94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • traXion
    #2462
    Egy GI őrt áll egy elektromos állomás mellet Irakban.

  • antijedi
    #2461
    ott a pont :)
  • [NST]Cifu
    #2460
    Ennek a témának ebben a topicban ITT van vége. Ha esetleg a téma még valakinek fáj, akkor tegye azt meg a "Terror" topicba, helyel-közzel oda tartozik...
  • antijedi
    #2459
    a módszerek külömbözőek, és ilyen helyzetben általában már a cél szentesíti az eszközt...
    szvsz ha olyan helyzetben lennél valszinű teis ezt tennéd...
  • I.C.ram
    #2458
    Az bzitos, hogy Sharon a világ legnagyobb "nácija".
  • I.C.ram
    #2457
    CSak van egy olyan jogrendszer, hogy mindenki mindaddig ártatlan, amíg ezt BÍRÓSÁGON meg nem cáfolják.

    Illetve hadatüzenhetnek, és akkor szabadon molesztálhatják őket, de így, hogy nincs polgárháború, vagy bármi...
  • Cat #2456
    "megvédeni" valamit azzal nem lehet, hogy odamegyek az ellenfél városába, és felrobbantom magam, ezzel polgárok/turisták tucatjait ölve meg
  • antijedi
    #2455
    igy van, mongyuk én meg abban sem látok semmi kvietnivalót hogy "szegény" palesztinok meg akarják védeni a saját "országukat" ezt mégis felhántorgatják neki :)
  • cifuatwork
    #2454
    Amennyiben a nagy Románia Párt vezetői egy terrorista szervezet vezetői, akik a terrorcselekményeket nemcsak megtervezik és megszervezik, de elismerik (sőt! propagálják), és a saját népüket erre kondicionálják, akkor ez teljesen reális és érthető lépés.

    De már említettem, hogy egyfelől kegyetlenül nem ebbe a topicba tartozó téma, másfelől az Izraeli-Palesztin konfliktus nem fekete-fehér. Mind a Palesztinok (és a hátuk mögött álló (budosó?) arab államok), mint az Izraelik sok-sok olyan dolgot csináltak, ami bőven belefér a kritizálható kategóriába. Ám ami azt illeti, az, hogy egy terrorszervezet vezetőjét (vezetőit) az Izraeliek látványosan elteszik láb alól, abban én legalábbis semmi kivetnivalót nem találok.
  • I.C.ram
    #2453
    De a lényeg marad ugyanaz. Milyen alapon vadássza le vezetőket?

    Ez majdnem olyan, mintha én átjárnék Hind helikopterrel a románokhoz szedegetni a nagy románia párt vezetőit.
  • Cat #2452
    sztm a védelmi minisztérium vagy a statisztikai hivatal által adott hivatalos adatokból dolgoznak
  • [NST]Cifu
    #2451
    Itt vannak apróbb problémák, pl. szerintük 2002-ben 92 repülőgépünk volt. Nos még a helikoptereket beleszámítva is soknak tünik nekem (hátha még a bevethető egységeket nézzük...).
  • [NST]Cifu
    #2450
    1.: Izrael-t az ENSZ kvázi felügyeletével hozták létre.
    2.: Izraelt ellenséges arab országok veszik körbe, akikkel már többször is háborúba keveredett, és amelyek többsége nem ismeri el Izraelt, illetve támogatja a Palesztin szélsőségesek harcát Izrael ellen.
    3.: Izrael a Palesztin szélsőségesek ellen harcol jelenleg, nem szomszédos országok ellen (Palesztina jelenleg még nem teljes jogú és elismert ország).
  • I.C.ram
    #2449
    Najó de Izrael, lassan sportot űz abból, hogy átjár a szomszédokhoz gyilkolászni, amit persze az ENSZ le se szar, mert ugye Izrael.
  • Cat #2448
    marhajó grafikont találtam, az országok katonai költségvetése egy főre lebontva. Izrael arányosan 14-szer annyit költ a seregre mint a magyarok...

