94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • ghost cb
    #1154
    Egy Leclerc, szerintetek szemtől szembe, versenyre kelhetne egy Abrams-szel?
  • Cat #1153
    Mégsem kötik fizikai alkalmassághoz a katonák fizetésemelését

    A korábbi tervekkel ellentétben azok a katonák is megkapják az idei fizetésemelésüket, akik még nem teljesítették a törvény által előírt fizikai követelményeket. Körübelül háromezer katonáról van szó, többségük azonban önhibáján kívül nem jelent meg a felmérésen. A honvédelmi miniszter úgy döntött, azok a hivatásos katonák is megkapják ezévi fizetésemelésüket, akik még nem teljesítették a kötelezően előírt fizikai követelményeket - tájékoztatta a Magyarország.hu-t Matyuc Péter, a Honvédelmi Minisztérium kommunikációs főigazgatója.

    A fizikai követelményrendszer teljesítését egy 1997-es törvény írja elő, ugyanakkor a jogszabály 5 év haladékot adott. Ez az idő lejárt, de számos hivatásos katona a követelményeket még mindig nem teljesítette. Matyuc Péter elmondása szerint körübelül háromezer katonáról van szó, de ezek túlnyomó többsége önhibáján kívül nem jelent meg a felmérésen. Ők külföldi missziókban vesznek részt, továbbképzésre járnak, vagy éppen szabadságukat töltik.

    Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a február végi feladatszabó értekezleten jelentette be, hogy visszamenőleg idén átlagosan mintegy hat százalékkal emelkednek a bérek: a tárcánál és háttérintézményeinél négy, a csapatoknál hét, míg a közalkalmazottaknál 6 százalékkal. A miniszter ugyanakkor azt is közölte, vizsgálják annak a jogi lehetőségét, hogy a béremelést csak azok kapják meg, akik az előírt fizikai követelményeket teljesítették. Matyuc Péter tájékoztatása szerint Juhász Ferenc úgy döntött, nem élnek ezzel a lehetőséggel, ugyanakkor a miniszter felhívta az állomány figyelmét, hogy aki nem tesz eleget a törvényi kötelezettségének, annak munkaviszonyát megszüntethetik.
  • Cat #1152
    Notebook és Tablet PC katonák számára
  • Tikal #1151
    végulis a lakosságna mindig szar volt háboru idején, de most eszembe jut izrael, bagdad, sok afrikai város... :(
  • Tikal #1150
    persze tudom, csak valahogy nem emlékszem városi CQB harcokra töerténelmi tanulmányaimbol meg városok szarrá bombázása, persze várostrom volt, de többnyire a várban katonák voltak, a parasztok a vár körül éltek, ha jol emlékszem :)
  • [NST]Cifu
    #1149
    Nem haladunk, elértük...


    RQ-3A "Darstar" UAV
    A alacsony észlelhetésű, magasan repülő felderítő pilótanélküli jármű - 1999-ben a költségek miatt felfüggesztették a programot...
  • Cat #1148
    haladunk a csészealj forma felé
  • [NST]Cifu
    #1147
    Na, közben a korábban beszúrt svéd videók nézegetése közben érdekes dolgot találtam - az amerikai felfegyverzett pilótanélküli gépeket már említettem korábban (Boeing X-45 UCAV, Boeing X-46 UCAV-N és Northrop Grumman X-47A "Pegasus"), de meglepetésemre kiderült, hogy a svédeik is dolgoznak egy ilyesmin - az övéket a Saab készíti, és SHARC névre halgat (Swedish Highly Advanced Research Configuration - Svéd Magasan Fejlett Kisérleti Alakzat (jujj de hülyén hangzik lefordítva...:))). Itt lehet megnézni a kicsinyített példányának első repüléséről készült videókat.


    X-47A Pegasus


    A Saab SHARC kicsinyített mása
  • [NST]Cifu
    #1146
    LoL :)))
  • antijedi
    #1145
    akkor én meg légicsapást mérek rá ;P
  • Cat #1144
    ne viccelj vele, mert előkapja a nagybátyja sufnijában örzött gatlingot és szanaszéjjel szed :)
  • antijedi
    #1143
    nyugi, eheh :P
  • antijedi
    #1142
    csak poén ynugi ;P
  • [NST]Cifu
    #1141
    Szönyegbombázás utoljára Vietnamban volt :)

    (Szönyegbombázás: olyan bombázókötelékek által légibombákkal végrehajtott támadás, ahol a kötelék tagjai egyszerre oldják ki a bombáikat)

    De most a kvázi szárazföldi harcról volt szó, a városi célpont esetén a szönyegbombázás már önmagában is terror.

