94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • traXion
    #1114
    Régi :)
  • zaki
    #1113
    bocsi emberek, ezt a vicclap.hu-n találtam, gondoltam ez a témába vág :)

  • Cat #1112
    passz, a filmben nyilvánvaló okokból képzeletbeli vállalat képzeletbeli terméke szerepelt, de biztos nem az ujjukból szopták
    egyébként a vállalat vezetője a perben arra hivatkozott, hogy ez azért van, mert az ujjlenyomat zsirból és vízből áll, és a rátapadó viz korrodálná a fegyver markolatát, azaz azért van hogy ne rozsdásodjon be
  • Punker
    #1111
    tudtok képet berakni ilyen csúzliról?
  • Cat #1110
    egyetértek, semmi értelme gyártani, de eladható, mivel nagyon jól kommunikálható dolog, a buta emberek is megértik a reklámot
    ebből tökegyértelmű hogy bünözők a célcsoport
  • cifuatwork
    #1109
    je vagyok üssetek :))

    Az újjlenyomatmentes markolat jó kérdés - fogalmam sincs, mi az értelme. De mondjuk ez is olyan dolog, hogy aki bűnöző, felvesz egy kesztyűt, 'oszt nesze neked újjlenyomat...
  • Cat #1108
    épelméjü

    szerinted miért gyártanak ujjlenyomatmentes markolatú fegyvert?
  • cifuatwork
    #1107
    Ez így nem egészen igaz. Egyfelől az különféle tagállamokban eltérő a törvénykezés (van, ahol csak engedélyel vehetsz fegyvert, van, ahol csak a korhatárnak kell meglennie (18 v. 21 év)). A másik fele, hogy a fegyver nem öl. A fegyver használója az, aki öl. Itthon is bebizonyosodott, hogy aki akar, az úgyis hozzájut illegálisan a fegyverhez (Oktogoni eset). Ugyanakkor viszont aki épelmélyű, az nem fogja büncselekményhez felhasználni a regisztrált fegyverét. Aki viszont őrült... Nos ilyenkor csak a megelőzés a megoldás...

    Mindemellett ne feledd, hogy ez egy film, és a faramuci törvénykezés legalább ennyire vétkes (olvastam valahol egy jó kis összesítést, hogy milyen dolgokra kényszerűlnek a gyártók, hogy valahogy védekezzenek a "hülye userek" pereitől - pl. a vasaló alján ott a "vigyázat! forró!" felirat, mart anélkül nyilván a kedves vásárló/használó nem fogja tudni, hogy a vasaló allja forró is lehett...
  • Cat #1106
    megnéztem tegnap a runaway juryt
    főszereplők John Cusack, Gene Hackman, Dustin Hoffman, Rachel Weisz

    érdekes film a fegyvergyártókról; az alaptörténet annyi, hogy egy ficko bekattan, 11 embert kinyir a munkahelyén, köztük egy brókert is, akinek a felesége beperli a fegyvergyártót, mondván hogy annak közvetett felelőssége van (a gyilkos fejbelötte magát). A film az esküdtek kiválasztásánál történő manipulációkról (a családi, anyagi hátterük predesztinálja az itéletet is) szól, de a film álláspontja szerint egyértelműen a fegyvergyártók felelősek, pl. vajon ki a célközönsége az ujjlenyomat nélküli markolatos fegyvereknek (nyilván a bünözök), a boltos semmit nem tesz ha egy ember havonta 25 fegyvert vesz (vajon miért veszi? hogy bünözöknek eladja) stb.

    szal a lényeg hogy a fegyvergyártó kihasználja a törvény adta lehetőségeket, és szarik rá hogy évente 25ezer ember hal meg mert felelőtlenül bárkinek eladja azokat, és ezek megakadályozására semmit nem tesz
  • kiskorúbézoltán #1105
    Egy - a robbanás által formált - nagy sebességű "fémtüské"-t jelent , ami nem keverendő a kumulatív sugárral .
  • Yetike
    #1104
    A Bonusban használt Explosively Formed Penetrator pontosan mit fed ?
  • ghost cb
    #1103
    Egyébként a brutálnagy, az amit leirtam az 1091-ben!
  • Cat #1102
    an article covering some of the fun toys shown at this year's DARPATech conference, where military-funded companies show their work and try to explain exactly what they've been doing with all that government grant money.
  • ghost cb
    #1101
    Mondjuk az is igaz, hogy ez a gyerekárnyék maximum ennek a pálcikaembernek lehetne az árnyéka... Viszont a tank eleje biztos retusálva van. Hát nemtom...
  • ghost cb
    #1100
    Blastának van igaza!

