407
miért ?
  • fm
    #85
    ja vmit kihagytam: nyilván ízlések és pofonok,,
  • fm
    #84
    honnan veszed,hogy laikus vagyok? amúgy igaz,pusztán a hobbim a zene:)

    nekem hidegrázást okoz pl. a Pink Floyd, és ahányszor hallom, tényleg mindig felfedezek benne vmi újat. vagy ha már az sem elég,akkor meghallgatok tőlük egy koncert felvételt. na az aztán a kánaán.

    de ezekre a zenékre tuti rákeresek majd egyszer,kíváncsi vagyok,mit tartassz összetettnek. ha készen vagyok a dnb, vagy breakbeat zenék is összetettnek tűnnek,de azért nem annyira,mint amire egy zenekar képes. ott tényleg hús-vér emberek érzéseit,zenéit hallod,nem egymásra/egymás után felpakolt loopokat stb. próbálkoztál már vmi zeneíró/szerkesztő progival írogatni zenét? én régen kipróbáltam és csodákat tud művelni a gép. a végére olyan összetett lesz,mint a sasha:) ...
  • Gyiik
    #83
    ezek ugy atlagban fel-masfel eves zenek, de mindegyikuk meg mindig hidegrazast idez elo nalam:D
  • Gyiik
    #82
    fm, a vivas zenek igenytelensegenek mivolta megalapozott, ott valoban az megy, hogy egy loopra enekel valami suttyo, legyen az gruv kaveridzs (akiktol csak feldolgozast hallotam eddig), vagy ejtibi...
    underground zenek alatt meg az affeleket ertem, amikbe ha nagyon belemerulsz, rajossz, hogy laikus letedre egy ora alatt 10 masodpercet sem tudnal megirni, annyira osszetett...
    amikbe en szoktam belemerulni ugy istenigazabol, es amik minden egyes meghallgatas utan nyujtanak valami ujat, mindig felfedezni velek valami uj hangszert, vagy uj elemet, patternt, azok a kovetkezok:

    bermuda triangle - tay do 22
    golan globus - blazer
    sasha - wavey gravy
    sasha - fundamental
    mannel - morning spliff
    ocb - synchronicity (spincycle remix)
    pqm - you are sleeping (pqm ys luke chable vocal pass)
    epsilon 9 - Lifeformation (Infernal Machine Mix)

    keress ra ezekre, leginkabb soulseeken probalkozz. Kazaan meg vivan hiaba keresned, es ezekre teljesn igaz a mar altalam emlegetett forditott arany, hogy minel kevesebben ismerik, annal igenyesebb zeneket csinalnak
  • DiVE
    #81
    FM tökéletesen igazad van a zenei igénytelenséggel kapcsolatban.
  • fm
    #80
    semmi baj. csak ezek tök igénytelen zenék, kb megírni egy ilyet 1 óra,felvenni 1nap és megmarad az emberben 1 hónapig. max. szóval ezek nem éppen időtállóak. sztem ha vki csak a tv-ben/rádióban szereplő slágereket hallgatja,az igénytelenné válik a zenére. ezt nem kell bántóan felfogni. ez csupán annyit jelent,hogy az illető nem figyel oda magára a zenére,csak a dallamra. tök mindegy mi megy a fülbemászó refrén alatt,a lényeg hogy egyszerű, ütemes legyen. egy ilyen zene elkészítéséhez tehetségre sincs szükség,hiszen ezek általában koppintott dolgok,egy bizonyos témára íródnak. a lemezfelvételnél meg nincs is egyszerűbb dolog,ha az énekes épp nem tud kiénekelni vmit,majd digitálisan felturbózzák. a zenét meg lejátsza a gép. ezért semmilyen hangulatkülönbség nincs ezekben,ugyanaz az érzelemvilág...

    ellenben léteznek olyan slágerek is,amelyek időtállóak. igényesen megírt,egyedi zene,egyedi hangulatvilág! egyedi előadásmód, igényesen felépített szám,amelynek eleje,közepe, vége van. de az ilyen számokat készítő előadók általában a többi zenéjükben is igényesek és egy-egy zene rengeteg ideig készülhet,amíg olyanná nem válik,amilyennek írója elképzelte. mind dallamvilágban,érzelemvilágban stb...
    az ilyen nótákat az ember nem csak úgy meghallgatja,hanem odafigyel rá.


