62
hehe ilyen még ugyse volt
  • Narcotic Syntax
    #62
    massive attack
  • Sati84
    #61
    Massive Attack - Mezzanine

    Mi más...? :-))))
  • Narcotic Syntax
    #60
  • OPM
    #59
    azér vicces mert az utóbbi egy évben egyiket se hallgattam meg
  • Narcotic Syntax
    #58
  • OPM
    #57
    #9 :DDDDd
  • Narcotic Syntax
    #56
    jo hogy feljött ez a topik , nem is tom kinyitotta ezt anno

    mixalbumokat ne is irkáljunk , inkább szerzöiket.
  • robotnyk
    #55
    Yonderboi - Shallow and Profound
    Stephane Pompougnac - Living on the Edge
    Monolake - Polygon Cities
    Monolake - Momentum
    Soda Inc. - Full Moon
    Tipper - Surrounded
    Tipper - Tip Hop
    Akufen - My Way
    Trafik - Bullet
    Ricardo Villalobos - Thé au Harem d'Archimede
    Ricardo Villalobos - Alcachofa
    The Scumfrog - Simmer
    Matthew Dear - False
    Thievery Corporation - The Cosmic Game
    Way Out West - Don't Look Now
    DJ Shadow - Private Press
    Reeko - Submitted To Involuntary Treatment
    Unkle - Never, Never, Land
    Sasha - Airdrawndagger
    Laurent Garnier - The Cloud Making Machine
    Pole Folder - Zero Gold
  • pinehead
    #54
    John Digweed-MMII
  • Gyiik
    #53
    mar leirtam az egyik topikban
  • szacsi
    #52
    de a bridge across lett eddig a legjobb
    amugy szerintem a Spock's Beard-nek a Snow albuma is kurva jo,az is 2003-as,3cd
  • neménvoltam
    #51
    most hallottam egy jó kis albumot: a Way Out West-től. ezt most nem tudom pontosan: 2 DJ közös számai? Vagy mi? Azt tudom, hogy az egyik Nick Warren, de a másik ki? Mert iszonyúan tetszik! Csak az album nevét sem tudom! 1997-es asszem! Ha tudtok segíteni, akkor lécci! Elsősorban akik prog. -ben érdekeltek!!
  • szacsi
    #50
    nekem az smpte jobban bejön
  • Dani19..
    #48
    a sultan & greek-rezin az mekkora zene ,meg a sacred dance.
  • hen-tes
    #46
    Use your Illosion I-II !!
  • robotnyk
    #45
    aham, mindegy a lényeget azért értettem
  • Garfield
    #44
    Egész egyszerűen: egyet fizet, de hatalmas jóindulatból kettőt kap.
  • Garfield
    #43
    Nem.

    Van az eredeti csomag, amiért fizettem és amit most vámolnak el. Erről azt hittem, elveszett, mire írtam az Amazonnak, ők küldtek egy újat anélkül, hogy az újnak az árát illetve a kézbesítés költségét ki kellett volna fizetnem. Magyarul: ingyé'.
    És erre mondták iszonyat rendesen, hogy sokba kerülne a visszaküldés, tartsam meg. Úgyhogy most lesz kettő.
  • robotnyk
    #42
    magyarul a számládra visszateszik az összeget, de nem kell visszaküldened?
  • Garfield
    #41
    Baszki, nem jutok szóhoz...

    Amazon.comnak egy akkora pirospont, hogy az átlóg a szomszédba.

    Írtam nekik múlt pénteken, hogy a dec. 24-re esedékes csomagom még nem jött meg. Erre ők azonnal indítottak egy rendelést ugyanazzal a tartalommal, de sem az új csomag árát, sem a kézbesítési költséget nem vonták le.
    A posta értesített tegnap, hogy a vámon van a csomagom. Addigra már az Amazon-ról elküldték a csomagot. Erre írtam nekik, hogy mi legyen, a csomag megvan.

    Mire ők ezt válaszolták:

    Thank you for letting us know that you have now received the original
    shipment. Unfortunately, we cannot cancel the replacement order as it
    has already shipped from our fulfillment center.

    As the cost of return shipping is prohibitively expensive in this
    case, we ask that you keep the duplicate order with our compliments.
    Perhaps you can donate it to a school or library in your area.
  • Garfield
    #40
    te hagy csinalod az amazonon keresztul, nekem nincs mersze hozzakezdeni, bar ugy olcsobbak lennenek a Cdk mint uzletben.

    Ha nincs dombornyomásos Visa vagy MasterCard kártyád, akkor az OTP-nél van az Elektronikus Számlacsomag, amelyhez adnak egy virtuális MasterCard-ot: vagy kártyát nem kapsz, csak egy kártyaszámot. Van, ahol működik (pl. Amazonok), van ahol nem (ahol CVV-kódot vagy mi a túrót kér, ott értelemszerűen nem megy.)

    Elég sokat rendeltem már mind az amerikai, mind a német Amazonról és minden oké. Összességében még úgy is olcsóbban jöttem ki, hogy egy-két csomagomat elvámoltatták (hogy mi alapján szúrnak ki egy csomagot, azt nem tudom, az érték alapján biztos nem).
    Ilyenkor fizetendő:

    vám: Csomag értékének 8%-a
    +
    a csomag vámmal növelt értéke után fizetendő 25% ÁFA
    +
    927 Ft postai költség (hogy ezt miért???)