    http://www.nationmaster.com/graph-T/mil_exp_dol_fig_cap

  • ReTeK
    #2447
    AK-ról jutott eszembe:
    "Sokan nem tudják, hogy a fegyver első éles harci helyzetbeni bevetése 1956 őszén Magyarországon történt, amikor a Vörös Hadsereg bevonult hazánk területére" Kaliber 1998/8
  • Cat #2446
    nyilván hogy nem igazi...
  • Yetike
    #2445
  • Punker
    #2444
  • Punker
    #2443
    fake és nem rég volt a humoros topicban
  • Cat #2442
  • kiskorúbézoltán #2441
    Mintha csipetnyi iróniát vélnék felfedezni ?
  • [NST]Cifu
    #2440
    Az Apache, amely a világ legtökéletesebb harci helikoptere. Dokumentumfilm, 29perc - sponsored by US ARMY :)
  • Punker
    #2439
    Spektrum-t most nézzétek!!!
  • kiskorúbézoltán #2438
    Van ott néhány egészen érdekes elképzelés is , nagyon dolgozott az öreg a hátralökés káros hatásainak a csökkentésén ! :)
  • [NST]Cifu
    #2437
    Mintha a PPS-t és a Thomson-t összeházasították volna :)))
  • kiskorúbézoltán #2436
    Néhány extrém tár AK-hoz , az alsó 100 lőszeres ! :DDD

  • kiskorúbézoltán #2435
    Igy külsőre nekem a Thompson ugrik be . :)))
  • kiskorúbézoltán #2434
    Nézd meg ezt !
  • kiskorúbézoltán #2433
    Hiv. oldalon nincs ?
  • kiskorúbézoltán #2432
    A "komoly hatás" az kétségtelen , nem is vitatom , de ha visszaolvasol , valaki azt írta hogy csak egy sima koppintás , ami azért erős elferdítése a dolgoknak ! :)
  • traXion
    #2431
    Megnézem...
  • [NST]Cifu
    #2430
    Én csak azt írtam, hogy komoly hatása volt rá az MP-44-nek. Jó lenne látni azt a korábbi fegyverterveket, amiket Kalasnyikov eredetileg még a lábadozása alatt készített, és amiket elutasítottak. :)
  • Punker
    #2429
    tudom, amúgy az e heti HVG-ben van egy jó kis cikk irakról érdemes elolvasni
  • traXion
    #2428
    Ez volt a "fedőneve"...

    Nem tehetek róla, nem én találtam ki a címet...
  • Punker
    #2427
    szerintem az amcsiknak semmi köze nincs irak szabadságához...
  • kiskorúbézoltán #2426
    Sza'sz !

    Bocsi a késői válaszért , de ba voltam havazva . :(

    Szóval :

    "csak az AK-nál a zártömb a gázdugatyú része,"

    A zár nem a zárkeret része (nálad : zárvezető) , külön alkatrész , lásd : #2417 , a legalsó , bunkós végű , kis kütyü a zárszerkezet (gondolom ez lenne a zártömb) , a hosszú kütyü fölötte a zárkeret a gázdugattyúval (na ez az , ami össze van építve) , legfölül a helyretolószerkezet (ez most ugye lényegtelen)

    1, "elsűtéskor a zárvezető tolja hátra a zártömböt"
    2, "Mikor a zár mozgása megáll, a zárvezető tovább mozog előre kb. 20mm-et."

    Gondolom elsőre csak elírtad , úgyhogy ezt hanyagolom utólagos engedelmeddel . :)

    #2418/2-re , ebben igazad van de szerintem tekinthetjük a G3 megoldásának az elődjének , bár valóban nem ugyan az , sajnos rosszul emlékeztem . Ennek ellenére még mindig azt mondom : az AK szerkezetének nem sok köze van az MP-44-hez , egyedül a gázdugattyú a közös pont , de sok korabeli fegyvernél (jellemzően golyószóróknál) így oldották meg a dolgot , tehát nem hiszem , hogy az AK egyszerű Mp-44 "koppintás" lenne ahogy írta itt valami szakember . :)


  • traXion
    #2425
    most mi van? :)

    Így hívják. :)
  • Punker
    #2424
    "Operation Iraqi Freedom" lol
  • traXion
    #2423
    Amerikai AH-1W Cobra helikopterek az Operation Iraqi Freedom közben