Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#47253
Solti papa összehegeszt Neked egy gazdasági válság kompatibilis erõmûvet, feltehetõleg powered by Ipon. Ha nem bízol a futárszoliban, jelezd elõre, mely bolt kínálatából kérsz. ÓsánTeszkó nemér.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

#47252
Van amikor elmegy egész napot, de van hogy egy órán belül 2-3x újraindul, csak úgy. BIOSban ki van kapcsolva az az opció, és 44-45foknál nem melegebb a proci, még akkor is ha dolgozik rendesen!

Szerintem tápcsere lesz, aztán ha akkor is csinálja még, alapcsere. Amúgy is szeretnék egy jobb konfigot (alaplap+proci+memória). Abban segítség?

#47251
BIOS-ban nincs beállítva túl alacsonyra a kikapcs túlmelegedés esetére? Van olyan deszka ahol gyárilag ugyan arra az értékre állítják a figyelmeztetést és a kikapcsolást, ráadásul mindkettõt vészesen alacsonyra.

Elõidézhetõ a jelenség rövid idõ alatt?
Vagy csak úgy elszórtan csinálja?
Nincs ismerõsöd akihez felvihetnéd tápcserére kipróbálás céljából?
Merre felé laksz?

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

#47250
Elõször is köszi a hozzászólást! Igen, már próbáltam XP alatt, és akkor is csinálta. Nincs kitéve semmiféle terhelésnek, akkor is újraindul és nem melegszik túl a proci! Ezért gyanakszom elsõként a tápra. Egy Chieftec CFT-650-14CS 650W ATX tápegységre gondoltam elsõként. Aztán ez még jól jöhet késõbbiekben, ha mégsem a táp a gond.

#47249
Eszement vásárlás helyett inkább teszteld az alkatrészeket. Próbálj meg szerezni vkitõl egy tápot rövid idõre. Van vmi jelensége az újraindulásoknak? Terhelésre indul újra pl játékra, vagy bármilyen támpont. Másrészrõl én 2g ramról 4 g-re váltottam, xp rõl win7-re és 32 bitrõl 64-re és ezzel jól meg is szívattam magamat, mert nem volt mire ráfogni az instabilitást. Mindenképp tolj fel egy 32-bites xp-t és ha azzal is gond van, akkor, és csakis akkor kezdj hw-re gyanakodni.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

#47248
Sziasztok,
Van egy problémám: spontán fogja magát a gép és újraindul😞 valószínû hardver összeütközésem van! Próbáltam már mindent (memória teszt, kivettem videokártyát, Windows7ben kikapcsoltam az automatikus újraindítást probléma esetén) de sehogy sem derült rá fény, miért?!
Kezdek a tápegységre vagy az alaplapra gyanakodni. Tudna valaki segíteni, hogy az alábbi konfighoz milyen tápot ajánl?

alaplap: Gigabyte GA-MA770-DS3
processzor: AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 6000+
videokártya: nVidia GeForce 9800GTX
memória: Kingston KVR667D2N5/1GB x 2
táp: Chieftec 400W ATX
van 2winchester és egy DVD-író
op.rendszer: Windows7 64bit

vagy ha nem a tápegység, akkor mi lehet a baj? Lehet "kidobom" és veszek újat. Ez esetben új alaplap, memória, proci és táp. Mit ajánlanátok felsõ kategória alsó határa esetén?
Köszi elõre is a segítséget!

#47247
Szerény véleményeddel egyet értek. Nálam 150-200 a felsõ határ.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

#47246
A phenom2-k az ocz-kel nemigen jönnek ki.
MerlinW
#47245
Spórolni FSP sem spórolt, Everesthez is adtak dögivel. Még tépõzáras összefogókat is. Legalábbis desktophoz eleget, kettõt használok a nyolcból (egyet a HDD-knek és egyet az oldalventilátornak, alaplapit nem számoljuk) 😊

[merlinw.org]

#47244
A corsair 360w-ot, a superb 348w-ot tud leadni a 12v-os ágon, szóval egy kicsit erõsebb, és halkabb is terhelve.

GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W

Solten
#47243
Meg hat a Corsair nem sporol a kabelek hosszan (doghosszu), es a csatlakozokon.

Saor Alba

MerlinW
#47242
Áhhá.

