408
milyen oldalak vannak ezzel kapcsolatban ?
  • Victor1103
    #408
    kötelező olvasmányok brrr
  • Pavi
    #407
    en sztem tudok segiteni
  • fanny78
    #406
    Sziasztok!!Nekem a Vuk olvasónapló kellene.Most megy 3-ba a fiam,és neki kéne leírni egy füzetbe.Megvettük az olvasónaplót,de nehéz kérdések vannak benne.Esetleg ha valakinek megvan tavalyról,akkor nagy segítség lenne!!!Előre is nagyon köszönöm!!!
    [email protected]
  • Pavi
    #405
    Valaki adja már meg légyszives a Fekete város című könyv olvasónaplóját amit Mikszáth Kálmán írt ! Előre is köszönöm ! :) :D
    (ÉN IS TUDOK ADNI OLVASÓNAPLÓKAT)
  • servell
    #404
    Az interneten keresni is lehet! Egyébként én egyszerűen elolvasom azokat, amik kellenek és az internetről pedig megpróbálok egy tisztességes tartalmat leszedni (amit persze többször is átnézek).
    Mindezzel csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy az itt kommentelők töredéke nézett utána a neten.
  • Maniacfool
    #403
    2 nap alatt kiolvastad volna
  • vénfarok
    #402
    valaki?:(
  • vénfarok
    #401
    eddig csak ezt találtam, de ennél részletesebb kéne :(
  • vénfarok
    #400
    Sziasztok! Abigél tartalma és a szereplők listája, ill rövid jellemzése kéne! Ha vkinek megvan pls küldje el, nagyon fontos lenne, péntekre kell, és ez a dolgozat döntené el h 3as v 4es leszek. [email protected] ra küldd, vagy ide linkeld be, lécci naon fontos
  • bazsi40
    #399
    Sziasztok! Nekem kéne a Szent Péter esernyőjéből szereplő elemzés. Következő szereplők: Gregovics, Wibra György, Veronka
    Köszi! [email protected] küld!
  • doika
    #398
    szia
  • RATCUSTOM
    #397
    Sziasztok!
    A Légy jó mindhalálig-ból az egyik szereplő 1-2 oldalas jellemzése kellene! Aki tud, légyszi segítsen!
  • ijblo
    #396
    Ha valakinek megvan a Háboru és béke röviditve vagy olvasónaplóban az lécci küldje már el.nagyon sürgős!!!a cím: [email protected]
  • csernya
    #395
    Nem tudna valaki kirakni egy linket amin fenn van a Láthatalan ember rövidítettben?
  • inadsz
    #394
    LÉCCI AKINEK MEGVAN AZ EGRI CSILLAGOK SZEREPLŐINEK RÖVID(2-3 MONDAT)JELLEMZÉSE AZ KÜLDJE EL NEKEM. SÜRGŐS LENNE. EMAIL:[email protected] ELŐRE IS KÖSZI
  • huntika1
    #393
    Hello!
    Most készült el a honlapom amely ilyen támával foglalkozik:
    http://kotelezokroviden.extra.hu
    Nézegessétek, sokmindent megtalálhattok rajta!
  • bodzi1995
    #392
    nekem 1 másfél oldalas fogalmazás kellene a gavallérok 1ik szereplőjéről Keddre!!!Kérem valaki segítsen!!!Az e-mail címem:[email protected]
  • bodzi1995
    #391
    nekem 1 másfél oldalas fogalmazás kellene a gavallérok 1ik szereplőjéről Keddre!!!Kérem valaki segítsen!!!
  • anettka04
    #390
    lécci valaki küldje már el nekem a tót atyafiak tartalmát az e-mail címemre!!!!előre is köszi!!!!



    az e-mail címem:[email protected]
  • Xbox360xD
    #389
    lécci valaki segitsen
    nagyon kéne
  • Xbox360xD
    #388
    jah e-mail: [email protected] ide küldjétek, vagy linkeljetek olyan oldalt, ahol levan irva
  • Xbox360xD
    #387
    Sziasztok!
    Valaki tudna nekem küldeni "Huckleberry Finn kalandjai" rövidítést?
    Nagyon megköszönném!!
    Léccii, holnapra kéne
  • Rundstedt17
    #386
    olvassátok el teljesben sokkal nagyobb az élmény
  • Kekonu
    #385
    Hellosztok, valaki letudna küldeni nekem egy noszty fiú esete tóth marival rövidítést, esetleg a jó palócok- tót atyafiak rövidítést? nagyon hálás lennék... thx
    cím: [email protected]
  • Esztiii12
    #384
    ja és még kéne a köv. szereplők jellemzése(mondatokkal) Bornemissza,Hegedűs,Éva,Dobó,Mekcsey,Jumurdzsák, és a török-magyar sereg.nagyon kösszy
  • Esztiii12
    #383
    üdv!az egri csillagok olvasónaplója kéne!!email:[email protected] vagy [email protected] !!előre is köszi!! (márc. 23ig kéne!!)
  • Matthew94
    #382
    vagy h. hol keressem! nézegettem itt a linkeket és nem találtam :S meg a google-t is használom de nem találom azt ami nekem kell! pedig már vagy ezer olvasónaplót találtam csak nem ezt :S
  • Matthew94
    #381
    Szevasztok! Valaki elküldené nekem a Mikszáth Kálmán-tól a: A tót atyafiak és a: A jó palócok vázlatát, tartalmát??? [email protected]

