519
RAM kérdés
  • MaSzKa
    #519
    faszaram
  • balcsi70
    #518
    Sziasztok.A segitség-hez beirtam a kérdésemet.Utána vettem észre hogy van külön ami Ram-mal is foglalkozik.Esetleg ha segitene valaki megköszönném.
  • dara
    #517
    A Winbond chipek szokták bírni. A Samsungok, Infineonok, Hynixok viszont nem bírják 3V felett.
  • izb
    #516
    nahát aki 3,8V-on nyomja az meg is érdemli:))

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • dara
    #515
    Téves mérés miatt a jó RAM is elszállhat. Nem minden Winbond chipes, hogy bírja a 3,8V-ot! A bordák meg semmit sem érnek ilyen szempontból. Attól nem fogják jobban bírni a feszt. Ha meg egy lap mindig ugyanannyit mutat, bármit is állítasz be, ugyanúgy elfüstölheted, nem ad támpontot a deszka, hogy hol tartasz.

    Egyébként a PWM-en meg lehet mérni a pontos értéket DMM-mel.
  • izb
    #514
    itt nem a lézeres pontosságú mérés a lényeg....
    Ha egy ram szar,és mondjuk egy téves everest mérés miatt elég vagy kinyiffan,akkor ez volt a sorsa.Viszont ha jó akkor valami viszonyítási alapot nyújt hogy honnét indultunk és hova jutottunk egy sima alaplapi mérésen keresztül..
    Viszont milyen más lehetőség van?
    Az általad írt az nem az sajnos....

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • dara
    #513
    A lényeg alapvetően az, hogy ezekben a szoftveres feszültség-"mérésekben" nem szabad megbízni. Vannak alaplapok, amik minden beállítás mellett ugyan annyit mutatnak pl RAM-feszre.
  • izb
    #512
    most akkor mindenki rohanni fog,hogy vegyen egy ilyen kütyüt.....
    Én is.....

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • dara
    #511
    Programokkal nem lehet megbízhatóan feszültséget mérni. Nagyon sok múlik az alaplapi szenzoron. És egyébkéntis: mérőkört táplálni a mérendő feszültségről? Egy sima multimeter (még a legolcsóbb is) nagyságrendekkel pontosabb eredményt ad. Amit a programok mutatnak maximum tájékoztató jellegűek.
  • izb
    #510
    everest
  • czky
    #509
    Tudtok olyan progit, ami leméri a ramok feszültségét?
  • Punker
    #508
    VGA-t Ram-ot évente fejlesztek, lap proci me g akörítés ha normálisat vesz az ember akkor bírja tovább.
  • dara
    #507
    Ha belegondolok, hogy én tavaly cseréltem le a TNT chipes VGA-mat és a 750-es Duronomat. Arra is elég volt ez a cucc, hogy 96MB PC100 SDRAM társaságában egy KT7E-ben végignyomjam a MOH:AA-t. Csak meg kellett kötni a kompromisszumokat. CoD-nak viszont már mindenképpen kell a T(C)&L vagy a VS.
  • Punker
    #506
    3 évente megteszem mikor jön a full új tech :)
  • dara
    #505
    Mindez addig igaz, amíg rá nem kényszerül az ember egy alaplap-proci-VGA-RAM kombó cserére.
  • Punker
    #504
    egyszerűbb minden évben egy keveset a gépre költeni mint full újat venni mindenből.
  • eNiX
    #503
    lesz ez még így se... jön még kutyára teherautó! :)
  • Punker
    #502
    az ilyenek szívják meg mindig legjobban......
  • dara
    #501
    Nem feltétlenül kell mindent cserélni. HDD, ODD, ház többnyire maradhat. Monitor szintén. És máris ~50-60k-val bentebb vagy.
  • eNiX
    #500
    hát én úgy vagyok vele h ennyit soha nem költenék egyszerre gépre ha van egy másik (igaz már régi). meg aztán nem is szoktam olyan sokmindennel játszani így még húzom egy ideig.
  • dara
    #499
    Pedig rá fogsz kényszerülni.

