94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • JanáJ
    #93967
    Ahogy nézem a hőkép időközben kikerült az opciókból: link
  • JanáJ
    #93966
    Az új generációs éjjellátókat "tuningolják" fel ilyen alakfelismeréssel. Állítólag a mélységet nehéz érzékelni velük valamint az alakfelismerés is problémás. Ezért rajzolgat kőrbe mindent. Feltételezem ez egy kikapcsolható funkció. Eredetileg hőképet is akartak "keverni" az éjjellátó képével.
  • repvez
    Szüli
    #93965
    ezek a videok sztem, csak amolyan teszt videok és csak a szoftver tréningezésére használják a végső megoldás nem igy fog kinézni.
    Én ugy gondolom, hogy most csak azt probálják meg elérni, hogy a szoftver felismerje a körvonalakat az emberek és a fegyvereket.
    Majd a későbbiekben , ez alapján tudja meghatározni, hogy barát vagy ellenség és monjuk az ellenséget egy piros körvonallal a barátot zölddel elkülönitenni vagy valami már modon kiemelni.
    Mert a jelenlegi állapotban sztem zavarobb mint a régi sima zöld éjjelláto.
  • JanáJ
    #93964
    A másik video szerintem látványosabb, ahol a mezőn mennek előre a katonák. Korábban volt olyan terv, nem tudom mi maradt meg belőle, hogy pl még a bejövő tűzérségi lövedékek becsapódását is jeleznék - már ha éppen érzékeli valami. :-)
  • JanáJ
    #93963
    Nem tudom, lehet, én még 3-4 km-t olvastam. Sokkal több idő az elfogásra a 6-8 kmes rakétáknál sincs. A 70+ km-es rakétákból pedig nincs elég.
  • Drubowski
    #93962
  • aksurv2
    #93961
    3-4 kmnel többet tudnak már az arab fegyverek.
    Ez meg a másik oldal.
    Az izraeli technológia
  • JanáJ
    #93960
    A kérdéseid nagyrészét max a helyi fejesek és üzemeltetők tudják. Szerintem nem tudsz újra lőni a többséget adó 3-4 km hatótávolságú vackokra. Ellenben elvleg tudnak több rakétát indítani egy célra.
    Egy évekkel korábbi tűzszünetet állítólag azért kötöttek meg, mert kifogytak a rakétákból. Mondjuk ezért pont felkészülhettek egy ilyenre. Ellenben most nagyon szórták őket. Belátható időn belül tuti elfogyna, szóval lépés kényszerben lesznek/vannak.
    Mindent túl lehet terhelni. :-)
  • savaz
    #93959
    "A kilött rakéta ha eltalálja a célt a megmaradt rakétatest akkor is becsapodik valahova ugyan ugy kárt okoz mindkét félne,"

    A rendszer csak azokra a rakétákra indít, amelyek lakott terület felé tartanak. Találat esetén a pálya megváltozik, ha 100 méterrel elvéti a falut, vagy sokkal rövidebbre jön, mert felrobbant a hajtóanyag, az már ok.
    Az eltalált rakétának sokkal kisebb az esélye, hogy becsapódáskor robbanjon a röbbanótöltet. Vagy már a levegőben felrobban, vagy szétesik annyira, hogy ne működjön a gyújtó, vagy ne az egész működjön el. A célpontnál meg nem mindegy, hogy ráesik a házra egy vascső és összetör néhány cserepet, vagy elműködik a nappaliban 20 kg TNT. Az emberek elvileg ilyenkor lent vannak a bunkerban, de azért nem mindegy, hogy ki is kell ásni őket, vagy csak összesüpörni a törmeléket.
  • Pares
    #93958
    Navy pilots recall "unsettling" 2004 UAP sighting

    Kényes téma, de nem off-topic és már nem lehet egy kézlegyintéssel szőnyeg alá söpörni. Gyorsulás és lassulás nélküli 6-700G-s manőverek, képesség hiperszonikus-fölötti sebességek elérésére (hangrobbanás nélkül) és egy helyben lebegésre egyaránt, sztratoszférából vízszinting való süllyedés másodpercek alatt, közegek közötti mozgás képessége, látható hajtómű és szárnyak hiánya.

