94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • Kurfürst
    #87061
    Jobb híján nem jutott eszembe más, bár nekem magyar viszonylatban annak felelt meg leginkább - eredetileg Magyarországon ez azt jelentette, hogy a köznép (=nem nemes, az a nemesi felkelés) kapott ad hoc kaszára, kapára. Lásd franciáknál levée en masse - "tömegek felkelése".

    Tudni kell, hogy a függetlenségi háborúban az USA "hadserege" lényegében 3 részből állt - a kontinentális (reguláris) hadseregből (Continental Army, CA), a lényegében szabadcsapat-szerűen működő,nagyjából önkéntes alapú milíciából, illetve a csigák által küldött reguláris segédcsapatokból. Utóbbiakat most hagyjuk.

    A Függetlenségi Háború után az állandó hadsereg CA-t lényegében feloszlatták ami igen gyorsan butaságnak bizonyult, ezért később újra felállították a föderális berendezkedéshez való politikai közeledéssel egyidejűleg.

    2A alapja épp az a para, hogy a CA-ra támaszkodva (akárcsak az angol király) a központi kormány esetleg bedarálhatja a független tagállamokat, kiket eddig max. egy laza kongresszus tartott össze, és lényegében visszahozza a királyi önkényt - aminek a militia-k több kevesebb sikerrel ellenállt. Hosszas politikai egyeztetés után erre jött be, hogy a militia-nak, szabad polgároknak bizony továbbra is megvan a létjogosultsága/, joga akár az ellenállásra is és ez bizony szent és sérthetetlen, nem lehet mindenféle ravaszdi módon megfogalmazott részletszabályokkal korlátozni, ahogyan az történt Angliában.

    BTW vicces hogy a 18. századi Angolban a mai Némethez hasonlóan még elég Sűrűn használtak nagybetűs Főneveket. :)
  • Saintgerman
    #87060
    Bocsi nem akarok bele kotnyeleskedni, de szerintem a milíciát tévesen fordítottad népfelkelésre. (inkább talán polgárőrség lehetne)



  • Kurfürst
    #87059
    És ezt is írtad:

    "Így kivülről mindha megírt fegyverlobbi érveléseket mondanál. Power (gun) to the people! A cigi meg egészséges. "

    A Gun to the People részre reagáltam. Az pedig az amerikai alkotmány második módosításából (2nd Amendment, 2A) ered, a nevezetes passzus:

    "A well regulated militia being necessary to the security of a free State, the right of the People to keep and bear arms shall not be infringed."

    [Mivel] egy jól szabályozott népfelkelés egy szabad Állam biztonságához szükségszerű , a Nép jogát a fegyverek tartására és viselésére nem lehet korlátozni (megsérteni)".

    Úgyhogy nem, nem összetéveszthető a dohánylobbi PR tevékenységéből, ez egy kőkemény alapjog, amely többszáz évre (Maga Charta - fegyveres ellenállás joga a király túlkapásaival szemben) nyúlik vissza az angolszász jogrendszerekben.

    Maga a rendelkezés azon józan paraszti megfontolásból, illetve a föderatív berendezkedéstől eredő viszolygásból ered (t.i. az Egyesült Államok a mai napig önnálló, bár máre föderatív berendezkedésű államok szövetségéből áll), hogy az Állam képtelen legyen fegyveres hadsereggel a Nép ellenében hatni, ha ne adj Isten az egyéb alkotmányos garanciák írott malaszt marad.
  • JanáJ
    #87058
    A holóra.
  • SZUsszan
    #87057
    A balkezes tartásra célzol, vagy a maxi előre tolt holó használatra?
  • JanáJ
    #87056
    Pedig nekik nem is a Vécseyvel kell bénázniuk. :-)
  • JanáJ
    #87055
    Juj de rossz lehet ezt így tartani.
  • SZUsszan
    #87054
  • [NST]Cifu
    #87053
    Nem tudok másra gondolni, minthogy az M60-ra van helyben kiépített gyártó- és karbantartó kapacitás, a Leo2 esetében tudtommal ez még nincs meg, és a Törökök elleni német szankciók miatt lehet nem is fog sose kiépülni.

