93942
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!

[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Grenzjager
    Srebrenica/Szrebrenik/ amúgy Bosznia-Hercegovinában van....

Amúgy minden francia Kosovoban/Kosova/ légiós???
  • cifuatwork
    Kihagytad a képletből a tehetettlenséget. A bombák elég nehéz jószágok méretükhöz képest...

Emlékszel a második világháborús dokumentum filmekre, amelyek tele vannak olyan felvételekkel, ahol B-17/B-24 vagy B-29 bombázók hajtanak végre szönyegbombázást? Ott is szép vonalban zuhannak...

• harcu
    Nem értek veled egyet. A légellenállás a sebességgel négyzetesen arányos, így az oldás pillanatában óriási légellenállásba kerülnek a bombák, ráadásul a nyitott bombakamra által keltett légáramlás is akadályozza őket. A dobás pillanatától egy szép szabálytalan parabolapályán kellene zuhanniuk, a sebességvesztés a pálya legelején a legnagyobb, pont akkor, ami éppen látszik a képen, ez pedig helyből kizárja a függőleges elhelyezkedést.
  • cifuatwork
    Tévedésben vagy. A kioldott bombák a bombázó sebességével repülnek, és mivel a légellenállásuk viszonylag kicsit, csak lassan "kopik el" a sebességük.

Amit mondjuk valóban hozzá lehetne fűzni, az az, hogy harci bevetésre tudtommal sose repülnek hagyományos "buta" bombákkal B-2A gépek, ahoz ugyanis túl értékesek, ez is valószinüleg egy gyakorlóbombázás, amit direkt a fénykép kedvéért csináltak.
  • Tikal #1450
  • harcu
    Vígasztaljon, hogy az összes bomba mind ugyanabba a pontba csapódna, azaz a kép nekem enyhén szólva is Photoshoposnak tűnik. A repülő vízszintes sebessége hozzá kell, hogy adódjon a bombákéhoz, így a fentebb lévő, azaz később oldott bombának előrébb kellene lennie. Ha mind egy vonalban helyezkedik el függőlegesen, akkor a bombázó vagy lebeg ( :) ), vagy csalás a kép.
  • Cat #1448
    ugyan már a tavalyi iraki háboruról is már több dokumentumfilmet láttam, de általánosan meglep még most is, hogy ezek csupán 18-20 éves katonák, egyszóval iszonyat fiatalok, és ezek mennek tűzharcba, meg tömegek ellen. Én ma sokkal inkább oda mernék állni rohamsisakban meg pajzsban a tömeg elé, mint 6-8 éve, de még most is kétszer meggondolnám, és egyszerüen nem hiszem el hogy ilyen bátrak (vagy ilyen hülyék...)

az iraki háboruról is sokszáz képet láttam, és nem is a tüzharc a gond, hanem a folyamatos veszély, a hőség, a büdös (30-40 fokban ilyen cuccban, ugy hogy napi 6-8 liter vizet kell innod iszonyat izzadás lehet alatta), egyszóval a körülmények iszonyat áldatlanok. Mindehhez cipelned kell szinte állandóan 15-20 kiló cuccot (fegyver, lőszer, sisak, adóvevő, kulacs, szóval csak a legszükségesebbek is jelentős tömegüek együtt), és a legfőbb hogy a munka 95%a BORZALMASAN UNALMAS (mint a biztonsági őr melók mindegyike).
  • Cat #1447
    néhány kép koszovoból:

Norvégok Pristinában

Amerikai ellenőrzőpont

Brit katonák

Norvég katonák

Amerikai rendőr

Ukrán rendőr Srebrenicánál

Francia rendőr

Lengyel katona
  • Grenzjager
    hülye vaok, középsőt akartam irni.

• Grenzjager
    az alsó kép a légió nem???
  • Grenzjager
    nem akarok offolni, mert politika lenne.....uck átvedlette magát a politikába, az albánok meg ki akarják rúgni az utlsó szerbet is onnan, meg macedóniából a macedónokat, ny-görögo.ból meg a görögöket......
  • Yetike
    Tényleg, Koszovóban most mi a helyzet ? Nem lehet valami fényes a képek alapján...

2004.03.18.

2004.03.19.

