94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • PREMIERE1
    #634
    Magyar harckocsik - 2. VH
  • steweee
    #633
    a jövő haditechnikája a lopakodásban és az információban,észrevétlenségben, a gyorsaságban,a tűzerőben és a hirtelen megjelenő nagy erőfölényben rejlik.így kerülhetőek el a nagy veszteségek a jobban felszerelt, magasabb technikai és kiképzettségi szinten álló hadsereg részéről.pl:iraki háborúk.
  • steweee
    #632
    tévedsz, vannak dolgok amik eleve halálraítéltek.na ilyenek ezek a mechwarriorok.felépítésükből adódóan.de amúgy jópofa.ami a fegyverzetet illeti, azok bizony rohamosan fejlődnek.az amerikai flottánál lassan bevezetésre kerül ágyúk helyett a lézer és a részecskegyorsító.a rakéták is félelmetes mire képesek, kicsik, pontosak és halálosak.nem létezik találat elleni hatékony védelem.értelmetlen nagy, nehéz, erősen páncélozott harcjárműveket létrehozni, mert bármily új páncélzatot is találjanak fel, mindig lesz az adott technikai szinten olyan olcsó, könnyű és nagy számban elterjedt fegyver ami azt átüti.ez kb olyan mint a golyóálló mellény problémája.jó azért ha van, de hogy elég védelmet nyújt e, és ott véd majd ahová megy a találat, ez sosem biztos.
  • antijedi
    #631
    mellesleg attól fügetlenül hogy én sem tartóm valószinánek hogy iylen harci eszközök készülnének szvsz senem az én és senem a te feladatod eldönteni hogy a tudomány mire lesz képes, ha egy ösembernek megprobálod megmagyarázni a sima nyilpuska müködését valszinű hülyének néz és fejbevág egy bunkoval..., szal csak ovatosan azzal hogy mi lehetséges és mi nem, szvsz elvielg midnen lehetséges, gyakorlatilag meg annyi amenyit a mostani kis begyepesedett agyunkal fel tudunk fogni és amire a mai tudomány képes... :)
  • antijedi
    #630
    amugy most találtam egy érdekes linket:
    rail gun...
    lehet mégsincs oylan messze az mw-ben szereplő gaus ágyú ;P
  • antijedi
    #629
    tévedésben élsz, én nem hiszem azt hogy ez lehetséges mivel nem az, de ettől függetlenül ebben a sci-fiben fele annyi sületlenség nincs mint egyébb sci-fi-k 99%-ban... :)
  • steweee
    #628
    úristen , milyen lavinát indítottunk el! szegény embereket sajnálom, akik abban a hitben élnek, hogy harci feladatokra képesek lennének az ilyen sci-fi szülemény mechwarriorok és egyebek.tanácsom az, hogy nem nagyon nézzenek tv-t, mert hallottam olyanról hogy egy kisgyerek megnézte a power rangerst, és után kiugrott a negyedikről pr-es jelmezben, mert úgy gondolta hogy a cuccban ő is képes erre! szóval csak óvatosan :))))
  • antijedi
    #627
    jah és még csak annyit hogy nem lehet 100++ tonnás egy mech mivel a mechek súly szerint vannak kategorizálva és a 100tonnás darabok a legnagyobbak, annál nagyobbak/nehezebbek nicnsenek... :)
  • antijedi
    #626
    najó hiába tépem a szám:
    http://battletech.rpg.hu/battlemech.html
    tessék elolvasni..., és ez csak nagyon alapszintü megmagyarázása a dolgoknak..., az egyébb kérdéseket meg téssék felteni mechfactory-n ne csak én tépjem a szám :PP
  • antijedi
    #625
    a hasonlitgatást nem én kezdtem...
    mellesleg meg láccik hogy nem ovlastatok szart se bt-et..., ezekre az idiota kérdésekre/ötletekre mind van válasz...
    az emg hogy a leo ágyúja átüti egy mech lábát több mint röhejes, mondom olvass utána és majd rájössz hogy mgé megkarcolni is alig tudná... :)
  • Yetike
    #624
    Na azt megnézem ahogy egy 100++ tonnás kétlábú csoda nekiáll 120 mérföld/órával szaladgálni, föleg terepen :). Az még poénosabb ha mindeközben még tüzelne is :).

    Páncélos mit csinál ? Fogja a modern számítógépes tűzvezető rendszerét és odadurrant egyet :). Ha mást nem, akkor meg kilő rá egy raketet azt szevasz.

    Na azt is megnézem ahogy egy ilyen 100 tonnás csoda 3 bukfenc után feláll :).

    Az meghogy a lábai páncélozottak... Az is szép lehet :). Már csak a kinetikus energia leszakítja a lábát, az átütés csak másodlagos.