    Számomra minden esetre eléggé homlokráncolós...
  • molnibalage83
    #87052
    Pont ezt akartam mondani. Az M60 több törődést kap, mint a Leo2..?
  • [NST]Cifu
    #87051
    A jelek szerint megvan az első vásárlója a VL MICA-nak: Szaud-Arábiában fotózták le ezeket:





    A VL MICA egy közép-hatótávolságú légvédelmi rendszer, amely a MICA levegő-levegő rakétára épül, és különlegessége, hogy integrálva van aktív radaros MICA RF illetve az infravörös MICA IR rakéta egyaránt.

    VL MICA promóvideó:

  • [NST]Cifu
    #87050
    Törökország Szíria területére vezényelte az első M60T1 harckocsikat. A T1 változat a 'Sabra' továbbfejlesztett változata, egy távirányított fegyvertorony került rá, valamint 360°-os lézer-besugárzás jelző és EO/IR érzékelők.





    Érdemes megfigyelni viszont, hogy nincs kiegészítő ERA / NERA szoknya a test oldalán...
    Valamint az is érdekes, hogy az M60-asok kapták meg ezeket, és nem a Leo2-esek...
  • [NST]Cifu
    #87049
    Így jártak... A jó dobókat az élsport nyeli be, és nem a katonaság. ;)
  • savaz
    #87048
    Ez annak fenyeben is kulonosen szomoru, hogy a baseball meg az amerikai foci a nemzeti sport, ahol az egykezes dobas alapmuvelet.
  • [NST]Cifu
    #87047
    TOR-M2DT éleslövészet:

  • [NST]Cifu
    #87046
    Egyfelől mókás ilyeneket olvasni, másfelől azért ez is elárul valamit az amerikai nyilt kommunikációról, mert nem a szőnyeg alá söprik, hanem kibeszélik:

    Azt írják, hogy Malcolm Frost vezérőrnagy, amerikai hadsereg kiképzőközpontjának főnöke konkrétan elismeri, hogy újoncainak jó része képtelen eldobni a kézigránátot 20-25-30 méterre. Egyszerűen fizikailag képtelenek rá. Ezért lehet, hogy idén nyártól kikerül az alapkiképzésből a kézigránát-hajítás, ami eddig a része volt...
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.02.20. 08:07:55
  • JanáJ
    #87045
    Tudom, régi, de én most akadtam bele. F-35 dogfight 13239. felvonás: link
  • aksurv2
    #87044
    Errol van szo. Igazabol nem csak lokeszseget fegyverkezelest meri hanem elsosorban a jelolt fegyelmezettseget.
    Osszemerheto ezekkel.
    Mekta teszt a vegen

    TEK fizikai felmero loveszeteti eloszures
  • JanáJ
    #87043
    Az öregek egy részét direkt nem mondtam.
    A moralizáláson vitatkozhatunk. Szerintem nem tudnák magukat megvédeni a civilek.
  • [NST]Cifu
    #87042
    Szemet modra van osszeallitva mert sokszor hajtat vegre egy gyakorlatot. Egyszer ketszer minimalis gyakorlassal is megloheto de sokszor a vizsga stressz alatt, ha nincsenek jo alapjai el fogja szurni.
    Nalunk is van identol ilyen latszolag konnyunek tuno minosites.Aztan mikor elkezded lonni jon aha erzes....


