Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MerlinW
#67031
Végsõ megoldásom😊

GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 - 23.900 Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX: - 45.414 Ft
KINGSTON 4096MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/4GX - 11.075 Ft
GIGABYTE GV-R685OC-1GD HD6850 1GB GDDR5 PCIE - 39.396 Ft
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX - 14.063 Ft
FSP FSP500-60APN 85+ 500W - 11.563 Ft
NEC AD-7263S-0B Fekete 5.200 Ft

150.611 Ft.

monitor:
SAMSUNG S22A350H 37.012 Ft

[merlinw.org]

Jakuza001
#67030
LAtom az Ud3-B3-t vetted, ami nem hogy nem hibatlan, hanem mar reg lecsereltem a sok nyug miatt.

Vdropja majdnem 1 tized volt, raadasul hiaba adod meg a fix erteket, akkor is ugyanazzal az ertekkel droppol, mintha be se lenne neki allitva.

A memoriakra hihetetlenul haklis, nemelyik ramot meg az alapidoziteseivel sem hajlando normalisan uzemeltetni, rengetegszer volt fagyasban emiatt reszem. 9-9-9-27 idozitessel 1333-al se ment hiba nelkul az 1600-as ram 11-11-11-32-n volt csak stabil es azt se 1600-n (erdekes a p8Z68-v lappalal ilyen hibaim nincsenek).
Nem egyszer fogta magat es piros keernyovel fogadott tobb nap hasznalat utan,, kiirva hogy neki a feszultseg nem megfelelo ezert visszaveszi a processzorfeszt eredeti ertekre. Gondolom a 4 phase power miatt, ami ugye a legkevesebb amit ilyen lapra feltettek, a komolyabbakon mind 12+4 van.

Utorrent BSOD 7f hibaval nem egyszer elszallt abban a lapban erdekes asusnal nincs ilyen.

Egyenesen orultem mikor megszabadultam, mert ilyen gyenge lappal regen talalkoztam.

Jakuza001
#67029
Ház Cooler Master Elite 335 (RC-335-KKN1-GP) AKCIÓ: 9500,-
Chieftec 500W CTG-500-80P: 12.500,-
CPU s1155 Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,-
Alaplap s1155 ASUS P8P67: 31.500,-
RAM DDR3 KINGMAX 4Gb /1333 Tiny-BGA: 8500,-
VGA ASUS ATi HD 6850 1Gb EAH6850/DC/2DIS/1GD5/V2: 34.500,-
HDD Seagate 500Gb SATA2 16Mb HDD (Barracuda 7200.12): 8750,-
DVD-RW LG 22x GH24NS50 (SATA,fekete): 4250,-
TFT Benq 22" monitor G2222HDL: 28.990,-

--------------------------------------------
Osszesen : 182.480 Ft

MerlinW
#67028
Mégis mi bajod van a lappal? Teljesen rendben van, Én is a nagytestvérét vettem, hibátlan.

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#67027
Ez is igaz, és meglestem, a Z-sek "alja" annyira vészesen nem is drága.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67026
AZ lehet az volt nalad a szempont, de akkor szart se er bele egy 2500k, hiszen az pont azert K jelzosu, hogy tunningolhato, ellenben a H-s lapokban ezt nem lehet csak a P vagy Z lapokban.
Ezert ha ilyen lapot valasztasz, teljesen felesleges bele egy K jelzesu processzor.

IMYke2.0.0.0
#67025
Természetesen, nem aranymetszés amit írtam, inkább vitaalap, ahogy írtam.

