94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Cat #1691
    Itt a korábban említett kilőtt tank:





  • [NST]Cifu
    #1690
    Most olvasom a CNN-en, hogy Irakban, Bagdad nyugati része felett lelőtték a 1st Cavalry egyik AH-64 helijét ma, helyi idő szerint 11 óra körül. A 1st Cavalry úgytudom csak AH-64D helikkel rendelkezik...



  • switch
    #1689
    Ezt láttátok már ?

    www.cornershot.com
  • [NST]Cifu
    #1688
    Mint említettem vala, ez is egy CS modelből való... :)
  • Blasta
    #1685
    A minap ott próbálkoztam, de elég silány cuccokat találtam.
    Viszont Cifu linkje teljesen jó, a megfelelő reverb-el és delay-jel teljesen fasza lesz (egy zenébe fog kelleni...)

    KÖSZE KÖSZE!
  • ghost cb
    #1684
    Akkor szerintem a magyar emberek közt tul sok a hülye mert Bokor bácsi itt akkor is hülyének tűnik. EMBER! Nemondd hogy erre minden ember rámondja hogy éjjellátó! Csak röhögni szeretnénk egyet. Fel kell oldani azt a hatalmas kitörő nevetést amit a sokkal viccesebb JETI kép nyujtott nekünk! Vágod?
  • traXion
    #1683
    De nem! A hülye emberek akarják elhinni, hogy Bokor bácsi hülyébb náluk...
  • ghost cb
    #1682
    Akkor mért adják a kezébe nappal hogy nézzen bele??
    Egyébként meg senkisem azt nézi milyen távcső, hanem az emberek szeretnék elhinni, hogy Bush ilyen hülye.
  • traXion
    #1681
    Ez nem poén. Sőt, az a hülye aki elhiszi, hogy ez poén.

    Mert ez egy éjjellátó távcső, azért van zárva, mert különben megvakulna a bácsi! Vágod?
  • ghost cb
    #1680
    No igen!
    EZ poén... Nem pedig egy jeti a haditechnika topicban...
  • Yetike
    #1679
  • Nyers
    #1678
    A legfőbb hadúr ;)
  • ghost cb
    #1673
    Mért szabadultak ezek ide be??? Szerintem törölheted Cifu...
    Blasta: Probálj meg CS skin oldalakrol lehuzni ilyesmit, van ahol eredeti hangot is tesznek a skin mellé.
  • [NST]Cifu
    #1672
    Sajnos jobbat nem találtam, mint a Clan of the Dead Goat oldaláról letöltött M40A1 CS fegyvermodelnél lévő hangot - de nem tudom, ez tényleg egy M40A1 hangja-e -
    de ide felraktam

    (az M40, M40A1, M40A3 a Reminton 700 katonai változata)
  • Blasta
    #1671
    Kap egy pirospontot az a csávó aki belinkel nekem egy letölthető Remington 700 puska hangot!
    Természetesen lövéskor. :-)
  • Yetike
    #1665
    Én a HPKW - re szavazok. Haupt Panzer Kampf Wagen.
  • I.C.ram
    #1664
  • cifuatwork
    #1663
    Sőt, jobbat mondok: a hivatalos megnevezése Main Battle Tank, rövidítve MBT. Eredetileg ugye volt a tömeg alapú megnevezés (könnyű-, közepes- és nehéz- hk.), amely a 60-as évekre okafogyottá vált, azóta általánosan az angolszászok MBT megnevezéssel illetik a (valódi) harckocsikat.
  • Cat #1662
    tökhülyeség amcsi oldalakon hogyasszondja "m1a1 abrams battle tank" - van nem harci tank? :)
  • cifuatwork
    #1661
    Hírek :)

    -Az US Army 3rd Infantry 2nd Division (3-2nd), vagyis az első Strikyer egység egyenlőre a jelentések szerint jól teljesítenek a nehéz körülmények ellenére. A "rácspáncélzat" egyenlőre helyt állt, de a katonák örülnének, ha végre megérkeznének a reaktív kegészítő páncélzat elemei, amelyek sokkal kevésbé akadályozzák a mozgást a jármű körül - csakhogy nemrég kijelentették, hogy ez nem várható 2005 márciusáig...
    Állítólag az irakiak "Szellem Lovasoknak" nevezik a 3-2nd embereit, mivel jóval csendesebben érkeznek, mint a Bradley és M1A1 egységek...