    Értem a lényegét, de az éles fegyverhasználat is stressz alatti cselekedet. Szemét? Igen. De az éles fegyverhasználat is az...
  • aksurv2
    #87041
    Aki nem lat az is.90 eves bacsika gazolt rokont.
  • aksurv2
    #87040
    Ha sajat allampolgar is de a lenti hozzaszolas dolgait csinalja, fog ra loni.
    A rohamjelvenyes oldalon fenn van Sepp Allerberger teljes eletrajzi konyve ezert mondtam olvassatok vegig, az osszes fejezetet. Foglalkozik lelkiismereti dolgokkal is.
    Nos o nemetek 2. szamu mesterlovesze volt, szerintem mervado ahogy gondolkodik.
  • JanáJ
    #87039
    Az autós párhuzamot visszahozva. Ma itthon gyakorlatilag bárki kap jogsit aki lát. Reménykedjünk, hogy az értelmesebbje nem ül autóba amikor nem kellene, a kevésbé értelmesebbje meg nem okoz galibát.
    Anno a fegyvertartás ellen ágáló ismerőseimnek azt mondtam, hogy a tömeggyilkossághoz elég egy teherautó, meg egy sétáló utca.
  • aksurv2
    #87038
    Cifu ez nem logyakorlat, hanem vizsga.
    Szemet modra van osszeallitva mert sokszor hajtat vegre egy gyakorlatot. Egyszer ketszer minimalis gyakorlassal is megloheto de sokszor a vizsga stressz alatt, ha nincsenek jo alapjai el fogja szurni.
    Nalunk is van identol ilyen latszolag konnyunek tuno minosites.Aztan mikor elkezded lonni jon aha erzes....
  • JanáJ
    #87037
    Ne haragudj, de "az én ismerek veteránokat" nekem nevetséges. Ez nem érvelés. Van mondjuk 10 millió (szerintem nagyon alul lőttem) veterán, te meg ismersz mondjuk 100-at (nagyon felül lőttem).
    Szerintem meg értelmes emberek nem lövöldöznek a saját állampolgáraikra.
  • [NST]Cifu
    #87036
    A magyar rendvédelmi szerveknek valóban siralmas a fegyverhasználattal kapcsolatos állapota, ezt többen mondták már, akik akkor / most aktív rendőrök voltak.

    Egyébként személy szerint amit aksurv a #87035 -ben linkelt erősen alapszintnek nevezném fegyverviselési engedélynél.
  • aksurv2
    #87035
    hatterellenorzes fbi adatbazis ez priusz es pszichiatriai adatbazis. Aztan biometria azonosito felvetel.
    Es egy komoly loveszeti vizsga.
    Aminek ket szintje van. A sima viseles, es az instruktori. A masodikra mar azert oda kellene erosen figyelni.
    A feltetelek.
    A loveszeti vizsga
    https://youtu.be/ROojRQuQnLA
  • molnibalage83
    #87034
    A fegyvervizsga az technikai jelleggű vizsga vagy pszihológiai és háttérellenőrzés része is van?