    Én itt most a civilek elleni esetekre céloztam, a városi harc esetén ugye nem vitás, mik a veszélyek - namost erre reagáltam, hogy az ókori/középkori várostromoknál hónapokra körbezártak, elvágtak egy várost, sokszor a teljes civil lakossággal eggyüt. Azoknak elfogyott az élelmiszerük, és szépen lassan éhenhaltak. Ehez képest néhány eltéved lövedék egészen emberségesnek tűnik...
  • antijedi
    #1140
    sokkal mert akor még nem volt szőnyegbombázás :PPP
  • [NST]Cifu
    #1139
    Ne hidd. Emlékszel a várostromokra? Az mennyivel volt jobb?
  • Tikal #1138
    viszont a régi idők csatái abbol a szempontbol "jobbak" voltak hogy a felek kimentek a mezőre és lejátszották ott :) Ma meg ugye városokban folyik a harc meg a terror... :(
  • [NST]Cifu
    #1137
    Ezt azért nem tartom hitelesnek, ha csak az ókor csatáit vesszük figyelembe, ahol megesett, hogy egész városokat mészároltak le, kicsit nehezen hihető a 90/10%-os arány...
  • antijedi
    #1136
    persze ez logikus is mert eddig kis tulzással csak azok mentek háboruba akik akartak ma meg a háború megy el azokhoz akik nem akarnak háborúzni... :PPP
  • Kori
    #1135
    A történészek felállítottak egy érdekes teoriát.
    Őskortól 1900-ig a halálozási arány katona 90% civil 10%
    I. illetve II. világháború katona 50% civil 50%
    Mai idők és a jövő Katona 2-3% civil 98%
    Na mit szóltok hozzá.
    Ennyit változott a technika.
  • cifuatwork
    #1134
    Hát Koszovóban és Szerbiában most is áll a bál... A vezetőink szerint meg a környező országok megbízhatóak és nincs ok aggodalomra...
  • Yetike
    #1133
    És ez még a """humánusabb""" oldala, amikor valakit csak szimplán lelőnek...

    Elég durva dolgok történtek a két világháború alatt (karóbahúzás...csonkolás...stb...), de még olyat is hallottam, hogy egykét arab országban még él a 'szétszakítás' modern eljárása, csak itt nem lovakhoz hanem harckocsikhoz kötik a rendetlenkedő egyént...

    De ha megnézzük, egy háborúban nem csak a harcoló felek viszonyai lehetnek kegyetlenek. Elég csak benézni pl a nem is olyan régen történt koszovói háborúba, az újságba rakták a képeket a deportált táborokról meg az utcai lövöldözések áldozatairól...
  • Strahd_
    #1132
    nem érdekel .))
  • harcu
    #1131
    Azért nem biztos, hogy itt látta először, lévén több, mint tízéves a kép.
  • cifuatwork
    #1130
    Tegnap volt a Discovery-n egy durva kis film, "Reporters At War" címmel, nagyon brutális felvételekkel pl. Libériából (csonkolt kéz, 2 méterről lelönek egy fegyvertelent, egy másikat az árokba löknek, és ketten lövik egszerre....). Nagyon kegyetlen tud lenni a háború...
  • [NST]Cifu
    #1129
    Hopp, ezen pont hogy nincs "Blaser", na gyorsan kerestem olyan képet, amelyen van :))



  • [NST]Cifu
    #1128
    Jaja, a "Blaser" a pótpáncél neve, a harckocsi pedig egy izraeli módosított M60A3, amelyet "Magach 6"-nak hívnak.


    Magach 6B
  • antijedi
    #1127
    szuper, azonal rohanok és elköltöm 50 évre előre az összes pénzem :PPP
  • traXion
    #1126
    Elég ha százezres vagy :D
  • kiskorúbézoltán #1125
    :DDD
    Ha valaki a fedélzeten állna lobogna a gatyája szára ! Isteni hangja lehet . ;)
  • kiskorúbézoltán #1124
    Én inkább egy izraeli átépítésű M-60A3-nak vélem , talán "Blaser" néven fut , de lehet , hogy ez csak a pótpáncél típusa .
  • Lacc
    #1123
    Ez az #1100 ez milyen tank? Abrams?
  • zaki
    #1122
    bocsi, gondoltam kicsit feldobom a topicot, nem tudtam, hogy már be volt linkelve
  • antijedi
    #1121
    tedd hozzá azt is hogy ez a sport főleg milliomosoknak van kitalálva... :P
  • traXion
    #1120
    Én vagyok az M-16-os srác :)
  • traXion
    #1119
    Seva :)
  • fluga
    #1118
    Sziasztok!

    Ha érdekel titeket egy nagyon jó sport, mely szervesen kapcsolódik a haditechnikához, látogassatok el ide:
    AIRSOFT fórum
    Replika fegyverekkel játszuk, 6 miliméteres gumigolyókkal.

    Fluga
  • Cat #1117
    én
    ilyenkor elgondolkozok, hogy valaki látja itt, berakja vicclap.hu ra, és onnan visszakopizodik ide... :)
    máshol is volt már ilyen, egy blogban láttam valamit egy céggel kapcsolatban, elküldtem levélben haveromnak, az továbbküldte kollegáknak, majd 1 hónap mulva a blogban azt olvastam, hogy a Kreatív reklámszakmai lap egyenesen vírusmarketingről beszél amelyet a cég alkalmaz, mert netszerte levelekben terjed a neve
  • [NST]Cifu
    #1116
    Ezen kívűl pedig már korábban benyomta valaki...
  • harcu
    #1115
    Ok, hogy régi, de miért lenne ez vicces?