94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Tikal #2011
    egészséges életmodot a katonáknak: cigi... hoaah
  • Tetsuo
    #2010
    Komolyabb cikk nincs? Azért kösz.
  • Yetike
    #2009
    Ajánlom az #1595 - t.
  • Tetsuo
    #2008
    Tud vki olyan linket, ahol a modern gyalogsági technikáról írnak (magyar v angol)? pl éjjellátó paraméterei, víztisztítás kémiailag stb..
    Ezekről csak bulvár szinten hallottam, jó lenne egzaktabb cikkeket olvasni a témáról.
  • Tetsuo
    #2007
    A 2világháborúban még keménydrogok voltak alapellátmányban a hadszíntéren, a cigi talán jobb (nem sokkal).
  • Cat #2006
    muhaha:

    100 ezer doboz cigit venne a honvédelmi tárca

    100 ezer doboz cigarettát vásárolna egyebek mellett a Honvédelmi Minisztérium (HM) közbeszerzési eljárás keretében. A HM beszerzési hivatala emellett 2000 kiló csokoládéra és nagy mennyiségű alkoholra is ajánlatot kért, a tendert azonban sikertelennek nyilvánították. A HM szerint azért próbálják beszerezni a fenti termékeket, mert a külföldön szolgáló magyar katonák esetében, illetve a belföldi gyakorlatok helyszínein néhány egységnél az alapellátmányhoz tartozik a cigaretta, a csoki, a pezsgő és a bor is.

    A Honvédelmi Minisztérium Beszerzési és Biztonsági Beruházási Hivatala január 16-án közzétett pályázati felhívásában 100 000 doboz dohányáru, 2000 üveg bor, 2000 kilogramm kantináru, 3000 kilogramm vegyi áru, 54 000 liter üdítő, 300 üveg pezsgő és 2000 kiló csokoládé beszerzésére kért ajánlatot. Az eredményhirdetés időpontja április 6. volt, a tendert eredménytelennek nyilvánították.

    A közbeszerzési eljárásoknál azonban általános gyakorlat, hogy amennyiben nyílt eljárás keretében nem tudnak győztest hirdetni - ahogyan az ebben az esetben is történt - rövid idő elteltével újra pályáztatnak, de akkor rendszerint már nem nyílt, hanem közzététel nélküli tárgyalásos eljárást alkalmaznak.

    A Honvédelmi Minisztérium médiaosztálya az [origo] megkeresésére közölte, hogy azért volna szükségük többek között a 100 ezer doboz cigarettára és a 2000 kiló csokira, mert mindez - a pezsgővel, borral együtt - a külföldön szolgáló magyar kontingensek, illetve néhány katonai egység belföldi gyakorlatai esetén az alapellátmány részét képezik. Arra a tárca válaszában nem tért ki, hogy mennyit szánnak a fenti termékek megvásárlására és arra sem, hogy a sikertelen tendereztetés miatt mikor ismétlik meg a pályázatot.

    [origo]
  • antijedi
    #2005
    majd amikor egyszer beleszaladsz egybe rájössz miylen hasznos... :P
    nagyon kis távolságra esélyed sincs lelőni mert a hosszü cső miat egyszerüen elüti a fegyvert vagy beljebb lép mitn a cső vége..., viszont a bajonet ebben jól meggátolja :)
  • I.C.ram
    #2004
    Szerintem több katona lő inkább, minthogy hadonásszon egy "lándzsával", ami ugyanolyan hosszú, mint maga a fegyver.
  • Punker
    #2003
    Vietnam-ban is bevált, közelharcnál még mindig nagyon hasznos tud lenni ami városi harcban könnyen előfordulhat
  • kiskorúbézoltán #2002
    Hmm , ezzel a tárral nem is lehetne behajtani az RPK tusát ha jobban belegondolok ...
  • Punker
    #2001
    pl gyanús dolgok "átvizsgálásához" használják
  • I.C.ram
    #2000
    Nem tudom minek bajonett. Szerintem tök fölösleges a mai harcászatban, de már a II. VH alatt is elég fölösleges volt.
  • kiskorúbézoltán #1999
    Ahhoz túl rövidnek tűnik , másrészt nem látható a behajtott tus , ezért egy behajtott válltámaszú AK-47 változatra gondolok , persze lehet hogy tévedek !
  • Punker
    #1998
    alsó sor jobb 3-nál kínai AK van rögzített behajtható bajonettel :)
  • kiskorúbézoltán #1997
    Ahh ! Na azért az nem ugyanaz ! :)
    Amilyen elborult arcok járnak ide (nem negatív értelemben!!!) simán arra gondoltam , hogy néhányan már abból a semmi kis csődarabból is megmondák a típust (de legalábbis van valami tippjük) . :)
  • Punker
    #1996
    szerintem nem sima AK, úgy tűnik a cső hosszabb
  • [NST]Cifu
    #1995
    HA már itt tartunk, miért zárod ki, hogy a bal szélső kezében RPK legyen? Miből gondolod, hogy csak egy RPK táras AK(M)-47-ről van szó?
  • Punker
    #1994
  • [NST]Cifu
    #1993
    Áhhh... Nem....
    Izé... Punker, adj még lőszert!

