94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Tikal #2667
    nem tudom, top gunban olvastam, sr-71-ről, ott az oldalra nézőt pluszként irja.
  • [NST]Cifu
    #2666
    Én úgy tudom az SR-71A csak oldalirányba képes fényképeket készíteni, ugyanis erre tervezték, csak oldalranéző kamerái és radarjai vannak, lefele nézők nincsenek. Az A-12 rendekezett lefele néző optikával...
  • Tikal #2665
    lefelé néző képeket csinál, plusz tud oldalra nézőt is, 200km mélyre.
  • [NST]Cifu
    #2664
    Csakhogy itt is kb. 100km-re lévő célzónát fényképeznek (az oldalra néző kamerák miatt). A torzitás pont a sűrűbb légrétegekben jelentkezik, amely fölött az SR-71 is repül, így a légréteg vastagságát tekintve kb. azonos a felállás egy műholdal...

    Azt sose vitattam, hogy a repülőgépről mindig jobb képet lehet csinálni - de lefele nézve, és nem átlósan oldalra/le, ahogy az SR-71A is készíti a képeit.

    Mondjuk ezzel a baj, hogy ugye a vitát csak egy SR-71A kép dönthetné el végérvényesen, ami ugye sajnos nincs a tulajdonunkban... :(
  • Tikal #2663
    a 100km kicsit több mint a 24000m...itt még nem lehet olyan nagy a torzitás, bár nem értek hozzá. Repulorol még mindig jobb képet lehet csinálni szerintem.
  • [NST]Cifu
    #2662
    Mindkét Cifu én vagyok, csak a munkahelyi gépről cifu@work néven vagyok beregisztrálva. :)
  • cap179653
    #2661
    Pedig nagyon jo lenne ha megtalalnad, nagy szugsegem lenne ra, amennyiben be is van kordinatazva.
  • cap179653
    #2660
    Nem tudom milyen felbontasuak. Viszonyitani tudsz, mert be van racsozva es egy vonalkoz 1 km. Biztos van forgalom de nem olyan jo a felbontas, mint egy-ket kesobbi peldan.
    Amugy mind a ket cifu te vagy ? Vagy ketten vagytok ?
  • [NST]Cifu
    #2659
    Olvastam, de mint mondtam, kicsit hihetettlen, hogy ilyen távolságból ilyen jó minőségű képet lenne képes készíteni. Ezt egy optikus ismerős állította anno a műholdképekkel kapcsolatban, hogy már 100km magasból is lehetettlen 5-10cm-nél jobb felbontóképességű képet készíteni, mivel a légköri torzítás már igen jelentős. Nem tudom, igaza van-e, de ez alapján komoly mérnöki bravúr lenne az SR-71A 3-4cm-e...
  • ghost cb
    #2658
    Ez a magyar lökéshullámos oldal télleg jó.
  • Tikal #2657
    u-2 kamera rendszere :DD

    "The OBC, while not the quickest, provides the clearest, most in depth, and highest resolution imagery available from any sensor that can be deployed on the U-2 aircraft," said Davis.

    But, being able to provide this high-resolution image requires a unique roll of film that weighs nearly 100 pounds and requires at least two people to load.

    "Each roll of OBC film is 5 inches wide and 10,500 feet long with each frame of imagery measuring more than 6 feet long," said Davis. "With an entire roll of film, the camera can take about 1,600 frames in one mission. Each frame covers roughly 110 square nautical miles in a panoramic horizon-to-horizon format. Basically, a roll of film can shoot an area the size of Colorado."
  • Tikal #2656
    top gun (gál jozsef): két kamerája 150 km széles földdarabrol készit stereo hatásu képet... állitolag szakértok véleménye szerint 24000 méter magasbol olyan képet készit hogy megszámolod a cipőfüzök számát...
    nyilván kis tulzás van benne (bár nem tudhatjuk), de a 3-4 cm-es felbontás borzasztoan jo és elég is a jo felderitéshez... :)
  • [NST]Cifu
    #2655
    Ezzel viszont már teljesen egyetértek. Az U-2/TR-1A messze jobb felbontóképességgel rendelkezik, mint az SR-71A...
  • [NST]Cifu
    #2654
    Ha valóban igaz, tényleg döbbenetes lenne a felbontása (egy golflabda olyan 4,2cm átmérőjű), bár megjegyzem, hogy jelzi, hogy csak jelentősen elütő (zöld) háttér elött látja meg, ami mutatja, hogy szó sincs óraleolvasásról :)))