    GYIIK: az under zenékkel nem tudom mi a helyzet,azaz nem tudom pontosan mire gondolsz.

    u.i.:sry,de egy kicsit hosszúra sikeredett a mai popvilágról szóló véleményem,remélem nem bánt senkit
  • robotnyk
    #79
    Terry Lee Brown Jr. - Straylight
  • Dani19..
    #78
    nalam meg kenny larkin-azimuth
    ezis WARP :)
  • robotnyk
    #77
    Semmi gond, majd viszed a lemezestáskámat egy évig és megvan bocsátva.

    most ez szól: Down To The Bone - Spread the Word album. éppen a Soul Brother No.1... Groovy Jazz, Funk... iszonyat jó.
  • Dani19..
    #76
    hehe te majd hordozhatod a lemezes taskankat.
    :DD
    és most pedig meghallgatom speedy j -ginger albumot..amely szinten warp kiadvany
    :P
  • Gyiik
    #75
    robotnyk, ne haragudj:((((( ugyelek ra a kozeljovoben eheh

    FM, mi van akkor, ha az altalam szeretett zenek, vagy zene olyannyira under, hogy nem is letezik album? Annyi olyan underground eloado van, amelyiknek nem jelent meg albuma, csupan egy szal zeneje...na most akkor hogy is?
  • hen-tes
    #74
    kedvencemim tőlük :
    don't cry
    knockin on heaven's door
    paradise city
    civil war
    november rain
    you cold be mine
    garden of eden
    locomotiv(nem tud vki egy mp3mat, mer meg van csak szar minőség:()
    live and let die
    welcom to the jungle
    patience
    estranged
    a többi meg király :)
    de ezek a legjobbak !!!!
    annyira jó számok hogy mutko(szilveszter)
    ülök a gép elött egy csaj mellettem a széken
    én nézem a ezeket a számokat(klipp)
    beszélek hozzá
    fél óra mulva rá nézek, alszik :))
  • robotnyk
    #73
    azért legalább egy stílus nevét jó lenne normálisan leírni, főleg ha nem ért hozzá az ember ne tuc-tucozza le már, mert ettől fel tud menni a pumpa.
    legyen elektronikus zene, vagy e-zene, hogy rövidebb legyen.
  • hen-tes
    #72
    mer ők nem fanatikusok mint én !!
  • Takezó
    #71
    egyébként azt se tom mi a baj a slágerekkel? Én is pl szeretem Panjabi MC Jogi c. számát, de a többi nem tetszik? Ez baj?
  • fm
    #70
    thx..de a többség itt csak slágereket mond..
  • Takezó
    #69
    igaz, azt írtad, majdnem minden számát. Nh olyan van! (Alvin)
  • fm
    #68
    az igen! nagyon jók voltak!
  • hen-tes
    #67
    rasmus az laza :))
  • zakika
    #66
    hat ne szenvedjunk...
    en is zenei mindenevo vagyok...alatalaba a rock valfajait szeretem egeszen a regi oldie rocktol mint a bitlisz a black-dead/gothic metalig (itten mar egy kicsit valogatok, nem muszal mindenaron a falnak repednie)... amikor az asszony is ott van, akkor inkab popot meg tuctuc, hogy azert maradjon egy keveset (nem tesz jot az emesztesemnek, ha kiszalad a konyhabol es ehen maradok)

    semmi bajom semmilyen zenevel, legfeljebb nem halgatom meg (Zugo JImy, bar a felesegem veletlenul azt tett be a multkor), lenyeg hogy szoljon valami es legyen ra hangulatom

    most eppen a The Rasmus - Dead letters szol
  • hen-tes
    #65
    guns n' roses !!!! :)))))))
  • fm
    #64
    nagy általánosságban is ez van..ez a szomorú! kijön egy-egy előadó 1 jó slágerrel,aztán el van adva a lemez. a többi szám meg...