    A second handdel az a bajom, hogy mivel vidéki nagyvárosban lakom, így nálunk még a boltokba sem jutnak el olyan kiadványok, amelyek pl. Pesten megtalálhatóak (GU024-et pl. Pesten láttam több boltban is, itt sehol sem), ergo ami eljut ide, az azért jut, mert valaki tudatosan megrendelte, az viszont valszeg nem fog túladni rajta.
    A másik meg az, hogy vannak olyan kiadások, illetve kiadás-változatok, amelyek nem is biztos, hogy egyáltalán eljutnak az országba, nemhogy second handbe.
    A kiadásra lehet példa a rendkívül elegáns csomagolású, DVD-tokos Electric Calm v1 és v2, Christopher Lawrence: United States of Trance-e vagy a Gatecrasher Resident Transmission 1 és 2.
    A kiadás változatokra példa a már említett GU024 Limited Edition, illetve a Rank1: Symsonic c. albumának azon változata, melyhez adtak egy bónusz DVD-t is és amelyen található egy Trance Energy 2002-es koncert(!!!)felvétel és 4 Rank1-klipp.

    Ezekhez én nem jutnék hozzá másképp, vagy ha feltúrnám érte az országot, olyan horribilis költséggel, amelynél még az elvámolt CD is olcsóbb.
  • zakika
    #39
    hat en ugy vagyok vele, hogy meghalgatom mp3ban, de ami kedvenc azt megveszem... a hatar vastag, tehat kiirom CDre mint mp3, de lehet hogy saha nem fogom halgatni, de lehet hogy majd rakapok valaha (az ember valtozik).

    te hagy csinalod az amazonon keresztul, nekem nincs mersze hozzakezdeni, bar ugy olcsobbak lennenek a Cdk mint uzletben. kulonben tavaly a tobbseget second handbe vettem - amit nem az a Balazs Feco, Mirigy es Blackmores night + 1 DVD

    amit meg akartam venni es nem tudtam az az uj Meat Loaf - egynelore megvan mp3ban a nem limitalt, de majd idovel az is meglesz

    eddig a legdragabb CDm parizsbol van a Meat Loaf - VH1 Storytellers 140 frank volt
  • Garfield
    #38
    Igazából csak azért kérdeztem, mert állandóan két dolog merül fel kifogásként:

    1. milyen szarok a mai CD-k
    2. milyen sokba kerülnek

    Jelen topikban az első nem kifogás, a második pedig relatív: a kedvencére ki mennyit hajlandó áldozni.

    Részemről a beírtak mind eredetiek (a GU-ból áradásul a Limited Edition, a 3. CD-n az izlandi filmmel és a képekkel- mit csinálják, ha centre pontosan ugyanannyiba került az Amazon-on, min a sima :)), a Ferry Corsten pedig most van vámon, három hét késéssel (dec. 24-re kellett volna itt lennie - hogy b*szná szájba magát a Királyi Posta).

    Úgy vagyok vele, hogy MP3-ban meghallgatom és ha jó, akkor megrendelem (mondjuk kevés ilyen van). Ha rossz, ki sem írom. A kettő közti határ elég vékony, amikor nem jó annyira, hogy megrendeljem, de nem rossz annyira, hogy letöröljem.
  • zakika
    #37
    nem en keztem a topicot, csak valaszolnek a kerdesedre - kb 100 korul van ami megvan eredetiben CDn + nemelyik megvan bakelit vagy kazin is (eredetiben)
  • robotnyk
    #36
    jelentem a Yonderboi album nekem eredeti, kazettás darab.
  • Garfield
    #35
    Szándékosan provokatív kérdés: aki ide beírta, hogy mi a kedvenc albuma, attól kérdezném, hogy hány van meg eredetiben?
  • robotnyk
    #34
    szubjektív a dolog. neked más tetszik.
  • KennyG
    #33
    Mars Volta - De-loused in the Comatorium
  • zakika
    #32
    egy kis komolysagot kerek... nem az elektronika nepszeusitese volt a cel, hanem egy kis objektivitas a zeneben (persze aki eleteben csak elektronikat halgatott, annak csak az a best, de probaljatok megeroltetni magatokat...)
  • RadeoN
    #30
    námiván bázzeg nemteccikválámi? NÁ ÁZÉ!
    (me' különbén kűdőm hozzád a Paksi Endrét, oszt nézhecc!)
  • RadeoN
    #29
    nem-e? :)))))))
  • Dani19..
    #28
    te hozzám ne beszélj igy bázmeg !!
  • Gyiik
    #27
    ahahaha,
    radeon, igazad van, bar kicsit tulreagalod, dani se ugy ertette, ahogy te felfogtad
  • Garfield
    #26
    Ühüm, lemaradt:

    Ferry Corsten: World Tour Washington
  • RadeoN
    #25
    akkor baszd meg.
    dobozfej...
  • Bhalage
    #24
    Coldplay - A rush of blood to the head
    romantikusoknak kotelezo :)
  • Gyiik
    #23
    ha szerzoi albumrol van szo, egyertelmuen sasha - airdrawndagger
    mixalbumbol van sok, de meg mindig az egyik mervado digweed - mmii-je

    tessek, lehet vitazni, es kotekedni:DD
  • robotnyk
    #22
  • Dani19..
    #21
    jo hát a nem elektronikus témákat bele se vesszuk eleve..
  • robotnyk
    #20
    nem is kell, mindenki elmondja amit gondol :)

    Yonderboi - Shallow & Profound