69148
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • lac coo
    #69107
    Baszó !!!
  • McFrost
    #69106
    Kisebb szünet/feltöltődés után az elrontott kötényzetet festettem újra, most fenntmaradt minden réteg. Az összkép zseni! :D
    Képek.
  • lac coo
    #69103
    félek elbaszom.. :) De valami világos színt már kíván az tuti ....
  • McFrost
    #69104
    Szerintem igen, én ezt csinálnám. Most van egy tökjó zöld és rozsda alap.
  • lac coo
    #69103
    csináltam prezse csak nme értem miér gondolsz rá ?az éleket emeljem ki világos színnel ?
  • McFrost
    #69102
    Szárazecsetelést csináltál már? Világos alapszínnel csinálod, és csak az éleket fogja meg.
  • lac coo
    #69101
    De hogy koptassam , fakítsam még meg ?
  • McFrost
    #69100
    Használtság végett.
  • lac coo
    #69099
    Mármint mi célból szárazecsetelnéd ?
  • McFrost
    #69098
    Nekem teccik!
    Mivel ezeket a gépeket soksok évig használták, én most egy nagyon világos alapzölddel szárazecsetelném az egészet, de durván, akár 3x is, majd utána egy grafitporos fogkefével is megdolgoznám.
  • lac coo
    #69097
    Következő : rozsda. Picit sötét meg túl van tolva, de száraz , jo poros koszos gépet képzelek el, és jó lenne ha a sok por alatt kontrasztosan megjelenne a rozsda... Majd meglátjuk mi lesz belőle ... :)

  • lac coo
    #69096
    Még.... :)
  • McFrost
    #69094
    Nagyon király!
    Nem sikerült elb@szn@! :D
  • lac coo
    #69094
    Kapott némi texturát a festés, bemosást, ilyeneket ...

  • lac coo
    #69092
    Majd elbaszom, ahogy szoktam.... :DDD
  • McFrost
    #69092
    Picurka mérete ellenére komoly részletekkel bír. Eddig szép!
  • lac coo
    #69091
    Én nagyjából végeztem a chippinggel a kis 72-esen ... :




  • lac coo
    #69090
    WOW, nagyon ütős lett !!!! Grat !!!
  • McFrost
    #69089
    Kicsomagoltam.
  • McFrost
    #69088
    Intenzív maszkolás után a világos sárga szín elkészült.
    Az elején a korongok már nem igazán ragadtak, azokat lekaptam.
    Képek.
  • lac coo
    #69087
    Most látom csak ... Faja lesz ! Én már ennyi idő után bevátam volna a szekrény aljába ! :D
  • McFrost
    #69086
    Visszafogott, mégis látványos.
  • lac coo
    #69085
    T 72 -es görgők, 1/72 :

  • McFrost
    #69084
    A terepminta elkészült jöhetnek a korongok.
    Képek.
  • McFrost
    #69083
    Köszi!
    Nem tudom, hogy mikor lesz kész, ma végeztem a zöld és barna mintákkal, még a sárga véglegesítése vissza van, utána korong gyártás és maszkolás. Remélem áprilisban elkészül a festés.
  • lac coo
    #69082
    Fasza !!! Mikóleszkész ? :D
  • gordon 24
    #69081
    Hát ez elég kiru :-) gratula!
  • gordon 24
    #69080
    Itt tartok! :-) Hát még messze nincs kész.. Kb április 15 1:20 perces állapot.


    Utoljára szerkesztette: gordon 24, 2023.03.28. 19:29:52
  • McFrost
    #69079
    Elkészült a Párduc testére a 3 álcaszín első rétege. Ceruza határok itt-ott még látszanak, meg sok helyen amúgy sem tökéletesek a kontúrok, majd a világosabb réteggel javítom/összehozom azokat is.
    Képek.
  • gordon 24
    #69078
    Nagyon köszönöm. Ha eljutok odáig rakok ki majd képet.

  • McFrost
    #69077
    Én levegőn száradó gyurmát használok és tésztanyújtó géppel lapítom. Könnyen kezelhető, jól formázható, fa ragsztó erősen fogja/tartja.
  • gordon 24
    #69076
    Üdv! Még egy kérdésem lenne. Ha az ember dioramat akar csinálni. (nem biztos, hogy belevágok, de agyalok rajta) milyen gyurmát, vagy gipszet használnak erre a célra.

    A terv annyi, hogy a Titanic ütközés utáni állapotban picit már bele merülve a vízbe állna. Nikacell táblában alakítanám ki a helyét, majd a környezet csak fodrozodó víz,sötét, majdnem feketére festve. A hajó mellett kis fehérrel. Hogy lenne jó ezt megcsinálni? Nem vagyok profi makettező, szóval ilyen nagyon vér profi munkat ne várjatok, meg annyi idegem sincs, csak úgy minimálban :-) köszi
  • gordon 24
    #69073
    Szia!

    Ez nagyon jó, csak már az a gondom,hogy le van festve. Nem tudom, hogy tudom ezt úgy kijavítani, hogy ne legyen már a festék miatt ronda. Na majd agyalok egy sort. Lehet előbb kérdezhettem volna. :-))

    Köszönöm!
  • ximix #69071
    Csak lelkes néző vagyok , de azt hiszem erről van szó.

    A fröccsöntött alkatrészen, vannak szegecsek, ablak, ajtó és egyéb kávák mélyedések dudorok, ezeket ilyen hígított festékkel, mely könnyen befolyik a résekbe körbeecsetelik, majd egy kis idő múlva nagyobb ecsettel, melyet egy kevés hígítóba mártottak átdolgozzák, ekkor a mélyedések, sarkokban ott marad a befolyatás, a többi felületről eltűnik.
    Így kapsz kontúros hatást a fröccsöntött testen lévő tárgyaknak.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2023.02.09. 18:21:12
  • gordon 24
    #69071
    Oks. Megpróbálom, nem tudom, hogy megtudom-e már szépen csinálni, mert ugye van rajta már festék. Túl vastag lesz az a sok réteg már. Megpróbálok valamit kihozni belőle. Köszönöm a tanácsot, majd ahogy épül mutatok képeket. Nem tudom érdekes-e mert én nagyon nem vagyok profi, de hatha. :-)
  • McFrost
    #69070
    Ok, nézem az eredeti fotót: a hajótesten kerek, besüllyesztett ablakok vannak. Akkor ezeket befolyatással tudod megcsinálni. Ahogy látom te mellé festettél sok helyen. Feketével fesd át és nagyon híggal folyasd be, majd a felületet töröld vissza. Ha lehet, fúróval alakítsad ki jobban.
  • gordon 24
    #69069
    Ez egy Titanic makett lesz. Ilyen eredetileg:



    És ugye az lenne a cél, hogy látszódjanak az ablakai, de lehetséges, hogy vissza festem feketére :-)
  • McFrost
    #69068
    hogy néz ki az eredeti? Mert ebből semmit nem lehet kivenni, hogy jön vagy megy....
  • gordon 24
    #69065
    Sziasztok!

    Erre valami tippetek van, hogy lehet szépen kifesteni? Most bepöttyöztem ecsettel, de nem a legszebb. A hajó test ablakaira gondolok, csak egy egy apró pötty ugye. Ötelet?


  • lac coo
    #69064