94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • antijedi
    #3350
    figy ez teljesen nézőpont kérdése...
    a családjának persze hogy kevés is még de a másik odlalrol nézve tényleg sok nem is kicsit... egy háborúban ha meghal valaki a családja kap egy levelet hogy miylen hős volt azt csokolom, ahozképest igenis sok
  • K.András
    #3349
    5 milliokban hogy lehetne már ember életeket mérni?Ne legyél már debil,még véletlen sem sok az a 5 milla...
  • Yetike
    #3348
    Azért azt is számításba kell venni, hogy ezek a katonák nem kényszerűségből vannak ott, hanem önként hatalmas fizetésért.

    Szomorú, hogy meghalt, de ez benne volt a dologban, amit vállalt.
  • ghost cb
    #3347
    Uhh. Azért ha háború lenne, nemtudom mennyit kapnának a magyar elhunyt katonák hozzátartozói, de hogy nem 5 milliókat, az biztos... Enyhénszólva túlzás sztem ez a hatalmas segély.
  • Cat #3346
    Gyorssegélyt kapott az Irakban elhunyt katona családja

    A Magyar Honvédség teljes mértékű kártérítési kötelezettséggel felel Nagy Richárd szakaszvezető haláláért, aki szolgálat közben vesztette életét Irakban - közölte a Honvédelmi Minisztérium szóvivője.

    "A kártérítési felelősséggel kapcsolatos kötelezettségeket a hivatásos és szerződéses katonák jogállásáról szóló törvény szabályozza, amely szerint a honvédség, vétkességére tekintet nélkül, teljes mértékben felel azért a kárért, amely az állomány tagjának a szolgálati viszonyával összefüggésben keletkezett" - mondta Matyuc Péter. Hozzátette: a honvédség köteles megtéríteni az elmaradt jövedelmet, vagyis Nagy Richárd utolsó itthoni és iraki fizetését, valamint a dologi és a nem vagyoni kárt. Az Irakban szolgáló katonák még egy külön biztosítással is rendelkeznek, amely szerint baleseti halál esetén ötmillió forint kártérítést kapnak a hozzátartozók.

    "A honvédelmi miniszter továbbá 434 ezer forint járulékmentes gyorssegélyben részesítette a családot, és természetesen a Magyar Honvédség állja a hősi halott katona temetésének költségeit is" - fűzte hozzá. A temetést követően a honvédség megvizsgálja azt is, hogy Nagy Richárd jövedelmével milyen mértékben segített a családfenntartásban, s ennek alapján édesanyja jövedelempótló támogatásban részesülhet a honvédségtől - mondta a szóvivő.
  • Adam II
    #3345
    Hát ez elég nagy agyammentség

    Seaweed:
    50% sea + 50% weed = seaweed
  • [NST]Cifu
    #3344
    Isteni film, ilyet kérünk MiG-29-el vagy Szu-30-al is
  • ghost cb
    #3343
  • Seaweed
    #3342
    Hola
  • cifuatwork
    #3341
    Üdv köreinkben!
  • Seaweed
    #3340
    http://www.e-haf.org/uploads/user%20videos/Mystic/F1.rar

    Kotelezo darab!
  • cifuatwork
    #3339
    Természetesen nem, mégcsak tervezőasztalon sem volt soha ilyen. Egyszerűen egy modelgyártó cég "kitalált" egy ilyet. Ugyanilyen van repülőgépeknél is. Az Italiery pl. a MiG-37-et "találta ki":

  • Adam II
    #3338
    Létezik ilyen egyáltalán?
  • cifuatwork
    #3337
    Olyan keveset lehet tudni egyenlőre róla, hogy ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni. Mindenesetre valószinüleg kicsi a radarkeresztmetszete, kissebb lehet, mint a Gripen-é.
  • Yetike
    #3336
    Ez "lopakodó" ?
  • cifuatwork
    #3335
    Ez csak egy játékgyár fantazmagóriája :))

    Akkor már inkább (ide is) egy kis jövő és jelen:


    MiG I-2000 könnyű, egy hajtóműves vadászgép, az "LFI" tenderre készült, de eddig egyetlen példánya sem készült el.


    Az iráni "Shafagh" kiképző/könnyű vadászgép, amelynek munkálataiba a MiG-MAPO jelentősen besegített - azonnal látható az I-2000-re való látványos hasonlóság.


    A "Shafagh" első nyilvános bemutatása 2004. Május 24-én.
  • Yetike
    #3334


    Su-37 manőverezőképességének egyik praktikus felhasználása
  • Yetike
    #3333


    Hmm... Nem egy ronda jószág... :)
  • cifuatwork
    #3332
    Legkönnyebben úgy lehet megkülönböztetni, hogy a C-5-ös törzse előröl nézve tojásdad alakú (mint a Boeing 747-es), és nincs a szárnyai végén winglet, míg a C-17 törzse előről nézve kör alakú, és a szárnyai végén wingletek vannak.


    C-5B Galaxy


    C-17A Globemaaster III.
  • Cat #3331
    öö, én elsőre galaxynak néztem
  • [NST]Cifu
    #3330
    Tehergépünk az nincs, összesen 5db An-26-osunk van. Egy C-17-es (amik a képen vannak) képes lenne annak a tehernek a dupláját elvinni, amit ez az 5 gép képes...
  • [NST]Cifu
    #3329
    LoL!

    Anno olvastam a 131-es toronyszámú Tigris felújításáról, de azt nem tudtam, hogy ilyen mélységbe fognak menni. Gondoltam a "szokásos" szint jön, vagyis kívűlről levakarják róla a rozsdát, lefestik, 'oszt ennyiben ki is merül a restaurálás. Meg kellene nézni 1x menet közben, nem semmi látvány lehet.
  • traXion
    #3328
    Nem gyakran.
  • Ren
    #3327
    De itt van az egesz felujitas projekt is:

    http://www.tiger-tank.com/
  • LittleL
    #3326
    És Magyarországnak van ennyi gépe?
  • Ren
    #3325
    Itt a link:

    http://www.tankmuseum.co.uk/specialfest.html
  • [NST]Cifu
    #3324
    Ma már fáradt vagyok utánanézni, de majd holnap utánaolvasok. Azért érdekes a dolog, mert a Tamiya cég emberei nemrég éppen azért vonult el franciaországba, mert ott van az utolsó működőképes Maybach harckocsi motor (ebben a bizonyos Király Tigrisben), és ők annak a hangját akarták felvenni...
  • [NST]Cifu
    #3323
    Előnye az, hogy nem úgy dobja ki, ahogy a P90 (lefele), ami bizonyos helyzetekben (pl. fekvő helyzetben) nem feltétlenül előnyös.
  • Ren
    #3322
    Cifu: A bovingtoni muzeum oldalan azt irtak, hogy 6 Tigris van kulonbozo muzeumokban es 1 db mukodokepes van - naluk :) Be is mutattak a legutobbi Tankfest alkalmaval, ugyhogz valszeg nem kamuztak :)
  • harcu
    #3321
    Én meg 29.63 :).
  • traXion
    #3320
    Mert puta volt. :D
  • Punkerwork
    #3319
    Tell Vilmos miért nem ilyennel lövöldözte az almákat? :)
  • traXion
    #3318
    Iraq. :D
  • Glpetyus
    #3317
    UHH!!
  • traXion
    #3316
  • Glpetyus
    #3315
  • traXion
    #3314
    [img]
  • traXion
    #3313




  • XCoMA
    #3312
    Vagy elnéztem?
  • XCoMA
    #3311
    Ezt szokták Land Warriornak is nevezni?