105
Egyetemek, Főiskolák stb...
  • leier
    #105
    Ha valakit érdekel külföldi esetleg dániai továbbtanulás, a Scandinavian Education Agency áll rendelkezésetekre. Honlapjukon sok információt találhattok a dániai szakokkal, intézményekkel, városokkal, diákmunkával és költségekkel kapcsolatban.

    Dániában tandíjmentes a felsőoktatás, és bárki jelentkezhet aki rendelkezik érettségivel.

    Továbbtanulás Dániában Portál - SCEDA
  • kapanyel6
    #104
    Sziasztok! Nagyon tudom ajánlani az elte mediainfo szakirányát,igaz ez msc-s de mindenképpen érdemes legalább egy pillantást vetni rá: http://mediainf.elte.hu
  • lexi01
    #103
    Szia!
    Jól tudod, levelező tagozaton is lehet már bizonyos helyeken államilag finanszírozott képzésre jelentkezni. Bár azt nem írtad milyen képzés érdekel, de pl. a BKF-en mesterképzéseken levelezőn is van állami, itt meg tudod nézni az összes képzésüket:
    www.felveteli.bkf.hu
  • Stelk0
    #102
    Szasztok!

    Kérdésem az h az igaz h most már van levelezősö államilag támogatott szak?
  • rockszy
    #101
    Hello! Nem tudom fog-e ide írni még valaki , de azért megkérdezem! Most fogok jelentkezni egyetemre, alapkézésre és nem tudom, hogy itt minden nap be kell járni vagy esetleg egy héten 2x 3x(PPKE)?
  • lazart
    #100
    Szerintem egyértelműen a Corvinus-GTK turizmus-vendéglátás szak a legrangosabb. A 2. talán a BGF. Az itt szerzett diplomák biztos, hogy elég elismertek, és találsz vele szakmán belül állást.
  • Birvin
    #99
    Hát ez elég fontos szempont. Ez legalább valamennyire bizonyítja, hogy a munkaadók bíznak az iskola képzésében.
  • mocskapok
    #98
    Nekem tetszett a suli, tanulni kell itt is, mint mindenhol máshol...
    de aminek a legjobban örülök, hogy miután végeztem, két hónapra rá találtam is munkát szakmán belül
  • Birvin
    #97
    Már akkor végeztél is? Milyen volt, jó választás?
  • mocskapok
    #96
    Sok jó suli van, alaposan meg kell fontolni, hogy mit választasz.
    Pesti iskolákat igazából nem annyira ismerem, mivel én Gyöngyösre jártam a KRF-re, ott pont van olyan szak, amire te szeretnél menni :)
  • Birvin
    #95
    Igazából ez is csak egy irányféle. Nagybátyáméknak szállodájuk van, és biztos állásom van, ha egy ilyet elvégeznék. De a kérdés az, hogy hol.
  • mocskapok
    #94
    Semmi elképzelésed sincs még, hogy milyen suliba szeretnél menni, csak a szakot sikerült eldöntened ?
  • Birvin
    #93
    Akik ennyire tudják, hogy melyik suli milyen jó, azok hova járnak?
    Én most adom be a jelentkezésemet, és vannak még kételyeim. Valami Turizmus szak érdekelne.
  • lazart
    #92
    Jaja, nem a pontszámból derül ki, milyen jó az egyetem/fősuli (adott képzése), a pontszám azt tükrözi, hogy mekkora a túljelentkezés a szakra azon az egyetemen
  • monkeymajom
    #91
    csak az az érdekes,hogy addig míg nem kerülnek ki az iskolából jól képzett emberek addig az iskolának se lesz jó hírneve. Ergo nem elég ha jók a tanárok...a hallgatóknak is jól kell teljesítenie,hogy az iskolából kilépve annak jó hírnevet szerezzen. Ráadásul az újabb iskolák ezért nem tudnak érvényesülni mert rájuk is ez a pecsét kerül annak ellenére is ha jók. Egy 6-7 év alatt kevesebb jól kvalifikált embert lehet képezni,mint 100 év alatt...
  • Rubenvagyok
    #90
