408
milyen oldalak vannak ezzel kapcsolatban ?
  • maffioso
    #288
    jooké:D
  • Aquir
    #287
    ok én most csak ezt találtam :D
  • maffioso
    #286
    nos én ennél kb 4sszer hosszabat irtam
  • Aquir
    #285
    [b]Gárdonyi Géza:

    Egri Csillagok[b]





    1. Hol terem a magyar vitéz



    Bornemissza Gergőt és Cecey Évát elrabolja Jumurdzsák, török dervis. Gergő az éjszaka folyamán megszökik Vicuskával. Dobó István a rablóvezér, Móré nyomán van. A kisfiú beszámolója alapján megtámadják a törököket, s kiszabadítják a magyar foglyokat. Gábor pap megkegyelmez Jumurdzsáknak, csak a talizmánját veszi el. Dobó Gáspárra bízza a kisfiút, hogy vigye el Török Bálinthoz, Szigetvárba. Örömmel fogadja a várkapitány, s két fiával együtt neveli.





    2. Oda Buda!



    János király meghal,a törökök csellel beveszik Budát.

    Gergő és Gábor pap merényletet terveznek a szultán ellen, de egy janicsáragát vélnek a szultánnak a díszes öltözete miatt, s őt robbantja fel Gábor pap. Elfogják a papot. Gergő látszatra a magyarrá lett török, Tulipán fogja, s Hajván, egy hatalmas török felfigyel Gergőre. Megmutat neki egy köteg papirost, melyeken a magyar végvárak alaprajzai láthatóak. Félrevezeti a törököt, az egri vár alaprajzát elteszi. Budán találkozik Cecey Évával, aki örök hűséget esküdik neki. Török Bálint gyanakszik a törökre, s előérzete nem csapja be, a törökök elfoglalják Budát, s őt Kanstantinápolyba hurcolják, a Héttoronyba vetik.





    3. A rab oroszlán!



    Török Bálint Konstantinápolyban raboskodik. Mekcsey és Bornemissza Gergely a király seregébe készülnek, amikor Ceceyékkel találkoznak. Megtudja Gergő, hogy Vicuskát Fürjes Ádámhoz akarják feleségül adni. Siet Gyalura, hogy megbizonyosodjon a lány érzéseiről. Végül úgy döntenek, hogy megszöknek. Kockázatos kalandra vállalkoznak öten: Bornemissza Gergely, Török János, Cecey Éva, Mekcsey és Matyi nevű kocsisa, Konstantinápolyba igyekeznek, hogy kiszabadítsák Török Bálintot. Olasz zenészként sikerül bejutniuk a Héttoronyba, de nem sikerül kiszabadítani a hős Török Bálintot. A cigány Sárközi segít nekik elmenekülni.





    4. Eger veszedelme!



    Már csaknem az egész országot elfoglalták a törökök. Évát Sopronban az álruhás Jumurdzsák keresi fel, gyűrűt akar venni. Vicusa elszólja magát, hogy a férjénél van. A félszemű dervis elrabolja Jancsikát, 6 éves kisfiukat. Egerben a törökök támadásra készülődnek. Sokan elmenekülnek, de a város lakói, élükön a bíróval a városban keresnek menedéket. Dobó örül Bornemissza Gergelynek és barátjának Mekcseynek. A védők esküt tesznek, hogy a várat a végsőkig fogják védelmezni. A zsákmány közt egy török gyerekre akadnak. Jumurdzsák a talizmánjáért cserébe Bornemissza kisfiát ajánlja, de Gergő nem hisz a töröknek, mert úgy tudja, hogy fia feleségével Sopronban van.





    5. Holdfogyatkozás



    Éva megtalálja Eger várának térképét és a gyűrűt, majd Miklós diákkal Egerbe megy.Megpróbálnak bejutni egy alagúton keresztül, de törökök bukkannak rájuk. Miklós diák úgy tud megszabadulni tőlük, hogy önfeláldozó módon felrobbantja a lőszertárakat. Hegedűs föl akarja adni a várat, de Sárközi leleplezi az árulót, akit kivégeznek. Bornemissza elhiszi, hogy fia Jumurdzsáknál van, mivel egyik alkalommal a török bedobja Jancsika kardját. Dobó felajánlja Jumurdzsáknak Jancsikáért a talizmánt, de a kisfiú már megszökött a töröktől. Bornemissza Gergő robbanószereket készít. Éva bejut a várba de, Dobó arra kéri, hogy tartsa titokban a kilétét férje előtt. Elérkezik az utolsó nagy csata. A várvédők felkészültek a legrosszabbra. Ádáz küzdelem folyik a magyarok és a törökök között, nem csak az egri férfiak harcolnak, hanem az egri nők is kiveszik részüket a küzdelemből. A törökök végül feladják, elvonulnak a vár alól. Eger felszabadul. Egy török asszony visszahozza Bornemissza Jancsikát, Éva pedig a török gyereket adja vissza anyjának. Egész Európa ünnepli a hős várvédőket.
  • HyperGames
    #284
    Kéne Olvasó napló: Tom Sawyer, Egri Csillagok priviben küldjétek lécci és k sűrgös lenne mert szeptember 1. a határidő!!!!!!!!!!
  • hen-tes
    #283
    Biztos pótvizsgázni fog. :D
  • Shadow_THH
    #282
    augusztus elseje van minek neked napló

