94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • antijedi
    #1931
    lehet de a vadat nem szokták korházba vinni rögtön :DDD
  • Punker
    #1930
    az igaz
  • [NST]Cifu
    #1929
    Kutya az volt, csak nem találták a vadat, aztán kiderült, hogy szerencsétlen pára még elért valami kukoricást, azt a káromkodást ami ott volt... :)))

    Hogy hol kell meglőni, az egy dolog, hogy hol találja el a vadász, az meg a másik - optimális esetben ugye a kettő egyezik, de sajnos olyan is van, amikor nem...
  • Punker
    #1928
    pár éve
  • Punker
    #1927
    én is most akarom majd megcsinálni
  • Punker
    #1926
    ezért kell vadisznó vadászatra kutyát vinni meg persze apróvadhoz is, őz/szarvas esetében nem nagyon kell, + emlékezetem szerint a vadászvizsgában benne van hogy nemesvadat hol kell meglőni.
  • [NST]Cifu
    #1925
    Akkor az nem mostanság volt gondolom...
  • [NST]Cifu
    #1924
    Mondjuk én is csak most készülök a vadászvizsgámra, szóval én is inkább csak külső szemlélő tapaszatalattal rendelkezek... :)))
  • Punker
    #1923
    egyik dombról a másik dombra a lőállás 1 közönséges fa volt ami viszont takart is hogy a vad ne vegye észre, a csúzliról majd hétvégén megpróbálok fényképet csinálni
  • [NST]Cifu
    #1922
    Hát ahoz nagyon szerencsés lövés kell, sok esetben ugyanis még valóban profi lövészek, 30 éves tapasztalattal sem tudnak egyetlen lövésböl azonnal halált okozó (szív) lövést elérni. Aztán lehet caplatni megkeresni, hogy merre múlt ki a vad :))
  • kiskorúbézoltán #1921
    Én úgy tudom , hogy a vadászok kifejezetten ügyelnek rá , hogy ne csak sebezzenek , hanem az első lövés végzetes legyen .
    Mondom ezt úgy , hogy a közelébe se jártam még vadászatnak . :)))
  • [NST]Cifu
    #1920
    700 méterről? Felteszem mindezt nyilt terepen, lesállásból, kitámasztott (esetleg álványos), minőségi fegyverrel, jó optikai irányzékkal (és jó távcsővel, ilyen távolságból még azzal sem könnyű eldönteni, hogy lőhető-e a vad). Ez nem tünik hihetettlennek, de val'szeg nagyon jó lövő, és volt egy kis szerencse is benne.
    Amilyen vadászaton én voltam eddig, ott max. 300 méterre lőttek, és már az is ritkán talált (igaz, nyilt irányzékkal)...
  • Punker
    #1919
    nemes vadnál könnyű a helyzet mert iratlan szabály szerint csak álló vadra lehet lőni hogy az első lövés végezzen vele, így megtisztelve az állatot és megkimélve a trófeát.
  • Punker
    #1918
    szerintme a cucc beszerzése és a megfigyelő+lövész kiképzése simán kijönne 200 000 $-ból szerinted ennyit nem érne meg az araboknak?
  • antijedi
    #1917
    másik meg hogy a nagyvad és vadászat kicsit más helyzet mint egy merénylet stilusu dolog, mert vadászatnál elég ha mozgásképtelené teszed a szegény állatot , viszont merényletnél optimális esetben az első vagy max a második lövésnek halálosnak kell lennie vagy legalább oylanak hogy amig a korházba viszik az áldozatot az alatt halálozzon el...
  • antijedi
    #1916
    jó hát mákal minden megy meg a körülményektől függően de amugy 700 meg egy km között is az a 300 méter kruvasokat számit hiába van akármiylen csodapuskád...
    ahoz meg hogy 2 kmröl akár egy teherautot is eltalálj olyan felkészülés, csapatmunka meg egyébb dolgok kellenek hogy a még az usa hadserege se probálkozik iylesmire okitani drága hiperszuper katonácskáit... :)
  • kiskorúbézoltán #1915
    Gondolom , nem tegnap kezdte az öreg !
  • Punker
    #1914
    úgy értettem hogy értékelhető pontossággal hozza, gyakorlatilag nagyvadat lőtt már ki az öreg ilyen távolságból szal valszeg embert is le lehet szedni vele
  • antijedi
    #1913
    csak az felejted ell hogy az hogy miylen távra lő valami meg hogy miylen távolságig lehet célozni kurvára külömbözik...
    enyi erővel 10méteren kilősz egy golyot kisisztolybol amin szárnyak vanak és ha mákodvan jópár száz vagy több kilométerel odébb fog repülni... :)
  • Glpetyus
    #1912
    Milyen Mauser???
  • Punker
    #1911
    a 700 métert fater 8.32-s Mausere is simán hozza....
  • [NST]Cifu
    #1910
    És akkor a szennyezett városi levegő torzítását még bele sem vettük :)))
  • Ren
    #1909
    1. Nem hinnem hogy konnyeden be lehet szerezni akarmelyik emlitett fegyvert, valamint nem egyszeru kozlekedni vele.