    Hát igen, sok álláshirdetésben voltak olyanok hogy bizonyos iskolákból nem várnak jelentkezőket az adott állás betöltésére.
    Ennek se árt utánanézni.
  • hollarej
    #89
    Nálam az a fontos, hogy megfelelő képesítést kapjak, az oktatás színvonala jó legyen, és egy olyan diplomát kapjak, amit elismernek !
  • monkeymajom
    #88
    Szerintem a ponthatárok az iskolák számára némi státusz szimbólummal bírnak. Szóval a magas ponthatáros suliban nem biztos,hogy jó képzést kapsz. De ez nem azt jelenti,hogy az alacsony ponthatáros suli meg ugyan olyan jó,mint magasabb ponthatárú barátai.
  • Rubenvagyok
    #87
    Szerintem nem a ponthatára határozza meg egy iskola színvonalát. Hallottam már olyan egyetemről ahova nagyon magas a bejutási ponthatár és a tanárok teljesen értelmetlen dolgokat tanítanak. Szerintem az a fontos hogy kik is tanítanak.
  • szigetlakó
    #86
    Diákmunka.
  • analfa
    #85
    Én is most néztem meg a felvételi ponthatárokat (nem az ideit mielőtt megkérdezitek :P) nem sokkal marad el a nevesebb iskoláktól, az elittől még messze van de a jobbakat lassan már beéri. Sőt lehet hogy csak azért van lemaradva mert kisebb a túljelentkezés.És fölösleges addig emelni a pontokat.
  • Wattin
    #84
    Ha a pontszámait megnézed, nem kell szégyenkeznie. Közelében jár a többinek. Death Magnetic úgy látom jobban témában van szakterületen. Ha amit mond így van, az elég nagy fegyvertény.
  • analfa
    #83
    A pénzügy-számvitel szak mindenhol nehéz. De szerintem a színvonallal nincs baj. Mert ha azon szeretnél végezni akkor mindenképpen meg fogod csinálni a mérlegképes vizsgát az meg egységes... Úgyhogy hajrá! :P
  • Thaison
    #82
    pénzügyi-számvitel szakot néztem ki magamnak, azonban arra lennék kíváncsi, hogy milyen az oktatás színvonala.
  • Wattin
    #81
    Tudtommal egyre jobb helyet ér el évről évre a különböző rangsorokban. Persze ezzel egyetemben a bekerüléshez szükséges minimális pontszámok is emelkednek. Az induló szakokban nem vagyok otthon. Téged mi érdekel? A felvételis honlapokon, a statisztikákból lehet azért néhány dologra következtetni, érdemes átnyalni őket.
  • analfa
    #80
    Hát nézzük csak... nem tartozik a legnevesebb iskolák közé mint a BME, vagy a BGF meg a hasonló nagyok, de jó dolgokat hallottam róla. És bekerülni is talán valamennyivel könnyebb merthogy kevesebben jelentkeznek. Viszont itt is nagyon sok szak indul... és mivel gondolom cél az állami ezért érdemes lehet megjelölni ezt is. De ha én a helyedben lennék akkor elmennék a nyílt napjára ennek is meg egy másiknak is hogy össze tudjam hasonlítani. Remélem tudtam segíteni... de ha van konkrét kérdésed akkor tedd fel ha meg tudom válaszolni akkor megteszem :)
  • Thaison
    #79
    Érettségi előtt állok, és szükségem lenne némi infóra a suliról...
  • analfa
    #78
    Ismerni ismerem de nem oda járok :P vizsga anyagokat szeretnél vagy most fogsz érettségizni és infókat gyűjtesz?
  • Thaison
    #77
    Sziasztok!
    Van itt olyan aki esetleg ismeri a Károly Róbert Főiskolát vagy van ismerőse aki oda jár/járt ?
  • berlinboy6329
    #76
    No fene,ugy néz ki a másik topikbanletörölték a kérdésem,azt se tom milyen válasz jött rá...Akkor kédezem itt..

    filmes szakma After Effectsel(Főleg utómunkázás,előre felvett robbansáok pl.,zöld háttér előtt felvett jelenetek filmbeillesztése szinezés speckó effektek).Ilyen oktatnak valahol?

