93540
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!

[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Yetike
    Aszongya a harckocsik harcértéket a Mechek megjelenése erősen csökkentette... Kérdem én, mit tud egy 100 tonnás 2 lábú csodagép egy Leopard2a6 ellen ? :). Egy pontos lövés a lábra vagy a testre és egy gyönyörű szép bukfencnek leszünk tanúi. De akár az ócska mbt azt is megvárhatja, mihelyt a két lábú barátunk az autópályáról lelép a földre és hopp már bele is süllyedt ! MBT FOREVER! :)
  • antijedi
    azért attol még megirhatod max nemérlek el, btben meg énse vagyok tul aktiva de azért kell gyüjteni a hasonszörü emberek icqszámait :PPP
  • I.C.ram
    Hehe német UFO:

• [NST]Cifu
    Nem írtál hülyeséget, de a Fighter jelző inkább félrevezetés lehetett a jelölésnél, mivel a gép kizárólag földi célok támadására képes. A jobb helyeken azért inkább a támadógépek között sorolják fel :)
  • [NST]Cifu
    Nem tudod rosszul, az #594-es képen is látható a szárny felületén az illesztések között kiszivárgott üzemanyag...

OFF:
    ICQ-t nem nagyon szoktam mostanság bekapcsolni, a BT-s életben sem vagyok túl aktív, csak egyszerűen imádom a világot (legalábbis olyan 3055-ig...), meg anno jókat játszottunk neten... :)
  • Cat #601
    mégse irtam hülyeséget, külföldön mindenhol póriasan "fighter" t irnak (erre utal egyébként az F betü, mint a bombázoknál a B), szal jó az a vadász
  • Cat #600
    nomeg ahogy felszáll, egyből lehetett is vele tankolni a levegőben, olyan iszonyatos nagy a fogyasztása
  • Cat #599
    nem akartam kiirni hogy "vadászbombázó" - bombázónak viszont semmiképp nem nevezhető, ahhoz egy csöppet kicsi
  • antijedi
    BT rajongo??? hmm érdekes mik kinem derülnek rólad... :)
    privibe dobj már pls egy icq számot :)
  • antijedi
    amugy a black bird tudtomal még arrol is hires hogy a földön nyugalmi állapotban majdnem hogy "ereszt" az üzemanyagtank meg majd szétesik az egész mert csak rendeltetési sebeségen simulnak igazán össze a tömitések meg hasonlok :P
    bár azt lehet rosszul tudom akkor javitsatok ki :)
  • [NST]Cifu
    Bocsánatos bűn. Akit egy kicsit is érdekel a BT világa, mindenképpen nézze meg a linket - mint BT rajongó mondom. :)

(lassan egy éve nem volt a gépemen Mechwarrior játék, ami sajnos szomorú csúcs... )
  • antijedi
    khm nem tok irni, de lényegtelen szal ugyis tod mi a linyeg... (meg mgé a saját neved is tudod szvsz :P)
  • [NST]Cifu
    Szvsz te az SR-71A/B-re, a "Black Bird"-re gondolsz, az valóban kétszemélyes, és arról híres, hogy az "utazósebessége" a hangsebesség háromszorosa, és olyan 25-27km magasan teszi mindezt. A hollywoodi "B" kategóriás filmesek meg az öböl-háború után nagyon megtalálták az F-117A "Night Hawk" lopakodó csapásmérő repülőgépet, ami nemcsak hogy egyszemélyes, de jelenleg csakis szabadesésű és preciziós (lézer- vagy GPS-irányítású) légibombák alkotják fegyverzetét - egész pontosan két darab.

SR-71B - a kétpilótafülkés kiképzőváltozat

F-117A - ezt a sziluetett valószinüleg már mindenki jól ismeri...
  • antijedi
    vagyis inkább az a bucxser, oylan rég voltál már hogy nem tom hogyirják a nevedet :PPPP
  • antijedi
    ehhh te az a butcher vagy? jo tudni hogy hol logsz már megint, na ha én ezt elmondom sumonak.. :PPP
  • Bucser
    Másrészt az f117 pedig bombázó és nem vadász:)))
  • Bucser
    Kicsit elhajolva a topictol bocsi az Offért Cifutól is...

HA valakit érdekel a Battletech univerzum (erre alapszik a Mechwarrior sorozat) nézzen el a Mechfactoryra
  • I.C.ram
    Csak egysezmélyes lenne?
  • kiskorúbézoltán #588
    "f117es vadászgépben" :DDD