    Viccen kívűl szerintem Punker nem a csőre, hanem az előágyra gondolt: ha megnézed, az előágyon (amely fekete műanyag) elöl/felül van három kissé hosszúkás lyuk. Ez a kései FN FAL egyik jellegzetessége. A deszantváltozat pedig oldalra behajtható váltámasszal és rövidebb csővel rendelkezik. Amúgy ugyanilyen fegyver látható az alsó sorban, ballról a második emberke kezében, csak kihajtott váltámasszal :)
  • kiskorúbézoltán #1992
    Vagy valaki nagyon lelkiismeretesen pucolgatta sok éven át és a festés már lekopott de a fegyvert mégse ette meg a rozsda . :)
  • Punker
    #1991
    alsó sor balról a másodiknál is az van
  • Punker
    #1990
    van 1-2 fegyveres könyvem + CyberPunk2020-t játszottam sokáig és ott létkérdés a fegyverek ismerete
  • kiskorúbézoltán #1989
    Bazze :) , ami abból a csőből látszik én azt se mondanám meg , hogy fegyver ...

    Nem vagytok egy kicsit fegyvermániások ???
  • Punker
    #1988
    HírTv-n most mutatták Faludzsa ostromát mindenkinél szabvány felszerelés volt
  • [NST]Cifu
    #1987
    Hát azért ha egy fegyverről ilyen szinten lekopik a festék, akkor ott erősen hibázik valami - vagy a festés volt ultragagyi, vagy erős szándékosság lehet a háttérben :)
  • [NST]Cifu
    #1986
    Ezeknek a cuccoknak a többsége valószinüleg a harctéren összeszedett fegyver, esetleg valamelyik iraki fegyverraktárból bugázták meg. Szaddam elit katonáinak még aranyozott AKMS-47-esük és HK MP5SD-jük is volt, ahoz képest a krómozott/polirozott fegyver "pórias" is lehet :))
    Jó kérdés lehet, hogy ezekkel a fegyverekkel szolgálnak is, vagy csak a fénykép kedvéért pózolnak velük. De szerintem amúgy szolgálat közben sem jelent komoly hátrányt a fényes tok, mivel nem valószinü, hogy rejtőzködni akarnának... :))
  • kiskorúbézoltán #1985
    Csillogó motyót bárhova hülyeség vinni ebben a témakörben , amúgy szerintem csak teljesen lekopott róla a festék , nem szándékosan csinálták ilyenre .
  • Punker
    #1984
    jaja az lesz az legalábbis a cső arra emlékeztet
  • Punker
    #1983
    lehet bár szerintem ilyen/krómozott cuccot hülyeség a sivatagba vinni
  • [NST]Cifu
    #1982
    FN FAL deszantváltozat.
  • [NST]Cifu
    #1981
    Szerintem egy AK, csak fényesre polirozott tokkal.
  • Punker
    #1980
    a "zsírfeka" a zászlós?
  • ghost cb
    #1979
    És kettő vel a zsirfeka mellett jobbra az mi?
  • Punker
    #1978
    jobbszélsőnél vajon mi van?
  • cifuatwork
    #1977
    A rengeteg féle AK(M)-47 variáns (többek között román, a jellegzetes fából faragott első markolattal) mellett FN FAL-ok (esetleg FNC-k?), illetve egy SVD Dragunov ami számomra felismerhető, meg persze az M16A2-ők és M4A1-ek :)
  • kiskorúbézoltán #1976
    A bal szélső faszinál valamilyen AK-47 változat van amire egy 75-ös RPK csigatár van felcsapva , van ízlése ! :DDD
    A többit meghagyom nektek ! :)
  • traXion
    #1975
    tuti airsoft team :D
  • Punker
    #1974
    :DDD
  • Yetike
    #1973
    Én azért inkább maradok egy PZH 2000 - nél :).
  • Cat #1972