  • [NST]Cifu
    #1099
    A gyerek "árnyéka" nem látható, ami árnyékot vet, az valami oszlop amely nem látható a képen (és valamerre jobbra esik). De a konturjai is elég árulkodók...
  • Cat #1098
    discoveryn jo műsor megy a légpárnásokról
  • Blasta
    #1097
    Te figy, nekem meg a gyerek árnyéka gyanús ami mégis rajta maradt valahogy a képen :-D
  • kiskorúbézoltán #1095
    Még egy adag svéd motyó , aki rájön hogyan lehet leszedni a videnyókat szóljon pls !

    videók
  • kiskorúbézoltán #1094
    Svéd motyók :

    FH77 BW

    BONUS

    EXCALIBUR

    Bofors féle elképzelés a jövőről

    A videnyók ratyi minőségűek , de akit érdekel a tüzérség (nem hazai) jelene nézze meg .
  • Cat #1093
    huh, köszi!

    a középsőt töltsétek nyugodtan, csak 11 mega
  • Punker
    #1092
    most nézzétek a Nincs Alku-t nagyon jó flashbang-s jelenetek vannak.
  • ghost cb
    #1091
    Nekem van egy olyan amiben (elég kicsi felbontású sajnos) hasonló küldetést (vagy asszem pont ezt ami itt a legkisebb verzió) csinálják, csak 10 percen keresztül. Végig hőkamerás felvétel, és csak emberekre lőnek (Afganisztánban)... De nem rossz! A linket már nemtomm.
  • cifuatwork
    #1090
    Na, a Google-val ezeket találtam:

    Ultranagy változat (167MB!!!)
    Nagyobb verzió
    Kisebb, rövidebb változat.
  • cifuatwork
    #1089
    Addig tessék, egy újabb videnyó...
  • cifuatwork
    #1088
    Otthon megvan, de anno a netről szedtem le, majd utánanézek, honnan lehet leszedni, vagy ha nem találok forrást, felrakom valahova.

    Amúgy az is egy infravörös kamerával készült felvétel, de elég rossz minőségű.
  • Cat #1087
    ja, a link lemaradt:
    http://www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/specter_040310/
  • Cat #1086
    A méltán híres elnyűhetetlen teherszállító a Lockheed Martin C-130 Hercules változatai közül kiemelkednek a "légi ágyúnaszádok", amelyek az utóbbi közel negyven év háborús konfliktusaiban fontos szerepet játszottak. A speciális feladatokat nagy hatékonysággal, viszonylag olcsón megoldó AC-130-asok érdekes elegyét adják az elavult és a legkorszerűbb technikának, hiszen fedélzeti elektronikájuk mindig az adott kor színvonalán áll, fegyverzetük viszont zömében ősrégi, még a második világháborúból származik.

    A hagyományos csöves tűzfegyverek mind a mai napig tökéletesen megfelelőek bizonyos feladatokra, amennyiben fennállnak alkalmazásuk feltételei. Már a második világháború idején a gyakorlatban bebizonyosodott, hogy az önmagukban csekély hatású kis kaliberű géppuskák nagy számban koncentráltan alkalmazva elképesztő pusztításra képesek. A Csendes-óceán térségében a japán utánpótlás szállító hajókonvojok ellen bevetették az átalakított B-25 kétmotoros bombázókat, amelyek azonban nem szabadon eső fegyverekkel, hanem orrukban 11 db 12,7 mm-es Browning géppuskával támadták a hajókat. A páncélzat nélküli, zömében a kereskedelmi flottától származó hajók közül többet szabályosan kettévágtak a hosszú sorozatok, több teljes konvoj merült hullámsírba kizárólag a géppuskáknak köszönhetően. Az amerikaiak sikeréhez természetesen az is hozzájárult, hogy a hajók védelme nem volt kielégítő, a támadásokra ott kerítettek sort, ahol a japán hajófedélzeti vadászgépek megjelenésétől nem kellett tartani.



    [...]

