94974
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • cifuatwork
    #3390
    Már engem is megszóltak érte, a helyes megnevezés: Repülőgéphordozó. :)
  • Adam II
    #3389
    És a kiskölkükről
  • traXion
    #3388
    Az felcsinálta és otthagyta... Azóta elérhetetlen. Az ügy bíróságon van.
  • K.András
    #3387
    Apahajorol nem tudsz képet berakni?
  • traXion
    #3386
    A Lexington Anyahajó

  • Adam II
    #3385
    Mit "MÉÉÉG"?
  • Placebó
    #3384
    MÉÉÉG
  • Adam II
    #3383
    Lehet
  • traXion
    #3382
    Te hülye vagy...
  • traXion
    #3381
    Szomáliában? Ne hülyésgedj már. Egy katonai bázison? pff
  • Adam II
    #3380
    Az még Afrikában is van:))))))
  • Adam II
    #3379
    A Bambi a legérzelgőssebb film amit láttam:((( Amikor lelövik az anyuciját és egyedül marad:(((
  • traXion
    #3378
    Érzelgős? Ezek alap érzelmek... Neked nincsenek érzelmeid? Neked egyáltalán mit jelent az, hogy érzelgős?
  • traXion
    #3377
    Én egy mekdonálcos poharat felfedeztem benne, sazl.
  • Adam II
    #3376
    Jah az is jó!
    Mondjuk kissé érzelgősre vették de azért bejön
  • traXion
    #3375
    A Windtalkers is fain.
  • Adam II
    #3374
    A Sólyom végveszélyben című film az igen ott nem beszélnek a levegőbe és hibákat sem igazán véltem felfedezni benne
    Azt meg is fogom még nézn sokszor:)
  • traXion
    #3373
    Mert az M16-os egy nagyon veszélyes 5.56-os elit fegyver! :D
  • K.András
    #3372
    Azért vannak jo filmek is,pl szerintem a katonák voltunk cimü film egy igazi remekmü!
  • Adam II
    #3371
    Najah
    Én néha nem tudom eldönteni ,hogy sírjak vagy nevessek
    A Top Gun című filmen sírok amikor a MIG-28-nak(!!!) kinevezett F-5 gépeket kergetik.
    Meg a múltkor láttam egy filmet amiben a tankokat AIM9es (!!!) rakétákkal lőtték szét az izraeli felségjellel ellátott "amerikai" F-16-osok
    És az Ellenséges területen című film se semmi.
    Már az elején kivettem a videóból mert ekkora állatságot már nem tudtam elviselni: A Hornet ráállt a gőzkatapultra feelnyílt mögötte azaz izé (nemtom mi az) rögzítve volt a CAThez ,utánégetők begyújtva ,már füstölt az egész és egyszer csak lefújják a felszállást és a szépfiú pilóta egy az egyben leállította a gépet a gőzkatapultan majd kiszállt belőle>:((((!!!!!

    A szinkronról meg a forgatókönyvekről annyit ,hogy ilyen beszólásokkal akarják menőbbé varázsolni a filmet! Pl nem értem mért kell a derék katonának elmondania milyen fegyvert szorongat a kezében. Valamilyen filmben láttam ,hogy megragad egy M16-ost és azt mondja "M16-os egy nagyon veszélyes elit fegyver 5.56mm"
  • K.András
    #3370
    Tegyük hozzá,hogy igazábol ezek a dolgot sokat nem vonnak le a filmek értékéböl(0-bol sokat levonni ugye nem lehet :D)...
  • cifuatwork
    #3369
    Szerintem mindkettő fent állhat. Egyfelől az amerikai forgatókönyvírók (meg úgy általában minden nemzet forgatókönyvírói) híresek arról, hogy sejtelmük sincs annak hátteréről, amiről írnak. A lényeg, hogy úgy hasson, hogy az 1x mozi/TV-néző magaalá csinéáljon a "profi" szövegtől. Persze ha valaki egy kicsit is ért hozzá, akkor is maga alá fog csinálni, csak a nevetéstől.

    Amúgy ez a "vicc" egy magyar filmben is szerepelt már, ha jól emlékszem a 'Hamis a baba' c. Bujtor/Kern filmben. Ott rálőnek hőseinkre egyet, és a lövedék ütötte lyukról Kern valami ilyen kinyilatkoztatásra vetemedik: "7,62mm-es.... Kalasnyikov!". Apróság, hogy egyfelől eléggé nehéz lehet egy eldeformálódott lövedékből megmondani, hogy pontosan milyen is (persze lehetséges, de akkor az illető valószinüleg bünyügyi vagy katonai szakértő), másfelől a 7,62mm-es űrméretben létezik jópár fajta lőszer (pl. 7,62x51 NATO, 7,62x39 (SzKSz, AK-47), 7,62x54R (Moszin-Nagat, SVD)és még pisztolylőszer is akad: 7,62x25 (Tokarev).