    -Az EADS tegnap bejelentette, hogy sikeresen tesztelte az EuroFighter BK27 gépágyúját és IRIS-T rövid hatótávolságú IR levegő-levegő rakétáját szimulált légiharc körülményei között.

    -A GAO (General Accounting Office) kiadta elemzését a jelenleg futó (nem titkos) katonai projectekről. Ebből pár szemezet:

    -A Fejlesztett SEAL Szállító Rendszer (Advanced SEAL Delivery System), amely végülis egy törpetengeralatjáró, amelyet a Los-Angeles osztályú SSN tengeralatjárók képesek indítani és fogadni, már most több, mint 5x annyiba kerül, mint eredetileg számították, bár 9 éve kezdték meg a munkát, még legalább 4 év kell a rendszerbe állításáig.

    -Élesen kritizálja a FCS (Future Combat System) tervet, amelynek eredetileg már 2010-ben harckészen kellene állnia. Az FCS egy átfogó reform a felszerelés terén, mely magába foglalja a pilótanélküli kisméretű felderítőjárművektől az önjáró elektro-magnetikus aknavetőn át (ha úgy mondom, hogy railgun, már talán rögtön beugrik) a Páncélzott Szállító Harcjárművekig mindent. A GAO szerint az FCS a szokásosnál is nagyobb mértékű kockázatot képvisel, mivel jelenleg ez a fő (és egyetlen) irányvonala az US ARMY fejlesztéseinek.


    Egy DARPA kép az FCS program főbb összetevőiről.


    -Viszonylagos siker ugyanakkor a Légi Telepítésű Lézerrendszer (ABL - Airborne Laser System), amelyre eddig mintegy 3,2 milliárd $-t költöttek. Egyenlőre egyetlen kisérleti gép (Block 2004) a tesztalany, amelynek eredetileg idén kellene az első tesztlövéseket leadnia. Ugyanakkor kissé optimistának tartják a 2006-ra tervezett sorozatgyártás beindítását (Block 2006), mivel egyenlőre még a végleges tervek sincsenek készen (a tervekre 93%-os készültséget ad meg).

    -Az Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS - ezt ugyan le nem fordítom magyarra :)), amely a Hydra 70 irányítattlan rakéta lézer-irányítású változata elvileg hamarosan szolgálatba állhat, holott még nem bizonyította kellően képességeit. A fegyver elsősorban az Apache helikopterek arzenálját fogja bővíteni, illetve más, felfegyverzett helikopterek (AH-6, MH-60, AH-1?, stb.) számára fog preciziós, kis pusztítású csapásmérésre lehetőséget adni.

    -Az EA-6B gépek leváltására szánt F/A-18G "Growler" elektronikus hadviselésre szánt gépek csak 2009-ben fognak várhatóan rendszerbe állni, addig a már igencsak agg, és elhasznált EA-6B-knek kell kitartaniuk.

    -A V-22 "Block A" legkésőbb 2005 Áprilisára kerülhet rendszeresítésre, de az USMC inkább megvárná a fejlesztett "Block B" változatott a rendszerbeállítással - ennek elkészült viszont nem várható 2006 elött.


  • Grenzjager
    #1660
    azér' ez nem sámli
  • cifuatwork
    #1659
    Szerintem nem, a torony teteje elég csúnyán nézett ki (lehet, hogy lőszerrobbanás is volt? ekkor viszont legalább a lőszertároló védelmét át kellet ütnie), és egy kis tűz is égett ott, amit az egyik katona ásványvizzel oltott el :)
    A sérülések (ha nem volt lőszerrobanás) valószinüleg a becsapódáskor keletkező erőhatások következményei, itt ugye nincsenek biztonsági ülések, légzsákok meg efélék, és azért még ha nem is ütötte át azért szépen megráhatta a bentülőket...
  • Cat #1658
    Hibásak a norvég katonai rádiók

    Műszaki problémák miatt nem vette át a HM a Kongsberg cégtől megrendelt harcászati URH-rádiók első szállítmányát. A norvég vállalat kétszáz készüléket hozott Magyarországra abból a kilencezerből, amelyről szerződést kötött. Csakhogy kiderült: a mobiltelefonnál alig nagyobb kézi rádiók több, a szerződésben előírt feltételnek nem felelnek meg. Nem alkalmasak például a szöveges üzenetek biztonságos küldésére.

    A csomaghoz csatolt iratok szerint ezek a hiányosságok már a Norvégiában elvégzett vizsgálatokon is kiderültek. A Kongsberg azonban leszállította a rádiókat, az első ütem határideje ugyanis március 26-a volt. Ráadásul nemcsak műszaki problémák akadtak. A norvégok a kézi mellett háton hordható és autóba szerelhető modellt is küldtek, de egyelőre egyik sem kapta meg a magyar rejtjelfelügyelettől az engedélyt.

