94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Yetike
    #1731
    Csak nekem nem mutatja az AKM-et ?
  • Yetike
    #1730


    A HK P2000 robbantott ábrája




    AKM
  • Lacc
    #1729
    Talán még max. egy-két régebbi AK tervrajzát meg lehet találni.
  • cifuatwork
    #1728
    Mi az a "Shotgun"? A sörétes fegyverekből van kismillió fajta...

    Amúgy tervrajzokat nem valószinű, hogy fogsz találni, ez kb. olyan, minthogy mondjuk az 1992-es Dodge Viper tervrajzát keresnéd - érthető okokból a gyártók az ilyesmit nem szeretik közszemlére tenni...
    Maximum un. robbantot ábrákat lehet találni, amelyek a főbb alkatrészeket mutatják be.


    A HK G36 robbantott ábrája...
  • cifuatwork
    #1727
    Elolvasnád a topic alcímét? Kéretik betartani...
  • cifuatwork
    #1726
    Igen, igaz. A szó szoros értelmében mindenre lőttek, ami repült - de ez még a későbbiekben sem változott sokat. A filmben is láttott fehér csillagban vörös kör felségjelzést nem sokkal ezután változtatták meg a mai is ismert felségjelzésre, mivel a hadihajók légvédelmi tüzérei mindenre lőttek, amiben egy kis pirosat is láttak (ugye a japán felségjelzést senkinek sem kell bemutatni) - ami miatt nem egy esetben a hadihajó védelmét ellátó repülőgépeket a hajó légvédelmi tüzérei lőtték le...
  • I.C.ram
    #1725
    mai átlag fegyverek, a legnépszerübbekről. Pl.: M16, AK47-74, Shotgun, pisztolyok (Glock, Beretta, stb)
  • Yetike
    #1724
    Milyenekről ?
  • I.C.ram
    #1723
    Nem tudtok egy olyan oldalt, ahol mai fegyverekről vannak tervrajzok?
  • I.C.ram
    #1722
    Egyébként Bushnak nagyon szarult jött most ez a választások elött. Nagyon fog csökkenni a népszerűsége.
  • I.C.ram
    #1721
    Naná! Gondolj csak bele a hánorú elején naponta voltak a hírek "Friendly Fire"-ökről.
  • ghost cb
    #1720
    "A harcokban 14 amerikai gépet lõttek le - ebbõl 10-et saját bajtársaik..."
    Ez igaz???
  • [NST]Cifu
    #1719
    Nem, ez még anno az Index.hu filmes bakik topicjába ment, eredetileg még a HBO-n láttam... :)))
  • ghost cb
    #1718
    Wow, ez gyors volt... És ez az ami nagyon szembetünő volt mi? Képzelem a teljes elemzésedet...
  • [NST]Cifu
    #1717
    Pearl Harbour - a realitás csatája:

    -A filmben sok jármû (hajó és repülõgép egyaránt) nem II. VH-s, ez fõleg a harci felvételeken szembeötlõ, amikor pl. a robbanások négy egymás mellé lehorgonyzott, láthatóan az 50-es években készült rombolón következnek be (az ágyútornyok tipusa, az árbocon lévõ antennák, stb. árulkodnak)...

    -A bárban látható néhány olyan üveg, amely modernkori ital, nem II.Vh-s...

    -Walker aztmondja a "II. világháború elkezdõdött", holott ez az elnevezés csak késõbb, '43 környékén vált álltalánossá.

    -A fehér ház felvételein a modern Fehér Házat láthatjuk, légkondicionálókkal a tetején...

    -A nõvérek bikiniben fûrdõznek - holott a bikini csak 1946-ban jelent meg, és csak az 50-es években terjedt el széleskörûen.

    -A japán írásjeleket a filmben ballról jobbra írták, holott akkoriban a japánok jobbról ballra írtak.

    -A Queen Mary az egész II. VH alatt az angol haditengerészet sötétszûrke szinére volt festve. A filmben a jelenlegi szinekösszeállításal szerepel.

    -A valóságban Pearl Harbour-ban egy olyan pilóta sem szolgált, aki korábban részt vett volna az Angliai csatában, mint ahogy Doolite B-26-osait vezetõ pilóták közül egyik sem volt ott Pearl Harbourban.