[merlinw.org]

Solten
#47241
Dragabb a CX, mivel Seasonic beles (FSP-nel egy fokkal komolyabb cucc). 😊 Nem gyengebb (sot talan par W-al erosebb) a 460-as Superbnel amiben egy 400W-os FSP belso dolgozik.

Saor Alba

MerlinW
#47240
Nem sovány az a táp? Inkább egy 450-es superb. Még olcsóbb is.

[merlinw.org]

#47239
Szia!

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P 1 db 20.981 Ft
AMD Phenom II 945 AM3 BOX 1 db 40.819 Ft
OCZ 4096Mb DDR3 1333Mhz Platinum KIT 1 db 25.375 Ft
XFX HD4870 1GB DDR5 LITE PCIE 1 db 36.594 Ft
WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 12.312 Ft
NEC AD-7241S fekete 1 db 5.563 Ft
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 1 db 9.575 Ft
CORSAIR PSU-400CX 1 db 12.462 Ft
LG W2242T-PF 1 db 42.790 Ft
206.471 Ft
ipon.hu

GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W

#47238
Üdv mindenkinek! Egy kis segítséget szeretnék kérni gépvásárláshoz. A keret kb 200 ezer forint, monitor és táp is kellene. AMD processzoros gépet szeretnék összerakni 4 giga rammal, videókártyának pedig ATI-t szeretnék.Elõre is köszi a segítséget!
Solten
#47237
Hopp, megfeledkeztem rola hogy a koraj finnyas, max. az 1.65V-os DDR3-akat szereti... 😄

Saor Alba

MerlinW
#47236
Ne csináld már, még a végén megveszi...

[merlinw.org]

MerlinW
#47234
- Baromi drága hely. ipon.hu-t nézd meg.
- Írj egy összeget.
- Légyszíves.

[merlinw.org]

hungary27
#47233
Hell!
Raknátok ösze nekem 1 gépet innen?
Inne
MerlinW
#47232
Procit aztán VGA-t.

[merlinw.org]

#47231
Hát ráfér egy új VGA de azért nem egy gyenge darab az se. Kivárhatja az Radeon 5000-es szériát.

MSI 870-C45|AMD Phenom II X4 955 Black Edition|Sapphire Radeon HD 6950 2GB|Kingston HyperX 4*2GB DDR3 1600Mhz CL9 Blu KIT|FSP Blue Storm Bronze 500W www.powerfm.hu www.zoo.webkontakt.hu

belisz
#47230
<#levele><#zavart2>

#47227: azt a 880GTS-t dobd ki onnan

MSI P6NGM-L|Intel Core2 Duo E8400 @3,6GHz|4GB DDR2 800MHz Kingston|MSI RX3850|Samsung 160GB Sata2|Windows Vista Ultimate SP1 64bit HUN | Chieftec 450W|Canon MP240

Balazs15
#47229
ja nem vefgyél még két giga ramot XD

Asus k53SV~~~i5-2410, Geforce gt540M,4GB DDR3 1333mhz, win8.1 64 bit

Balazs15
#47228
vegyééé xboxot

Asus k53SV~~~i5-2410, Geforce gt540M,4GB DDR3 1333mhz, win8.1 64 bit

tenkenorman
#47227
hali. 8800gts, e7200 c2d, 4giga ram. mit cseréljek le legközelebb?

http://www.tenke.hu

trident
#47226
Nemrég beszéltük a fogyasztásról (teljesítményrõl, árról).
Ez azért elég érdekes:



At idle the Core i5 and Core i7 870 use less power than any other processor we've ever tested. Note that these idle power figures include an idling GeForce GTX 280. With a lower power graphics card, you could easily get to idle power consumption around 60W. Once we start seeing on-package GPUs, total system power consumption should drop even further.

"Papíron" 30 watt a különbség például a c2q a tesztelt i5-i7 közt, most ennyire rosszul mértek, vagy ennyire jó a kórájok energiagazdálkodása?

A ph! tesztben messze nem ez a helyzet...

"Ha ez az a szint, ahogyan ma egy állítólag civilizált ember értékeli a n?i szépséget, akkor az a véleményem a világról, hogy sunáznám."

belisz
#47225
Yep.