    köszi előre is.
  • FAndika
    #380
    Sziasztok!
    Szeretném, ha valaki küldene nekem Egri csillaogk olvasónaplót. Köszi
    [email protected]
  • tpeterr
    #379
    Már ellinkeltem tegap MSN-en. :-)
  • r4f1
    #378
    a három nővért megtaláltam
  • r4f1
    #377
    Sziasztok!
    Hernrik Ibsentől a Nóra című mű olvasónaplója és
    Csehov: Három nővér olvasónaplóra lenne szükségem. Nem találok , csak elemzést... :( plz help előre is köszönöm!
  • tpeterr
    #376
    Remélem ez megfelel.
  • tpeterr
    #375
    Ernst Theodor Amadeus Hoffmann
    (eredeti nevén: Ernst Theodor Wilhelm Hoffmann)
    Az arany virágcserép
    (Der goldene Topf)


    Szereplők:

    Anzelmus, deák
    Rauerné, jósnő
    Serpentina, Lindhorst legfiatalabb lánya
    Paulmann, tanár
    Heerbrand, lajstromzó, később udvari tanácsos
    Veronika, Paulmann idősebbik lánya
    Franci, Paulmann fiatalabbik lánya
    Lindhorst, levéltárnok
    Phosphorus, Atlántisz ura
    Eckstein, doktor


    Történet:

    Első virrasztó:
    Drezdában, Anzelmus, az ügyetlen deák rohan a Linke Fürdőház felé, hogy ott félretett pénzéből egy kicsit mulatozzon, azonban útközben belebotlik egy zsémbes kofa almáskosarába, s szétszórja annak tartalmát. Kárpótlásul oda kell adnia a nőnek a pénzét, ráadásul az még meg is átkozza. Az Elba partjára megy, egy bodzafa alá telepedik, s elkezd pipázgatni. Itt látomása támad: kristálycsengők hangját hallja, és három csodálatos aranyzöld kígyót lát. Különösen az egyik sötétkék szeme igézi meg...

    Második virrasztó:
    A magában beszélő Anzelmust részegnek és bolondnak nézik. Hazafelé indul, s közben találkozik barátjával, Paulmann tanárral és két lányával: Veronikával és Francival, valamint Heerbrand lajstromzóval, akikkel átevez az Elbán. Anzelmus hazakíséri a tizenhat éves Veronikát, akiben szerelem gyúl a deák iránt. Végül Paulmann ajánl barátjának egy neki tetsző munkát: Lindhorst levéltárnok antik iratait másolhatná jó fizetségért szabadidejében. Másnap Anzelmus el is megy a levéltárnok házához, de ott újból látomása: az ajtókilincs a piactéri boszorkánnyá, a csengőzsinór pedig kígyóvá változik, Anzelmus pedig elájul.

    Harmadik virrasztó:
    Mivel a megrázó élmények után Anzelmus nem mer még egyszer Lindhorst házához menni, ezért Anzelmus, Paulmann és Heerbrand meghívják a levéltárnokot egy kávéházba, aki meglehetősen furcsa és földöntúli mesével próbálja bizonyítani különös származását.

    Negyedik virrasztó:
    Anzelmus újból ellátogat a bodzafához, s legnagyobb megdöbbenésére ott újra találkozik az aranyzöld kígyókkal, s rájön, hogy halálosan beleszeretett egyikükbe. Már távozni készül, amikor Lindhorsttal találkozik. Nem bírja tovább tartani titkát, s felfedi azt a levéltárnoknak, s azt is miért nem mer a háza közelébe menni. Lindhorst elmondja, hogy a kígyók az ő lányai, s akibe beleszeretett, a legifjabb, Serpentina; a piactéri zsémbes kofa, pedig boszorkány, és az ő ellensége. Ahhoz pedig, hogy házánál legközelebb elriaszthassa a vén banyát, ad Anzelmusnak valamiféle likvort, melyet rá kell öntenie a lidércre...

    Ötödik virrasztó:
    Paulmannék közben megtudják, hogy Lindhorst kapcsolatainak hála, Anzelmusból még udvari tanácsos is lehet. Veronika és Franci vendégeket várnak, az Oster kisasszonyokat, akik elmondják, hogy lakik a városban egy Rauerné nevű jósnő. Ezt hallva Veronika felkerekedik, s elhatározza, hogy megkeresi, s megkérdezi, van-e jövője Anzelmusszal való kapcsolatának. Megérkezte után mindenféle szörnyetegek próbálják elrémiszteni a jósnő házában, akiről kiderül, hogy ő a piactéri boszorkány. A jósnő el akarja tántorítani Veronikát szerelmétől, de látva a lány elszántságát, felfedi, hogy ő Liza, Veronika korábbi dajkája, s megígéri, hogy segíteni fog neki.

