619
Hogyan internetezzünk ott, ahol SEMMI sincs?
  • Taranov
    #139
    Ami jó hosszú lesz.
  • Botond #138
    kibuliztak vmi átmeneti időszakot sztem
  • skristof
    #137
    bazzeg
    de jó
    éljen az unijóóó... megint SZARba lépünk
  • Aquli
    #136
    Helló!
    Tudtok vmit erről az általánydíjas telefoncsomagról?
    Írtam levelet a matávnak, de azt mondta, hogy semmi ilyen nem lesz.
    Márk
  • skristof
    #135
    10k
  • Aquli
    #134
    jájj. bocsi.
  • Aquli
    #133
    Ma kezdték kötni a kábeltv-t, két hét múlva kész lesz (elméletileg). Azt nem tudom, kábelnet lesz-e.
    Kb. mennyibe szokott kerülni egy korlátlan előfizetés?
  • Aquli
    #132
    Ma kezdték kötni a kábeltv-t, két hét múlva kész lesz (elméletileg). Azt nem tudom, kábelnet lesz-e.
    Kb. mekkora szokott lenni egy korlátlan előfizetés?
  • BaLeeX
    #131
    De benne volt a szerződésbe, hogy ha az első év lejártáig/lejártakor nem mondod le akkor automatikusan meghosszabbítod még 1 évre.
  • skristof
    #130
    nah az jo!
    bár elég sovány a sávszélesség, de jobb, mint ez a kurvadrága megoldás
  • Taranov
    #129
    Nem. Ha a szerződést a megrendeléskor 1 éves hűségnyilatkozattal írtad alá, akkor 1 év után felbonthatod a szerződést.
  • BaLeeX
    #128
    szólsz = szól
  • BaLeeX
    #127
    Bár mát ott tartanánk.

    Ja figyelem minden turbó isdn-es sorstársamnak! Olyan a szerződés, hogy 1 évre szólsz és ha 1 év után nem szólsz, hogy nem kéred akkor további egy évre autómatikusan meghosszabbodik szóval legyetek észnél és mondjátok le, mert bejön az átalánydíj aztán szívhatunk tovább 40 órával egy évig ha nem figyelünk...
  • Aquli
    #126
    Általánydíjas az, hogy nincs percdíj, hanem mondju 4k-t befizetsz egy honapban a matávnak, és egész hónapban korlátlan lesz. Na ez lesz az euban elméletileg.
  • Botond #125
    Eger melletti falu,kb 800 méter van a 2 település táblája között
  • skristof
    #124
    miért, te merre lax?
  • skristof
    #123
    télleg, mi is ez az átalánydijas net???
    amugymeg: invitel is csak ott tudja adsl-t adni, ahol fatáv kiépítette?? vagy hogyis van ez???
  • Aquli
    #122
    nekem 56k LEGALÁBB kellene, de inkább egy duál isdn sebesség minimum, mert általában játszok.
    Bár nekem a modem megfelelne tökéletesen, ha korlátlan lenne (márpedig úgy néz ki, az lesz!)
  • Taranov
    #121
    Nekem annyi nem lenne elég, feltöltésből kéne azért itthonra 10 Mbit, mert szervert üzemeltetek, de letöltésnek 384 elég lenne.
  • Botond #120
    nekem az korlátlan időtartamú használat volt a lényeg nem a sávszélesség egyébként,ha bármikor bármennyit nyomhatom lehet felőlem 33,6ks is a kapcsolat...
  • Botond #119
    én is sokáig szívtam ilyesmivel,de 3 hete bekötötték chellót(meg vagy még 30 embernek a 2000 lakosu falunkban),és azóta egy rossz szavam nincs ^^ matáv meg kapja a havi 3500ft telefonszámlára ^^
  • Taranov
    #118
    Igen, az uploaddal gondok vannak, de hát így is ezerszer jobb, mint a műholdas.
    Műhódosból ez a 209 ezres csomag 5 embernek szuper lenne, 10-nek elmenne, 15-nek sántítana, de 30-nak. Mondjuk nem tudom, hogy a faluban mennyit interneteznek, mert ha csak 2 ember netezik állandóan, akkor azokat nem zavarja a többi.
  • Botond #117
    chellót e hónapban bővítették 768/256ra,a többgépes szerződéses verziója meg 1024/256 talán,az uploadja nem tuti
  • Taranov
    #116
    Hát nem tudom. Ha kell net és van 30 ember, akkor vegyétek meg a műholdast. Csak irass alá velük (a többi falulakóval) szerződést, hogy ne lépjenek ki, ha megjön az átalánydíjas modemes net az EU-csatlakozás után.

