos ... A Hughes mérnökei nagy elismerést érdemelnek a világ legösszetettebb és legerősebb radarjának létrehozásáért, amely valaha is levegőbe került. A radar össztömege meghaladta a 35 413 fontot.

    Ezzel a Rivet Amber az egész flotta legnehezebb 135-e lett.
    A Légierőben nem volt olyan repülőgép, mint Rivet Amber.
    Nagyon különleges és nagyon drága volt. 1960-ban dollárban (35 millió dollár +) ez volt a legdrágább repülőgép a légierőben."

    forrás
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.02.18. 18:30:12
  • Hpasp #93850
    Amúgy köszönöm, és abszolút dicséretként élem meg amit írsz.
    Célom a mai hírözönben, hogy az olvasók elgondolkozzanak, esetleg utána keressenek (ximix) egy-egy anyagnak aminek a megírásába jelentős szabadidőt áldoztam.
    Azáltal hogy nem lövöm le azonnal a poént (ha egyáltalán létezik), tán az olvasók is elmélkednek az anyag (és következményei) fölött egy kicsit.
    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2021.02.18. 17:02:55
  • Hpasp #93849
    Ööö, ez maga a WEB, nem?
    Nem-nem szeretnék Index címlapos Blogon szerepelni.
    Aki olvassa az SG-t, vagy a HTKA-t, az úgyis találkozik vele, a többiek meg megérdemlik.
    Holnap jön az utolsó (amúgy nyugtalanító) lezáró epizód.
  • ximix #93848
    PLO harcosok 1982