    Hatodik virrasztó:
    Anzelmus végre felkeresi Lindhorstot, aki végigvezeti házán. A deák legalább annyi furcsasággal találkozik itt, mint Veronika a jósnőnél (pl. beszélő madarak stb.), de Serpentina iránti szerelme megakadályozza, hogy visszakozzon. A levéltárnok ad neki íróeszközöket, s ő meg is kezdi aznapi munkáját. Eredményével Lindhorst nagyon elégedett.

    Hetedik virrasztó:
    A napéjegyenlőség éjszakáján Veronika elszökik otthonról, s a jósnővel tart, aki Drezda határában macskája segítségével hihetetlen varázslatokat visz végbe, melynek eredménye egy kis tükör, melybe ha a lány belenéz szerelmét láthatja, s visszacsábíthatja Serpentinától.

    Nyolcadik virrasztó:
    Lindhorst immár hajlandó nehezebb és fontosabb munkákat is adni Anzelmusnak. A deáknak másolás közben megjelenik Serpentina, aki elmeséli, hogy apja Atlántiszban élt Phosphorus uralkodása alatt és a nemes Szalamander-nemzetből szaármazik. Egyszer szerelemre gyúlt a liliom lánya, a zöld kígyó iránt, s a király hiába próbálta lebeszélni róla. A kígyó elszállt, s a szalamander szétdúlta Phophorus kertjét. Ezért száműzetésbe kellett vonulnia a Földre, s addig itt kell maradnia, míg méltó vőlegényt nem talál három kígyólányának. A gonosz boszorka pedig a legyőzött fekete sárkány lehulló tolla és egy karórépa nászából született...

    Kilencedik virrasztó:
    A jósnő varázslata hatni kezd, s mikor Anzelmus legközelebb elmegy Paulmannékhoz, már biztos benne, hogy Veronikába szerelmes. Délután megérkezik Heerbrand, kávézgatnak, majd isznak a lajstromzó által hozott puncsból. Szóba kerül Lindhorst, s a puncstól, a deák elbeszéléseitől, valamint a levéltárnok megjelenő követének, a papagájnak látványától látszólag mindannyian megőrülnek, s a szalamandert éltetik. Egyedül Veronika marad józan, aki rendkívül sajnálja szerelmét. Másnap Lindhorstnál azonban szörnyű baj történik: Anzelmus az egyik másolandó papírra hatalmas pacát ejt.

    Tizedik virrasztó:
    Bűnéért Lindhorst a deákot kristálypalackba zárja: így beteljesült a piaci kofa átka. A helyszínen megjelenik a boszorkány a macskájával, mert el akarja lopni a boldogság kulcsát, az aranycsöbröt. Lindhorst azonban legyőzi a banyát, aki egy karórépává válik, macskájával pedig a szalamander papagája végez. Anzelmus megszabadul, mivel kiderül, hogy megingásáról nem ő, hanem az ártó varázslat tehet.

    Tizenegyedik virrasztó:
    Paulmannékhoz megérkezik Heerbrand, aki jó hírt hoz: udvari tanácsossá léptették elő. Ezen sikerén felbuzdulva azon nyomban meg is kéri Veronika kezét. A lány már lemondott Anzelmusról, hiszen a jósnő halálával tükre is kettétörött, így nem esik nehezére igent mondani. Az eljegyzést ott helyben meg is tartják.

    Tizenkettedik virrasztó:
    Az író gondterhelt, mert nem tudja hitelesen berekeszteni művét. Végül Lindhorst menti ki, ugyanis levelet küld neki, melyben meghívja házába, ahol látomásban megmutatja neki, hogy a nászajándéknak, az aranycsöbörnek köszönhetően, hogyan élnek boldog békességben Anzelmus és Serpentina Atlántiszon...
  • kissadamvikt
    #374
    szasztok!

    kellene nekem Hoffman: Az arany virágcserép cselekményvázlata kb 2 oldalban. ahol idáig néztem ott több vol mint 2 oldal és 4-5 sornyi párbeszéd is volt benne. lécci linkeljetek be valami megoldást!!
  • fireferi
    #373
    jah és e-mailom [email protected]
  • fireferi
    #372
    Nagyon kérek valakit! E-Mail-ban küldjön valami linket, vagy írja le, hogy hol találom meg az egri csillagok-at röviden??
  • tpeterr
    #371
    A Noszty fiú esete Tóth Marival röviden
    itt megtalálod Ger1
  • r4f1
    #370
    Sziasztok
    A Noszty fiú esete Tóth Marival olvasónaplójára lenne szükségem.
    Megnzéztem a fizetős oldalt , de az kamu. Az fenntvan a neten is INGYEN, de semmisincs leírva benne...
  • serdulo
    #369
    puska.hu ebookz.hu és hotdog.hu-n rengeteg olvasónaplót megtaláltok itt keressétek:P