94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Punker
    #1891
    a szervizesek találékonyabbak mint a tervezők
  • Punker
    #1890
    ez a legjobb:

  • Punker
    #1889
    a pápa járgányáról tudtok infókat?
  • kiskorúbézoltán #1888
    :DDD

    Ezek igazi állatok , M-113 páncéltest+teherautó alváz combo !

    :DDD
  • Ren
    #1887
    Bocs, itt a masodik helyesen:

    http://community.webshots.com/album/92508045vVhFUA
  • Ren
    #1886
    Nehany erdekes dolog irakbol:

    http://community.webshots.com/album/124599660fVnKRb

    http://community.webshots.com/album/124599660fVnKRb
  • Yetike
    #1885
    Arra céloztam, hogy a gépkarabélyok ellen a védett személy a páncélozott autóban érezhette magát a legnagyobb biztonságban (TERMÉSZETESEN a páncélozott autó nem vesz részt a tűzharcban, hanem mielőbb elhagyja azt), míg pl egy rakétahajtású gránát ellenében az elsődleges cél az, hogy a védett személy mielőbb elhagyja a gépjárművet.
  • Tikal #1884
    viszont az uveg sem birja sokáig, csak kb addig mig elhuznak a helyszinrol.
  • kiskorúbézoltán #1883
    Talán HP alapú a sebzésrendszere ... :)))
  • Cat #1882
    a páncélautóknál MINDIG elmondják hogy csak arra a fél percre elég a védelem, amig a LEHETŐ LEGGYORSABBAN elhagyják a helyszínt - nem megállni és lövöldözni kell, hanem beletaposni a gázba és elhuzni villámgyorsan
  • Yetike
    #1881
    Szerintem arra céloztak, hogy az általános gépkarabélyok ellen ellenálló.

    Németországban láttam egy dokumentumfilmet az ilyen mercedeszekről, az 50 mm páncélüveg ténylegesen védelmet nyújt a közvetlen közelről Ak 47 - ből leadott 7.62 - es lövedékek ellen, bár azt nem tudom az AP ellen milyen hatásfokkal véd.

    Akkor viszont mikor rájukfogtak egy rpg - t, az elsődleges cél a védett személy mihamarabbi kimentése a páncélozott gépjárműből, tehát az ellen tényleg nemigen véd.
  • Trade
    #1880
    Arról a páncélozott merciről azírták a népszabadságban hogy elpusztíthatatlan.
    Ugyan.Egytankot kilőnek egy Rpg-vel
  • Trade
    #1879
    REmek!
    Akkor egy ilyennel akkor fel is robbanhatták volna a páncél meciben parádézó izraelit......
  • Cat #1878


    nemértelek
  • cifuatwork
    #1877
    Eredetileg az #1857-be ment volna ez a hír is, de aztán a Boeing hivatalos oldalán láttam, hogy ez a teszt csaknem egy hónapja történt... :)))
  • Cat #1876
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=27275
  • kiskorúbézoltán #1875
    Nem rács , egy puha , gumiszerű anyag . Amúgy szerintem ugyan az a két kép csak két különböző oldalról , egyébként ha más nem is de az irányzék elhelyezkedése (ill. a válltámasz és a markolat) egyértelműen mutatják melyik az eleje .
  • [NST]Cifu
    #1874
    Hmm...
    Megzavart ez a kép:



    Azt hittem, hogy a #1857-es képen a gázokat kiengedő rácsot látjuk - de úgytünik a két képen nem egyezik a lövedék által áttörhető "csődugó"...
  • kiskorúbézoltán #1873
    "AT4CS (hátulról nézve)"

    Nézd csak meg még egyszer ! :)
  • [NST]Cifu
    #1872
    Hopp, pont erre az apróságra nem is gondoltam - pedig jogos :))
  • [NST]Cifu
    #1871
    Akkor tessék, egy kis olvasnivaló:

    Agent Orange Website
    Rövid Ismertető magáról az anyagról
    The Story of Agent Orange @ U.S. VETERAN DISPATCH
  • kiskorúbézoltán #1870
    A jelenséget nyilt terepen is össze lehet hozni , ha a kezelők rosszul választják ki a tüzelőállást , pl. agy domb elüső lejtőjén egy lövészárokban , a hátsó fal könnyen visszanyomhat annyi gázt , hogy a kezelők kisebb légnyomást kapjanak . Természetesen ez nem RPG-7 vagy AT4 kategóriás eszközre vonatkozik de egy irányított pct. rakétánál már megeshet . Néhány típusa ezeknek éppen ezért egy kisebb ellensújt , magát a tároló-indító konténert (pl. Milan) vagy egy zselés kocsonyaféleséget nyom hátra , csökkentve a hátrasiklásmentességhez szükséges gázmennyiséget .
  • kiskorúbézoltán #1869
    Egy kis kieg. , a pct.rakéták indításánál ha zárt térből indítod (pl. egy szobából lővöd ki az ablakon) figyelembe kell venni a helyiség méretét , különben mókás élményben lesz részed (jó esetben) ennek az az oka , hogy ezek az eszközök ún. hátrasiklás nélküliek ezért hátrafelé (tehát be a szobába pl.) elég sok gázt juttatnak hirtelen és ez túlnyomást okoz . Az említett AT4CS-nek pont az a specialitása , hogy a szokásosnál kisebb helyiségből is indítható .
  • Yetike
    #1868
    ... illetve felszívódott a talajvízben, beépült a növényekbe és még a mai napig igencsak rossz hatással van az ott lakókra... Kiváncsi vagyok mit szólnának a kedves amerikai állampolgárok ahhoz, ha mindennap mérgezett gyümölcsöt kellene enniük valamely kedves állam jóvoltából...

    És nem az, hogy utána lekushadnak és a seggükön maradnak, nem, rámásznak a többi államra, mivel azok nemlétező vegyi fegyvereket dugdosnak, proszkribciót írnak ki a más szuverén ország állampolgáraira stb... Az USA - nak ez szabad nem ? Undorító...
  • Glpetyus
    #1867
    Hát már vagy 15 éve foglalkoztat a haditechnika,de narancsügynökről még nem halottam.Minden nap tanul az ember valamit...
  • [NST]Cifu
    #1866
    Használtak. Az Agent Orange nevű szer célja hivatalosan a fák lombozatának "lecsupaszítása" lett volna (ne bukáljanak már azok a csúnya vietnami erők a sűrű őserdőkbe...), de valójában igen erős vegyi anyag volt, és emberre igen mérgező volt...
  • [NST]Cifu
    #1865
    Katonapolitika még belefér :)))
    Amúgy a Vietnami háború után kivonták az ott alkalmazott legvitatottabb vegyi fegyvert (Agent Orange), illetve a háborúval szinte összenőt Napalm (és foszfor) bombákat. Persze mostmár van helyette Aeroszol-bomba (v. Vákumbomba).
  • Glpetyus
    #1864
    Vegyi fegyvert?????????megvadultál??
  • Yetike
    #1863
    Atombombán kívül végülis mindent bevetettek, légierőt, páncélosokat, gyalogságot és persze vegyi fegyvert. Hopp ki mutogat kire ? Na mindegy, politika kicsukva.
  • Yetike
    #1862
    A 2 millió 300 ezer halottba gondolom a civilek is beletartoznak...
  • Glpetyus
    #1861
    Ez is igaz..
  • [NST]Cifu
    #1860
    Szvsz ha nagyon akarták volna megnyerik NAM-ot.

    Jah, atombombával esetleg, de azt én nem nevezném győzelemnek...
  • Glpetyus
    #1859
    Szvsz ha nagyon akarták volna megnyerik NAM-ot.De az otthoni helyzet(politikai csatározások,diáktüntetések,stb.) visszavonulásra kényszeritették.
    Egyébként USA:58000,Viet.:2mill.300ezer halott.Nagyon durva.
    Ez alapján hamarabb elfogytak volna a Vietek.:DDDDD
    Viccen kivűl szörnyű veszteség mindkét országnak egy ilyen ostobaság miatt
  • [NST]Cifu
    #1858
    Vietnamban az Amerikaiak is kikaptak, ők is lámák? :)
  • [NST]Cifu
    #1857
    Az US Army komolyabb mennyiségű AT4CS tipusú páncéltörő fegyvert rendelt a svéd Saab-Bofors Dynamics-tól. Ez a páncélelhárító fegyver mintegy 550mm-es páncélátütő képességgel rendelkezik, effektív lőtávolsága 300m, és kifejezetten városi hadviselésre tervezték.


    AT4CS (hátulról nézve)



    Úgytünik a TOW túl drága, és a közeljövőben sokat kell még "kopogtatni"... :)
  • I.C.ram
    #1856
    Franciák nagy lámák a háborúban :)
  • Cat #1855



    Vietnámi katonák egy francia tankon - 1954ben a Dien Bien Phu nál zajló harcok pontosan 50 éve 56 napig tartottak, és a franciák veresége vezetett a megegyezéshez
  • Tikal #1854
    hallottál már olyanrol hogy demonstrácio?
    egyébként csak pár fokot számolj vissza és meg van a valos oldalmászo képesssége...
  • ghost cb
    #1853
    Jobb kanyart (ha a képet nézzük), sry.
  • ghost cb
    #1852
    És ha ilyen terepen nyom egy bal kanyart bizony felborul. Mégha nem is pöckölgetik. Vagy elfingja magát a sofőr ...