    Másfelől a fordítók "képességei", és olykor a fordítást felügyelő nagyokosok "ötletei" képesek alaposan hazavágni a szinkron tartalmát... :(
  • Adam II
    #3368
    Jajj mekkora állatságot hallottam!!!
    Néztem az RTL klubbot és az ajánlóban mutatják a Vészhelyzet
    leújabb részének részleteit (ezt jól megaszontam)
    Most a Carter meg a Kovac kinn vannak Afrikában és ott gyógyítanak egy orvosnővel együtt. Mutatják ,hogy a nő kiszed egy töltényt egy srácból és mutatja a Carternek ,hogy "ez a legkisebb probléma egy 6.62-es(!!!!)
    lövedék...Dragunov puska"
    AD1:A Dragunov SVD 7.62es űrméretű
    AD2:Még nem hallottam 6.62-es töltényről
    Szal vagy a seven-t hatnak fordították vagy a forgatókönyvíró nem ért a fegyverekhez.
  • Punkerwork
    #3367
    de már onnan is eltünt
  • Punkerwork
    #3366
    én is csak aképet találtam (Elit Alakulat topicban)
  • cifuatwork
    #3365
    Azért mert neked már a cache-ben van, nekünk viszont nincs. Inkább az oldalt kellett volna belinkelni, ahol a kép van.
  • antijedi
    #3364
    a bkv cask akkor fizet ha van érvényes jegyed mviel azal jön létre a "szerződés" de mivel nekem ált nicns ezért nem fizet... :)
    amugy ez is egy nézőpont de erről tényleg volt régebben szó , tessék visszaolvasni :)
  • Cat #3363
    az emberélet annyit ér amennyit a biztosító fizet érte :) egyébként legalább 3-4 helyről kapnak ilyenkor pénzt (illetve te is kapnál), pl. ha leesel a mozgólépcsőről és lebénulsz akkor fizet a BKV biztosítója, fizet a diákként automatán járó biztosítás, fizet az esetleges külön biztosító, és fizet az állam minden rokkantnak + rakat támogatást is azonnal megkapsz
  • Punker
    #3362
    nem tom nekem bejön,
  • ghost cb
    #3361
    Ez mi? Akkor irta ki amikor meg akartam nyitni.
  • ghost cb
    #3360
    Directly downloading images is not permitted on the Netfirms FREE plan. If you are the owner of this site, either ensure that this image is embedded in a web page, or upgrade to one of the Netfirms premium plans.
  • antijedi
    #3359
    erről a menyit ér egy ember élete dologról már volt vita 8vagy inkább flame? :P) olvass vissza...
  • Punker
    #3358
    kicsit nagy kép

    Easy Company 506th
  • K.András
    #3357
    Én azt mondom,hogy emberéletet nem lehet összegekkel mérni,igy nem lehet azt mondani hogy sokat kapnak függetlenül attol h biztosito fizeti.A reaális összeget pedig nem tudom mi alapján akarnád kiszámolni.
  • [NST]Cifu
    #3356
    Minden irakba szolgáló katonára életbiztosítást kötött a HM. Ez az a bizonyos 5 millió forint, szóval ha 20 katona vesztené életét, akkot is mindegyik családja megkapná az 5-5 millió Ft-t. Az egyébb járulékok külön tételt jelentenek...
  • ghost cb
    #3355
    "baleseti halál esetén ötmillió forint kártérítést kapnak a hozzátartozók"
    -ez baleseti halál volt?
  • ghost cb
    #3354
    Összeghez után :"?"
  • ghost cb
    #3353
    Az más, hogyha biztosítás. De 5 milliós biztosítás?
    Miért te mit mondasz K.András? Fizessünk inkább 100 milliót? Akkor már közelítünk a reális összeghez. Egyébként sem ők voltak a felelősek, szóval ez a mi sok és mi kevés egy emberéletért, szerintem hagyjuk.
    Kíváncsi vagyok ha a kint tartózkodó magyar katonák közül 20 áldozata lett volna a balesetnek, akkor is ennyi fizetnének-e? Szóval szerintem nagyon is el van túlozva.
    De ha biztosítás az más.
  • antijedi
    #3352
    hmm, tényleg, ugy kicsit már máshogy néz ki a dolog :)
  • Cat #3351
    az 5 millió az biztosítás