39
Infra épvezérlés
  • tomo
    #39
    talan ay a baj. hogy infravevo helyett infra portod van. es azzal nem fog menni.
  • mikike
    #38
    Addig eljutok a Griderben, hogy Új parancs > Eset tanulása és várja az infra jelet.
    Azonban hiába nyomkodom az infra előtt a TV vagy a DVD távirányítóját, semmi nem történik.
    Mi a baj?
  • mikike
    #37
    nekem IrWave 520SA sorosw infra portom bvan.
    Ehhez szeretnék valamiféle távirányító progit, vagyis szoftvert.
    Van valami ilyesmi?
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Nekem meg nem innen van, én ezt csak most találtam.
  • M@TriX
    #35
    na enekm is innen van :)

    na majd a szofotdra kíváncsi lennék.
  • Sir Quno Jedi
    #34
    Találtam ippeg most egy ilyen honlapot, ahol mindenféle okosságot lehessen rendelni.
    Távirányítók
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Nemtom a pontos nevét, majd mekknézem, nekem adta hozzá a srácz, teljesen jó, nekem műxik. Primitív kis szoft, de jó.
  • M@TriX
    #32
    (persze rákerestem, de semmi)
  • M@TriX
    #31
    jah, határ a csillagos ég, nagyon sokmindent be lehet állítani.

    Én a Girdert használom. Az irPCről még nem hallottam. milyen? merre van?
  • Sir Quno Jedi
    #30
    Én videózáshoz, meg zenéhez használom, jó a tekerés, track-váltás, stb. Ha az ember nem riad vissza egy kis programozástól simán össze lehet dobni egy PSX szintű mediacentert (legalábbis lejátszásra) ! Csak jól kell belőni a timeoutokat, pl. az irPC-ben.
  • M@TriX
    #29
    én is utánvétellel vettem egy ilyet azaz olyat ami USBre csatizik és a legtöbb otthoni távirányítóval megy. Van comportos verziója is persze a srácnak. Nekem elég jól bevállt. Nem sokmindenre használom, csak play stop pause meg léptetés, de nekem ennyi jelen pill-ban elég :)
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Az már reklám lenne, amiért engem megbúbolnának itten, pedig semmi közöm hozzá. Majd átküldöm priviben.
  • stone
    #27
    Még nem hívtam de lehet szükség lesz rá mert itt Debrecenben felhívtam az egyik legnagyobb számtechboltot, mondom nekik mire lenne szükségem erre egyből rám akarják tukmálni az irda-s adó vevő infráikat, olyanról hogy csak vevő és soros port még nem is hallottak, nameg azt mondja az eladó hogy csak szoftver kérdése hogy mire használom, jó az számgép távvezérlésre is, na ennyit az itteni szakértelemről :P.

    Egyébként mennyiért nyomja a srác nem tudod véletlen?
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Sikerált vele beszélni ???
  • stone
    #25
    Htx
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Nah, küldtem priviben infot a sráczró ! [MER RENDES]
  • Sir Quno Jedi
    #23
    Gőzömsenincsen, hogy postáz-e, de a telószámát meg tudom adni, asszem. Pl. priviben.
  • stone
    #22
    Jó hogy szólsz, csak nézek nem látok:) Ha nállunk nem lehet kapni vagy drága akkor tőlük megrendelem utánvéttel
  • [Jakuza]
    #21
    Eh meg is van, amugy is egy kicsit rosszul fogalmaztam meg a kerdest.
    Szoval megtalaltam es a taviranyito mint olyan a telefonom.
    A program neve pediglen a pccontrol nevu Ericcsonhoz keszult programocska.
  • [Jakuza]
    #20
    Nekem van egy bluetooth-os donglem.
    Ahhoz nem tudjatok, nincsen valami a WinLirc-hez hasonlo program amivel fellehetne programozni egy taviranyitot ?
  • tomo
    #19
    az a link amit adtam arul is cuccot. nezd meg
  • stone
    #18
    Címet esetleg tudsz adni? Nem vagyok Pesti úgyhogy ha nem postáz a srác utánvétellel akkor ez kilőve.
  • stone
    #17
    Aha, teljesen világos mostmár, köszi a linket.
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Van egy srác, akinél lehet ilyet venni (állítólag ő csinálja ezeket), Philips távirányító, infravevő és kábel soros portra. Szoftvert is ad hozzá. Én ilyet használok, olcsó és minden megy vele (Winamp, Mediaplayer etc.).
  • tomo
    #15
    amint a linken eszreveheto az IrDA port es az infra vevo 2 kulon kategoria. tavolsag ameddig ellat. csak veveo funkcio az utobbinal.
  • tomo
    #14
    infras eszkozok
    a 3. cucc kell neked stone. az direkt taviranyitasra van.
  • stone
    #13
    Na? Senkit sem érdekel a téma?
    Itt egy link de sajnos ez is csak barkács: Pc távirányítás
  • Loál János #12
    Bluetooth
  • stone
    #11
    Mi a BT?
  • stone
    #10
    Hi Cool:

    Állítólag nem működik jól:

    "Can uICE work with my computer's / laptop's internal IR port?
    Can uICE work with IrDA?

    Internal IR ports are usually IrDA network interfaces. This technology was not designed to work with handheld remote controls, and most models do not work at all.

    Yes, IrDA is an infrared light based technology. But there are physical differences between IrDA infrared light and the light emitted by remote controls (wave length/frequency), and, even more important, remote controls and IrDA use protocols. These protocols are completely incompatible. Most IrDA receivers filter out all incoming signals that do not follow the IrDA protocol specification, so no matter how long you try, your hardware cannot work with remote controls. No, it doesn't make a difference whether it's a built-in, serial port or USB device. Because of all these troubles, uICE cannot and will not support IrDA.

    Very (very) few models seem to be able to receive infrared signals from RCs. If you're using Win98, read this. No chance under ME, 2k or XP."

    Mit értesz amúgy sima infrán? Amit mobiltelefonokhoz használnak?
  • ReTeK
    #9
    hi

    próbálta már valaki a BT segítségével távvezérelni pc-jét ? (igaz ez költségesebb mint az infra)
  • CoolStuff
    #8
    Hali!

    Nem használok, de én + úgy hallottam, hogy sima infra jó hozzá, veszel a conradban egy jó kis távirányítót és egy programot föltolsz a gépre...
    Durván ennyi, azt mondta nekem az egyik ismerősöm haverja!
  • stone
    #7
    Lezárták a másik infra pc távirányítást úgyhogy ide írom:

    Lehet ilyen infra vevőt kapni gyárilag vagy barkácsolni kell? A másik topicba írta Tomo hogy nem jó az Irda infra ilyen célra, hanem valami vevő kell ami com portra csatlakozik.

    Valaki használ ilyesmit?
  • O0D:
    #6
    ügyes :!
    nézted vmilyen más progival hogy a portról jön e be vmi jel ?
  • Stann
    #5
    nEm, ez nem TVkártyához volt, ezt mi forrasztottuk, és a srácnál működött egy Guilder nevű progival.
  • zakika
    #4
    Az unokaocsemnek szereztem egy ATI remote wondert, ami USBre csatlakozik... gond csak az, hogy a monitor zavarja, mert radiohullamon mukodik...
    Probald ki kozelebb tenni a taviranyitot az antennahoz. Ha muxik akkor mar csak azt kell megoldani, hogy ne zavarja :(
  • O0D:
    #3
    Ami nekem van TV tunerhez ( az is csak egy infra érzékelő ), és kb. lehet vele gépetvezérelni, nincs vele bajom. Modem is ugyanarra a com1 re van beállítva, csak átdugom amikor az kell, nem vesznek össze. Ja win98se.
    Amit adtak hozzá progit, abba nincs olyan hogy automatikus érzékelés / felismerés ?

    Biosban nincs elállítva a soros portnak a hexa címe?
  • akoska
    #2
    Még nem is halottam ilyenről!
  • Stann
    #1
    Hali! Van ugye ez a cucc, amivel távirányítóval lehet vezérelni bizonyos alkalmazásokat. Ezt a soros portra kell kötni(Com1 v. Com2), de nekem az XP alatt nem jön be semmi! Van egy tesztelőprogi, ami veszi a távirányító jeleit (Serialwatcher), és ez is örökké hibát jelez. Rátettem Com1-re, semmi, rátettem Com2-re semmi, az alaplapon elvileg be vannak kapcsolva, a Com1 4es irq-t, a com2 3-asat használ. Most telepítettem a Windowst is, és arra frissen próbálkoztam(igaz, telepítés után az SP1-et is felraktam). Van ilyene valakinek? Hogyan lehetne működésre bírni? Köszi!