Nem vagyok hárdkór szaGértõ, csak gyakorlott júzer.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67024
Az ár volt tényezõ.
Z-sek drágák. >:-)

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67023
H-s lap 2500k-hoz ? 😄

IMYke2.0.0.0
#67022
Vitaalapnak:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67021
Ja, és hol a ház, tápegység, DVD-író?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67020
Ezt a fos lapot felejtsetek el ugy ahogy van. 😄

IMYke2.0.0.0
#67019
Én az egészre értettem a 150-et. <#vigyor5>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#67018
GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 23.900 Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX: - 45.414 Ft
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3B1K2/4G 9.687 Ft
GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE 47.155 Ft
WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 32MB SATA3 WD10EALX 14.063 Ft

140.194 Ft.

monitor:
SAMSUNG S22A350H 37.012 Ft

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#67017
Rendben - pár perc.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67016
A proci és vga mindegy
Minimum 4giga ram
Kb. 30 centire ülök a monitortól, szóval szerintem elég egy 22"-os 16:9-es képarányú monitor, viszont megnéznék egy sima lcd-t is meg egy led lcd-t is, hogy mennyivel drágább.

IMYke2.0.0.0
#67015
Preferenciák még?
Intel proci vagy AMD?
nVidia VGA vagy AMD?
Mennyi RAM?
Mekkora monitor? Sima LCD, vagy legyen LED LCD?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67014
Hi!
A napokban gépet szeretnék venni kb. 150 ezerbõl(+monitor). Fõleg játékra használnám. Elõre is köszi.
franc0
#67012
Dehogyis. Ott a baloldalon az elõlapi USB stb...
A SATA portok ott vannak jobbra attól, amit te is észrevettél. Ezen a forgatható képen remekül látszik.
Nem kell semmiféle átalakító.

A feloldást amúgy a 11ezres alaplapok is tudják.
DE: baromira nem biztos, hogy fel tudod oldani. Procifüggõ, tehát szerencse kérdése.
L3-at nem kell külön piszkálni, ha tudja oldja azt is. Amúgy én a helyedben inkább Phenom II X2 555BE procival próbálkoznék.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

jazzy
#67011
Azt tudod esetleg, hogy az L3 cachet hogy lehet feloldani? Mert állítólag ebben a processzorban azt is lehet.
IMYke2.0.0.0
#67010

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

jazzy
#67009
Oké, sajnos rég olvasgattam utána ezeknek a dolgoknak, köszönöm a türelmet. Marad az ASROCK, mert szerintem megéri az a +5k-t. Meg ezzel tuti lehet a 4. magot aktiválni.
IMYke2.0.0.0
#67008
870 Extreme3
"Phenom II X6 6-Core CPU Ready
Supports UCC feature (Unlock CPU Core)
ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports ATI™ Quad CrossFire™, CrossFireX™
1 x eSATAIII Connector, 5 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, 2 x USB 3.0 ports, 2 x IEEE 1394 ports
Smart Switch Design : 1 x Power Switch with LED, 1 x Reset Switch with LED, 1 x Clear CMOS Switch with LED
Supports ASRock Instant Boot, Instant Flash, OC Tuner, IES, OC DNA, Multi-Speed Fan Control
7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec) , Premium Blu-ray audio support
ErP/EuP Ready
Free Software: CyberLink DVD Suite - OEM and Trial; Creative Sound Blaster X-Fi MB - Trial"

A SATA3-ba pedig passzintható a SATA2-es csatlakozó is.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

jazzy
#67007
Ezen a képen én akárhogy nézem csak 1 sata2-t látok, a 3-as az ami bal oldalt van az 5 db ? Ahhoz akkor kell valami átalakító ?

IMYke2.0.0.0
#67006
Hitelben még nem vásároltam, de gyanítom, a személyes feltételeidnek megfelelõen (fizetésed stb.) alakítják ki a fizetési részleteket.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67005
A SATA3-as alaplapokon van SATA2-es csatlakozó is - sõt, a SATA3-as csatlakozóba is dughatsz 2-est.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67004
és még azt kilehet deríteni mennyit kell havonta fizetni ha hitelre veszem?
jazzy
#67003
Ja igen még annyi, hogy nekem sata2-es vinyóm van, az kompatibilis a sata3-as alaplappal ?
#67002
rendben köszönöm
jazzy
#67001
Rendben köszönöm, akkor azt hiszem mégis megéri azt az 5k pluszt az asrock.
IMYke2.0.0.0
#67000
Még én is a 80-90 ezer Ft fölé mentem, a boltból... 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#66999
Kiemelném:

