94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • kiskorúbézoltán #953
    A vak túk talált szeme ... :DDD
  • [NST]Cifu
    #952
    Az L7 kínai másolata, hivatalosan csak "105mm rifled gun" (105mm-es huzagoltcsövű löveg) van megadva mindenhol - de úgytünik gyakorlott szemed van :)))
  • kiskorúbézoltán #951
    Vazz ... :))) Legalább Paladin-t löktél volna nem ezt az antik darabot ... :)))
  • kiskorúbézoltán #950
    Mi ez a lg. rajta ? Tuti nem D-10T , a simacsövű protoja (ami nem került rendszeresítésre) vagy matyiztak hozzá saját lg-et is ? Másoltak egy L7-est ?
  • [NST]Cifu
    #949
    A képek forrása - Scott Cunninghams Armour in Action - Submitted Photos
  • [NST]Cifu
    #948
    Valóban Kínai, egy Type80, de nekem nem tünik kamunak.

    A MAV nekem elsőre nem esett le, azt hittem egy Linebacker, amit kicsicsáztak :))
  • ghost cb
    #947
    De bevallod hogy nem igazi, ugye?
  • [NST]Cifu
    #946
    Na, határeset, te is kapsz ajándékot :)


    Te Joe! Nem kellene indexelned ha kihajtasz a körforgalombók?
  • ghost cb
    #945
    EEzz nagyon kamu kép. Egyébként mijaz? Valami type?
  • ghost cb
    #944
    Nesze itt egy kép, amit nem retusáltak:



    Egyébként itt a link:
    Medium armored vehicle
  • [NST]Cifu
    #943
    Tehát traXion kap egy mezei pirospontot.

    Tessék a jutalom:


    "Banyek, merre lesz már egy üres parkolóhely???
  • kiskorúbézoltán #942
    ehh ...
  • kiskorúbézoltán #941
    API
  • [NST]Cifu
    #940
    Most jól lebuktam, mert mint kiderült közben, az nem fehér, hanem inkább fémszinű (ezüst).

    Amúgy API (Armour-Piercing, Incendiary - Páncéltörő-Gyújtó) lőszert jelöli.

    .50 kaliberes (12,7mm-es) géppuskalőszerek és ismertetőjegyeik
  • ghost cb
    #939
    Repesz-robbanó??? vagy repesz romboló, vagy hogy hívják.
  • antijedi
    #938
    kérdezd attol aki unalmában azzal foglalkozik hogy átfesti a töltényke hegyét hogy kibaszon a aktonákkal :PPP
  • traXion
    #937
    Armour Piercing?
  • Punker
    #936
    nem a világítót?
  • [NST]Cifu
    #935
    Oké, mai napi kvízkérdésünk:
    Látható, hogy fehér orrú lőszer van éppen élesre töltve - milyen lőszertipust jelölnek fehérrel vajon?
  • traXion
    #934
  • Punker
    #933
    mi légpuskát szoktunk pecázáshoz vinni, gondolom ők nem pontyra mennek :)))))
  • Cat #932
  • traXion
    #931
    Thx :D
  • cifuatwork
    #930
    Egy billencs Kamaz-ra ráhegesztett 82mm-es irányítattlan rakéta-sorozatvető (katyusa, ha jobban tetszik). Ennél durvább is van - az Afgánok a szovjetek elleni harcokban bevetettek olyan "technikal"-okat, amelyek egy kisteherautó platójára szerelt, lezuhant/lelőtt Mi-24-es helikopterekről leszerelt UB-32-57 rakétablokkal rendelkeztek. A tűzerejük félelmetes volt, csak a lőszerutánpótlás okozott gondott...
  • ghost cb
    #929
    Én tudom.
  • traXion
    #928
    Ez mi? [Thunderbolt]
  • traXion
    #927


    Azerbadzsáni Kamaz teherautóra szerelt valami.

    (Ihlet Cifunak!) :D
  • traXion
    #926

    T-72 vagy T-80 tank elülső páncélzata.
  • [NST]Cifu
    #925
    Emlékeim szerint az ICBM-eknél nem jellemző a GPS irányítás (pl. azért, mert egy esetleges atomháborúnál val'szeg alapból összeomlana vagy összeomlasztanák), ezt a ~30 méteres pontosságot tehetettlenségi irányítással képesek elérni...
  • Guest
    #924
    Persze, nukleáris, vegyi, vagy biológiai töltet esetén pár száz méter ide vagy oda nem számít, de hagyományos robbanótöltetnél igen, más kérdés, hogy utóbbit ICBM-en nem is nagyon használnak... :)
  • Cat #923
    az ilyeneknél a robbanótöltet nagysága miatt (mivel általában atom) nem is követelmény a nagy pontosság, habár ma már (pl. gps miatt) képesek lennének rá - egy bizonyos pont után felesleges ilyen irányba fejleszteni
  • Yetike
    #922
    + nagy precizitású
  • Yetike
    #921
    Szerintem a precíziós fegyverek körébe tartozik minden irányított, kis szórású rakétafegyver. Azonban igen, ezt inkább csak a különböző indítású (lehet akár hajó, tengeralattjáró, szárazföldi jármű, repülőgép stb), nem nukleáris robbanófejjel felszerelt, egy objektum megsemmisítésére szolgáló, írányított rakétabomba.
  • Guest
    #920
    Hát attól függ, hogy melyiké... ;)
  • [NST]Cifu
    #919
    Ez a "preciziós fegyver" vagy "Smart Weapons" meghatározás eléggé zürös ügy, mivel végülis egy vállról indított, irányított páncéltörő rakéta is lehetne teljes joggal preciziós fegyver, a legtöbb esetben a légi indítású fegyvereket illetik ilyen megnevezéssel.

    De igazad van, végülis bármi lehetne preciziós fegyver, akár egy Interkontinentális Ballisztikus Rakéta is (végülis annak szórása sem nagyobb néhányszor tíz méternél...).
  • Cat #918
    a tomahawk nem feltétlen légi indításu :)
  • [NST]Cifu
    #917
    Preciziós fegyvernek azokat a légi indítású fegyvereket nevezik, amelyek szórása igen kicsi, és általában valamilyen módon önirányítóak.

    Angol megnevezés terén a "Smart Weapons" (~Okos Fegyverek) az elterjedt ezekre.

    Smart Weapons @ Globalsecurty.org
  • Tikal #916
    értelek :)
    röviden: a lézeres és a gps joformán méterre pontosan, de pl ha felhős az ég akkor a lézeres nem hatékony, annak tiszta ég bolt kell, de a GPS vezérlésunke mindegy, az repul a koordinátákra és bumm... de majd a töbiek leirják :
  • ghost cb
    #915
    Példát én is tudok mondani, engem a szó jelentése érdekel, azok a fegyverek amelyek ezt használják, milyen elven működik, és mi a feltétele, pl milyen pontosan tudja eltalálni a célt egy precíziós fegyver. Sajnos angolul nem tudok.
  • Tikal #914
    pl a lézeres cél megjelölésel muködőeket....