105
Egyetemek, Főiskolák stb...
  • [Walaki]D`Lair
    #25
    Bukó?
  • PResident Evil
    #24
    huhh mindjárt elsírom magam...
  • O0D:
    #23
    :DDDDDDDDDDDDDDD

    érettségi bizonyítvány másolatot nyílván akkor küldöd ha már letetted.
  • Roll
    #22
    Match: a felvételi könyv nem annyira bonyolult, én tavaly felvételiztem a BMF-re és sikerült. Pedig mindent a könyből olvastam. :-)
    120 feletti pont csak plusz pontokkal lehet: nyelvvizsga, okj, stb.
  • traXion
    #21
    Nem is gondoltunk rá! :)
  • Match
    #20
    ok, gondoltam hoyg senki nem fog innen puskával betörni az egyetemre hoyg "márpedig felveszitek a Match gyereket ha teccik ha nem" :)
  • traXion
    #19
    Telefonálj be, nem hiszem hogy tudunk segíteni. :)
  • Match
    #18
    jah, ez a mindig mondják kb novembertől megy, a tanár azt mondta hoyg az ok.
    Mellesleg az is van írva hogy az érettségi bizonyítvány másolatát is küldjem....de azt nem tudom március 1-ig mert májusba érettségizek.
  • traXion
    #17
    Majdnem minden egyetemre/főiskolára kell 1 vagy 2 nyelvvizsga, úgyhogy, nehéz lesz! Egyébként, "mindig mondják nekünk" kb 2 éve mondták ugye? Na, 2 év alatt 10* is le lehet tenni a nyelvvizsgát, nem akarlak megsérteni, de kicsit elkéstél ezzel.
  • zaki
    #16
    hát tanulásról, gondolom ez is belefér
  • Match
    #15
    abba erről van szó?
  • zaki
    #14
    nemrég nyílt egy "tanulás" topic
  • Match
    #13
    haggyad má' :)
  • Match
    #11
    nah, halasztani nemnagyon akarok, akkor valami mást nézek ki inkább. Igazából mindig mondják nekünk hoyg ha letettük akkor jobb lesz mert beleszámít a felvételibe, de azt nem teszik hozzá hoyg már késő fogjuk megkapni....
    holnap megérdeklődöm az inglistícsörtöl
  • traXion
    #10
    Az is megoldás, ha halasztasz egy évet...
  • traXion
    #9
    4 hét = 1 hónap... Vagy nem? :D
  • Match
    #8
    Taranov: Ok, bár én akkor sem találtam semmit.
    Traxion: hát, akkor meg fogom érdeklődni hoyg van e rá valahoyg esély hogy hamarab megcsináljam.
    Merthogy a külkerre alapból muszály a nyelvvizsga :(
    Nem is tudom mit jelöljek meg a többinek.
  • Taranov
    #7
    Jó, semmi gond, engem nem zavar, csak azért mondtam, hogy esetleg ott találsz információt.
  • Bandew
    #6
    Én sem nagyon vágom ezeket a pontokat. Meg a felvi.hu-n a pontoknál voltak még betük is amik gondolom valaminek a rövidítései voltak, de pontosan mik?
  • Lacc
    #5
    3-6 hét! HA! Talán hónapot akartál írni...
  • traXion
    #4
    Nyelvvizsga: Sajnos késő, mert 3-6 hét amíg kijavítják az írásbelit, ebben benne van az hogy kiküldik. A szóbelit aznap vagy következő nap tudod meg azt hiszem, de az is 3-6 hét amíg kézbesítik.
  • Match
    #3
    Kerestem, de nem találtam témába vágót...majd törlik ha annyira gond.
  • Match
    #2
    Tehát!
    Elérkezett életembe ez a nagyonjó pillanat, hoyg a középiskola szenvedései után belekóstolhatok a főiskolai/egyetemi életbe (ha minden jól megy).
    A problémám az lenne, hoyg qrva hülye vagyok az egészhez, és ezer+ezer kérdésem kelle (van felvételi tájékoztatóm, nézegetem a felvi.hu-t meg midnen egyéb, de akkor se megy pár dolog).
    Pl, elsősorban eljutottam odáig hoyg valszeg a BGF-re megyek külkerre (a többi 2-t még nem tudom).
    Viszont ott néztem hoyg a ponthatárok évről évre erősen növekednek, tavaj már 119 volt. Kicsit megijedtem ettől mert azt hittem 120 a max, de aztán találtam egy olyat ahol 121 volt...
    igazából nem értem hoyg hogy vannak ezek a pontok, akárhányszor is olvasom el a leírását.
    Kérdés: most a hozott pontok alapján, ha megvan a ponthatár akkor automatikusan bekerülök?
    Másik: Mellékelni kell a nyelvvizsga papírokat...de a jelentkezést március 1-ig kell leadni, én meg március közepén nyelvvizsgázok, akkor az már késő?
  • Taranov
    #1
    Volt már pár ilyen topik. Keress rá! A kereső a bal felső sarokban található!