    100-150k környékén már egész értelmes gépeket lehet összehozni, tehát többszázezer sem kell rá. A Casco gazdaságos és egyebeket viszont kerülni kell.
  • Punker
    #498
    hát akkor téged 3 éve vertek át de nagyon csúnyán, most már mindegy a lányegen nem változtat az a gép már sajna tényleg olyan szinten elavult hogy fölösleges bármit is költeni rá.
  • eNiX
    #497
    nem telhet mindenkinek többszázezres gépekre miután elavult a régi. különben nekem 3 éves a gépem.
  • Punker
    #496
    nem nézem le nekem, is volt MX400-zam csak az még a 90-es évek volt ennyi :)
  • dara
    #495
    A tények sokszor kegyetlenek. Szó sincs itt lenézésről, egyszerűen eljárt az idő a géped felett. Tényleg nincs értelme fejleszteni csak cserélni az egészet.
  • eNiX
    #494
    nagyon kösztök!! (...hát vazze ide se jövök többet...mindenki csak lenézi a gépem...)
  • Punker
    #493
    ember a procid fénykorában is csak irodai gépekbe volt jó, az alaplapod hulladék már a gyártósoron, a ram és VGA meg mehet a múzeumba, arra a gépre költeni fölösleges!
  • dara
    #492
    Neked meg harmatgyenge a VGA-d. Ennyi.
  • eNiX
    #491
    dehát neki is gyenge alaplapja meg procija van és mégis szaggatás nélkül fut a game
  • Punker
    #490
    elmondtuk hogy mi a helyzet ha nem akarod elhinni nem hiszed ennyi....
  • eNiX
    #489
    ja és ő amit újitott az a vga és a memória volt
  • eNiX
    #488
    a haveromnk 230w-os tápja, geforce 5*00 (nemtommilyen) 256 mb-ás vga-ja, 384 mb sd-ram-ja, egy hót régi kis alaplapja és egy nem tommilyen 1,2 ghz procija van (asszem celeron). a lényeg h nála normálisan futnak a játákok szaggatás nélkül pl: nfsmw szép grafikával. na erre mit mondotok?
  • pauly
    #487
    igen,azt nem is írtam hogy cserélni kéne :)
  • Punker
    #486
    a winyója maradhat a többi ér összesen max 10k-t
  • pauly
    #485
    Hát nagyon kicsi lesz a változás ha csak memóriát vagy videókártyát veszel.Ahhoz hogy tényleg jól menejenk a játékok,az egész gépet le kéne cserélni,alaplap,memória,videókártya,mert a processzor is elég lassúnak számít már,szóval inkább szvsz gyüjtsél még,és majd érdemesebb egyszerre mindent cserélni.
  • Punker
    #484
    annyira elavult hogy nincs értelme költeni rá......
  • eNiX
    #483
    na látom rátok már nem lehet számítani... :(
  • szoszibá
    #482
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni!

    Van egy 1 oldalas 128 megás 133 Mhz-es SD ram a gépemben! Vettem mellé egy 1 oldalas 256 megás 133 Mhz-es SD ramot és csak pont a felét látta a gép, 128-at. Visszavittem.
    Egyik haveromtól elkértem a memóriáját, neki is 256 megás 133 Mhz-es de kétoldalas SD ramja volt. Ezzel tökéletesen ment! 128+256=384 Mb Látta mindet jól!
    Mivel ezt nem adta nekem haver vettem egy 256 Mb-os 133 Mhz-es KÉTOLDALAS SD ramot.
    ÉS EZ MÁR (MEGINT) NEM VOLT JÓ A GÉPBE! MEGINT CSAK A FELÉT LÁTJA! 128 megát!

    Kérlek segítsetek! Mit csináljak, mi lehet a probléma, hogy orvosoljam?
    Válaszotokat előre is köszönöm! [email protected]
  • eNiX
    #481
    ezt hogy értsem? olyan sz*r? a problémám vele az volt h a játákaim már akadoznak igencsak és ezér nem tudom melyiket érdemesebb venni: memory vagy vga
  • Punker
    #480
    erre fölösleges költened.