94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Punker
    #2091
    nem azt mondtam hogy te szúrtad el hanem hogy az oldalon vannak rosszul
  • Nyers
    #2090
  • traXion
    #2089
    Szerintem nem szúrtam el semmit.
  • Punker
    #2088
    szerintem valamit elszúrtak mert ez ugyanaz a két csúzli,
    a hosszabb csövű "nehéz" verzió-nak pontosan mi a neve?
  • traXion
    #2087


    Ez is A1
  • traXion
    #2086
    L85A1
    [IMG][/IMG]





    L85A2
  • Yetike
    #2085
    Ott kezdődik a dolog, hogy a szurony nincs ráhegesztve a puskára, így a katona akkor veszi le és akkor rakja fel amikor akarja. Tehát, amikor "szalad a mezőn", akkor természetesen leveszi, amikor viszont közelharcra is esély van, akkor felrakja. Miért ?

    - ha kiürül a tár, akkor hosszas tárcsere helyett esetleg ezt vágja bele az ellenbe
    - netán ha az ellen a filmekben látott harcművészeti figurákkal le akarja szerelni a katonát, és valami miatt nem lehetséges egy sorozattal kipreparálni, akkor fegyver hátrahúz, döf és nyársal.
    - ha elfogy az összes töltény, akkor még mindig van harcértéke a fegyvernek

    A célzást (mivel közelharcra szánt kiegészítő) úgy gondolom nem rontja le drasztikusan, és mivel nemigen nyílik lehetőség több száz méterre lévő ellenség célbavevésére, ez annyira nem is számít.


    Tény, hogy a két világháború óta rengeteget veszített a jelentőségéből, de 10 helyzetből 2ben igencsak praktikus tud lenni, és ha már a katonáknak rendszeresítettek valamilyen harci kést, akkor teljesen ésszerű, hogy 'kompatibilissé' tegyék ezt fegyverre szerelhető szuronynak.
  • Punker
    #2084
    arról a csúzliról szúrj be plz pár képet, ha lehet mind2 verzióról
  • [NST]Cifu
    #2083
    Igen van. Erre mintapélda az angol SA80 (L85A1), amely szórásképe jelentősen leromlik a szurony feltűzése után.
  • Tikal #2082
    nem, csak tetszett a kérdés, azon derultem :)
  • antijedi
    #2081
    nem estünk át ez pont ugyan az amit te hajtogatsz ..., ugyanazon alapul hogy a másik hatékonyabb jobb stb akkor minek ez? ...
    és tény hogy addig tartana mert makacs vagy és soha nem ltánád be hogy nincs igazad ebben :P
  • I.C.ram
    #2080
    Najó átestünk a ló túloldalára, dem ár mondtam, hogy zárjuk le, mert csak egy hajnalba húzódó vita lenne belőle :)
  • kiskorúbézoltán #2079
    Nagyon láma volt ?
  • antijedi
    #2078
    ezért modnom énis hogy simán elfogadható...
    és nem ront annyit a célzáson közelre hogy az nagy hátrányt jelentsen...
    az elöbbivel én csak arra reagáltam hogy tényleg kibillenti a sulypontot de azt nem modnta hogy ez adott helyzetben oylan szörnyű lenne :)
  • Tikal #2077

