93762
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!

[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Bucser
    Az nem lehetséges, hogy pont az orrát kapta el a lövés és az alulról felfelé jövő becsapódási energia a súlypontban megforgatta a gépet...???? Szóval megemelte az orrát.... Tudod mint amikor kikapod a bringát hátsókerékre, és kicsit nagyot húzól rá... A lendület továbbvisz és hátraszaltó lesz belőle.
  • Guest
    Ugye! :D
  • ghost cb
    Mi a yetikével vitatkozunk, és egy oldalon állunk
  • Guest
    #1175... ;)

Szóval most tulajdonképpen min is vitatkozunk? :))
  • ghost cb
    De egyáltalán honnan szedted, hogy tank lövi ki??? És azt hogy pont egy HEAT-MP-T-vel?
  • ghost cb
    Én is erre céloztam finoman a #1177-ben...
  • ricsi1
    szarok rá melyikvadászott mire:D
  • Guest
    Lehet, de akkor sem a helikopter vadászik a tankra... ;)
  • ghost cb
    De ti nem látjátok hogy ez nem a helikopterbe csapódik be??? Hanem alatta robban. Nemhinném, hogy egy érzékelő van a lövedékben... Ez egy légvédelmi rakéta.
  • Guest
    Oké, csak a kép alá fordítva írtad... ;)
  • ricsi1
    nemrossz...
  • Yetike

Egy ilyen 120 mm M830A1 HEAT lövedékkel lőtték ki, ami M1A1 és M1A2 Abramsokhoz van rendszeresítve, MBT-t pedig nemigen küldenek ki helikopter vadászatra : ).
  • ghost cb
    "Ilyen az ha egy helikopter tankra vadászik "
    Ezt kifejtenéd???
  • Punker
    lehet vadászból lett vad :)
  • Guest
    #1172: Nem fordítva? Itt inkább a helikopterre vadásznak... :)
  • Punker
    jó kép
  • ricsi1
    elfogadnám...jólenne harasztrra rallizni..
  • Yetike

Ilyen az ha egy helikopter tankra vadászik
  • ghost cb
    Cifu! Mi lenne ha megdöntenéd a 2 és fél képernyös (17", és 1152×864) rekordodat és írnál egy kis ismertetőt a Leclerc-ről???
    Egyébként ha van kedved tényleg összedobsz egy ismertetőt?
  • kiskorúbézoltán #1170
    Bántja a szemem ...
    Amúgy meg igazad van , ezúton is elnézést kérek az érintettől !
  • kiskorúbézoltán #1169
    10 évig ??? Nem egy karrierista az öreg !
  • [NST]Cifu
    Rosszul gondolod, ő ezt a szót használta, bár amúgy hk. vezetőként szolgált.
  • ghost cb
    És ennek mi értelme? Mármint hogy ilyenbe belekötsz.
  • kiskorúbézoltán #1166
    De a "tüzér"-t se ! Gondolom ...
  • [NST]Cifu
    Ostoba kötekedés, lévén, hogy a lövegirányzót elég sűrűn szokták tüzérnek nevezni, katonák is (nagybátyám harckocsizó volt több, mint tíz évig (T-55-ösön), gyerekkoromban elég sokat mesélt, és egyszer nem használta az irányzó/lövegirányzó kifejezést...)
  • kiskorúbézoltán #1164
    Az eleje az #1161-re .
  • kiskorúbézoltán #1163
    Önmagában az , hogy a Leclerc homlokpáncéljában nincs (pontosabban nem tudjuk milyen is konkrétan) ilyen betét még nem jelenti azt , hogy az Abrams képes azt átütni pl. 1km-ről .