    Ugye a műholdas ajánlatot E-mailben tették? Mert esetleg olcsón ki lehetne kunyerálni több sebességet és akkor királyabb lenne.
  • Taranov
    #115
    Ezt tőlük kell megkérdezni, mert változó. A TVnetwork megabit körül vagy még gyorsabban, az Axelero 512-vel, viszont ennyi erővel lehet, hogy az még lassabb.
  • skristof
    #114
    mégvalami: az ilyen kábelnetek milyen sebességen pörögnek?
  • skristof
    #113
    kábelnetet év végére igérgetik, de azt mondják, h sokmindennek össze kell jönnie hozáá
    loál
    de sztem akkor inkább várni, mert fölösleges lenne 0,5 vagy 1 év után váltani
    pénzkidobás, nemde?
  • Taranov
    #112
    Jaja, de nem tudom, hogy mikor lesz ott kábelnet meg adsl. Ha lesz, akkor mindenképpen az ajánlott.
  • skristof
    #111
    de még took 2 lehetőséget:
    adsl
    vagy kábelnet
    tv-seket fel kéne pörgetni picit, mondván, ha nem jönnek most, jön majd a mikronet, hátha felébrednek
    adsl-re várni nemtoom megéri-e?!?! matáv suxxxx
  • Taranov
    #110
    Nincsen, csak ez a net lehetséges vagy megvárni, míg átalánydíjas lesz az ISDN, de sose lehet tudni, hogy mikor lesz az.
    Ez a műholdas net elég drága, de ha az önkormányzat támogatja...
  • skristof
    #109
    noh! énis szeretek tervezgetni! de bárcsak ne kéne! de kell
    okokat nem mondok, elég csak visszaolvasni a topikba
    szóval nekem végülis nem fontos, hogy na most akkor mikors netet, mert milyen jol hangzik
    egy a lényeg: szélessávú legyen, ne legyen qrva percdij (25-30kilos telefonszámla suxx)!!!
    tehát én örülnék adsl-nek is, de mire fatáv kihozzza, bár ki tudja
    tehát nem ragaszkodom én ehhez a mikrohoz, ha tucc, nyugodtan mondhatsz tervezhec ;) jobbat is!
    de azért mesélhecc erről a mikros netről is! :P
    esetleg még az is szoba jöhet, hogy csak pár usernek, környéken (pl csak az utcában, esetleg szomszédos utcába. de sztem ez nem kifizetődő)
    szoval: van megoldás? ha igen, akkor MI????
  • Taranov
    #108
    No akkor. Imádom az ilyen tervezgetést, én is tervezgetem mindig magamnak a 10 mbites műholdas netemet, de sosem fizetek elő rá, csak jó dolog számolgatni. :)
    Tehát:

    A sebesség elosztódásától nem kell tartani annyira, mert SOSEM használja 30 ember együtt a netet.
    A 30 embert kicsit soknak tartom erre a vonalra, de így oldható meg a költségek fizetése, ezt megértem.
    A falu egyik végéből a másikba nem feltétlenül UTP kábelen javasolt elvezetni a netet, mert az nagyon lelassítja, ráadásul 100 méternél messzebbre már nem javasolt a dolog.
    MEgoldható wireless router segítségével, azoknak 200 méter minimum a hatótávolságuk, de lehet venni nagyobb hatótávolságút, de az már drágább. Egy router kb. 25 ezer.
    A messzi embereknek ez kéne. Ha sokat vesztek, olcsóbb.
    Pl. SMC-t tudom ajánlani.
    Emellé wireless hálókártya is kell az emberek gépébe.
    Ha 1 km-nél messzebbi userek is lennének, akkor oda komolyabb mikrohullámú technológia kell, ami többe kerül, de majd ha ez érdekel, elmagyarázom.