Ne kritizáld , ez kb ugyanaz a szint . :)))
  • kiskorúbézoltán #587
    Ja , ha a szerelő a szárnyon ül . De ma már nem szokás ... :)))
  • I.C.ram
    Az két személyes.
  • antijedi
    az a film ugy baromság ahogy van szvsz... :P
  • antijedi
    a mechwarriorban nem lépegetők vannak
    a mechwarriornak gyk rendes történelme és technikai háttere van, szal nem illik olyat irni ami összekeveri az sw-vel... :P
  • Cat #583
    most megy tv2n az a film, ami arról nevezetes hogy seagal meghal benne
    ja, és mellesleg 8an ülnek egy egyszemélyes f117es vadászgépben, de ez apróság
  • Cat #582
    nekem a mechwarrior hatalmas lépegetői ugrottak be :)
  • [NST]Cifu
    Egy aknamezők felszámolására készített csoda. Nem volt túl sikeres, inkább maradtak a hagyományosabb megoldásoknál.
  • steweee
    ez mi a csuda?birodalmi lépegető?:)))
  • ReTeK
    :--DDDD
  • [NST]Cifu
    Igen, a német mérnökök 1944 végére sikeresen megalkottak egy működőképes aktív infravörös éjjelátó berendezést. Attól aktív, hogy egy Infra-tartományban sugárzó "fényszóróval" (azért idézőjeles, mert látható tartományba eső fényt nem sugároz) világítanak, és a speciális távcsővel így egy viszonylag jó (fekete-fehér) képet kap a használó. A meglehetősen bonyolult eszközből azonban nem tudtak eleget gyártani, ezért ritka volt, mint a fehér holló.
  • ReTeK
    Sturmgewehr 44 + Infra

WW2 Infra 1

WW2 Infra 2
  • ghost cb
    Ja makett
  • ghost cb
    Najó azért csak eldicsekszem azzal hogy nekem van egy Merkava Mk.2. Szép kis leírás Cifu.
  • [NST]Cifu
    A "Zsebcsatahajó" kifejezés onnan ered, hogy kisebbek, mint egy csatahajó, de fő fegyverzetük azonos űrméretű ágyúkból áll, mint a csatahajóknak (203mm és fölötte), valamint páncélzatuk is vetekszik velük, viszont a hajó méretei és tömege inkább a nehézcirkálók szintjén mozog. Létrehozásukat a Versaille szerződés megkötéseinek köszönhetik, miszerint németország az első világháború után nem építhet 10.000 tonnánál nehezebb hadihajót. A németek megoldása erre az volt, hogy csak két fő tornyot helyeztek el a hajón (egy az orrban, egy a taton), viszont ezekbe 3-3db, a csatahajókhoz méltó 280mm-es löveget helyeztek el, további súlycsökkentés pedig a hegesztési technológia alkalmazásával értek el (amúgy még így is hazudniuk kellett, mivel a hajók tömege 11.700 tonna volt). Így a zsebcsatahajók igen nagy sebességre voltak képesek, fő fegyverzetük és páncélzatuk pedig a csatahajókéhoz mérhető. A németek Panzerschiff-nek, páncélos hajónak nevezték, a britek pedig "Pocket Battleship"-nek, vagyis zsebcsatahajónak. Innen vette át a magyar szakirodalom is a jelzőt.

Zsebcsatahajóknak a Deutschland-osztályt hívták, a hajóosztály tagjai a Deutschland, amit 1939-ben Lützow-ra kereszteltek át (ha esetleg elveszne, akkor ne legyen rossz ómen...), illetve az Admiral Graf Spee és az Admiral Scheer.

Viszont a Gneisenau és a Scharnhorst teljes értékű csatahajók voltak a maguk 31.000 tonnás vizkiszorításukkal.

Admiral Graf Spee
  • a.carkey
    voltak ...
  • a.carkey
    Ezek Német nehézcirkálók volt, "páncéloshajók", ahogy a németek nevezték. A cirkálóknál erősebb tüzérséggel, a csatahajóknál nagyobb sebességgel rendelkeztek, így az osztály hajóit "zsebcsatahajó"-nak hívják. Nem csatahajó, de nem is cirkáló.
  • Garfield
    Meg tudná valaki mondani, hogy a második világháborús Scharnhorst és Gneisenau hajókat a magya szakirodalomban miért emlegetik állandó jelleggel zsebcsatahajóknak, illetve ez egész pontosan mit is jelent?

Infók a hajókról:

http://www.scharnhorst-class.dk/
  • traXion
    Biztos azért mert ilyeneket akarnak venni...

• a.carkey
    Mellesleg 66 millió forintért megy el egy rakat hajó, áron alul - kb. ugye úgy 3.5-3.7 milliót ér -, bevétel 66 millió.
    Az, hogy szar pisztolyokra 150 milliót költöttek, na az senkit sem érdekel ...
  • a.carkey
    Van egy pár ismerősünk, akiknek a férfigenerációja mind a Folyami-flotillánál szolgált. Ilyen vagy hasonló hajókon. Amikor azokról a buzikról lehetett olvasni, akik aluminiumnak adták volna el a hajókat, sírni tudtak volna.
    Ők kifejezetten örültek, hogy nem így alakult.

NATO-KOMPATIBILIS. Ettől a szószerkezettől hányni tudnék, különösen amikor egy ilyen hajóról valaki baromságokat ír. (nem Cat, hanem a HM).

Én még arra emlékszem, hogy pont ilyen hajókra lett volna szüksége a NATOnak is - ők mondták -, mert ilyen senkinél nem volt szolgálatban. Erre leszerelik. Minek? Újították volna fel és ezzel villogtak volna a Délvidéken, a Dunán illetve más folyókon.
  • traXion
    Ez se rossz.