94976
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Tikal #2504
    és akkor kétféle van? tűzvédelmi az ellen nem véd? :DDD
    mi van ha balhé van akkor váltogatják a ruhát? :D
    szvsz szerintem jo mindkettőre....
  • [NST]Cifu
    #2503
    Én úgy tudom, hogy ez a tűzoltók öltözéke, de a #2495 legalsó képén a harchelyzetben mindenki által viselt tűzvédelmi öltözék.
  • Petko
    #2502
    ez a tűzvédelmi:

  • Petko
    #2501
    az nem csak egyszerű gázmaszk csak tűzvédelem ellen, hanem ugye mivel ez egy ohio osztályú nukleáris meghajtású tengeralattjáró, szivárgás esetére is fel kell készülni, és ugye ez az ellen próbál védeni... a tűzvédelmi ruha kicsit máshogy néz ki
  • Yetike
    #2500
    Na igen, ez ésszerű.

    Még tegnapelőtt volt szerencsém belekukkantani a Spektrumon egy ami vadászgépekről szóló dokumentumfilmbe (F-22 stb), de a legjobb két mondat ez volt :

    A demokrácia szabadságát mindegyikőnknek élveznie kell, csak sajnos a demokráciát néha fegyverrel kell megvédeni.

    Naja, a föld másik felén is meg kell védeni, mi ? (nem pont így szólt, de a tartalma ez).
  • [NST]Cifu
    #2499
    Ez nem csak gázmaszk, de tűzálló csukja és kesztyű is. Minden hajón a tűz az egyik legnagyobb ellenség, elég néhány rövidzárlat (ami a közelben robbanó torpedók/aknák miatt nem elképzelhetettlen harchelyzetben), és kész a pokol - ilyenkor jobb, ha alaphelyzetben viseled már ezeket.
    De amúgy bevett gyakorlat a legtöbb nyugati haditengerészetnél, felszini hajók és tengeralatjárók esetén egyaránt.
  • Tikal #2498
    mert gyakorlat.. gondolom a füst miatt.
  • Yetike
    #2497
    Miért van rajtuk gázmaszk ?
  • I.C.ram
    #2496
    Ez nem a hivatalos. Azért köszi, de már nem kell. :)
  • Petko
    #2495
    kéne egy tengeralattjárós topic, mer én azokat szeretem:

    itt van néhány kép a kedvencről:

    amikor készítik:



    amikor bevetésen van:



    és amikor gyakorlatoznak rajta:

  • cap179653
    #2494
    Az Idegenlegio hivatalos oldala
  • [NST]Cifu
    #2493
    A kérdés az, hogy az utóbbi hozzászólásokban hol volt Ontopic téma?
    Mert anélkül viszont a topicnak magának nincs értelme (talán feltünt, hogy az offtopic dolgok eltüntek)...
  • ghost cb
    #2492
    Respect!
  • XCoMA
    #2491
    Egy kis off sosem árt!
    Ne @oskodj!:)
  • ghost cb
    #2490
    #2476, #2478, #2487 <- és ezek? és csak az utolso 20-at néztem meg.
  • traXion
    #2489
    ez hol haditech?
  • ghost cb
    #2488
  • Tikal #2487
    egy 13 éves fiu lelötte 11 éves öcsét egy légpuskával, a kisfiu meghalt

    egyébként a hiradokat ezért utálom, mert ezen kivul semmit nem mondtak az ugyrol pedig pár percig erről szolt a téma...
    pl nem mondták hogyan... vmi kobor kutyát akart leloni a fiu 30 méterrel odébb, de hogy találta el az öcsét? hol állt az öccse? 5 méterrol vagy 20rol találta el? ....

    na mindegy, szomoru.
  • Placebó
    #2486
    Politika. Mint az is hogy a MIG-15 hajtóműve angol fejlesztés, csak átadták az oroszoknak hogy csökkentsék a hidegháború elején rémületre okot adó óriási feszültséget. Ebből az is következik kicsit morbidan hogy a Kóreai Háborúban Orosz pilóták kínai felségjelű Mig-15-ökkel lőtték néha rommá az amerikaiak F-86-osait.
  • Punker
    #2485
    1-2 fim volt a spektrumon
  • Cat #2484
    most kajáltam a konyhában és kicsit elgondolkodtam:

    egyértelműen a legtöbb dokumentumfilm a második világháborúról készült, mindenféle szempontból (minden csata bemutatása minden oldalról, a náci ideologia, afrikai, szovjet front, normandiai partraszállás stb.)
    az elsőről is készült jópár, persze videóanyag kevés van
    vietnámról rakat van, az angolok csináltak a falklandról (belgano megtorpedozása), sőt szuezről is láttam

    a lényeg: elég sokat nézem spektrum-discovery, és mégis hiányolom a koreai és az izraeli háborúról szoló filmeket (jom kipur stb.) - én vagyok béna hogy nem akadtam ilyenre, vagy ezekszerint nagyon kevés van; ti találkoztatok már ilyennel?

    és a második világháboru után közvetlenüli helyzetről is kevés, ez akkor tudatosodott bennem amikor az x-1 kifejlesztése ELŐTTI időt mutatták. Az angolok ellopták a me-163 terveit, és megcsinálták az mk52-t 1946ban, az amerikaiak meg azt ajánlották az angoloknak hogy cseréljék ki a jet technológiás előrehaladásukat, erre az angolok odaadták a terveiket, az amcsik meg SEMMIT nem adtak viszonzásképpen (pentagon közölte hogy bocsi, ez titkos)
    ezekután pedig chuch yeager átlépte a hangsebességet, közben az angolok is simán megtehették volna ha akarják (az utolsó pillanatban leállították a programot)

    na mind1, ezt most csak ugy leirtam, ne várjon senki semmilyen végkövetkeztetést :)
  • Placebó
    #2483
    Ez viszont nagyon durva azt hittem fénykép de nem az...
  • Placebó
    #2482
    Imádom a diorámákat...:)
  • Placebó
    #2481
    O.K. Tökéletesen igazatok van, maradjon meg ez a topik annak aminek indult.
  • Yetike
    #2480
    Hasonlóan gondolom, de ez már egy más topic más kérdése.
  • Placebó
    #2479
    Mint oly sok mindent a II.Vh óta
  • Placebó
    #2478
    Azért ez nem ilyen egyszerű dolog, de minden esetre hatással van az emberekre. Amerika mit keres ott kezdhetnénk... de ha már ott van akkor nem akar még egy Vietnámot, pedig nagyon hajaz felé már...
  • I.C.ram
    #2477
    2 hét múlva jön a hírekben, hogy az egészet az USA propaganda szerve rendezte meg.
  • I.C.ram
    #2476
    Elve kamu volt az is, hogy ugye az Irakiaknak nyiltan kimondták, hogy minden amerikait öljenek le, erre majd pont az emberjogi aktivista terroristák fogják futni hagyni. LOL az egész!
  • Yetike
    #2475
    Vagy inkább adott nekik egy liter kólát meg két ingyen bigmac jegyet a megdöncibe...:)

    Amúgy az irakiaknak is van eszük, csak annak fejében nem lőtték le/engedték el a 3 olasz túszt, ha az olaszok tömegdemontsrációt tartanak az olasz hadtestek kivonása érdekében(és lásd tartottak is, mégha nem is hatódott meg senki). Ez azért nem semmi.
  • Placebó
    #2474
    Persze leitatta az őröket majd disznósültért elcserélte a kulcsot és csak kisétált fényes nappal mint Leslie Nilsen...
  • I.C.ram
    #2473
    LOL hallottátok a legújabb kamut, hogy "megszökött" az amcsi teherautó soffőr az iraki rabságból??
  • Placebó
    #2472
    De azt is csak féllábbal...
  • traXion
    #2471
    Ja! Olyan reaktorizé :D
  • Yetike
    #2470
    Elektromos állomás... ? :D
  • I.C.ram
    #2469
    Köszi nagyon jók, bár a legalsó a hivatalos oldal, de nem sok infó van rajta.
  • [NST]Cifu
    #2468
    http://www.foreignlegionlife.com/
    http://www.frenchforeignlegion.org/
    http://www.cervens.net/
    http://www.br-legion.com/ang/ - Hivatalos oldal (?)
  • antijedi
    #2467
    minek ez neked? be akarsz lépni ? :D
  • I.C.ram
    #2466
    Pl. amit találtam hivatalos oldalt, az egyáltalán nem megy.
  • I.C.ram
    #2465
    Kerestem, de nem sokat találtam :(