Olcsóbban, ingyenes garanciafutárral a következõkre teszel szert, ha ipon-tól rendelsz:
- erõsebb tápegység
- Vapor-X hûtésû VGA (!)
- alkatrészenkénti jótállás

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

franc0
#66998
Alaplap ASUS M4A78LT-M LE
Processzor AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
Memória KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G
Videókártya SAPPHIRE 11169-08-20G HD5830 1GB GDDR5 XTREME PCIE
Merevlemez WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX
Optikai egység NEC AD-7260S Fekete
Ház GIGABYTE GZ-M2 Fekete
Táp FSP Hexa 500W

101.844Ft + bill+egér+összeszerelés+házhozszállítás. 110-bõl megáll, olcsóbb és jobb, mint amit abból a boltból összehozott a kolléga.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

IMYke2.0.0.0
#66997
Parancsolj:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#66996
azt nem tudtam itt is lehet hitelre
és itt mennyire olcsobbak a dolgok?
franc0
#66995

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

#66994
mert hitelre akarok vásárolni
franc0
#66993
Már nem azért, de ha megrendeled Pestrõl az ipon-tól, házhozszállítással együtt is sokkal jobban jössz ki a dologból. És jár hozzá garanciafutár is.
Szóval miért is akarod a helyi boltban megvenni drágáért a szart?

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

IMYke2.0.0.0
#66992
Akkor mínusz 32.000 Ft = 127.700 Ft

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#66991
Nem válaszoltál, ezért összeállítottam egy teljes konfigurációt.
Értelemszerûen, azt, amit nem kell/nem akarsz (vagy nincs rá keret) megvenni, azt kiveheted, cserélheted:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#66990
nem monitorom van szóval az nem kell!
HÁt a régebbi meg amik jelennek majd meg jövõ játékaival ami pl ebben az évben jelenik meg meg na szóval az újakkal
IMYke2.0.0.0
#66989
STA III/USB 3 = SATA III/USB 3

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#66988
A 2 PCI-E 16x -s kihasználása nem kötelezõ 😊

Természetesen, a chipset és az alaplap tulajdonságai ami kiemelik.
Emellett, nincs kõbe vésve, hogy a késõbbiekben ne lenne kedved mondjuk egy dupla kártyás kiépítéshez (mert olcsón kapsz egy másik azonos VGA-t)...

Az MSI is jó, nincs baj vele, és ha nem fontos számodra a késõbbi bõvíthetõség (2 VGA), és a STA III/USB 3 (Gigabyte, vagy Asrock), akkor jó választás ez a lap is.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

jazzy
#66987
Az MSI amit linkeltem a #66978-ban az szerinted nem jó? Csak mert ha azt mondod nem kell 2 videókártya, akkor az asrock miben jobb 19-ért? Van benne 2 PCI-E 16x ami fölösleges, az MSI-ben csak egy.
IMYke2.0.0.0
#66986
Én is IPON-ról szoktam rendelni.
Ha "olcsó és nem ráz" kell, akkor ezek jöhetnek számításba 20.000 Ft alatt/közelében:
- ASROCK 870 Extreme3 - 19.463 Ft (15.570 Ft)
- GIGABYTE GA-880GM-USB3 - 20.088 Ft (16.070 Ft)

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#66985
Kérdések:
- monitorral együtt képzelted a 80-90 ezret? (mission impossible)
- milyen játékokkal akarsz játszani?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

jazzy
#66984
Igazából én az IPONtól szoktam vásárolni, mert eddig meg voltam vele elégedve. 20k körül, alatt szánok a lapra, de nem baj, ha olcsóbb.. De ha megéri megvenni a drágábbat, mert valami miatt jobb, akkor rászánom.
IMYke2.0.0.0
#66983
Attól függ, mennyit szánsz rá, és helyileg hol akarod venni.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

jazzy
#66982
Akkor szerinted bõven elég az MSI? Esetleg tudnál jobb lapot ajánlani?