"Egy M1A2SEP tüzérének munkahelye"

Mióta is vannak tüzérek hk-ban ? Vagy ez csereüdülési akcó ?
    Én azt mondanám inkább a harckocsiparancsnok munkahelye ill. az előtte ülő irányzóé , de ez már csak rosszindulatú kötekedés .
  • [NST]Cifu
    M1A2 SEP (System Enhancement Package ~ Képesség Fejlesztési Csomag): Teljesen digitális tűzvezetés, modernizált számítógépes rendszer, szines LCD kijelzők, új, második generációs előrenéző infravörös érzékelő, páncél alatti kiegészítő energiaforrás (amely árammal látja el a harckocsit akkor is, ha a hajtómű nem működik) valamint egy kvázi légkondicionáló, amely max. 95°Fahrenheinten tartja a jármű belső hőmérsékletét akár a legnagyobb hőségben is.

Egy M1A2SEP tüzérének munkahelye

M1A2SEP - érdemes megfigyelni az új optikai- és infravörös rendszer méretes "tornyait"
  • [NST]Cifu
    Itt jön képbe a hivatalos információk hiánya és az, hogy csak találgatni lehet a pontos páncélvédelmi- ill. a lőszerek átütőképességét. De anno valamely harckocsi fórumban írták, hogy tesztelték az M829A1 APFSDS-T lőszer átütőképességét az M1A1(HA) toronyának homlokpáncélzat-darabján, és 1000 méterről nem ütötte át (igaz anno ebből nagy vita is volt, hogy igaz lehet-e ez az állítás). Az M1A1(HA) és az M1A2 megerősített páncélzatú harckocsiknál ugye gyengített urán betétekkel látták el a páncélzatot, éppen a DU lőszerek elleni védelem céljából.
    A Leclerc ilyesmivel nem rendelkezik. Azt én sem mondom, hogy "sebezhetettlen" lenne az M1A1(HA)/M1A2 a DU lőszerekkel szemben, de mindenképpen nagyobb a túlélőképessége, és ha 10-ből csak 1x képes túlélni egy DU lőszer találatott, akkor mégiscsak erősebb védelem terén, mint a Leclerc.

De természetesen itt is fentáll az, hogy csak másod-, harmad-, sokadkézből származó adatok alapján nem lehet egyértelmű ítéletett mondani.
  • ghost cb
    Jólvan, mondjuk azokat tudtam amiket olvastam néhány ilyen oldalakon. A legjobb ez a francia oldal, itt elég sokat írnak róla, csak éppen franciául. (Növérem tud franciául, ugyhogy ez nem volt gond).
  • kiskorúbézoltán #1159
    "mert tudtam minden előnyét a Leclercnek"
    Ezek szerint komoly ipari és katonai titkoknak vagy birtokában .
  • ghost cb
    Nos csak azért vetettem föl, mert tudtam minden előnyét a Leclercnek, az Abrams-nak meg csak nagy a hírverése. Szerintem csak a számbeli fölény okozhatna gondot az Abrams legyűrésére.
    M2A2SEP mit takar? Csak egy továbbfejlesztett A2 vagy valami radikális különbség is van a sima A2-től. Bár nevéből ítélve nemhinném, mert akkor már A4 lenne (A3 volt, csak nem sorozatgyárásban, azért gondolom az A4-et).
  • kiskorúbézoltán #1157
    "biztos elfenekelné, mivel az páncélzat terén jobb"

Mi is ennek a jelentőssége ? Ha adott távolségon mind a kettő átüti a másik páncélzatát szerintem nem sok . SZVSZ(!!!) páncélvédelem szempontjából értékelni valamit csak akkor van értelme ha figyelembe vesszük az eszközt aminek ellen kell állnia . Ha emlékeim nem csalnak az amik megmaradtak az M-256-os lg-nél a békazabálók meg valami GIAT gyártmányút használnak ill. az alkalmazott lr-ek is eltérnek bár csereszabatosak , ha lehet így fogalmazni . Mindez csak - ismétlem - SZVSZ !
  • [NST]Cifu
    Nehéz ügy. A fő kérdés, hogy melyik Abrams-al, mivel van pár fajta (M1, M1A1, M1A1(HA), M1A2, M1A2SEP). A sima M1A1 ellen partiban van, mivel annál modernebb tűzvezető rendszere van, és mozgékonyabb - viszont gyengébb a páncélzata. A legutóbbi Abrams változat, az M1A2SEP már biztos elfenekelné, mivel az páncélzat terén jobb, és a tűzvezető rendszere is modern.