MSI P6NGM-L|Intel Core2 Duo E8400 @3,6GHz|4GB DDR2 800MHz Kingston|MSI RX3850|Samsung 160GB Sata2|Windows Vista Ultimate SP1 64bit HUN | Chieftec 450W|Canon MP240

#47224
#47183 hsz-nál lévõ konfigomhoz egy kis megjegyzés, hátha valaki hasonlót rendel:

Du hívtak az Ipontól, Sapphire 4890 VAPOR-X szériahibás, folyamatosan szívnak azokkal, úgyh marad a "sima"
GIGABYTE GA-P55-UD3 alaplap nem támogat egy csomó ddr3-at, Kingston, Kingmax ramokkal próbálták, aazal mûkszik jól. Na mind1, péntekre megjön a gép, nálam remélem jól megy majd minden.
passatgt
#47223
akkor tökmindegy😄

MerlinW
#47222
Ha lassabb is a RAM te azt maximum benchmarkokban fogod észrevenni, használatkor nem.

Egyébként szerény véleményem, 300k-t egy laptop sem ér😊

[merlinw.org]

passatgt
#47221
ennek hol lehet utánanézni?

MerlinW
#47220
Hmm jól látom? 36db HDD 4 táp, 2 alaplap, 3 proci?

[merlinw.org]

DeerHunter01
#47219
<#hehe>

\"Erről van szó!\"

belisz
#47218
buzi alreg,lebuktam :L <#hehe>

MSI P6NGM-L|Intel Core2 Duo E8400 @3,6GHz|4GB DDR2 800MHz Kingston|MSI RX3850|Samsung 160GB Sata2|Windows Vista Ultimate SP1 64bit HUN | Chieftec 450W|Canon MP240

#47217
"ganyolt home made szerver???"

😄 Az bizony. Elég durva cucc,most küldte MSN-en ismerõsöm és neki küldte az Õ ismerõse akié a cucc.

armageddon666
#47216
elfogadnám ha nem lenne ilyen szamurájkarddal elvágva hosszában a tetején :S

@

Solten
#47215
OMFG... Mi az isten ez, ganyolt home made szerver??? <#hehe>

Saor Alba

belisz
#47214
Off:

Vélemény?? (sajna nem az enyém 😄DS)

MSI P6NGM-L|Intel Core2 Duo E8400 @3,6GHz|4GB DDR2 800MHz Kingston|MSI RX3850|Samsung 160GB Sata2|Windows Vista Ultimate SP1 64bit HUN | Chieftec 450W|Canon MP240

Solten
#47213
Jah nagyon vastag... <#idiota> Persze tenyleg nem olyan papirvekony vacak mint a mekbuk 😊 Hogy lassabb-e a ram, abban ketelkednek, a DDR3-as val.szeg joval gyengebb idozitessel bir.

#47212: ne torodj vele, majd elmulik... 😉

Saor Alba

kifli
#47212
csalódott vagyok....
passatgt
#47211
hm

pro: nagyobb vinyó, erõsebb proci, 4 usb
kontra: gyenge akksi, kicsi touchpad, lassabb ram, vastag, win

még gondolkodom rajta😊

Solten
#47210
pl: link

Saor Alba

passatgt
#47209
otthon nagy monitorra kötve munkára, meg vinni netre kell, játék nem érdekel

lehet, hogy 130e a belseje, de az fontos lenne nekem, hogy 13-as kijelzõ, ekkorában meg nemnagyon találtam hasonló tudású gépet lényegesen olcsóbban, de ha tudtok valamit szóljatok😊

#47208
Osztom a véleményed. Tényleg iszonyat elolvasni,szinte fárasztó...azon kívül legtöbb írásával teljesen egyetértek.

duracellmumus
#47207
alapfeszenél nem megyek följebb azért a 2-3fps-ért

Apunak mindig igaza van! Most is.

#47206
Valamint ha a cél hogy nelegyen kályha és kevesebb fesz kelljen neki.😊

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

duracellmumus
#47205
ha viszi a lapod a 45nm-es cpu-t akkor egy "használt" E8400 lesz a megoldás.

Apunak mindig igaza van! Most is.

duracellmumus
#47204
ha az a cél hogy meg legyen 4Ghz akkor tényleg vedd meg a d0-át...

Apunak mindig igaza van! Most is.