    A net azért nem lenne olyan jó, mintha ADSL lenne, mert nem hiszem, hogy adnak 30 külső IP-t és a sebesség nagyon lassú, ha mondjuk 20-an már fentvannak, de megértem, hogy ez van.

    Ha volna még kérdésed, tedd fel!
  • TZoli
    #107
    Én is már október óta várom hogy hozzák a mikrót,de azóta se semmi,mert "még" mindig valami bázisantennát szerelnek!
  • skristof
    #106
    bocccccs
    ez az idézgetés, nem volt tul jo 5let, nagyon széttördelte az egészet....
    sorry!!!! :(
  • skristof
    #105
    Hellosztok!

    Nah, ugyan irogattam itt erről a múholdas internetről, de senki nem válaszol! :(
    Mindegy, én megérdeklődtem magánál a magyar szolgáltatónál! Az alábbi válaszlevelet kaptam:

    Üdvözlöm!

    érdeklődésére az alábbi ajánlatot teszem.

    A Monaco Telecom cégcsoportba tartozó Divona, kétirányú műholdas Internet szolgáltatást és más szélessávú műholdas

    adattovábbító szolgáltatásokat működtet Európában és Közel-Keleten. A szolgáltatást Magyarországon, az Olex Digital

    Informatikánál (www.netsky.hu) megrendelheti illetve további információt kérhet.

    Az általunk kínált 2 irányú műholdas Internet szolgáltatás Magyarország területén bárhol üzembe helyezhető és működtethető. A

    szolgáltató az igényelt sávszélességet teljes egészében műholdas kapcsolaton keresztül biztosítja az Eutelsat W1 távközlési

    műhold (kelet 10 fok) segítségével. A szolgáltatás igénybevételéhez szükséges földi állomás az alábbi eszközökből épül fel:

    minimum 96 cm-es Cassegrain rendszerű parabola antenna vevőfejjel és 2 W-os adóval, Nera Satlink 1900 terminál, amely Ethernet

    felületet biztosít a sávszélesség igénybevételére.

    Az eszközök nettó vételára összesen 635.000 Ft

    Opcionálisan rendelhető UD Gateway eszköz, amely optimalizálja a kimenő és bejövő forgalmat, valamint cash és firewall funkciókkal

    is rendelkezik. Továbbszolgáltatás esetén feltétlenül ajánlott.

    Az UD Gateway nettó ára 400.000 Ft

    Az eszközök és a rendszer üzemeltetése Magyarországon semmilyen engedélyhez nincs kötve, tehát bárki szabadon használhatja

    A szolgáltatást az alábbi csomagokban biztosítjuk:

    ajánlott felhasználószám Feltöltés/letöltés kbps letölthető adatmennyiség nettó havi díj

    TW1...................3............................... 128/512...................... korlátlan.................. 49.900 Ft

    TW2...................8............................... 256/1024.................... korlátlan................ 109.900 Ft

    TW3..................30.............................. 512/2048.................... korlátlan................ 209.900 Ft

    Fontos információ: a szolgltató a műholdas kapcsolat sebességét tudja garantálni, az Internet sebességét a látogatott oldalak

    Monaco irányába értendő sávszélessége befolyásolja.

    Felhívom a figyelmét, hogy az ajánlatban szereplő árak maximum 270 Ft-os Forint/Euro árfolyamig érvényesek.

    A telepítés költségét a helyi adottságok befolyásolhatják, de hozzávetőlegesen nettó 150.000 Ft, mely tartalmazza Magyarország

    területén bárhol egyszeri kiszállást, fali- vagy tető tartót, kábelezést (maximum 20 m), antennatelepítést, műszeres beállítást. A

    terminálhoz az UTP kábelezést a megrendelőnek kell biztosítania.

    Garancia: A termékekre és a telepítésre 1 év garanciát vállalunk.

