94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Cat #1640
    nem ez az első ilyen, már korábban is bekopiztam ilyet olaszokról
  • [NST]Cifu
    #1639
    Az angol védelmi minisztériumot komoly bíralot érik mostanában. Az egyre szaporodó panaszok szerint a tárca igyekezett olcsón megúszni az iraki háborút; mind több jelentés lát napvilágot a kötelező 750 helyett alig 10-20 lövedékkel, városi cipőben, a kötelező golyóálló mellény nélkül, terepzöld gyakorlóruhában a homoksárga sivatagba küldött brit katonákról. A légierő Lynx helikoptereihez az iraki háború idején nem volt elég porszűrő, így a gépekből csak 24 volt bevethető a sivatagi körülmények között a szükségesnek ítélt 33 helyett.
    Parlamenti vizsgálóbizottság elé került annak a harckocsi-parancsnoknak az ügye, akit egy nappal azután ért halálos mellkasi lövés Bászrában, hogy felettesei leparancsolták róla védőmellényét, mondván: az a gyalogosoknak kell.


    Mondhatom szép...
  • Yetike
    #1638
    Erről amúgy a Dredd Bíró jut eszembe :). Ott volt ilyen csodapisztoly, amiben a gránátvetőtől kezdve a 4-5 mm szóróig minden volt :).
  • Yetike
    #1637
    Lenne egy kérdésem : A különböző fegyvereken található hangtompítók milyen elven működnek ?

    Illetve, a harckocsikon található 1-2 üreges lövegcsőszájfékeket miért alkalmazzák olyan szorványosan ? Jobbára csak önjáró lövegeken látok ilyen kütyüket.
  • Brutal
    #1636
    THX mindenkinek
  • Yetike
    #1635
    http://www.hkpro.com/

    Mondjuk itt csak a H&K puskák vannak fent, de azért ez sem elhanyagolható :).
  • traXion
    #1634
    http://world.guns.ru/
  • antijedi
    #1633
    olvasgasd a topicot van elég sok ilyen témában... :D
  • Brutal
    #1632
    Ahha, értem!
    Akkor valami átfogó értekezés esetleg? Ami nem hadititok persze
  • antijedi
    #1631
    nincs és nem his lehet mert tuit van csomo ami még jelenleg is hadititok meg biztos vannak olyanok amik vlaamiért nem kerültek be :)
  • Brutal
    #1630
    Nincs olyan oldal a weben, ahol a világ összes tűzfegyvere fenn van?
  • Yetike
    #1629
    Hmm hmm... Kacsa elrendezés a sárkányban... Én légifölény biztosító vadászgépre tippelek.
  • ghost cb
    #1628
    Ehheh .
    Nem ismerem a típust, ez egyáltalán mi? Nehéz bombázó? Vadász nem lehet... Ja bombázóra tippelek...
  • PREMIERE1
    #1627
  • PREMIERE1
    #1626
  • Yetike
    #1625
    Egyrészt a fotós kedvéért, másrészt mert már nem elöször csinálják
  • Grenzjager
    #1624
    atya Úr ég!
    jenkik tanítják az iraki katonákat.....minek??? ha úgy kell kezdeni hogy hogy álljon, ez lelövik még holnap
  • Grenzjager
    #1623

    na jól van.................
  • [NST]Cifu
    #1622
    1.: A PT-76 mióta nyugati (pláne NATO) harckocsi?
    2.: AMX-13/-30/-40 nem különösebben modern harckocsik...
    3.: A Leo2 "konténere" megtalálható pl. az M1(A1/A2) harckocsikon is, és ugyanilyen elszeparált, biztonsági rekesz van az összes modern nyugati harckocsin.


    Egy Challenger Mk2. metszetábrája - a torony hátsó részén ott látható a lőszertároló.


    A Leclerc metszetábrája - itt is a torony hátsó részén, illetve a sofőr mellett, jobbra vannak a lőszertároló rekeszek.
  • [NST]Cifu
    #1621
    ...amely programot 2002 július 16.-án hivatalosan is felfüggesztették. A jelenlegi fejlesztés szerint a FCS (Future Combat System - Jövőbéli Harci Rendszer) program részeként tervezik egy önjáró tarack létrehozását a NLOS-C (Non-Line-Of-Sight Cannon) név alatt.