    De szerintem amit ír, az két külön rendszer, ugyanis van egy "low-resolution" és egy "high-resolution" rendszere. Azt nem hinném, hogy képes lenne 110.000 négyzetmérföldet lefotózni óránként - ráadásul ilyen brutális felbontásban...
  • Tikal #2653
    az ora leolvasás nyilván "tulzás", de én 3.8-4.5 cm-es felbontást is találtam szolgálati magasságon...ez már elég ahhoz hogy megmondjam hol áll az autod plusz megmondjam milyen tipusu.

    mellesleg az u-2 nek 4800mm-es a camerája, az viszont már tényleg elég jo.
  • [NST]Cifu
    #2651
    Az igaz, hogy 1800mm-es objektív is van rajta, csak azt felejted el, hogy olyan 24-25km magasból, rézsutosan akár 100-150km-re lévő tárgyakat fényképeztek vele. Pontos adatot nem találtam a neten, 3-5cm-es felbontástól 30-50cm-esig láttam adatokat, de ezek is csak feltételezések.
    Az, hogy az órádat leolvassa, legalább olyan 1cm-es felbontás kellene, ami nagyon durva lenne ilyen távolságból/magasságból...

    Nem tudom, a saját megitélésem az, hogy reálisan inkább néhányszor tíz centi lehetett a felbontása (20-50cm), felderítésre, információszerzésre ez is igen jó.
  • Tikal #2650
    egy sr-71 pilota oldalán olvastam:
    How good are the cameras on the aircraft? They can photograph a golf ball on the green from 80,000 feet. The cameras can survey 110,000 square miles of the Earth's surface per hour

    szerintem ez elég jo :)
  • Tikal #2649
    ööö, melyiket?

    nem tudom, azt olvastam két darab 1200mm vagy 1800mm-es fokusztávolságu obejktiv megy bele, és ezzel még az orád tipuisát is megmondják, nem csak azt hogy milyen a kocsid.

  • [NST]Cifu
    #2648
    SR-71 max. repülési magasság:

    A hivatalos adat "nagyobb, mint 85.000 láb" (25.915 méter), de ennél biztosan ment magasabban, mert az FAA jelentések szerint érzékeltél 90.000 láb magasban is (27.439 méter). A szóbeszédek szerint gond nélkül képes volt akár 100.000 láb magasan (30.488 méter) is repülni. Ezt több SR-71 oldalon is olvastam, nekem hitelesnek tűnik.

    1 mach hány km/h?

    A hang terjedési sebessége függ az anyagtól, amelyben halad és annak hőmérsékletétől. Ez repülőgépek esetén a repülési magasságtól függést jelenti, jellemzően tengerszinten 1.225km/h, 10km magasan 1.078km/h, 20km magasan 1.062km/h.
    Ezen az oldalon megvan repülési magasságra lebontva a Mach-szám, a második táblázat adja meg metrikus mértékegységekben.

    Ha a hangsebesség 2szeresével repülünk, akkor van még 1 hangrobbanás, amikor leelőzzük az előttünk haladó hangunk hangját :)))?

    Nem, a hangrobbanás csak a hang terjedési sebességének átlépése okoz.

    DonPhobos Hanrobbanást Oktató Oldala <- érdemes ránézni, nagyon jól és érthetően elmagyarázza az egész jelenséget.
  • ghost cb
    #2647
    jaaaa thx
  • I.C.ram
    #2646
    1 mach = hangsebsség.
  • I.C.ram
    #2645
    1 mach az 1228
    km/h
  • ghost cb
    #2644
    Nah most olvastam el a kis leírást. Mégegyszer kösz!
    Tegnap láttam a Spektrumon egy műsort a ma használatos különleges amerikai harci gépekről, vagy vmi ilyesmi, és azt mondták benne hogy a legnagyobb magasság 27000 m volt amit elért, nem 30000.