    A "légi ágyúnaszádok" leginkább eredményesen az "aszimmetrikus" hadviselés során alkalmazhatók, amire ideális példának bizonyult Afganisztán. 2001 végétől az al-kaida és a tálib erők ellen vetették be az új AC-130U típust, mégpedig rendkívül eredményesen. Az évtizedek során mindig csak utólagos szóbeli beszámolók alapján alkothattunk képet az AC-130-asok valódi képességeiről. A támadásaikat túlélő kevesek nem kerültek olyan helyzetbe, hogy beszámolhassanak az égből záporozó ezernyi "izzó vasdarab" hatásáról, az afganisztáni háború befejezése után azonban amerikai részről nyilvánosságra hoztak egy hétperces videofelvételt, amelyen a típus egyik "szokványos" akciója látható. Egy tálib katonai bázis teljes megsemmisítését követhetjük végig a felvételen, amely szinte sajnálatot kelt a tehetetlenül rohangáló, a földi pokollal szembenéző iszlám harcosok iránt, akikről nem szabad elfelejteni, hogy fanatizált, gondolkodás nélküli gyilkológépek voltak. A felderített épületkomplexum körül körözö AC-130 fedélzetéről először a harcjárműveket lőtték szét. Néhányba beült a vezetője és így próbált menekülni, teljesen reménytelenül, mert a Bofors illetve a 105 mm-es tarack maximum két lövésből telibe találta. Jól látszott, hogy a tűzvezetés egyidejűleg két célra vonatkozik, de csak a nagy kaliberű ágyúkkal, a 25 mm-essel ezúttal nem lőttek. Ennek valószínű oka az lehetett, hogy a gép a vállról indítható légvédelmi rakéták hatómagassága felett körözött, és ebből a magasságból a 25 mm-es gépágyú pusztító ereje már csekély. A járművek módszeres szétlövése után következett az embervadászat, a kiváló minőségű infravörös felvételen jól látszott, hogy a fedezéket kereső, szerteszét szaladó tálibokat egyenként "kivégzik" a 40 mm-es robbanó lövedékek. Mindez talán "sportszerűtlennek" tűnhet, de a hadi jog nem tiltja a technológiai fölény alkalmazását háborúban.

    A Mazari Sharif melletti fogolytáborban történt lázadás leverésében is szerepet játszottak az AC-130-asok, ami ugyancsak egyoldalú küzdelem volt. 2003 tavaszán vetették be utoljára (eddig) a "légi ágyúnaszádokat", de ezekről az akcióikról érdekes módon csak nagyon kevés konkrét adat került nyilvánosságra. Noha mindösszesen 43 db AC-130 készült, számarányuknál jóval nagyobb mértékben befolyásolták több háború eredményét, illetve lefolyását. Ez a jövőben sem lesz másképp, ugyanis a fejlesztés továbbra is halad, a következő lépcsőfok az "irányított energiájú" fegyverek rendszeresítése lesz a gépek fedélzetén. A szárny előtti részen építik majd be a mikrohullámú sugárzással minden elektromos és elektronikus eszközt használhatatlanná tevő berendezést, míg a hátul lévő fegyverek helyére kerül a "lézerágyú", amely nagy távolságból csendben és láthatatlanul pusztíthatja majd a földi ellenséget.

    valaki tud linket erre a videóra?
  • ghost cb
    #1085
    Nekem ez :



    Ugyhogy kamus a kis feka kölyök!

  • Yetike
    #1084
    Melyik kép jut erről eszembe ? :)

  • Yetike
    #1083
  • Cat #1082
    Fut az arab a zsidó tank elott és idonként hátrafordulva a géppisztolyából lövöldözik. A tank kergeti, de egyszer csak az arab megfordul és felteszi a kezét. A tank megáll és kinéz belole egy zsidó katona:
    - Mi van arab, elfogyott a loszer?
    - Igen
    - És veszel?
  • Yetike
    #1081
    A toronyból meg a lövegcsőből gondoltam, de aztán a futómű láttán elgondolkoztam
  • [NST]Cifu
    #1080
    Érdekes is lenne, ha Kurksznál lett volna T-34/85, mivel az csak 1944 elején jelent meg, a Kuszki csata meg ugy 1943 nyarán volt... :)
  • Yetike
    #1079
    Na várjunk, az a második képen az előtérben nem T34/85, hanem PZIII ausf. J talán.
  • Yetike
    #1078
    Találtam egy egész részletes képtárat a Kurszki offenzíváról.

    Na igen, a városi harc



    Elég rondán kicakkozták ezt a T34/85-t, de az a PIII sem néz ki valami fényesen



    Ez mégrondább



    Ez a párduc sem volt valami szerencsés



    A végtelen orosz sztyeppe...



    Roham - szovjet részről

    link
  • ghost cb
    #1077
    Azt a jó ku**a! Ezz nagyon durván néz ki.
    Cifu kösz a videokat királyak, egyébként egy türelmes haditechnika mániás gyűjthette össze a russian arms ingyenes részéről, mert néhány híresebb nekem is megvolt innen!
  • kiskorúbézoltán #1076
    Fájdalomdíj a kötekedésért : STALKER .
  • [NST]Cifu
    #1075
    LoL, bár a Khastan tényleg a Tunguska-M-re alapoz, ugyanaz a irányító- és rakétarendszere, de tényleg más gépágyúval szerelték fel, A Khastan-M 2db GSh-6-30K 30mm-es Gatling-gépágyúval rendelkezik, míg a Tunguska-M ugye 2db 2A38M egycsöves 30mm-es gépágyúval...
    Ezt jól benéztem, maxima mea culpa...
  • kiskorúbézoltán #1074
    Egy kis segítség :

    2A38M

    ill.

    AO-18K(D)