    A másik a 3D modellezés.Animációkhoz,filmekhez,esetleg játékokhoz.

    Ezek érdekelnek,de nem tudom hogy hol lehet ilyet tanulni..Olyan hely lenne jó,ami viszonylag közel van(Eger->Miskolc->talán még BP.,2 óra utazás oda vissza talán nem vészes annyira).Nem tudom,h milyen szakon,karon keressem az a baj.Jó lenne találni egy nekem való egytemet...(Zárójelben jegyzem emg,h naagy + pont ha az egyetemen sok szép lány is van!:p)
  • oliwwer
    #75
    Nem tudjátok h a szegedi pénzügy és számvitel szakra melyek a felvételi tantárgyak (gugliztam de nem lett meg)? Ha esetleg valaki oda jár, elmondhatná a véleményét.
  • cmsworld
    #74
    Széchenyi István Egyetem vagy Pannon Egyetem?

    A fennt említett egyetemekkel kapcsolatban szeretnék véleményt kérni azoktól, akik ott tanulnak.
  • Fred10
    #73
    Szevasztok!!!
    Az lenne a kérdésem, hogy engem érdekelne a rendszerinformatikus munka, szakma de egy sima OKJ-vel nem érek semmit kéne szereznem mellé egy diplomát is.Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mit válasszak gazdasági,mérnöki vagy talán programtervezői kart??És hogy melyik suli lenne erre a legtökéletesebb.
    A válaszokat előre is köszönöm!!
  • 89
    #72
    Semmelweis-ra jár, vagy járt vki? Mik a tapasztalatok?
  • Lacc
    #71
    Mehetsz max. a BMF-re, de az főiskola csak persze.
  • zmeor
    #70
    Műszaki Informatika szak van valahol BP-en? BME-VIK és BMF-NIK en kívül?
  • justin
    #69
    Azért az hogy automatizálással vagy erősáramú gépekkel foglalkozol, az már külön van. Tehát vagy egyik vagy másik.
  • rhinoelekes
    #68
    Tandíj!!
    ALÁÍRÁSGYŰJTÉS
  • [HUN]PAStheLoD
    #67
    megtanulnak gondolkozni, mérnök ésszel.. használják a google-t, és elmennek minden féle nyíltnapra (ahol elmondják többek között, hogy mi micsoda a BME VIK-en :P)

    de amúgy egyértelmű .. az informatikus az informatikával fog foglalkozni, a villamosmérnök meg a villamos dolgokkal. erősáramú motoroktól kezdve az ipari automatizálásig, plc programozás, IBGT-k (ezek speckó erősáramú tranzitsztorok gyors váltási sebességgel) .. stb.. persze ma már a villamosmérnököknek is alap a gép és bizonyos informatikai tudás. míg a mérnök informatikus megtanul programozni hardver így, szoftver úgy.. hálózatok, adatbázisok, topológia és relációs algebra, stb.. és megtanulja (elvileg) ezt a tudását kamatoztatni az iparban.

    mondjuk van egy cég, ott dolgozik a béla , aki villamosmérnök .. és kitalálja megtervezi a cég automatizálási rendszerét , kiírják a pályázatot azt meg megnyeri a feri, aki leprogramozza hozzá a dolgokat (a teljes backendet, kijönnek megcsinálják az intranetet, beüzemelik a szervereket, összedobják a web-es front-endet.. stb...)
  • [HUN]PAStheLoD
    #66
    angelday (plastik.hu) oda járt, talán kérdezd meg :D