    Egyébként meg ez a magyar rendvédelem siralmas állapotát mutatná csak, ha igaz.
  • aksurv2
    #87033
    En ismerek veteranokat, nagyjabol az alkotmany es hazafisag az ami szamukra moralis mentseget jelent arra amit tettek illetve a bajtarsaik halalara.
    Es loni fognak egy perc keszseged se legyen.
    Eloszor is egy 262 millio civil aldozatbol.
    Ezert bassza fel az agyam hogy gyilkolasra tervezet fegyver csak katonaknal van jo helyen erveles.
    A raketapisztoly jelzesre van tervezve.
    Erdemes az elejetol vegig olvasni. Nosven ilyesmiket olvasok es nem techmikai leirasokat.
  • aksurv2
    #87032
    Igy van. Most kepzeld el ha meg megkapjak a vilag legjobb kikepzesetet 20 ev gyakorlatot es jobb kezifegyvereket es optikakat mint ami seregben van.
    Es akkor meg nem bwszeltunk az IED rol.
    Valaki meselte hogy egy afgan egy v. ket fele bombat tud kesziteni,vehat ha talalnak egyet akkoer eleg jol be tudjak loni, hogy mure szamithatnak. Most kepzeld el ha valaki 20 ev EOD tapastalattal kezd el bombat telepiteni.
  • JanáJ
    #87031
    Ellenállnak? Lenyomták őket mint a bélyeget.
  • JanáJ
    #87030
    Egyet értek azzal, hogy nem lehet autós kártya szinten összehasonlítani pl két pisztolyt. Ellenben te is csőlátással csak a kézi fegyvereket látod. Egy képzelt állam és katonaság vs. civilek meccsben nincs esélye a civileknek. A nyugalmazott SF-et nem éri meg bele vonni a moralizálásba, mert szerintem sem a gárda sem a sereg nem nyitna tűzet a sajátjaikra.
    Az anyázást nem értem senkinél. Nem mi fogjuk megváltani a világot ebben a témában sem.
  • aksurv2
    #87029
    Fegyvertartas. Az 50 amerikai allambol csak 11 ben van alkotmanyos viseles a maradek 39 ben valamilyen engrdelyezesi folyamat van. Ez 2 oras fegyvizsgatol a soha bem lesz fegyvered magyar gyakorlatig tart. Pl a magyar szemmel luberalusnak tartott Texasban olyan szigoru fegyvervizsga van hogy magyar rendvedelem 90 %nak eselye se lenne letenni.
  • F1End
    #87028
    Azért az Afgánok csak ellenállnak a világ legerősebb hadseregének gyakorlatilag csakis kézifegyverekkel és házilag gyártott bombákkal.
  • aksurv2
    #87027
    Kozkeletu tevedes a technika irant elfogultak szerint.
    Az ar 15 nem akkor lovodvamikor kiszall hanem akkor amikor hatat fordit neked.
    Afganisztanban soha nem harcolt egyszere 30 000 talib.Aki raadasul szarul vannak felfegyverkezve.
    Ehhez kepest tobb millio veteran van az Usaban. Mennyire javitja a moralt ha legenyseg az eligazitason megtudja, hogy a masik oldalon nyugalnazott mesterloveszek es az SF varja? Es itt nincs respawn. Itt nem tul jol kepzett katona lesz aktive shooter 5 rendort ol meg es 6 sebesut meg ez a fereg egy magaban. Semmi pozitiv dolog nincs benne de megmutatja hogy hiba leirni a civil fegyvertartas a modern fegyverek koraban.
    https://youtu.be/tpb-mtjN9q8
  • JanáJ
    #87026
    Az amerikai alkotmányos fegyvertartás szerintem rég értelmét vesztette. Ha az állam elleni önvédelmet szolgálja, akkor ez már a 2. VH-ban is vicc volt. Ma már egy katonai terepjárót hetekig lőhetsz az AR.15-el. :-)
    Az amiknál már nem, de máshol miért nem lehet egy a motoros jogsihoz hasonló fegyvertartást csinálni. Mondjuk maroklőfegyver jár vizsga és orvos után, de hosszú fegyvereket csak mondjuk x év fegyvertartás után.
  • JanáJ
    #87025
    Svájcban az éppen katonai szolgálatukat letöltők vitték haza a fegyvert és azt is csak a hh alatt. Szerintem nem "fél" tőlük a kormány most sem. Ha magas hegyek között és kevesen vagytok akkor ez a jó megoldás.
  • molnibalage83
    #87024
    Nem, rohadtul nem ezt mondta. Ezt a fajta vitastílust be kéne fejezni szereintem, de igen hamar...
  • molnibalage83
    #87023
    Öööö, a közlekedési balesetek szándékosak lennének...?

    A svájci példa meg erősen ferdít. A jenkiknél sok fegyver van, mégis kevés dologról szavaznak...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.19. 08:09:12
  • molnibalage83
    #87022
    A gond az hogy ugy kezelitek a fegyvereket mint az autos kartyakat szimpla technikai eszkozokkent.

    Ennél nagyobb személyeskedő mellé kevés volt a topik története során...

    Az meg külön vicc, hogy a kettyós civilek által fegyverrel végrehajtott mészárlásokat összemosod a nem szándékos közlekedési balesetekkel...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.19. 08:07:57