A dolog másik fele viszont a harctéri alkalmazás - a Leclerc export verziójába egy igen megbízható MTU dízelmotor dohog, amely sokkal kevesebbett eszik és sokkal kevésbé hajlamos a meghibásodásra, mint az Abrams gázturbinája. Továbbá a Leclerc páncélzata modulszerűen kiképzett, ha az egyik eleme megsérül, csak le kell csavarozni, és kicserélni egy új darabbal - megfelelő körülmények (daru, szerelőszemélyzet, pótdarab) között ez akár egy órán belül is megoldható. Az M1A1(HA) és M1A2 esetén viszont a páncélzat sérülése csak komoly szervízháttérel javítható. Ha az üzemeltetést nézzük, szvsz a Leclerc orrhosszal jobb, mint az Abrams...
  • kiskorúbézoltán #1155
    Szerintem olyan kicsi a külömbség , hogy a véletlen vagy a kezelők felkészültsége döntene . Amúgy , így natúr az , hogy "Abrams" elég tág fogalom de gondolom az uccsó káltozatok valamelyikére gondolsz . A másik dolog amíg valóban nem kerülnek egymással szembe a legöregebb indián nem mondja meg melyik a jobb .
  • ghost cb
    Egy Leclerc, szerintetek szemtől szembe, versenyre kelhetne egy Abrams-szel?
  • Cat #1153
    Mégsem kötik fizikai alkalmassághoz a katonák fizetésemelését

A korábbi tervekkel ellentétben azok a katonák is megkapják az idei fizetésemelésüket, akik még nem teljesítették a törvény által előírt fizikai követelményeket. Körübelül háromezer katonáról van szó, többségük azonban önhibáján kívül nem jelent meg a felmérésen. A honvédelmi miniszter úgy döntött, azok a hivatásos katonák is megkapják ezévi fizetésemelésüket, akik még nem teljesítették a kötelezően előírt fizikai követelményeket - tájékoztatta a Magyarország.hu-t Matyuc Péter, a Honvédelmi Minisztérium kommunikációs főigazgatója.

A fizikai követelményrendszer teljesítését egy 1997-es törvény írja elő, ugyanakkor a jogszabály 5 év haladékot adott. Ez az idő lejárt, de számos hivatásos katona a követelményeket még mindig nem teljesítette. Matyuc Péter elmondása szerint körübelül háromezer katonáról van szó, de ezek túlnyomó többsége önhibáján kívül nem jelent meg a felmérésen. Ők külföldi missziókban vesznek részt, továbbképzésre járnak, vagy éppen szabadságukat töltik.

Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a február végi feladatszabó értekezleten jelentette be, hogy visszamenőleg idén átlagosan mintegy hat százalékkal emelkednek a bérek: a tárcánál és háttérintézményeinél négy, a csapatoknál hét, míg a közalkalmazottaknál 6 százalékkal. A miniszter ugyanakkor azt is közölte, vizsgálják annak a jogi lehetőségét, hogy a béremelést csak azok kapják meg, akik az előírt fizikai követelményeket teljesítették. Matyuc Péter tájékoztatása szerint Juhász Ferenc úgy döntött, nem élnek ezzel a lehetőséggel, ugyanakkor a miniszter felhívta az állomány figyelmét, hogy aki nem tesz eleget a törvényi kötelezettségének, annak munkaviszonyát megszüntethetik.
  • Cat #1152
    Notebook és Tablet PC katonák számára
  • Tikal #1151
    végulis a lakosságna mindig szar volt háboru idején, de most eszembe jut izrael, bagdad, sok afrikai város... :(
  • Tikal #1150
    persze tudom, csak valahogy nem emlékszem városi CQB harcokra töerténelmi tanulmányaimbol meg városok szarrá bombázása, persze várostrom volt, de többnyire a várban katonák voltak, a parasztok a vár körül éltek, ha jol emlékszem :)