    egyébként van film róla és eléggé jó
  • aerodrom
    #281
    Sziasztok, valaki elküldené nekem a Jókai Mór : Fekete gyémántok olvasónaplót?Nagyon megkösszönném :) [email protected]
  • Shadow_THH
    #280
    ezeket még a gugli is kidobja egy köpésre
    egyébként mindegyik van vagy 30 oldal
  • dalks
    #279
    Hello!Nincs meg valakinek Tolsztojtól az Ivan Iljics halála és Csehovtol a csinovnyik halála olvsonaploban(vagy a tartalma is elég)?Akinek megvan az elküldhetné nekem a [email protected] e-mail cimre.Nagyon megköszönném!SÜRGŐS!!!!!Kössz előre is!
  • davids4444
    #278
    fontos lenne
  • davids4444
    #277
    valaki el tudná kuldeni az egri csiilagok olvasó naplóját az e-mail címem [email protected]
  • PESK
    #276
    Én azt nem értem h minek akarjátok h elküldjék amiko van könyvtár is és onnan kikölcsönziteka rövidítettet.
    Vagy ha már lusták vagytok oda elmenni akkor néztek vmit a neten!!!
    Én legalábbis igy csinálom
  • BenJoe15
    #275
    Valaki nem tudná elküledni az Egri csillagok olvasónaplót!!!
    FONTOS lenne kösszi!!
    [email protected]
  • Shadow_THH
    #274
    filmen ne nézd meg mert nem fogod vágni
  • jupa
    #273
    Hello!
    A Köszívü ember fiai c. könyv tartalma,rövidített változata vagy olvasónaplója kellene!Aki megtudja szerezni annak 1000thx!
    E-mail: [email protected]
  • Novartis
    #272
    hii mindenki ha valaki tud akkor segítsen lécc küldjétek el nekem a Hamlet röviditett változatát.. Előre is köszi a címem:[email protected]
  • Elvie
    #271
    A Gyász rosszabb;) De amúgy sajnos nem tudok segíteni...
  • Shadow_THH
    #270
    N lászló - Iszony

    nincs valakinek normális rövidítése? megköszönném

    igen érettségi tétel, de ezt az egyet NEM fogom kiolvasni, mert annyira gáz
  • dracula04
    #269
    Valaki nem tudná elküldeni a Sorstalanság olvsaónaplóját?Nagyon megköszönném.cím:[email protected]
  • Era17
    #268
    Sziasztok!
    Valaki el tudná nekem külseni Csehovtól A cseresznyéskert rövidítését? Nagyon fontos lenne, ha lehet akkor még ma! Előre is köszi!

    [email protected]
  • mehtap
    #267
    Sziasztok!
    Valaki el tudná küldeni Mikszáth: Gavallérok-at rövidítettben???

    [email protected]
  • mehtap
    #266
    Sziasztok!

    Lenne olyan kedves valaki és elküldené ha megvan Csehov: A cseresznyéskert (rövidített)? Nagyon köszönöm!

    [email protected]
  • Raszkolnyikov
    #265
    Ez úton is zseretném közölni mindenkivel, hogy a levelezőm úgy szar ahogy van. Nem tudok rajta nagyon küldeni semmit.
  • mehtap
    #264
    Sziasztok!

    El tudná nekem valaki küldeni Csehov: A 6-os számú kórterem rövidített változatát még a mai este folyamán?
    Nagyon hálás lennék!
    [email protected]
  • piamania
    #263
    Hello!

    Valaki elküldené nekem a Noszty fiú esete Tóh MArval c. regény olvasónaplóját?Köszi

    mailcím: [email protected]
  • Shadow_THH
    #262
    ezt azt hiszem én sehol nem találtam anno, szóval el kell keserítselek. bár lehet azóta van fenn róla valami

    egyébként jó könyv és rövid is, szerintem olvasd el
  • heystumafly
    #261
    valaki megtudná mutatni a MIKSZÁTH KÁLMÁN:SZENT PÉTER ESERNYŐJE CÍMŰ KÖTET RÖVID VÁLTOZATÁT?
  • KisTesó
    #260
    Valaki nem tudná nekem megmutatni, hogy hol találhatom meg a Kaffka Margit: Színek és évek című kötetét, rövidítve?
    HANGSÚLYOZNÁM RÖVIDÍTVE!!!!!!
    Nehogy vki elküdjön engem a Magyar Elektronikus Könyvtár oldalára! Rövidítve kell, nem egészben...
  • Raszkolnyikov
    #259
    Nem küldtél és nem tudom az e-mail címedet. De majd kell hozzá Acrobat Reader!
  • Elvie
    #258
    El tudnád küldeni nekem őket?(küldök privit)
  • Raszkolnyikov
    #257
    Hak kell valakinek, akkor mailban el tudom küldeni az Ivan Ilijicset (az íróról is írnak benne meg másműveiről is), a Noszty fiú esete Tóth Marival-t is (ebben is írnak Miszkáthról is azt hiszem) meg az Arany virágcseréprpl is van dokumentációm.

    Ami nekem kéne: A Vadkacsa Ibzentől és Csehovtól a Sirály. Köszi!
  • waracsk
    #256
    Boccaccio-Dekameron olvnaplót nem ismer vki ?:<
  • Shadow_THH
    #255
    Németh László - Iszony

    el fogom olvasni, de holnapra kell és addig nem tudom. Akinek megvan küldje el fontos lenne! Thx
  • hen-tes
    #254
    Goriot apó nekem is kéne :\
    Ha valaki odaadná röviden, akkor hosszasan megköszönném neki :o)
  • hen-tes
    #253
    elég lenne a főbb események leírása is :o
  • hen-tes
    #252
    toldi rövidítve?
  • KisTesó
    #251
    HANGSÚLYOZNÁM RÖVIDÍTVE!!!
  • KisTesó
    #250
    KÖszi! És kemény zsiga??? Azt is jó lenne...
  • Elvie
    #249
    Gárdonyi