94975
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • kiskorúbézoltán #2172
    Pont azt az oldalt nézegetem , de azért köszi ! :) Mennyivel könnyebb kérdezni mint a gugliba beírni ! :DDD
  • Punker
    #2171
    :)
  • [NST]Cifu
    #2170
    A vicces az, hogy a Londoni rendőrség nem lacafacázott: megvette a HK G36K változatott a rendőrségnek. A katonaságnál viszont úgy döntöttek, hogy ha törik, ha szakad, akkor is maradnak az angol fegyvernél :)
  • [NST]Cifu
    #2169
    Tessék, egy jó kis PDF file az SA80A1/A2-ről, benne többek között nagyszerű képek a felemlegetett bajonett-problémáról: SA80 review @ smallarmsreview.com

    Hogy mi változott?
    Szinte a teljes zár és elsütőszerkezetet kicserélték, és az L86A1 LSW-nél még plusz a csövet. Továbbá felkészítették további kiegészítők felszerelésére:SA80A2 a német HK AG36 gránátvetővel.
  • Punker
    #2168
    szerinted miért van mostanában szinte minden fegyver tárja hátul?
  • kiskorúbézoltán #2167
    :DDD a 110-ik módosításnál tartanak ...
    Jobban jártak volna ha megveszik a G-36 családot , látom a nemzeti öntudat működik ott is , még ha bele is döglenek ... :(
  • kiskorúbézoltán #2166
    Van valamid az elvégzett módosításokról ?
  • [NST]Cifu
    #2165
    Tessék?

    Volt dolgom már olyan sportfegyverrel, amely "csőnehéz" volt, de nekem nem okozott gondot célzásnál, max. kicsit előrébb fogtam meg az előágyat. :)
    Ami a rövid sorozatott illeti, szerintem ott is tévedsz, magában a szurony nem okoz olyan szintű súlyvándorlást, ami jelentős lenne, sőt, még inkább előnyös e téren, mivel a lövésnél felfele csavaró erőkar működik, és az orrnehéz súlypont ezt ellensúlyozza némileg.
  • kiskorúbézoltán #2164
    Hmm , én ezt pont fordítva gondoltam , úgy hogy a nehéz cső ellensúlyozza valamennyire a felrántó erőt ; sose voltam jó fizikából ... :(
  • kiskorúbézoltán #2163
    Esetleg ólmot tesznek bele vagy mi ?
  • [NST]Cifu
    #2162
    Ja arról az "elmés" megoldásról volt szó.... :)))
    De állítólag az új SA80A2 esetén már megoldották valahogy ezt a problémát :))
  • Punker
    #2161
    csőnehéz fegyverrel nehebb célozni, és pl 3-s sorozatnál már biztos hogy a 2-3. lövedék sokkal pontatlanabb lesz
  • [NST]Cifu
    #2160
    Pont ezér mondom, hogy a szurony esetén a gondot nem a súlypontváltozás okozza :)
  • [NST]Cifu
    #2159
    De ha megváltozik egy fegyver súlypontja kis mértékben, az miért zavarná a célzást?

    Kicsit kényelmetlenebb esetleg a fogása, de célzás tekintetében semmi eltérést nem hoz...
  • Punker
    #2158
    barbarizmus
  • Punker
    #2157
    a tus gondolom sullyosabbra van csinálva
  • [NST]Cifu
    #2156
    Igen volt, a Szu-22M3. Aztán a 90-es évek közepén szépen egy nagyjavítás után kivonták az összeset. De nem egyszerűen elrakták őket (konzerválva, hátha még kell valakinek), hanem konkrétan kettévágták, kibelezték, stb.
  • kiskorúbézoltán #2155
    Hogyan csinálták ezt meg ???
  • kiskorúbézoltán #2154
    Félreérted , az "elmés megoldás" a rosszul tervezett szuronyrögzítés ami miatt néhány sorozat után lerepül a csőről a szurony . :)
  • kiskorúbézoltán #2153
    Ez viszont nem célzási probléma , hanem átmeneti-ballisztikai probléma , nem ?
  • Punker
    #2152
    célzott lövésekről beszéltem távolra, M16/M203 súlyozása úgy van megcsinálva hogy a tusnál és ne a csőnél legyen a súlypont...
  • [NST]Cifu
    #2151
    Igen, de a problémát maga a szurony okozta, és ez volt a kérdés :))
  • kiskorúbézoltán #2150
    Jogos , még ha nem is túl üdítő elképzelni .
  • [NST]Cifu
    #2149
    mert megváltozik a súlypont....

    Akkor az M16/M203 esetén mi a helyzet? :)
    A kiáramló lőporgázok áramlását változtatja meg a (rosszul megtervezett) feltett szurony :)
  • Punker
    #2148
    bizonyos szinten hasznos ha a penge beszorul a bordák közé vagy rácsavarodnak a belek hasonlók akkor egyszerűbb 2-t még bele durrantani mint ráncigálni
  • kiskorúbézoltán #2147
    Bazz' , ehhez tényleg be kell kattanni egy kicsit ... :(
  • Punker
    #2146
    elmeroggyant
  • kiskorúbézoltán #2145
    A "kattant" mint elmeroggyant vagy mint besült puska ?
  • Punker
    #2144
    Vietnám-ban a kattantak szúrtak és utánna lőttek...
  • kiskorúbézoltán #2143
    Gratula Magyar Honvédség ! Szép volt ...
  • traXion
    #2142
    Mért? :)
  • Punker
    #2141
    nekünk volt rendszeresítve SZU-22?????
  • kiskorúbézoltán #2140
    Ja , ha van a fegyverben lőszer ill. a fegyver működik ! Ez esetek jelentősen szűkítik a megodások körét ... :D
  • Yetike
    #2139


    Szu 22 - két darabban
  • Punker
    #2138
    nincs Végső Igazság, katonától függ hogy használja e, amúgy pszihésen biztos könnyebb lelőni valakit mint késsel/szuronnyal leszúrni
  • kiskorúbézoltán #2137
    Nos a szuronyos témáról csak annyit , hogy a szükségessége még szakmai körökben is erősen vitatott de mivel a katonáknak amúgy is kell adni egy kést és a csőre felszerelhetőségét nagyon könnyű megoldani (a britek elqrták , de ez más kérdés) így napjaink szinte összes gépkarabélyára/automatapuskájára fel lehet szerelni . Aztán , hogy a katona felteszi vagy nem majd a helyzet eldönti . Persze ha valaki tudja a "Végső Igazságot" ne tarsa magában !
  • peet69
    #2136
    énnem jártam arra fele amerre a mufti ugy hogy lemaradtam a zsernyák inváziótól is :((( :DDD
  • I.C.ram
    #2135
    Nem kell rá kiváncsinak lenni, ahhoz, hogy az egész várost ellepű zsaruk ne szúrjanak szemet :)
  • I.C.ram
    #2134
    Hagyjuk már ezt a témát, ti nem így gondoljátok, én meg így. Szerintem abszolútt logikátlanabb hadonászni közelharcban a szuronnyal, minthogy ugyanolyan állásban elsütni a fegyvert.
  • peet69
    #2133
    Jaham nem vótam kicsáncsi a Izraelita pasira