    Szállítás: Szállítás és telepítés az írásos megrendelést és az előlegszámla kifizetését követően maximum 3 hét.


    üdvözlettel:
    ------------------------------------------------------
    Olex Digital
    http://www.olexdigital.hu


    Namármost! Ugye mint említettem, én nem magamnak szeretném használni, hanem többen akarnánk. (pontos adatot nem tudok, a

    faluban csak az egyeztetések után lenne igényfelmérés) Tehát az egész faluban, _szétszórtan_! Tehát nem (feltétlen) egymás mellett

    élő szomszédok, hanem akár a falu másik végében lévők is. Végesztem egy röpke számítássorozatot, íme: :)

    Kiépítés:
    ======
    Alapeszközök................................................................635.000+ÁFA
    UD Gateway..................................................................400.000+ÁFA
    Telepítési költség...........................................................150.000+ÁFA
    --------------------------
    Összesen......................................................................1.185.000+ÁFA = 1.481.250 Ft

    Az ajánlott 30 megrendelő esetén ez egyszeri 49.375 Ft-ot jelent. Ehhez jön még hozzá a terminálhoz vezető UTP kábelezés

    költsége, mert ugye :
    A terminálhoz az UTP kábelezést a megrendelőnek kell biztosítania.


    Havi szolgáltatás:
    =============
    TW3----30 felh.----512/2048----korlátlan adatforgalom..........209.900+ÁFA = 262.375 Ft

    Az ajánlott 30 megrendelő esetén ez havi 8.746 Ft-ot jelent.


    Szerintem ez egy megfontolandó lehetőség lenne az olyan 'hátrányos helyzetű' falvaknak, mint a miénk.
    Lennének azonban továbbra is kérdéseim:
    1.: Maga a kiépítés, ugye csak egy helyre szükséges (pl.: polgármesteri hivatal), és onnan kell UTP kábellel elvezetni a

    felhasználókhoz?
    2.. Az az 512/2048 kbps ugy értendő, hogy 30 felhasználóra jut ennyi? És ezeket a szép számokat kell leosztani 30-cal? (azaz

    17/68 kbps felhasználónként?)
    3.:
    Fontos információ: a szolgáltató a műholdas kapcsolat sebességét tudja garantálni, az Internet sebességét a látogatott

    oldalak Monaco irányába értendő sávszélessége befolyásolja.
    ez mit akar jelenteni??
    4.: Ha ki van építve az antenna, meg minden. Oda is van vezetve a felhasználóhoz. Neki mi kell? Egy sima szabvány 10/100-as

    hálókártya? Vagy mi(k)?

    Lécci válaszoljatok, ha tudtok, és segítsetek!!
    előre is köszi
    Kristof
    ui.: bocs, hogy ilyen hosszu a comment
  • Taranov
    #104
    Senki se tud biztosat. Se az állam, se a Matáv, se mi.
    Véleményem szerint senki.
  • Aquli
    #103
    Van aki tud valami BIZTOSAT arról, hogy MIKOR lesz általánydíjas telefonelőfiz.?
    Előre is köszi
  • SoDI---
    #102
    nekem lesz.
  • BaLeeX
    #101
    Majd meglátjuk, de neked legyen igazad!
  • BaLeeX
    #100
    Miért, Te igen???
    Még pesten és a nagyobb városokban sincs MINDENHOL lehetőség a netre akkor a 10000 körüli vagy alatti településekről még nem is bezséltem.
    Magyarország 2/3-a az 6,66millió ember. Megkockáztatom, hogy még 1/3-ának SINCS lehetősége szélessávra, mert akinek van lehetősége meg egy csöpp esze az nem fog dialupon maradni ha van elhetőség szélessávra.
    Kivéve ha annyit csinál, hogy hazamegy letölti meg elküldi a leveleit mert a havi 40 órából még netezni sem igazán lehet, mert qrva szar úgy ülni a gép előtt, hogy összegyűjtöd mit akarsz megnézni, connect, betöltöd az oldalakat majd disconnect és elolvashgatod őket...
    És akkoir letöltésekről még nem is beszélten.