    2. Pont erre probaltam utalni, hogy hiaba mesz fol magasra, egy varosban nem latsz el tul messzire. Marmint haztatok folott igen, de utcaszinten nem igazan
  • [NST]Cifu
    #1908
    Ezekkel a nagy űrméretű mesterlövészfegyverekkel az a baj, hogy ilyen célra csak korlátozottan használhatóak. Egy 12,7x99-es (ismertebb nevén: .50 BMG) mesterlövészpuska lövedékének torkolati sebessége olyan 850-870m/s. Egy két km-re lévő célig az út legjobb esetben is három másodperc, de inkább négy. Jó, mondhatjuk, hogy akkor a himnusz alatt lövik le - csak képes az átkozott célpont négy másodpercig mozdulatlanul állni.
    Igen ám csakhogy ilyen távolságon a sokat emlegetett 1 MOA vagy jobb érték nyilván szélcsendben érhető el, szóval még plusz imádkozhatunk azért, hogy szép, csendes idő legyen (ne feledjük, azt feltételeztük, hogy magas helyről lövünk!).
    Érthető, hogy bár folyton felhozzák, hogy hú, ilyen, meg olyan messziről is el lehetne találni egy embert, de a legtöbb esetben a mesterlövészek 300 és 700 méter közé teszik a reálisan eltaláható céltávolságot. Ilyen távolságra viszont nem szükséges ilyen böszme nagy fegyver, megteszi a kisebb kaliberű, nagy torkolati sebességű lőszer is (.300 Win mag., 8.60x70mm, stb.).

    Az ilyen nagy űrméretű mesterlövészpuskákkal inkább könnyű járműveket, géppuskafészkeket, egyébb védett objektumokat célszerű támadni...
  • Glpetyus
    #1907
  • Punker
    #1906
    vagy Gepárdot
  • Glpetyus
    #1905
    Célszerü lehet egy Barret tip. fegyvert használni,akkor mindegy hány testőr van elötte.
  • Punker
    #1904
    magas épületekről nagy kaliberrű fegyverrel tuti ki lehet lőni...
  • Ren
    #1903
    Milyen fegyverre gondolsz? Varosban szerinted mekkora tavolsagokat latsz be? Valamint ilyen 1-2 km-rol legjobb esetben is egy embert tudsz eltalalni (testreszre nem tudsz celozni), aki korul ott ugral jonehany testor, nem hinnem hogy lenne tiszta lovonalad.
  • Punker
    #1902
    a jelenlegi puskákkal 2 km-ről is ki lehet lőni egy célpontot szerinted egy nagyvárosban kitudnak szűrni minden lehetséges lőállást?
  • [NST]Cifu
    #1901
    Boeing Unmanned Combat Aircraft Drops First Weapon - ST. LOUIS, March 24, 2004 - ez volt az első bombavetés, én erről akartam írni :)))

    Boeing Unmanned Combat Aircraft Makes Aviation History - ST. LOUIS, April 18, 2004 - ez pedig az SBD ledobása, amely 18-án volt... :)
  • Glpetyus
    #1900
    Köszi a linkeket,érdekes
  • Cat #1899
    rájöttem mit akartál
    tévedés, tegnapelőtt volt, nem egy hónapja
    robotplane@yahoo
  • [NST]Cifu
    #1898
    Pontosan, biztonságtechnika terén a mesterlövész-elhárítás (Counter-Sniper) taktikája egy külön tudományág :))
  • Ren
    #1897
    Epp ezert vannak a helyi mesterloveszek is a tetokon es figyelik a kornyeket. Most is, mikor itt volt az izraeli allamfo, nem veletlenul irtak/mondtak be, hogy a vedett utvonal kornyeken a t. lakok ne nagyon ugraljanak az ablakok kornyeken, ne lengessek a fuggonyoket, stb :)
  • Punker
    #1896
    pedig szerintem még mindig 1 távcsöves puskával lehet legkönnyebben leszedni bárkit ilyen helyzetben
  • [NST]Cifu
    #1895
    Egy ilyen alkalommal a kocsi utvonalát több száz, de inkább több ezer rendőr (és/vagy katona) és biztonsági ember biztosítja. Nem kizárható, hogy így is lenne lehetősége egy mesterlövésznek, de a kockázat elhanyagolható. Ugyanakkor egy kis méretű kézifegyver reálisabb veszély, ezért ezt tekintették fő kritériumnak.
  • Punker
    #1894
    pedig elég csábító célpont egy sniper számára, azt hittem valahogy megspeckózták de ezek szerint nem.
  • [NST]Cifu
    #1893
    Volt róla anno valami értekezés. Mivel nagy üvegfelületeknek kellett lenniük (elvégre is az a cél, hogy a hívők láthassák a szentatyát), ezért kompromisszumos megoldás született: a jármű a pisztolylövedékek ellen véd - a gépkarabély lövedékek ellen már nem.
  • [NST]Cifu
    #1892
    Aha... Ha megfelelő helyen eltalálják. Csak akkor...

    Anno Sevardnadze grúz miniszterelnök autóját támadták meg RPG-vel. A támadó azonban ostoba módon előlröl lőtt rá a páncélzott Mercire, amelynek a motorterét találta el. A jármű még vagy 100-120 métert gurult előre. Sevardnadze pár karcolással túlélte a támadást, egyedüli "eredménye" a támadóknak az lehetett, hogy a sokkos állapotú, kormos, és (valószinüleg a tűz miatt) alsógatya+trikó öltözékű miniszterelnökről készült képek bejárták a világot.