    Meg lenne egy pár kérdésem.
    1 mach hány km/h?
    A hangsebesség átlépése hány km/h-nál van?
    Ha a hangsebesség 2szeresével repülünk, akkor van még 1 hangrobbanás, amikor leelőzzük az előttünk haladó hangunk hangját :)))?
  • ghost cb
    #2643
    A képeket se nézte meg.
  • [NST]Cifu
    #2642
    Banyek, nem olvastad el a leírásomat? :)))
    Az SR-71 maximum azt mondja meg, hogy hol áll az autód... :)
  • Tikal #2641
    ezzel olyan képet csinálsz hogy megmondja mennyit mutat az orád :)

  • Tikal #2640
    a fotok viszont még jobbat tudtommal
  • Madmaxx
    #2639
    A nemrégiben bekövetkezett észak-koreai vonatbaleset robbanásának kihatása. Előtte-utána. Hát elég durva terülten tarolt. Én ennél jóval kisebb robbanást képzeltem.
  • Madmaxx
    #2638
    Elnöki Palota előtte-utána
  • Cat #2637
    nem találom :(
    de viszont itt vannak bazinagy és részleges kép
    http://www.digitalglobe.com/images/baghdad/baghdad_spotdata_aug27_2002_dg.jpg

    néhány egyéb kép:
    http://www.digitalglobe.com/press/imagesinthenews.shtml
  • Cat #2636
    nekem anno vhol volt egy 35 megás jpeg bagdad felülnézeti képem, olyan 10000x10000 körüli méretü volt, és iszonyat részletes, még 2002ben készült, ha nem ismeritek megpróbálom megkeresni a vinyomon
  • cifuatwork
    #2635
    Jah, ha érdekel még ilyen, akkor nézz el a SPOT honlapjára, ő a másik civil "kémmühold". :)
  • Madmaxx
    #2634
    A 2001. szeptember 11.-ei terrortámadások:
    Manhatten
    Pentagon
    A képek egyébként az IKONOS kereskedelmi felhasználású műholdról készültek és ezek 1 méter felbontásúak. Gondolom a katonai műholdak azért ezt meghaladják. Jah az Ikonosról ti is rendelhettek képet a szomszédságról :)
  • Madmaxx
    #2633
    Jah igen a felbontás itt is le van butitva.
  • Madmaxx
    #2632
    Bagdadi képek
  • cifuatwork
    #2631
    Jó képek, az én laikus szememnek úgy tünik, hogy ezek is csak olyan 1 méter körüli felbontásúak.

    Egy kérdés: csak a képek csalnak vagy a szemem, esetleg tényleg nincs különösebben nagy mozgás?
  • cap179653
    #2630
    Katonai.
    Itt egy satelit kep, a bagdadi repter kijarata. A fenti resz amiriyai varosresz, az also meg a talalo jihad :-)

    Ez egy nagyitas egy reszerol. Mikor kulon errol a reszrol kertem egy nagyobb felbontast, csak egy egyszeru nagyitast kaptam az eredetirol.Latszik is a felbontason.
    Aztan itt van ket US Army alltal hasznalt terkep: egy es ketto
  • cifuatwork
    #2629
    Jó képek! Ha van még, és nem probléma megosztani őket, jöhetnek :)
    Amúgy ezek civil vagy katonai műholdképek?
  • cap179653
    #2628
    Hoppa.
    Na akkor megegyszer:-)
    Cifu :-)))Ezt mar ismered. Ugyan ez a resz a repulobol

    Kesobb berakom az irodamban talalhato satelit kepeket. Ha erdekel
  • cap179653
    #2627
    Cifu Ezt mar ismered. Ugyan ez a resz a repulobol

    Kesobb berakom az irodamban talalhato satelit kepeket. Ha erdekel :-)))