93942
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!

[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • kiskorúbézoltán #2106
    De szeretném ennek az árát a számlámra ! A'szem kijönne belőle egy új gép ...
  • traXion
    L96

L96A1

• Punker
    kösz mondjuk ezt a zöld színt sose értettem
  • peet69
  • Nyers
    Lol
  • kiskorúbézoltán #2101
    Óhh , vajon örülnének a srácok ha az a hk. röttyentene egyet a lövegből ?
  • Punker
    erről a puskáról nagyobb képet plz:

L96A1
  • Punker
    szal erről beszélek:

• Nyers
    Thx! Na itt van szuronnyal is, sivatagban!!! :Ð
  • traXion
    :D
  • Punker
    illetve én vagyok hülye, amire én gondoltam az L86A1
  • traXion
    Kurvajó a kép!
  • traXion
    Én raktam fel az oldalra. :D
  • kiskorúbézoltán #2093
    Úgy hallottam pont ennél a fegyvernél egy röppant elmés megoldással kiküszöbölték ezt a problémát .
  • SoDI---
    Na...
    Végre valami jó dolog a topikban.

Kérdés a hozzáértőkhöz:
    Melyik amerikai haditechnikai berendezés ég a legjobban? :-)
  • Punker
    nem azt mondtam hogy te szúrtad el hanem hogy az oldalon vannak rosszul
  • Nyers
  • traXion
    Szerintem nem szúrtam el semmit.
  • Punker
    szerintem valamit elszúrtak mert ez ugyanaz a két csúzli,
    a hosszabb csövű "nehéz" verzió-nak pontosan mi a neve?
  • traXion

Ez is A1
  • traXion
    L85A1
    [IMG][/IMG]

L85A2
  • Yetike
    Ott kezdődik a dolog, hogy a szurony nincs ráhegesztve a puskára, így a katona akkor veszi le és akkor rakja fel amikor akarja. Tehát, amikor "szalad a mezőn", akkor természetesen leveszi, amikor viszont közelharcra is esély van, akkor felrakja. Miért ?

- ha kiürül a tár, akkor hosszas tárcsere helyett esetleg ezt vágja bele az ellenbe
    - netán ha az ellen a filmekben látott harcművészeti figurákkal le akarja szerelni a katonát, és valami miatt nem lehetséges egy sorozattal kipreparálni, akkor fegyver hátrahúz, döf és nyársal.
    - ha elfogy az összes töltény, akkor még mindig van harcértéke a fegyvernek

A célzást (mivel közelharcra szánt kiegészítő) úgy gondolom nem rontja le drasztikusan, és mivel nemigen nyílik lehetőség több száz méterre lévő ellenség célbavevésére, ez annyira nem is számít.

Tény, hogy a két világháború óta rengeteget veszített a jelentőségéből, de 10 helyzetből 2ben igencsak praktikus tud lenni, és ha már a katonáknak rendszeresítettek valamilyen harci kést, akkor teljesen ésszerű, hogy 'kompatibilissé' tegyék ezt fegyverre szerelhető szuronynak.
  • Punker
    arról a csúzliról szúrj be plz pár képet, ha lehet mind2 verzióról
  • [NST]Cifu
    Igen van. Erre mintapélda az angol SA80 (L85A1), amely szórásképe jelentősen leromlik a szurony feltűzése után.
  • Tikal #2082
    nem, csak tetszett a kérdés, azon derultem :)
  • antijedi
    nem estünk át ez pont ugyan az amit te hajtogatsz ..., ugyanazon alapul hogy a másik hatékonyabb jobb stb akkor minek ez? ...
    és tény hogy addig tartana mert makacs vagy és soha nem ltánád be hogy nincs igazad ebben :P
  • I.C.ram
    Najó átestünk a ló túloldalára, dem ár mondtam, hogy zárjuk le, mert csak egy hajnalba húzódó vita lenne belőle :)
  • kiskorúbézoltán #2079
    Nagyon láma volt ?
  • antijedi
    ezért modnom énis hogy simán elfogadható...
    és nem ront annyit a célzáson közelre hogy az nagy hátrányt jelentsen...
    az elöbbivel én csak arra reagáltam hogy tényleg kibillenti a sulypontot de azt nem modnta hogy ez adott helyzetben oylan szörnyű lenne :)
  • Tikal #2077

van
  • Tikal #2076
    csak azért kérdem, mert ha már felteszik akkor gondolom nem messzire akar vele loni ahol fontos lehet még ez a kis változás is, hanem monjuk kozelharcra készül, vagy tomeget fel tartani mint a képen láthatjuk esetleg belopakodni vhova és álmukban megolni az ellent :DDD
  • kiskorúbézoltán #2075
    Szerintetek van alapja annak , hogy a feltűzött szorony miatt a csőtorkolaton kiáramló gázok utóhatása asszimmetrikus lesz és ez jelentősen ronthatja egy fegyver szórásképét ?
  • antijedi
    nem nagy mert nem nehéz de attól még bármiylen kis sulypontváltozás sem tesz jót a célzásnak ,de még igyis simán elfogadható :)
  • kiskorúbézoltán #2073
    Miért off ha a témához tartozó kérdésben néhányan nem értenek egyet , a kevesebb ismerettel rendelkezők meg kérdeznek ?
  • Tikal #2072
    ez miért off? :) témába vág
  • Cat #2071
    jol szétoffoltátok a topicot ezzel a baromsággal :(
  • Tikal #2070
    szerintem nem lehet nagy a sulypont változás, elvégre nem olyan nehéz a bayonett sem, meg aztán ugyis tele őpakolják azt a szar m4-et mindenféle lámpával suppressorral stb :)
  • antijedi
    szvsz teljesen egyértelmű...
    kb ált 8.ban fizikaóra :)
  • antijedi
    biztos hogy lehessen na nagyinak jó fotokat csinálni
  • kiskorúbézoltán #2067
    Ezt a súlypontváltozásos témát kipróbáltátok vagy nem is kell kipróbálni , mert teljesen egyértelmű a dolog ?
    Bocsi ha nagyon láma lenne a kérdés !