    van
  • Tikal #2076
    csak azért kérdem, mert ha már felteszik akkor gondolom nem messzire akar vele loni ahol fontos lehet még ez a kis változás is, hanem monjuk kozelharcra készül, vagy tomeget fel tartani mint a képen láthatjuk esetleg belopakodni vhova és álmukban megolni az ellent :DDD
  • kiskorúbézoltán #2075
    Szerintetek van alapja annak , hogy a feltűzött szorony miatt a csőtorkolaton kiáramló gázok utóhatása asszimmetrikus lesz és ez jelentősen ronthatja egy fegyver szórásképét ?
  • antijedi
    #2074
    nem nagy mert nem nehéz de attól még bármiylen kis sulypontváltozás sem tesz jót a célzásnak ,de még igyis simán elfogadható :)
  • kiskorúbézoltán #2073
    Miért off ha a témához tartozó kérdésben néhányan nem értenek egyet , a kevesebb ismerettel rendelkezők meg kérdeznek ?
  • Tikal #2072
    ez miért off? :) témába vág
  • Cat #2071
    jol szétoffoltátok a topicot ezzel a baromsággal :(
  • Tikal #2070
    szerintem nem lehet nagy a sulypont változás, elvégre nem olyan nehéz a bayonett sem, meg aztán ugyis tele őpakolják azt a szar m4-et mindenféle lámpával suppressorral stb :)
  • antijedi
    #2069
    szvsz teljesen egyértelmű...
    kb ált 8.ban fizikaóra :)
  • antijedi
    #2068
    biztos hogy lehessen na nagyinak jó fotokat csinálni
  • kiskorúbézoltán #2067
    Ezt a súlypontváltozásos témát kipróbáltátok vagy nem is kell kipróbálni , mert teljesen egyértelmű a dolog ?
    Bocsi ha nagyon láma lenne a kérdés !
  • antijedi
    #2066
    ilyen szempontbol mező közepén m16ot se használják hanem távolrol tüzérségel vagy rakétákal vagy légierővel szétlövöldözik az ellenséges harci csoportosulást...
    magányos ellenséges katonák meg nem mászkálnak mezőn mert normális ember egyedül nem megy nyilt terepre de még ha vanak 10en akkorse nagyon :)
  • Tikal #2065
    akkor miért nem képezik ki őket arra is hogyan kell loni ijjal? végulis jo ha tudják de már ugysem fogják használni.

    Én csak azt nem értem hogy feleslegesen akkor minek képezik ki oket?
  • Braveheart
    #2064
    Ép elméjű katona nem használja? És ha mopndjuk kiürül a tár, nincs ideje újratölteni, és rohannak felé az emberek? Akkor mivan? Időt kér?
  • I.C.ram
    #2063
    Én ezt mondom. :) "hogy a mai harcoknál..." :)

    Jó mindegy túlerőben vagytok megadom magam! :)
  • I.C.ram
    #2062
    Olyat nem fogsz látni, hogy a fut a mezőn a katona, te meg megvárod míg odaér, aztán jöhet a verekedés.

    Azért zavarja, mert ugyen nehezíti a csövet, de ezt már mások is leírták továbbá beleakad mindenbe.
  • Punker
    #2061
    inkább mond azt hogy a jelenlegi harci helyzetekben nem használják......
  • Punker
    #2060
    "- miért zavarja a célzást a fegyverre szerelt szurony ?"

    mert megváltozik a súlypont....
  • I.C.ram
    #2059
    Najó erre például jó :D
  • I.C.ram
    #2058
    Te vagy a nehéz eset, mert nem bírod megérteni, hogy mit akarok végre megértetni veled. Csak annyit, hogy lehet, hogy kiképzik őket erre, de éles harcban soha nem használják többet.

    Igazad van én voltam a hülye, hogy az általánosítással kezdtem. Tehát általánosítottak, de épp elméjű katona nme használja.
  • Tikal #2057
    nahát milyen hasznos is lehet tömeg feltartoztatásban, nem is gondolnám :D
  • Tikal #2056
  • kiskorúbézoltán #2055
    Ööö ... lenne néhány láma kérdésem :
    - a mai , modern hadviselésben már csak a helységharcokban képzelhető el közelharc ?
    - miért zavarja a célzást a fegyverre szerelt szurony ?
    - mit takar az a kifejezés - jelen szövegekben - "általánosítva" ?
  • Tikal #2054
    őket is ökörködésre tanitják...
  • Tikal #2053
    de nehéz eset vagy...

    most akkor van az m4-hez bayonet vagy nincs?
    ha van akkor nyilván azzal a céllal hogy a megfelelő helyzetben használják is.

  • I.C.ram
    #2052
    Más az, ha a 2 állammal távolabbi nagyinak csinálnak ökörködős képeket, és más az, ha a csatában azzal nyomatják éles helyzetben.