94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Tikal #2051



    mivel nincs általánositva mint tudtuk meg, ezért ezeket a katonákat feketén, házilag gyártott bajonnettekkel láthatjuk a képeken.
  • Punker
    #2050
    épp az hogy a városi harc bizonyos dolgokban hasonlít az I. vh-hoz, és azt gondolom elismered hogy egyszerűbb leszúrni az ellent mint puskatussal agyonverni.
  • I.C.ram
    #2049
    Pff most írtam le, hogy ahol közelharcra lenne szükség, azaz mai hadviselésben csak is kis területek, szobák, házak, ott csak akadályozná a mozgást.

    Ez nem az I. VH, ahol berohantak a löveészárokba aztán ment a kaszabolás. Régen még nem votl fölösleges, hisz régen még a kardozás is tok alap dolog volt az I. VH alatt. Mára tök feleslegessé vált.
  • Punker
    #2048
    ember értsd már meg hogy bajonettet csak közelharcban használnak...
  • I.C.ram
    #2047
    Jó akkor úgy mondom, hogy soha nem használják bayonettként, nem véletlenül, egyrészt mert az amúgy is hosszú M16 még hosszabb lenne, ami célzásban, mozgásban csak akadályoz. Egyedül a nyugati országok közül, asszem a franciáknál van csak "általánosítva" a bajonett a FAMAS-on, de az jóval rövidebb fegyver mint az m16.
  • traXion
    #2046
    így van.
  • kiskorúbézoltán #2045
    "NINCS ÁLTALÁNOSÍTVA" mit jelent ez ?
  • Punker
    #2044
    az amcsik-nál a szolgálati kést több célra lehet használni pl. drótvágó is és e mellett bajonettként is használható...
  • I.C.ram
    #2043
    NINCS ÁLTALÁNOSÍTVA! MAx annyi, hogy olyan késeket adnak, amiket fel lehet rakni, de szerintem még te sem láttál M16-on bajonettet.
  • Punker
    #2042
    de van csak nincs a fegyverre rögzítve...
  • I.C.ram
    #2041
    M16-on már nincs bajonett. Én az AK-ról beszélek, ami a lentebbi képen is volt.
  • I.C.ram
    #2040
    Amerikai hadseregben nincs is általánosítva a bajonett :D
  • antijedi
    #2039
    jah, mindenki totál idióta csak az a lényeg hogy icram az ész... :P
  • Tikal #2038
    miért fáj neked ennyire ez a bajonett? Bár a pentagonban és az army kiképzo táborokban biztos hulyébbek mint te és gondolom ezért kell a bajonett... :D
  • antijedi
    #2037
    ez a bajonet vs lőfegyverek dolgo pont olyan hogy akkor minek használnak még tankokat miért nem csak légierőt meg riányitott rakétákat... :P
  • I.C.ram
    #2036
    Igen valószínű, hogy 1 meterre is célzova lőnek....
  • Tikal #2035
    mert az életben nem csipőbol lonek hanem célozva :)
  • antijedi
    #2034
    épp ezaz mivel amikor megprobálsz közelmeni a bajonetel simán le tud vágni és esélyed sincs közelebjutni, mig ha csak a cső van sokal hamarabb közelérsz mint hogy rád tudjon lőni...
    mert amikor megprobálsz közelebbugrani vagy hasonlo csak mozdit egyet a csövön és máris felnyársalatad magad, mig ha csak cső van az nem is nyérsal fel és rögtön fogást is tudsz találni a csövön ha kell, viszotn a bajonet élén nehezen...
  • Punker
    #2033
    mert közelre nehezebb a "hosszú" cső miatt célozni
  • I.C.ram
    #2032
    Szerintem ez az egész bajonett dolog arra lett kitalálva, hogy spóroljanak a lőszerrel. lsd I-II VH. de már a II. VH idején sem volt egy szeretett dolog. Egyedül Vietnámban volt még haszna, ahol a halk gyilkolás is fontos lehetett, meg ugye a dzsungel közepén utánpótlás nélkül, spórolni is kellett a tölténnyel.

    Az meg faszság, hogy egszerűbb egy lendületből végzett szúrómozdulat, amit még hárítani is lehet, mint egy lövés a gyomorba.
  • I.C.ram
    #2031
    Miért lenne egyszerűbb egy döfő mozdulatot csinálni, mint egy ujjal meghúzni a ravaszt???
  • Punker
    #2030
    elírtam, egyszerűbb szúrni mint lőni
  • I.C.ram
    #2029
    ütni???

    Ha már a bajonett is eltalálná, akkor a puska csöve is tuti telibe nyomná!
  • Cat #2028
    lásd milyen rendes vagyok, bescannoltam az ARZENÁL '82 idevágo oldalpárját :) (igazándiból nem a páncél a lényeg, hanem hogy miért kell, milyen lövedék ellen)

  • Punker
    #2027
    1 méteres távolságból könnyebb szúrni mint ütni...
  • I.C.ram
    #2026
    Épp azért mondtam, hogy lándzsa.
  • I.C.ram
    #2025
    De a bajonett hegye távolabb van mint a cső vége :DDD

    Épp ezért mondtam, hogy inkább rálő!
  • [NST]Cifu
    #2024
    Sajna csak a jövő héten lesz erre egy kis időm, de majd összehozom :)
  • ghost cb
    #2023
    Cifu! Összedobsz egy kis ismertetőt, ha szépen megkérlek, a reaktiv páncélzatokrol? Persze csak ha van kedved ! Hogy mikor találták ki, kik, hogy működik, mi ellen véd, (az ellen nem véd) stb...
  • Punker
    #2022
    spektrumot nézzétek!!!
  • Punker
    #2021
  • Punker
    #2020
    aha 1 rendőr haverét
  • cifuatwork
    #2019
    Egyik ismerősöm is Glock-ot akar venni, igaz sportváltozatott :)
  • traXion
    #2018
    Igazit? :)
  • Punker
    #2017
    lehet jövőhéten tesztelhetek egyet :))
  • Punker
    #2016
    nem itt egyzserűbb megkérdezni
  • traXion
    #2015
    Glock.com-on nézted már? :)
  • Punker
    #2014
    Glock-hoz hogy néz ki a speckó 30-s tár?
  • [NST]Cifu
    #2013
    Érdekesség: bejelentették, hogy az US ARMY megrendelt 60db reaktív páncélzat-készletett az M2A3 Bradley harcjárművekhez, amelyeket 2005 Júliusáig fogják leszállítani. Az üzlet 17 millió $ értékű, és a főválalkozó a General Dynamics konszern - ám micsoda meglepetés, az "alválalkozó" (50%-os részesedéssel a teljes üzletből) az Izraeli RAFAEL cég, amely az IDF járműveihez már jóideje gyárt reaktív pótpáncélzatott...

    Hogy mik vannak... :)))
  • Yetike
    #2012
    Jólvanna vicc volt :).