    Ez akkora technológiai fölény, mint egy korai hőlégballon egy SR-71-hez képest, vagy még nagyobb. Nem csodálkozom az eddig ezt a jelenséget övező struccpolitikán. Egyszerűbb tudomást sem venni róla, nevetség tárgyává tenni, mert nyíltan elismerni a teljes tehetetlenséget nem opció.

    A költői kérdés csak az, hogy az USA vagy a posztkomcsi/komcsi tengely képes lehet-e titokban akkora gigantikus technológia ugrásra, ami szinte kőkorszakivá tesz minden ismert haditechnikát, vagy sem.
  • repvez
    Szüli
    #93957
    Ha már igy témaba került, érdekelne pár dolog az iron dommal kapcsolatban .
    Ha 1000-s nagyságban lönek ki rakétát rájuk, akkor mekkora utánpotlásuk van rakétábol és milyen gyors a potlásuk az indito álvéányon?
    A kilött rakéta ha eltalálja a célt a megmaradt rakétatest akkor is becsapodik valahova ugyan ugy kárt okoz mindkét félne, sőt lehet, hogy saját területen fog visszaesni a végelmi rakéta maradéka is.
    Ha csak egy sima ágyu lövedéket lönek ki, amibe mondjuk nincs robbano anyag, abban milyen kárt tud okozni?
    hogyan történik a rakéták célbefogása és honnan tudják, hogy megsemmisult a cél és nem kell ujra inditani egy másik rakétát ugyan arra.
    Ilyen esetben van e annyi idő még, hogy ujra lelöjjék?
    illetve tul lehet e terhelni a rendszert, vagy kellö menyniségben van ahhoz, hogy ez ne legyen probléma?
  • ximix #93956


  • SZUsszan
    #93955


    "Illicit weapons seized by USS Monterey (CG 61) from a stateless boat in international waters."
  • ximix #93954
    Ha jól értem azt írja, hogy ez a baleset még akkor történt, amikor még csak sima kézzel kikapcsolós csatok voltak.
    Tehát eszméletednél kellett lenned és időben lekapcsolni az ernyőt, mert különben meg sem álltál a tengerfenekéig.


    Universal Water Activated Release System UWARS
    pdf

    Amit én nem értek teljessen, hogy az ernyők egy darabig a vízen úsznak, de gondolom mivel a rephordozó szélirányban dolgozik és halad, ezért katapultáláskor mögé pottyansz vízbe, amit a hajócsavarok ép felkevertek, így eltudom képzelni, hogy hamar a mélybe ránt az ernyő, de passz.
  • ximix #93953
    Smirnykh (air base)
    wiki
    GM link




  • JanáJ
    #93952
    Köszi. :-( Nem teljesen értem. A RIO azért merült el mert nem tudta kiszabadítani magát a hevederből? A water-activated Koch-ot nem tudom értelmezni. Mentő mellény?
  • ximix #93951
    PADR PILUM project gets started
    link
  • RatBaG #93950
    https://www.reddit.com/r/CatastrophicFailure/comments/n5bezf/catapult_malfunction_during_the_launch_of_a_vf151/gx08vwy/
  • JanáJ
    #93949
    Túlélték?
  • RatBaG #93948
  • SZUsszan
    #93947
    Új fajta éjjellátó

    Érdekesen néz ki, kicsit Tron-os
  • ximix #93946
    Tactical Unicorn



  • savaz
    #93945
    Elsüllyedt egy Indonéztengeralattjáró.
    " Ráadásul még mindig nem tudni, hogy mi lett a sorsa a hadihajón tartózkodó 53 főnek, sőt azt sem, hogy a mi magyarázza a szokványos 34 fős legénységen felüli többletlétszámot."
  • ximix #93944
  • [NST]Cifu
    #93943
    Valami olyasmit kell elképzelni, hogy a részelemeket tudják változtatni, a főbb elemeket pedig már eleve előre eltervezték a végleges formára.

    A belső fegyvertér is ott van már a sárkányban, de annak használatához sok plusz teszthez lesz szükség, illetve oda megfelelő fegyverzet is.