    Na lám, az is szép lenne ahogy egy ilyen csoda megindul letaposni egy leo2a6ot :) . Ráfordítaná a tornyot és még meg is köszöni hogy ilyen közel jött, utána meg természetesen keresztüllövi mint a rongy :).

    Játékban jól néznek ki, de azért ne hasonlítgassuk a valósággal :).
  • antijedi
    #623
    na megszolalt a köv laikus..., mondom olvasatok utána aztán mehet a szöveg..., amugy energia tényleg kell neki mivel minden egyes mech "gyomrában2 egy fuzios erőmű dolgozik :)
  • I.C.ram
    #622
    Sokkal nagyobb energia kell egy ilyen kétlábú micsodát mozgatni, mint egy tankot.

    Arról nem is beszélve, hogy egy epilepsziás is eltalálja egy agáyúval rohama közben.
  • antijedi
    #621
    jah és a másik fele meg az hogy nem olyan könyü eltalálni egy átlag 70-80al szalado mechnek a lábait ami gyk a szaladás következtében folyamatosan kalimpálnak... (és 70 az a átlag a mecheknél, a leglassab példányok (a NAGYON lassuak) menek kb 50el mig a gyorsabbak 100-120al is (ui.: ez lehet mérföld/órában van mérve már nem emléxem...))
    szal anyira nem egyszerü őket eltalálni (fogalmazunk ugy mai páncélosok "hagyományos" ágyuival lehetetlen mert nicns olan profi célzo/célratartó berendezésük mint a mecheknek...)
  • antijedi
    #620
    igen éppen csak ha egy mech "csak" elesik (értsd nem szakad le végtag, amit pedig egy páncélos nehezen tud előidézni...) simán feltud utána álni, profibb piloták fekve tüzelni, stb...
    jah és a másik az hogy hiába van magasabban a sulypontja mind mobilitásban mind tüzerőben mind páncélozottságban veri a páncélosokat..., jah és mint mondtam lábak is páncélozottak szal nem oylan egyszerü keresztüllőni azokat... (+még előnyük rugásra/taposásra is alkalmasak ami vegyük figyelembe hogy egy páncélosra nézve felettéb kellemetlen...)
  • antijedi
    #619
    tény hogy itt magasabbak de a mechek telejesen más koncepcio alapján épülnek...
  • antijedi
    #618
    ez nem progi ez egy sci-fi univerzim, ami alapvetően eredetileg egy táblás játékra és a regénykere épült, ma már persze van a táblás gamenek sz.gépes változata is (fapados... :P) és vannak még ez alapján készült szimulátor is (mechwarrior sorozat, legutolso része mechwarrior 4 : mercenaries) és stratégiai játék is (mechcommander sorozta, cuso rész mechcommander 2)
    ez utobb felsorolt gamek (mw és mc) azok amik valszinű egy "kivülállonak" is csábitobbak, jobban emészthetőek, (ezek beszerzése sajnos csak a szokásos warezcsatornákon keresztül) , bár persze kivételek mindig vannak... :)
  • Yetike
    #617
    Amúgy hol lehet hozzájutni ehhez a progihoz ?
  • Yetike
    #616
    Amúgymeg vegyétek figyelembe azt is, hogy egy páncélosnál milyen fontos tényező a magasság.
  • Yetike
    #615
    Akármilyen vastag bádogtakarás is van egy ilyen mechen, akkoris jóval magasabban van a súlypontja mint egy hagyományos MBT-nek, tehát elég egy pillanatnyi egyensúlyvesztés legyen ez találat vagy terepadottság miatt, fejreáll a drága. Azon felül meg a két lábát még mindig keresztül lehet lőni :).
  • antijedi
    #614
    amugy szerintem a BT "technikai" hátterét nagyon jól kialakitották csak pár folt van benne amitől sci-fi a tobbi részlet teljesen logikusan és gyk a mai fizikát alapulvéve épül fel...
  • antijedi
    #613
    hát ez a lábasdi max akkor lenne életképes szvsz ha meg lehetne azt oldani mint BT-ben hogy elektromosságra összehuzodo fémek vagy hasonlo anyagokat használnának, amivel ma probálkoznak robotoknál szvsz semmiképp nem életképes mech szinten, viszont ha meg lehetne oldani (vagy megtalálni valahol vagy mittomén) ezt a spéci anyagot amit mecheknél használnának szvsz mindenképp életképes lenne mert egycsapásra "egyszerübb" és hatékonyabb lenne az ember mozgására épülű meghajtorendszert épiteni mint amilyenek a mostani "gurulo" megodlások (ami jobban áttekintve a dolgot inkább egy kényszer megoldás nem véletlen hogy az ember sem kerekesre fejlődött az évezredek során :PP)
  • antijedi
    #612
    szal szvsz amik bt-ben vannak harckocsik még életképesek az tény de leopardra nem ferne fel egy darab ppc se szerintem :P
  • antijedi
    #611
    ez igaz csak mig ha egy "tank"-ra felraksz pár darab ppc-t az már sok mig mechre felrkahatsz 2szer anyit is és akkor még midnig maradt hely az egyébb fegyverzetnek... 8jah és mellesleg tényleg kis fogalomzavar mert a bt-s "harckocsikra" ráférnek viszont egy mai harckocsira nemhiszem... :P)
  • [NST]Cifu
    #610
    Miért, milyen fegyver van, amit nem lehet Járműre szerelni a BT-ben, és 'Mech-re lehet? Én ugyan csak 3060-ig tartottam a lépést, de addig ilyesmivel nem találkoztam - sőt lehetne beszélni a Long Tom és társairól...
  • [NST]Cifu
    #609
    Elég nehéz eltalálni egy folyamatosan mozgó harcjárművet, és a terepjáró képessége is csak a kialakításától függ. Mindenestre a "lábbal" rendelkező járművek kifejlesztése folyamatos téma, hogy mennyire életképesek - hát az egyenlőre csak elméleti síkon lehet téma :)
  • antijedi
    #608
    azt meg ne is feszegesük hogy harckocsira nem lehet annyi és oylan fegyvert szerelni mint egy mechre, ja hogy nem tudod miylen fegyverek vannak "akkoriban" mikor a BT jáccodik? olvass utána szvsz :P
  • antijedi
    #607
    hmm, szerintem olvas el pár regényt, ovlas pontosan utána a "technika" hátterének (tény hogy sci-fi de szvsz nem biztos hogy olyan emgvalosithatatlan mint pl az sw fénykardja) és majd akkor nyilatkozz... (pl csak ugy megsugom hogy a mechek "testrészein" tonnában mérik a páncélt nem mm-ben... :P)
  • Yetike
    #606
    Aszongya a harckocsik harcértéket a Mechek megjelenése erősen csökkentette... Kérdem én, mit tud egy 100 tonnás 2 lábú csodagép egy Leopard2a6 ellen ? :). Egy pontos lövés a lábra vagy a testre és egy gyönyörű szép bukfencnek leszünk tanúi. De akár az ócska mbt azt is megvárhatja, mihelyt a két lábú barátunk az autópályáról lelép a földre és hopp már bele is süllyedt ! MBT FOREVER! :)
  • antijedi
    #605
    azért attol még megirhatod max nemérlek el, btben meg énse vagyok tul aktiva de azért kell gyüjteni a hasonszörü emberek icqszámait :PPP
  • I.C.ram
    #604
    Hehe német UFO:

  • [NST]Cifu
    #603
    Nem írtál hülyeséget, de a Fighter jelző inkább félrevezetés lehetett a jelölésnél, mivel a gép kizárólag földi célok támadására képes. A jobb helyeken azért inkább a támadógépek között sorolják fel :)
  • [NST]Cifu
    #602
    Nem tudod rosszul, az #594-es képen is látható a szárny felületén az illesztések között kiszivárgott üzemanyag...

    OFF:
    ICQ-t nem nagyon szoktam mostanság bekapcsolni, a BT-s életben sem vagyok túl aktív, csak egyszerűen imádom a világot (legalábbis olyan 3055-ig...), meg anno jókat játszottunk neten... :)
  • Cat #601
    mégse irtam hülyeséget, külföldön mindenhol póriasan "fighter" t irnak (erre utal egyébként az F betü, mint a bombázoknál a B), szal jó az a vadász
  • Cat #600
    nomeg ahogy felszáll, egyből lehetett is vele tankolni a levegőben, olyan iszonyatos nagy a fogyasztása
  • Cat #599
    nem akartam kiirni hogy "vadászbombázó" - bombázónak viszont semmiképp nem nevezhető, ahhoz egy csöppet kicsi
  • antijedi
    #598
    BT rajongo??? hmm érdekes mik kinem derülnek rólad... :)
    privibe dobj már pls egy icq számot :)
  • antijedi
    #597
    amugy a black bird tudtomal még arrol is hires hogy a földön nyugalmi állapotban majdnem hogy "ereszt" az üzemanyagtank meg majd szétesik az egész mert csak rendeltetési sebeségen simulnak igazán össze a tömitések meg hasonlok :P
    bár azt lehet rosszul tudom akkor javitsatok ki :)
  • [NST]Cifu
    #596
    Bocsánatos bűn. Akit egy kicsit is érdekel a BT világa, mindenképpen nézze meg a linket - mint BT rajongó mondom. :)

    (lassan egy éve nem volt a gépemen Mechwarrior játék, ami sajnos szomorú csúcs... )
  • antijedi
    #595
    khm nem tok irni, de lényegtelen szal ugyis tod mi a linyeg... (meg mgé a saját neved is tudod szvsz :P)