93775
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!

[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Yetike

Ha már nincs ól, jó a harckocsi is :).

No komment.

Hűsölő tankok szomáliában :).

Leo2A5
  • [NST]Cifu
    Ha ez így megy tovább, a Gumiszobában kötünk ki...
  • [Walaki]D`Lair
    Ételfesték és a borítása vízben oldódó zselatin...
  • Tikal #1241
    attol még hogy átmennek nem jelenti azt hogy ténylegesen is neki mennek a falnak :) minek tenné? hogy ráomoljon az egész? stb....
  • I.C.ram
  • traXion
    LoL, ez aztán a tudás...
  • I.C.ram
    Ha megmondod a paintbal golyók összetételét a tárban szinek apaján, akkor kapsz egy pirospontot :)
  • ghost cb
    Hát nem ibolya asszem de jó lesz??? Asszem ez ide illik!
  • ghost cb
  • [Walaki]D`Lair
    Ó köszönöm szépen...:D

De csak paintballoztam...:D
  • traXion
    LoL, hát akkor gratulálok, jól elrejtőzött...

De ennek mi köze a haditechnikához?
    A; Rejtőszín, terepszín

De semmi más!
  • cifuatwork
    Miből gondolod, hogy katona? Én inkább egy paintballozó ürgének nézem...
  • I.C.ram
    Ott áll középen egy katona.
  • cifuatwork
    Csodás, a következő mi lesz, tájkép ibolyával?
  • traXion
    Ennek mi köze ehhez?
  • [Walaki]D`Lair
    Mivan?
  • Yetike
    Ti is látjátok azt a Leopard 2 A6-ot ? Mert én igen ! Hiába álcázta olyan jól magát a kis aranyos
  • [Walaki]D`Lair
  • I.C.ram
    K5 Agyú. Fasza kis kép!

• [Walaki]D`Lair
    Azért ha az egyik oldalon áll a lánctalp és a másikon forog, akkoris szinte egyhelyben fordul a cucc...
  • Punker
    szűk utca szerinted számít mikor simán átmennek a falon?
  • Yetike
    Persze persze, én is úgy gondolom, hogy rendkívüli előnyökkel vértez fel a helyben fordulás egy páncélost városi harcban, pláne a szűk utcákban... De akinek van agya, az mbt-t alapból nem küld be városba, tehát tárgytalan a vita :).
  • I.C.ram
    Az egyhelyben fordulás, csak a hülyének nem jó dolog. Inkább mész egy ívet, minthogy helyben megfordulj?
  • Yetike
    Épp azért nem akartam városi harcot írni, mert aki mbt-t küldd városba az már alapból elbaszta a dolgot :) Ott aztán pöröghet a harckocsi mint a kacsalábú vár, lényegtelen melyik utcafordulóban kapják oldalba egy 120 mmessel... :)
  • I.C.ram
    Városi harcoknál a lehető legjobb dolog.

Az utóbbi 10 évben szinte főleg csak városi harcokra volt példa.
  • Yetike
    Az azért elég nagy előny ám...
  • [Walaki]D`Lair
    Mert tankokkal minek forogjanak egy helyben? :D
  • I.C.ram
    De azt nem értem, hogy miért nem csinálják meg mindegyik tanknál ezt! Hiszen még a mezei lánctalpas markolókon is van ilyen opció, pedig nem egy technikai was ist das-ok.
  • I.C.ram
    Valóban!

Nem olvastam végig. Elnézést kérek akkor a felesleges okoskodásért :)
  • ghost cb
    De a Cifu is ezt irta...
  • I.C.ram
    Amelyik tank megtud fordulni egyhelyben az mind így csinálja. Ez szimpla fizika/matek.
  • [Walaki]D`Lair
    Nem-nem...nem sok tanknak van ilyen funkciója...
  • I.C.ram
    Én úgy tudom, hogy a fordulásnál nem lefékezik a lánctalpat, hanem az egyiket előre (amelyik irányba akar fordulni), másikat hátramenetbe rakják.

Ha csak simán lefékeznék, akkor nem tudna egyhelyben megfordulni, hanem lenne egy fordulási rádiusza. Sőt még a fordulás is nehézkes lenne, ha csak simán fékbe raknák, mert csak gyalúlná a talajt, ami nem kicsit hátráltatja a haladást.
  • ghost cb
    Na ez a 3. link egész jó, nézzétek meg.
  • ghost cb
    Úgy olvastam, hogy tak egy centurion átdolgozás...

army-technology
    Ha tudsz csah nyelven
    Elég sok adat van itt

És a brazil tankokkal mi a helyzet? Azokról inkább tudsz? Olifant ha csak egy centurion átalakítva akkor mind1.
    Pl: MB3 Tomoyo (Brazil tank)
  • ghost cb
    Hát most erre mit mondjak??? ...
    Jó ki ismertető... Szerintem biztos van olyan löszer amivel versenybe kelhetne az abrams-szel (átütné a páncélját), mert ezek alapján biztos ott van valahol az élmezőnyben. Azért kíváncsi lennék egy Olifant mit tud! (Nem is célzás )

• cifuatwork
    És szerinted ha mondjuk a Leclerc-ben két motor van, akkor én arra nem tértem volna ki? :))
  • ghost cb
    Ezt én is vágom, hogy hogy működik, csak azt nem tudtam, hogy 1 v 2 van-é. A BTR-nél pl (ami mondjuk nem tank ) 2 motor van.
  • cifuatwork
    Persze hogy egy motor felel a két lánctalp hajtásáért. A legtöbb esetben forduláskor az egyik lánctalpat lekapcsolják meghajtásról, plusz még fékezik is, ha kell, míg a másik adott sebességgel forog tovább.
    Amikor helyből fordul, akkor a legtöbb harckocsi befékezi az egyik lánctalpát, míg a másik forog - ez a sarkonfordulás. Arra csak néhány tipus képes, hogy helyben megforduljon (azthiszem a Leopard 2 pl. ilyen), ehez az egyik lánctalpat előre, a másikat meg ugyanilyen sebességgel hátra forgatják.
  • ghost cb
    Lenne egy pár kérdésem!
    Az Ambrams gázturbinás szintén 1500 lóerős motorral rendelkezik. 1-gyel, vagy 2-vel? 1 felel mind a 2 lánctalp mozgatásáért? Ez vonatkozik a Leclercre és az összes harckocsira is. (mármint a kérdés )