    -A filmben nem igen mutatnak dohányzó embereket, holott akkoriban nagyon dívott a dohányzás. Ez amúgy a "nézõk védelmében" követték el a készítõk.

    -A filmben a pilóta utasítja a szerelõjét arra, hogy kapják el a Zero-t egy magaslati helyrõl, géppuskával. A valóságban azonban a földönlévõk lõttek mindenre és mindenkire, aki elrepült felettük. A harcokban 14 amerikai gépet lõttek le - ebbõl 10-et saját bajtársaik...

    -A filmben nem esik szó arról, hogy a japánok bevetettek 6 törpetengeralatjárót, sõt, egyes vélemények szerint ezek egyike be is jutott az öbölbe.

    -A 41-es években még jópár Spitfire Mk II. és Mk III. szolgált kéttolú légcsavarral, ezekbõl egyet sem látni (bár ezt lehet azzal magyarázni, hogy éppen ott nem volt egy ilyen se). Amikor a bevetéshez rohannak, a legközelebbi gépnek egy négytollú légcsavarja van, sajnos a kipufogót nem látni rendesen, de nekem az egy Mk IX. vagy Mk XI. lehet (ezek már 42-ben szolgálatban álló gépek). A földi felvételeken a háttérben látni a 43-as, 44-es évekbõl származó gépeket is (pl.: Mk XIV.).

    -Ray gépe egy Spitfire Mk Vb., ezt csak 1941 májusában kezdték el leszállítani, ugyan nem figyeltem, hogy kiírják-e az idõpontot, amikor angliába ér, de elég valószinûtlen, hogy akkor egy ilyen gépet kaphasson...

    -A Ray nappal zuhan le, de mikor kiszabadul a süllyedõ gép kabinjából, és a felszinre úszik, északa van.

    -A német Messzerek jobbára Bf-109F-ek a filmben (mivel nincs közeli kép róluk, nehéz megállapítani, de az E tipusnál a magassági kormányhoz egy-egy kitámasztórúd csatlakozott, ez az F tipusnál már eltünt, a filmbéli messzerek tehát legalábbis F, vagy késõbbi tipusok), sehol egy Emil (Bf-109E), márpedig akkoriban a 109F még viszonylag ritkaság volt, túlnyomórészt 109E-k szolgáltak a németeknél.

    És a Japán dolgok:

    -Amikor "fényképezi" a japán ürge a hajókat, a négy egymás melleti rombolón ott láthatóak a rakétatároló konténerek.

    -A japán hajón letépik a naptár lapját - 7 Saturday. Vajon miért kellet angolul is ráírni...

    -Amikor felszállnak az anyahajókról a japán gépek, egyik törzse alatt sincs függesztmény!

    -A repülés közbeni felvételek jó részén is függesztmény nélkül repülnek a japán gépek. Csak a CGI-vel kreált (háttérbe rakott) gépeken láthatóak torpedók és bombák. Egy kivétel van, amikor egy torpedót szállító gép lövésze int a gyerekeknek, hogy tûnjenek el, ezt a felvételt feltehetõen a földön vették fel...

    -Azt mondja Earl, hogy 4 gép van, 2-ben lõszer, egyben ûzemanyag nincs. Ehez képest, ahogy odaérnek, egybõl beugornak 3 gépbe, se lõszert, se ûzemanyagot nem vételeznek...

    -Folyamatosan rádióznak, holott akkoriban még nem volt jellemzõ a sok pofázás - ez a Jet-korszak hozománya.

    -Finoman szólva is eltúlozzák az "ötvenes" géppuska erejét. Egy-két találattól még nem szakad le egy gép farka, se a szárnya...
  • ghost cb
    #1716
    Képzeld vennénk 1 db M1A2SEP Abrams tankot! És arra verné mindenki!!! Magyarország páncélos erejét az Abrams képzi! Többre nem lenne pénz...
  • ghost cb
    #1715
    #1696 #1697 #1701 #1704
  • ghost cb
    #1714
    Én is odavagyok a "korhű történelmi háborús film"-ekért!!!
    ...
  • CoolStuff
    #1713
    lol
  • Yetike
    #1712
    Na ez is lol, aszondja a japán vadászok inkább a futkosó ami gyalogságot lövik, mint a hangárakban ott figyelő ami vadászgépeket...