    Waplerné Balogh Ágnes, a védelmi tárca helyettes államtitkára megerősítette hírünket: a szerződés szerint kötbért is kiszabhatnak a határidők be nem tartása miatt. Ennél fontosabb azonban, hogy a hadsereg jó rádiókhoz jusson. A norvégok ígéretet tettek a problémák gyors megoldására. A Kongsbergnél nem kívántak reagálni a történtekre. A norvég cég még 2002-ben nyerte meg a rádiótendert, ám majdnem egy év telt el a szerződéskötés aláírásáig. Juhász Ferenc frissen kinevezett védelmi miniszter ugyanis sokáig lebegtette elődjének a választások előtt néhány nappal hozott döntésének jóváhagyását.

    Több szakértő azért adott hangot aggodalmának, mert új fejlesztésű, kellően ki nem próbált rádióval nyertek a norvégok. A késleltetés a két ország diplomáciai kapcsolatait is megterhelte, míg végül tavaly márciusban szignálták a megállapodást.
  • Yetike
    #1657
    Átütötte a páncélzatot ?
  • cifuatwork
    #1656
    A CNN-en az előbb ment egy elég durvus kis felvétel:
    Egy (a szöveg alapján USMC) M1A1 Abrams-ot eltalált egy tankelhárító rakéta (amennyire a felvételből ki lehetett venni, a torony jobb hátsó részén), majd szál ki az irányzó (banyek, már nem írok alapból tüzért... ilyet :)), véres a bal keze és a feje, aztán a parancsnok (rajta látható sérülés nem nagyon volt), meg a töltő, aki viszont elég csúnyán nézett ki...
    Egyenlőre jobb képet nem találtam, csak ezt, ami a CNN oldalán volt kint:


    Itt a segítséget nyújtó katonák (egy hummernyi) egyik húzza ki a töltősrácot a tetőre...
  • cifuatwork
    #1655
    Az a probléma, hogy az a film már "kissé" túlhaladott :))

    -Az F(/A)-22 eredetileg "csak" ~fél tonnás JDAM bombákat vihetett volna a belső fegyvertérben. Az F-35 volna a csapásmérő erő, de a ~egy tonnás bombákat ő is csak külső felfüggesztési ponton viheti -> nesze neked lopakodás. Amúgy 2000 fontos (ez az ~egy tonnás) légibombát vihet az F-15E, az F-16, F-18, sőt, elvileg az F-14 "Bombcat" is.
    -A Comanche ismertetőnél én is írtam, hogy főleg a felderítés a feldata, illetve szükség esetén a csapásmérés - de mint tudjuk, ez már múltidő, a RAH-66 sose fog csapatszolgálatba lépni...
    -A Global Hawk-al egyenlőre csak a gond van, amennyire én tudom, még mindig nincs bevethető állapotban, csak a tesztfázis folyik...
    -Az adatmegosztás elve elég régi, részben már működik is, az erre felkészített F-15C ill. F-16C/D gépek képesek a saját lokátor nélkül működni, egy AWACS "nyújt képet", az adja meg mi merre van jelenleg.
  • traXion
    #1654
    Elég a lényeget leírni, nem kell kertelni srác.... :)
  • Cat #1653
    most megy a discoveryn a jövő repülőgépei (tegnap este is volt hajnal egykor)
    tökérdekes, van benne jopár dolog amit nem láttam

    kiemelték hogy a légifölényt megszerzi az f22, utána jön az f35, ami akár 1 tonnás bunkerrombolot is vihet (eddig nem tudtak 1 tonnást vinni?)
    pl hogy a commanche csak felderít, de ha kell kérheti a repcsiket hogy küldjenek felé pár rakétát, amit majd ő célra irányít
    elmondták hogy a farokrotornál vezetik ki a hőt, amit az azonnal eloszlat hideg levegővel, igy hőkereső ellen védve van
    egyszerre 5 robotrepülőt vezethet a veszélyesebb helyeken, és un. loocasokat is vezethet, amik onnáló számítógéppel rendelkező robotrepülőgépek
    ofcoz tökéletes információmegosztás mindenfelé, földi csapatok/bombázok felé, illetve ő is mindent megkap a robotgépektől

    most megy repcsi mellette két robotrepülővel, és azokat irányítgatja (uj predator B, 10!!! hellfire rakétát vihet egyszerre) A global hawk a predator nagyobb változata, 35 orán át a levegőben figyel, müholdirányítás, minden földi jó
    x-47 pegasus (farkatlan robotrepülő, vhol alul van rola kép), ugyanez csak repülőgéphordozorol száll fel, és magátol száll le
    boeing x45ös robotbombázó, csupaszárny ez is, ez már magátol bombáz, persze emberi megerősítés után
    mikrohullámu/elektromágneses impulzussal dolgozo robotot is terveznek, elrepül ellenséges épület felett és kinyir benne minden elektromos eszközt (számgép, telefon etc.)