    és egyébként azt írtam,hogy SZINTE MINDEN számát!! de akkor is lehetne egy előadó,ami tetszik,nem pedig csak slágerek. azok semmit sem jelentenek...
  • robotnyk
    #63
    hé, azért az experimental boards of canada egy mondatban említve az eurotrensz ATBvel, az szentségtörés.
  • Takezó
    #62
    Nincs olyan együttes, aminek MINDEN számát szeretem és ez az ő hibájuk, hiszen nem minden számuk tökéletes... nem értem, miért lenne ez szomorú
  • fm
    #61
    TI CSAK KÜLÖN SLÁGEREKET HALLGATTOK? nincs vmi előadó,aminek szinte minden számát/albumát szeretitek? ez jellemző a mai zenére/emberekre..szomorú
  • Takezó
    #60
    jah eszembejutott a mostanában kedvenc számom:
    Clawfinger - When everything crumbles
    Isteni zene!!
  • Gyiik
    #59
    haha, mar kepzelem a kovetkezo dizse-hazaspart, nadsip es braner tronkoveteloi, Dani19-robotnyk:DD
    boards of canada is komoly am, atb-rol meg mondjuk nekem is megvan a velemenyem, legutobbi nagy lehuzas, az a home-beli atb bulira belepo ara, ami 4500 kemeny magyar valuta..sok embert varnak a bulira, mert sokan neznek VIVA-t (mas normalisabb ado hijan)...James Zabiela-ra mar csak 2500, ami sztem azert nemistom...szoval a belepoarak tobbnyire forditott aranyban allnak a fellepomuveszek zenei izlesenek kifinomultsagaval...azert Zabiela valami ujat mutatott ismet, ATB meg amellett, hogy az unalomigjaccott slagert, es eurotrancet nyomja, egy penzehes ize lett, azert anno 8-9 eve azert eleg jo zeneket csinalt a Sequential One-ban...mint sterbincki, aki 6-7 eve olyan zenekkel bombazta az agyunkat, hogy meg most is neha sirvafakadok 1-2 ilyen dal hallatan. Elso lemeze meg jo is volt, masodik meg csak csak, na de amikor sorra kijott a tobbi lemeze, teli ezekkel agyonjaccott eurotrensz slagerekkel...
    mive lesz a vilag:D
    Ugy oszinten, annyira elgondolkodtam ezeken, hogy el is felejtettem, mit akartam valojaban irni, es mire akartam reagalani, de jol erzem magam
  • O0D:
    #58
    Populáris rock. Persze lehetnek olyan számok amik nem ezt tükrözik, de milyen is lenne ( persze van egy két divat zenekar, amiket nem is nézek semmibe ) ha egy együttesnek csak ugyanolyan számai, ugyanolyan stílusban lennének.
    egy példa ( amiért a kispált nem ismerem )

    Sepultura - Black Steel In The Hour Of Chaos.

    Ez egy szar szám, én utálom tiszta RAP.- Egy metál (?) banda ilyet is játszik.. a kispál is játszhat alternatívnak tűnő stílusban is :DDD

    *57: igen arra a picsára gondoltam :DD Magozott cseresznye, Egészséges Fejbőr is rulz :D ( na persze.. )

    *56: mert nem szép :DDD amúgy "nyílvános" helyen nem is sokszor hallani ilyen neveket.. a Pedofil Papokat kihagytam, de az természetes vonzódás :DD még ha nem is lenne annyira jó akkor is tetszene..
  • RadeoN
    #57
    akkor neked nagy barátod lenne a nefogazz!

    amúgy a PICSA az a HétköznaPI CsAlódások - már ha azóta nem keletkezett még1 banada ezen a néven
  • Taranov
    #56
    Nem semmi milyen zenekar nevek vannak. Gecizők, Picsa. Hát az ilyeneknek a nevét nem szabadna nyilvános helyen kiejteni. Nem azért, mert nincs szólásszabadság, hanem azért, mert nem szép.
  • Dani19..
    #55
    ja és imitt amott megtalalhato vagyok soulseek-en és DC hyper hubon :-)
  • Dani19..
    #54
    msn-em van...
  • robotnyk
    #53
    azt hiszem jóbarátok leszünk :-) csak majd valami dumát meg kell ejtenünk.
  • Dani19..
    #52
    kár h ezek mind egy szenvedö zene topikba kerültek..
    bár lehet h egyeseknek az lenne.
  • Dani19..
    #51
    en is ajanlok egy albumot igaz nem legfrisebb:
    akufen-my way.
  • Dani19..
    #50
    jaa experimental jooo , van jopár warp-os cd-m.. autechre,plaid,b.of canada...
  • robotnyk
    #49
    :-)
    ha bejön az experimental/minimal vonal akkor
    plaid-spokes
    monolake-momentum

    ha van valami ICQ elérhetőséged, privizd el, mert mára offolom magam, oszt' illene beszélgetnünk egyet (én ma végeztem a vizsgákkal )
  • Dani19..
    #48
    amugy elsö irasod utan nekem is gyanus voltal h mintha lattam volna mar a neved. :DD
  • Dani19..
    #47
    huu hat ugy vizsga idöszak alatt kevesebb zeneket toltok, de majd rákeresek ezekre..
    na most csekkoltam az index forumot, csakmer nem voltam biztos h te vagy az.. mr el robotnyk
    :D
  • robotnyk
    #46
    így van :) akkor mondok még:
    Da Damn Phreak Noiz Phunk - Lost and Found
    ez megvan? :P