    Most meg 2en üldöznek egy ordítozó ami gépet, amit véletlenül se tudnak eltalálni, ketten. Lol.
  • CoolStuff
    #1711
    Ne sajnáld azokat az amcsikat!
  • Yetike
    #1710
    Na lol... Most megy az RTL - en egy film, talán a Pearl Harbour, de azért látszik hogy ami film...

    A japán vadászok a már félig feldőlt hadihajókat torpedózzák, 5en repülnek egy menekülő autóra, amit mellesleg nem sikerül elfogniuk, és a legjobb, a vízben menekülő tengerészeket lövik géppuskával...

    Tudom hogy jól néz ki amikor a köcsög japánok géppuskával lövik a magatehetetlen ami tengerészeket, de akkor legalább a végén említsék meg egy mondatban, hogy ez nem egészen így volt...
  • Cat #1709
    ja, sorry, nem olvastam végig a hirt
  • FtranX
    #1708
    thx :)
  • traXion
    #1707
    Mert szarok "vagyunk"...
  • [NST]Cifu
    #1706
    Valóban drágább :)
    Az M1A1 darabja olyan 4,3 millió $. Magyarország NATO ország, tehát valószinüleg semmi akadálya nem lenne, hogy adott esetben akár M1A2SEP-ket vegyünk - de ez a veszély aligha fenyeget minket... :)

    Egy Leopard 2A5 újonnan durván 6,5 millió $, anno a Hollandok ajánlották nekünk a náluk feleslegesség válókat (náluk is leépítés van), de nem kértünk belőle...
  • FtranX
    #1705
    (kell nekem nem elolvasni az összes hozzászólást. :/ De a kérdéseim még mindig állnak)
  • [NST]Cifu
    #1704
    "Tessék má'n útbaigazítani minket, bújócskát játszunk amerikai lánctalpasokal, de úgytünik most nagyon jól elbújtak..."
  • FtranX
    #1703
    120 db Abrams tank 51 millió dollárért? Azt hittem egy kicsit többe kerül egy ilyen tank...

    Kérdés: ezekre a tankokra van export-tilalom? Tehát ha mondjuk Magyarország úgy döntene, vehetne pár ilyet? vagy ez hogy van?
  • traXion
    #1702
  • [NST]Cifu
    #1701
    Mé' vazzeg? Ha el köll menni tejért, akkor el köll menni, még ha lángoló tankok is szegélyezik az útat a legközelebbi éjjel-nappaliig
  • [NST]Cifu
    #1700
    1.: Akkor ez nem az a tank, amelyről én írtam, mert az Ápr. 8-án volt, ez a kép pedig az aláírás szerint Ápr. 10-én készült.

    2.: Elég kacifántos ez az M1A1 hír - ugyanis nem vásárlásról van szó, hanem a tartalékba lévő harckocsik felújításáról. Ez mondjuk már az árból is sejthető - 51,7 m$ kicsit kevés lenne 120db M1A1-hez, mivel azok darabja 4,3 millió $...
    Az is érdekes, hogy nem nyúlnak bele komolyabban, nem fejlesztik fel őket M1A2 vagy M1A2SAP szintre, hanem "csak" a kissé leharcoltabb Abrams-okat pofozzák ki...
  • FtranX
    #1699
    nekem az ilyen képekről mindig a C&C Generals jut eszembe :)
  • traXion
    #1698
    de! :)
  • traXion
    #1697
    Gyanús a bicajos csávó!
  • Cat #1696
    hö :D

  • Cat #1695




  • Cat #1694
    ja, hát a tankról magáról semmit, csak a harc leirása van, és a mellé rakják be ezeket a képeket
    http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/L1064855.htm

    Itt a helikopter lelövéséről további infók

    Az amerikai hadsereg 120 abrams tankot vett 51,7 millió dollárért, 2006ra szállítják
  • [NST]Cifu
    #1693
    Kaphatnék egy linket a forrásoldalról? Kiváncsi vagyok mit írnak...
  • Punker
    #1692
    az nem éjjellátó......