    tengeralattjárorol inditható robotrepülő (viz alol), és a végén megemlítették a lézeres boeinget és a torlosugaras repcsit is, mondván a rakétákon ilyen hajtómű lesz

    végig minden fegyvernél hangsulyozták az információmegosztást mindennel mindenhova (muhold, gps, heliről vadászra vagy bombázóra, robotrol helire, stb.)
  • ghost cb
    #1652
    Hopp tényleg. Csak traXion nem a tartalmas beszólásairól ismert, ezért gondoltam, hogy "áhh ezt el se olvasom".
  • LizardX
    #1651
    Áj em sztori, az előző rossz helyre jött!
  • LizardX
    #1650
    offff
    Már elnézést kérek, de most vagyok túl némi sörökön+pálinkákon!

    http://web.tvnetwork.hu/~magzene/

    Ez a lényeg, hapsikáim!
  • [NST]Cifu
    #1649
    Csak pár példa:


    HK PSG-1


    Amerikai mesterlövészek gyakorlaton M40 (M40A1?)mesterlövészpuskákkal.


    Remington 700 gyakorlólövészeten


    Persze a komolyabb űrméreteknél (.308 Lapua Magnum, .50 BMG, stb.) ez nem járható út, illetve a legtöbb mesterlövészpuskánál különféle speciálisan kialakított csőszájféket használnak - de az igazán preciziós mesterlövész (és sport) puskákon nincs csőszájfék... :)
  • traXion
    #1648
    Nembaj, szegény vak... :)


    Igaz??? :)
  • Yetike
    #1647
    #1634 khm.
  • ghost cb
    #1646
    Szerintem ez a legjobb kézi lőfegyverekkel kapcsolatos oldal. Rengeteg fegyver van itt, elég jó leírással, és szép képekkel!

    Modern Firearms & Ammunition


    Egy pár kép innen:


    NSV-12,7 "Utes" (USSR/Russia)


    CIS Ultimax 100 (Singapore)


    Beretta AR-70/223 and AR-70/90 assault rifle (Italy)


    Vektor CR-21 (South Africa)
  • Yetike
    #1645
    Valóban komoly ? Melyekre gondolsz ?
  • Yetike
    #1644
    Pedig olyan szépek voltak a lövegcsőszájfékes harckocsik... No mindegy, előre a precizitásért !
  • Yetike
    #1643
    Köszönöm Mester :)
  • [NST]Cifu
    #1642
    A csőszájfék előnye az, hogy csökkenti a reakcióerőket, vagyis kisebb lesz a visszarugása a fegyvernek - ugyanakkor van hátránya is: csökken a fegyver pontossága (a kiáramló gázok befolyásolják a lövedék röppályáját), ha megnézed a legtöbb valóban komoly mesterlövészpuskán sincs csőszájfék...
  • [NST]Cifu
    #1641
    Nos a fegyver elsütésekor halható dörej a hangsebességnél gyorsabb (a hangsebesség kb. 300m/s) gázok ill. lövedék által keltett hangrobbanás. A hangtompítók lényege, hogy ezt csökkentsék vagy megszüntessék valahogy.

    A működési elvük lényege legtöbbször az, hogy a kiáramló gázokat egy nagyobb térben hagyják kitágulni, illetve különféle lamellák közé terelik, így csökkentve sebességüket - erre egy példa:



    Van egy másik változat is, amikor a lövedék is hangsebesség alatt halad, ehez csökkentett lőportöltetű, szubszónikus (a hang sebességénél kisebb) lőszert kell használni, ilyen pl. a Kalasnyikovokhoz használható PBSz-1 hangtompító, amelynél egy gumigyűrű is segített a lövés hangjának csökkentésében (megj.: állítólag olyan halk lesz tőle az AMD, hogy csak a zárszerkezet csattogását hallani), viszont ennél a gumigyűrűt kb. 150 lövésenként cserélni kell...