  • JanáJ
    #93942
    Azért mert leködölik arannyal a plexit még nem kell előről indítani a berepülést. A vasnál nagyon törekedtek a kis RCS-re. LM segít nekik, nem egy gépágyú takaró lemezen fog múlni. Az arányokat meg nem tudjuk, csak feltételezéseink vannak. Ha egy nyamvadt F-16-on arany plexi (?) jár, akkor gondolom itt is lesz, csak lehet még nincs kész. A belső rendszerek jó eséllyel még a kanyarban sincsenek.
  • repvez
    Szüli
    #93941
    A KF-X tender 2011 -ben indult, abban megépitettek két tesztpéldányt egy egyhajtómuvest és egy kéthajtomuves verziót, végul az egyhajtóművest választották ki és azzal teszteltek tovább, szóval azóta volt alkalmuk kitalálni, hogy "repképes" az elgondolás.
    A most bemutatott gép már ennek az elő sorozatgyártása, ami a véglegesitett forma és specifikácio, itt már elvileg csak a szoftvereket és a kisebb hiányosságokat kellene változtatni , amit a berepülési program fog feltárni.

    KB mint a Szu-57es esetében ott sem láttunk már nagy változásokat az első 10 elöszériás és a végleges sorozatgyártott között.
  • JanáJ
    #93940
    Emlékeim szerint lpésenként haladnak. Elsőre legyen "repképes" és utána reszelnek még az RCS-en. Nyilván figyelnek az RCS-re, különben nem szórakoznának mással.
  • repvez
    Szüli
    #93939

    Vegyes érzéseim vannak erről az F22 és F35ös keverékéről. látszólag úgy néz ki mint egy alacsony észlelhetőségű vadászgép, de közben meg ott van a kabin elött egy fedetlen gömb alakú célzó, a gépágyú is fedetlen, a futókákánknál és egyéb helyeken is hiányoznak a farkasfogak.
    A kabinon sem látni a radar elnyelö réteget.
    Pedig valahol olvastam, hogy egy B2esnek a radarkeresztmetszetét meg négyszerezné ha a pilota sisakja látszodna a kabin mögött.
  • repvez
    Szüli
    #93938
    Persze, nem ujdonság , kiképzés és gyakorlás céljábol is rendszeresen , meg a Gripenekkel is ugyan igy kell, azokkal se mennek ki külföldre csak hogy gyakorolják .
    Egyszerübb egy tankert hivni és több gép gyakorol rajta itthoni légtérben mint kimenni valahova egyenként vagy párba .
  • Doma #93937
    Sziasztok!

    Hallottatok valamit esetleg arról, hogy a "magyar" C-17-eket légi utántöltik itthon?
    Egy holland KDC10 már a sokadik kört tolja, és mögötte oson szerintem egy C17 nehéz megmondani a fényviszonyok miatt.
  • ToxiMaxi
    #93936
  • Sippie
    #93935
    az megvan, hogy ez CGI?
  • Sigurd
    #93934
    Military Robot ->
  • gosub
    #93933
    Nagy a mozgolódás az ukrán-orosz határon, van róla infó mire készülnek? Felvonult technikából lehet erre következtetni?
  • SZUsszan
    #93932
  • [NST]Cifu
    #93931
    Az áprilisi tréfákkal óvatosan:
  • ximix #93930
  • JanáJ
    #93929
    A "tetőt" sűrített levegővel dobják elvileg le és azért kell némi sebesség a pattintáshoz, hogy biztonságosan eltávolodjon a géptől. A negyedik hajozó állítólag azért élte túl, mert ő már be volt kötve. Lehet nem az ülés volt a rossz, egyszerűen nem voltak még belekötve.
    Utoljára szerkesztette: JanáJ, 2021.03.27. 10:05:02
  • repvez
    Szüli
    #93928
    Azért ilyenkor csodálkozok kicsit, hogy amikor egy gépet hosszan hadrendbe tartanak akkor a legtöbb dolgot updatelik a kor követelménywihez csak épp az olyan dolgokat nem amik a pilota életét menthetné meg.
    itt is még a régi KM1es katapult egy verzioját használják még, ahelyett, hogy a k36 ost vagy valamelyik másik dupla nullás katapultját tennék bele.