619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • Taranov
    #19
    Nem? Én úgy tudom.
  • EOX
    #18
    5 gb
  • Taranov
    #16
    A CovySoft a tudomány mai állása szerint egy kamu sajnos, nekem lassan egy éve nem jeleztek vissza a megrendelésemmel kapcsolatosan, természetesen már nem aktuális.
    Azt tudom, hogy Zugló felé terjeszkednek, mert ott bezavarják a többi szolgáltatót, de hát ez Budapest.
    Ezen kívül valami tendert nyertek a Nyírségben, ha jól tudom, ami többszázmilliót jelent, de nem tudom hogy áll az ügy.
  • Taranov
    #15
    Egyébként nem természetesen nem minden szolgáltató korlátos és vannak nagyobb és kisebb sávszélességgel rendelkezők. Sajnos elég nagy a rizikó, de pl. én örültem, hogy legalább remény van szélessávra (mivel itt a Bp. III. kerületben is rossz a helyzet függetlenül attól, hogy marha sok mikrós szolgáltató van itt) és végülis bejött.
  • Taranov
    #14
    A rádiós net (másnéven mikrohullámú) nem építhető ki mindenhol, sőt eléggé kis helyen. A kiépítést nagyban megnehezíti, hogy az ügyfél antennájának rá kell látnia a szolgáltató bázisállomására.
    Kisebb falvakban nem nagy az esély rá, hogy van szolgáltató, talán főként csak Budapest agglomerációjában.
    Esetleg a Matáv Sky DSL szolgáltatását tudom ajánlani, mivel nem tudom, hogy a "konnektorból jövő net" kérdése hogy áll, illetve a többi műholdas szolgáltatással mi a helyzet.
  • BaLeeX
    #13
    Én is egy ~3700 fő körüli faluban lakom és itt az ISDN a csúcstechnológia, az is csak 1 éve, addig még ez sem volt.
    ADSL-ről meg hasonlókról még nem is álmodunk, pedig kábeltv van csak a szolgáltatónak még a műsorszórás is meghaladja a képességeit, nemhogy az internet.
    Szombathelytől ~7km-re van a falu, az összes Szhely környéki kis falvakban (~500 lakos / falu) már mindenhol van legalább rádiós net ami egész király a paraméterei alapján (384/384 havi 8900 gondolom nettó de még akkor sem sok) de itt még mindig semmi. Szóval én pl. a fatávot pénzelem a turboisdn csomaggal, és még ez is nagy ugrás az 56k-s modemes időszakhoz képest.
  • OPM
    #12
    én is egy 3000 fős kis faluban élek, és az adsl-re már augusztusban összejött a szükséges létszám, de azóta sincs semmi :(
    mondogatnak minden hülyeséget, tologatják az időpontot, a most aktuális: 2004 első negyedév
    sajnos chello itt nem lehet, de szvsz jobb az adsl, mert nem korlátos. csak építenék már ki... :(
  • Botond #10
    oct.20án jött össze a korláthoz szükséges létszám,és január 12edikei keltezéssel kaptam levelet,hogy na még 150nap,szal én le is mondtam a rendelést,tudjk kivel szórakozzanak,extra 3 hónapokat beiktatunk meg ilyenek na lol,még szerencse,hogy lesz chello hamarosan(közben meg ha nem mondom le adsl rendelést,és chello mondjuk holnaptól van,és nem akarok 5 hónapig extra zs-t modemes szarra fizetni akkor 48ezre kötbér,na túrót nekik)
  • Mike at home
    #9
    esetleg mikrohullám
  • Mike at home
    #8
    ahol semmi nincs ott bizony műhold
    és az nem olcsó
  • fm
    #7
    mi a korlát?
  • EOX
    #6
    Ez a rádiós szolgáltató valóban eléggé kis területre, kb. 10 km-re korlátozódik, de szerencsére nincs sok előfizetője, tehát a sebessége 200 KB/sec felett van. Viszont ha túllépem a letöltés-limitemet, akkor utána már megánként kell fizetnem 20 Ft-t...A havi díj kb. egy 512-es adsl-ével egyenlő
  • shabba
    #5
    Jelenleg még több tízezer háztartásban található úgynevezett RLL telefonos megoldás, amin még adattovábbítás is problémába ütközik. Az ilyen rendszereken a törvényben kötelezett minimális sebességi értéket 9600 bps-et biztosítják. Ez a jobb helyeken analóg modemes rendereken elérhető sebesség 1/5-e, szóval az ISDN mint minimum követelmény messze esik a realítástól még így 2004-ben is. A szélessáv elérhetősége ISDN-hez képest is ritka.

    A rádiós szolgáltató nem jön csak úgy az égből(az a műholdas elérés aminek hátránya hogy egyirányú a kapcsolat így a földi telefonos kapcsolat megléte továbbra is szükséges, dupla havidíj) kell hozzá egy közeli szolgáltató aki biztosítja. Gyanítom ha lenne ilyen a lakóhelyed környékén akkor talán értesültél volna a lehetőségről. Az ilyen szolgáltatók jellemzően kicsik az elérhetőségük viszonylag kis területre koncentrálódik. A kis szolgáltatók szolgáltatási minősége eléggé rizikós dolog, akár rövid idő leforgása alatt gyökeresen megváltozhat. Kis pénz kis foci elvén üzemelnek. Mivel kevés a bevételük korlátozott bérelt vonali kapacitással rendelkeznek ami a felhasználói tábor bővülésével könnyen kevésnek bizonyulhat. Ezért jellemző az előfizetői csomagjaikra a forgalom korlátozása(a konstrukciók elég egyediek és tág határok között mozognak) ugyanúgy ahogy az áraik is.
  • fm
    #4
    én a tvnetwork-nél vagyok előfizető és mikrohullámon jön a net. de ez városban van és nálunk sem mindenhol lehet elérni,nincs kiépítve. sztem falun nincs tvnetwork,vagy ilyen szolgáltató. túl sok embernek kellene igényelnie..

    bár nem tudtam segíteni,de gondoltam leírom,mert írtál a mikrohullámról..
  • Aquli
    #3
    rádios internet ugy korlatos, hogy bizonyos mbytot lehet egy honapban letolteni? Es ha elered a korlatot, akkor egyaltalan nem lehet hasznalni, vagy csak csokkentett sebesseggel?

    Ehhez a radios nethez mi kell? Mennyibe kerul a beszerzese, es utana mennyi a havidij?
    elore is koszi.
  • EOX
    #2
    Hogyhogy nincs isdn? Azt hittem, az mindenhol lehet... Egyébként én is faluban lakom, rádiós netet használok jelenleg, ami egész jó, csak korlátos, úgyhogy várom a matávot, hogy kiépítse végre az adsl-t(a küszöbszám már összejött)
  • Aquli
    #1
    Hello!
    Kis faluban lakok, a telefonközpont szar, modemmel internetezek, még isdn sincsen, nemhogy kábelnet, vagy adsl.

    Arra lennék kivancsi, hogy van-e lehetőseg ilyen helyen normális aron jobb internetet szerezni. Néhány helyen hallottam mikrohullámú, meg műholdas internetről. Létszi ezekről mondjatok néhány konkrétumot, árat, stb, hátha masokat is érdekel.
    Előre is köszi!