    Fantáziarajz a NLOS-C-ről
  • Grenzjager
    #1620
    bár az is igaz hogy ezek nem nehézharckocsik
  • Grenzjager
    #1619
    PT-76, AMX-13, AMX-30 tán a 40-es is.
    De a leo-2-nél a konténeren is hangsúly van!
    de ha tévedek beismerem....
  • Yetike
    #1618
    Egy gyönyörű kép a 155 mm Crusader önjáró lövegről:


  • XCoMA
    #1617
    De jó ragzom a magyartot!
  • XCoMA
    #1616
    Bitos van valamilyen fokú valóságtartalma, de én akkor sem hiszek ennek!
  • ghost cb
    #1615
    hülyeség
  • kiskorúbézoltán #1614
    Max egy jó kis monszun esőre , hátha beázik a cuccos !
  • cifuatwork
    #1613
    Najó, de erre stratégiát mégse építhett az ellen...
  • Reaper
    #1612
    Tök jó ez a cucc! Lehet, hogy fegyverrel nem lehet majd leteríteni, de hogy a csórikám(akin ez rajta lesz) rákot kap az tuti, a sok elektromos bizbasztól:-DDD
  • cifuatwork
    #1611
    Én meg rovon itt a tiszteletköröket és árnyékra vetődöm...
  • cifuatwork
    #1610
    Japán egyfelől távol-keleti, másfelől nem NATO-tagország...

    De elültetted a bogarat a fülembe, és elkezdtem utánanézni - de sajnos nem sikerült semmi konkrétat megtudni a Type-90 automata töltőberendezéséről ill. lőszertárolásáról. Mivel azonban ezen a hk.-n is látható a "nyújtott" toronyvég (a'la Leo2 v. M1), felteszem itt is elszeparált tárolórekeszben van a lőszer. Csak éppen semmit sem találok, ami ezen feltételezésemet alátámasztja.
    Neked tán van valami info erről a birtokodban?
  • kiskorúbézoltán #1609
    Előző törölve , úgy értettem keleti kell ami zárt lőszertartós . :(
  • kiskorúbézoltán #1608
    Type-90
  • cifuatwork
    #1607
    Tipusmegjelölést kérek....
  • Grenzjager
    #1606
    no nem mindegyikben
  • LizardX
    #1605
    Na, ebből is látszik, hogy fingom sincs az egészről.
  • cifuatwork
    #1604
    !!Lőszer+üzemanyag robbanásmentes konténerben tárolva a harckocsi belsejében....!!!!

    Mint minden modern nyugati (NATO) harckocsi esetében... :))
  • cifuatwork
    #1603
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ............
    ....most segíts...

    Az ilyen FHM/CKM/stb. szintű bulvárlapoktól óvjon az ég mindenkit. Szenzációhajhász semmitmondás féltudományos köntösben. Az olyan szövegek mint a "Ez az egybefüggő "ólomfal" percenként akár egymillió lövedéket is jelenthet." - hát iszonyúan debil, az egyszeri olvasó meg azt hiszi, hogy egymillió lőszer lesz a fegyverben (mondjuk egy lövedék legyen 30 gramm - akkor is 3 tonna lenne csak a lőszer!). A nano-okosságokról meg ne is beszüljünk - talán majd úgy 20-30 év múlva...
    De (hacsak át nem ugortam valamit) sem a "Land Warrior", sem a "Objective Force Warrior" illetve annak részleteiről nem ír, csak az ilyen tervekről álltalánosan, és arról, hogy saccperkábé mit tartalmaznak - a kézifegyvereknél pedig érdekes módon nem is említik az XM8-at...
    Szóval parasztvakítás ezerrel...
  • Grenzjager
    #1602
    lehet hogy volt a kép,de bizom hogy nem....
    szóval:
    nálam itt kezdődik a harckocsi! Hát nem SCHÖN??!?!
    !!Lőszer+üzemanyag robbanásmentes konténerben tárolva a harckocsi belsejében....!!!!

    LEOPARD-2
  • Yetike
    #1601


    Kilőtt T55, még Kuvaitban




    Csendélet