• Tikal #1442
  • Grenzjager
    s legyen egy kis orosz kép is:

B-20&POSP8x42 RIFLE SCOPE
  • kiskorúbézoltán #1440
    Én is most néztem utána és tényleg belefér !
  • Grenzjager
    no egy kis infó:

Type
    Strategic, long-range, multirole bomber
    Power Plant
    Four General Electric F118-GE-100 Turbofan engines rated in the 19,000-pound thrust class
    Top Speed
    High subsonic
    Crew
    Two (Pilot and Mission Commander)
    Range
    6,000+ nautical miles unrefueled
    10,000+ nautical miles with one refueling
    Combat Ceiling
    50,000 feet
    Takeoff Gross Weight
    336,500 pounds
    Armament
    40,000+ pounds; can deliver a variety of conventional and nuclear weapons, including near precision-guided munitions, gravity bombs and maritime weapons

no ebből kérnék 15-öt a Honvédségnek
  • Grenzjager
    hát nem a szárnyába dugták a bomákat az tuti
  • Punker
    jó kérdés, nekem is soknak tűnik
  • kiskorúbézoltán #1436
    Hogy a nyavajába fér bele ennyi ???
  • Grenzjager
  • Grenzjager
    ...hát nem lennék a földön amikor ez B-2es űrít....

• kiskorúbézoltán #1433
    Nah , nagy nehezen leesett mi olyan furcsa ezen a képen , meg van fordítva !
  • Yetike
    ...?
  • Yetike

Nekem ez tetszik :) Hiába, harckocsi mániás vagyok :).
  • Yetike
    Bezzeg a volt 'néphatalomban'... Ha pofáztál tarkón basztak a puskatussal, ha szökni akartál akkor meg beléd eresztettek egy 30as tárat... Senki nem szólt semmit.

Mostanság sikerült átesni a ló túloldalára...
  • Cat #1428
    A hivatalos személy elleni eroszak gyanúját is felveti a múlt pénteki salgótarjáni tortaügy, véli a rendorség, amely továbbította az iratokat az ügyészségi nyomozóhivatalhoz. A salgótarjáni képviselo-testület óvodabezárási döntése ellen tiltakozva vágott a polgármesterhez tortát az egyik szülo.

a rendőr nem lőhet (csak ha meghalt) a polgármester meg hivatalos személy :)
  • Punker
    ez egyszerűen nevetséges vagy inkább siralmas
  • [NST]Cifu
    Ez már nevetséges, esetleg a kezüket ne kössék hátra, hogyha fogságból szököttet üldöznek, hogy fair play legyen?

Iszonyú értelmesek lehetnek az alkotmánybírák is, ha még azt is alkotmányellenesnek tartják, hogy egy szökött fegyencre lőni lehetne...
  • Cat #1425
    Az Alkotmánybíróság az élethez való jog sérelme miatt alkotmányellenesnek ítélte a rendorségrol szóló törvénynek a rendori lofegyverhasználatra vonatkozó egyes rendelkezéseket. Így nem tüzelhetnek a rendorök a fogságból megszököttekre, tuzfegyver használata nélkül kell elfogniuk az állam- és emberiség ellenes buntettel gyanúsíthatókat.
  • Punker
    Discovery-n II.vh-s film megy.
  • traXion
    Engem nem érdekel... :)
  • [NST]Cifu
    Konkrétan a Google és az Altavista képkeresőjével kerestem még több kulcsszóval (a panzer, tank, train, transport, panther, tiger, railway, wehrmacht, waffen, stb.), de így is alig találtam meg a lenti képeket... Szóval nem olyan egyszerű, mint elsőre tünik (csak keress rá te is :))..
  • [NST]Cifu
    Ezekre konkrétan a "transport panzer" kulcsszavakkal találtam, de akkor keresgélek még, ok?
  • traXion
    képre keress gecc
  • Trade
    nem tudom a kulcsszavakat az a baj.
    ilyeneke próbáltam:panzer train,tigre tain,tiger train,railway tank,railway panzer.
    Hát nem sok sikerrel jártam.
    segíteszz keresni?
  • [NST]Cifu
    Ha nagyon kellenek, még kereshetek, bár ezeket is úgy találtam Google-el. :))
  • Trade
    Köszi!!!
    Pont ilyen képeket kerestem!Tudsz még hasonlókat?
  • [NST]Cifu
    Ez már volt párszor :)

A képanyag mondjuk tényleg nagyon jó, de a szöveg tele van szakmai pontatlanságokkal (olykor erősen PR-szagúan) és a magyar szinkron csak ront a helyzeten (pl. "semleges uránium"...).
  • Punker
    meg tank elhárító rakétákról
  • Punker
    Discovery-t nézzétek most!!!!! tank lövedékekről van szó