94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • kiskorúbézoltán #3188
    "Ahogy azt is, hogy a PKT 1600 méterről még eredményesen használható lenne gyalogság ellen..."

    Csoportos cél ellen miért ne ? De ezt csak hasraütve mondom , majd holnap megkérdezem valakitől aki már lőtt vele (ha nem felejtem el:)) .
  • [NST]Cifu
    #3187
    Nem akarok beleszólni, de a T-84 a 9M119-et aligha fogja indítani, inkább a 9M119M-et, ami már lézer-, és nem rádióirányítású.

    Az ábráról én azt tudonám elmondani, hogy enyhény kétkedéssel fogadom, hogy egy T-84-es bármelyik APFSDS lövedéke 3km-ről képes lenne az M1A1(HA) vagy M1A2 tornyának frontpáncélzatát átütni...
    Ahogy azt is, hogy a PKT 1600 méterről még eredményesen használható lenne gyalogság ellen...
  • [NST]Cifu
    #3186
    Hivatalosan már rendszerben állnak, de ugyanúgy, ahogy "rendszerben" állt az Eurofighter is. Vagyis az első gépek már a katonai egységeknél vannak, papíron harcképesek, gyakorlatilag azonban még csak "ismerkedés" szintjén vannak, és csak kb. 2005 elején fognak valódi katonai erőt képviselni.
    Az Ausztrálok Tiger ARH helijei 2005-ben állnak rendszerbe, de feltehetően ott is egy kis "átfutás".
  • [NST]Cifu
    #3185
    JAvítani a VIP sem tud, csak törölni 4 percig...
  • kiskorúbézoltán #3184
    kezdődött el ... na

    M'ér nem lehet javítani a hozzászólást VIP nélkül ???
  • kiskorúbézoltán #3183
    Izé ... most akkor rendszerben van vagy csak a sorozat gyártás kezdődöttel ill az átvétel a két hadsereg részéről ?
  • kiskorúbézoltán #3182
    Lemaradtam egy szűk évet ... :D
  • Yetike
    #3181
    1991ben szállt fel az első Tigre, 2002. márciusában kezdődött meg a sorozat gyártás, Franciaország első HAP Tigre-je pedig 2003. márciusában repült először.

    Franciaország 80 Tiger - t rendelt (70 támogató + 10 tank elhárító), amiknek a leszállítása 2003. szeptemberétől kezdődik. Németország is 80 támogató Tiger-t rendelt, amiknek a leszállítása 2003. végén kezdődik. A két ország amúgy 120 - 120 Tiger-t tervez szolgálatba állítani.
  • traXion
    #3180
    :D
  • kiskorúbézoltán #3179
    Konkrétan ez a fajta fülön is baxa az ember fiát , szájba csak akkor ha nyitva hagyja lövéskor . :DDD
  • traXion
    #3178
    75 mmes basszájba :D
  • ghost cb
    #3177
    1998-ban. Darabszámot nem találtam. De itt a link, még nem nyálaztam át részletesen. Ez fordítóprogrammal lett franciáról leforditva, szal, lehet h hibák vannak benne.
  • kiskorúbézoltán #3176
    Mikor állt rendszerbe ill. a db számokról tudszvalamit ?
  • Glpetyus
    #3175
    lol
  • ghost cb
    #3174
    De, a Tigre mindkettőjüknél hadrendben van.
  • kiskorúbézoltán #3173
    Vagy én értettem félre az elején . :DDD Na mindegy megvitattuk a dolgot :)

    Egy ngpu. tényleg harmatgyenge , de ha azt nézed , hogy a hk-k nem mászkálnak magányosan , hanem min szd. kötelékben és akkor mindjárt 10-12 ngpu. osztja az észt a helikoptereknek , amik adott esetben lehetnek felfegyverzett (tehát nem eredetileg is támadó feladatkörre kialakított) hellikopterek is . Ha jó tudom a franciák és németek még mindig nem rendelkeznek harci helikopterekkel például .
  • Yetike
    #3172
    Ebben egyetértünk, de szerintem én se írtam másképp (habár a repülőgépek esetében igencsak behatárolható a típus) :).

    Az alap felvetésem annyiból állt, hogy a 12,7 mm toronygéppuska nemigazán fogja megvédeni a harckocsit a légitámadásoktól, mégha pontos találatot is ér el. Ha félreértelmezhetően írtam a #3147 - t, akkor elnézést.
  • kiskorúbézoltán #3171
    Az én értelmezésemben a kép az mutatja be , hogy az adott típus (feltételezve , hogy eredetileg egy szöveg/leírás illusztrációja volt) fegyvereinek mekkora a hatásos lőtávolsága hk-k , gyal. , hel-ek ill alacsonyan szálló rlg-ek ellen általánosságban . Ha csak a kategóriákat nézzük , nem az ábrázoláshoz használt konkrét(?) típusokat akkor SZVSZ kerekebb a kép , nem ?
  • Yetike
    #3170
    Éltem az ésszerűség és a szabad értelmezés jogával :).

    Egyrészt annyit jegyeztem meg, hogy a 12,7 mm toronygéppuska nemigazán hatásos a lent ábrázolt repülőmasinák ellen (és ebben szerintem igazam is van).

    Szerintem úgy ésszerű a kép, ha a lent jelölt távolságok a hatásos lőtávolságot mutatják, tehát hogy ezeken a távolságokon belül még képes jóeséllyel megsemmisíteni egy harckocsit, vagy gyalogost vagy repülőgépet a jelzett fegyverrel. Annak úgy nem sok értelme lenne, ha a határok csak azt jeleznék, hogy itt még képes "megsebezni" az ellenfelet.
  • kiskorúbézoltán #3169
    Ha elolvasod a szöveget látni fogod , hogy van némi eltérés a kép és a szöveg adatai közt .
  • kiskorúbézoltán #3168
    A képet amúgy nem kommentálják különösebben.

    Ez esetben visszajutottunk a kezdő problémához : miből gondolod , hogy a kép konkrétan , típusra (értsd : célpont típusa) vonatkoztatva az effektív lőtávolságot mutatja ?

    THX elbújt a kis tetű link az alsó sarokban . :)
  • Yetike
    #3167
    A kép a T80 -> T-84 képtárában van, a T-80 és annak variációinak leírása pedig a már említett második linken található.

    A képet amúgy nem kommentálják különösebben.
  • kiskorúbézoltán #3166
    Biztosan én vagyok láma , de nem találom a linkeken a képhez tartozó szöveget . F1 pls !
  • Yetike
    #3165
    A vizsgált harckocsi Biztos, hogy T-84. Innentől már csak a másik két harckocsi típusa lehet kérdéses.
  • Glpetyus
    #3164
    pffff....
  • kiskorúbézoltán #3163
    Ha összefoglaljuk a dolgot akkor is max annyit tudunk mondani : van egy 2A46(M) lg-gel felszerelt ruszki hk-nk ami valamilyen löszerrel képes megs. egy M-1-est (mármint alap M-1 ugye , ha a lövegre ráfogjuk , hogy az egy M-168-as) ? Nekem kicsit sántít ez a dolog .
  • Yetike
    #3162
    A vizsgált harckocsi az T-84.

    Az elsődleges fegyverzet egy 125 mm - es 2A46M típusjelzésű simacsövű harckocsi ágyú, ebből lehet kilőni :

    - 3VBM7 és 3VBM8 APFSDS
    - 3VBK16 HEAT-FS
    - 3VOF-36 HE-FRAG-FS
    - 9M119 (NATO: AT-8) rádióvezérlésű ágyúcsőből indítható pct. rakéta

    Másodlagos fegyverzet :

    - 7,62 mm koaxiális PKT géppuska
    - 12,7 mm AA NSVT (légvédelmi) géppuska

    A képen a repülők kivételével be tudom azonosítani még a két alakot, ők sztem katonák , a harckocsikat pedig M1-esnek azonosítanám... de ez korántsem biztos.

    források:

    http://www.army-technology.com/projects/t80/index.html

    http://www.aeronautics.ru/archive/armored_vehicles/

    Illetve az #11.
  • Glpetyus
    #3161
    nekem mondod??
  • kiskorúbézoltán #3160
    Az alkalmazott lőszer még így is kérdés marad . :(
  • kiskorúbézoltán #3159
    64 ? 84 ? 90 ? hosszú a sor . :)
  • kiskorúbézoltán #3158
    Ebben a témában SZVSZ nem szokás célozgatni , ha konkrét dologról szóla a kép akkor pontosan megadnák a részleteket , másképp nem igazán látom értelmét .
    Természetesen ez csak az én véleményem .
  • Glpetyus
    #3157
    mér sztem is az...(najó vagy t80 v. 72)
  • kiskorúbézoltán #3156
    Mindig örülök ha találkozom olyan emberekkel akik egy elnagyolt körvonalból pontosan megmondják a típust . :)))
  • ghost cb
    #3155
    A tankok 2 M1 Abrams, a főszereplő pedig egy T-80-as szvsz.
  • kiskorúbézoltán #3154
    Ez esetben az A-10A (és a katonya) kivételével meg tudnád mondani milyen típusok vannak pontosan a képen ? Ill. azt , hogy milyen lőszerekről/lövedékekről van szó ?
  • Yetike
    #3153
    Hát, szerintem azokat a kis piktogrammákat az A-10 - ről meg AH-64 - ről nem véletlenül rakták oda :) Mondjuk úgy, hogy erősen célozgatnak valamire.
  • kiskorúbézoltán #3152
    ... a hk különböző fegyvereinek ... sry
  • kiskorúbézoltán #3151
    SZVSZ az ábra csak a hk különböző fegyverek lőtávolságáról szól , nem konkrét típusok elleni hatékonyságról ...
  • Glpetyus
    #3150
    semmifélét...:)
  • Yetike
    #3149
    Arra gondolok, hogy a 12.7 mm - es toronygéppuska milyen védelmet tud biztosítani a harckocsi számára az A-10 vagy egy AH-64D ellen.