69145
98a2ea10-f187-4148-a03d-25b6020db8a7.jpe
  • soo277
    #69145
    Brutál szép
  • Entyu07
    #69144
    Sziasztok

    Karácsonyra meglepett a lányom 1-2 makettel, amiután sokat meséltem neki arról, hogy gyerekkoromban mennyire szerettem volna makettezni, de nem volt rá lehetőségem.

    Pár dologgal próbálkoztam, azokat inkább hagyjuk :D

    Olvasgattam, videókat néztem, aztán megcsináltam ezt a diorámát, ami kicsit zsúfolt lett, de elsőnek megteszi szerintem :-)








  • McFrost
    #69143
    Panther G 97 %
  • Norby646
    #69142
    Okés, köszönöm mégegyszer! :)
  • McFrost
    #69141
    De, kib@szottul! :D Viszont élvezem, hogy ilyen lesz. Szóval ellentmondásba keveredtem! :D
  • McFrost
    #69140
    Nem kell matt, de lakk kell.
  • Norby646
    #69139
    Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a végén miért matt lakkal kell fújni?
  • lac coo
    #69138
    Nem semmi. nem unod még ? :)
  • Norby646
    #69137
    Köszi, meglesem!
  • McFrost
    #69136
    Matrica alá revell fényes lakk supralux h-100-al higítva.
    2 nap száradás után jöhet a matrica, amit mr. mark setter matrica lágyítóval kezelnék.
    1 nap száradás után revell matt lakk supralux h-100-al higítva.
  • Norby646
    #69135
    Sziasztok!

    Csinálgatok egy 1:24-es kamion makettet (vontató+pótkocsi). Egy Waberer's-es szerelvény az elképzelés melyhez szeretnék majd gyártatni matricákat is, viszont a kérdésem a festékeket illeti mert legutóbb Vallejo festékeket/lakkot használtam, és azért nem volt problémamentes a folyamat. A problémám az volt, hogy a lakk egyszerűen nem akart rendesen kikeményedni, még hetekkel/hónapokkal később is kicsit puha volt... Nagy nehezen ki tudtam polírozni, végülis az eredmény egész jó lett, de mivel a mostani makett ajándék lenne, ezért szeretném az ilyen problémákat elkerülni. A különböző oldószer bázisú festékek feltételezem ilyen téren szerencsésebbek, csak tartok tőle, hogy a matricákat esetleg megmarja, ami elég nagy gond lenne, mivel úgy kell majd mindent legyártatnom, és nem szeretnék potya köröket futni vele. :D Tudtok olyan festéket ajánlani (airbrush-hoz természetesen), ami kellő odafigyeléssel nem bántja a matricákat?
  • McFrost
    #69134
    Nem, utána néztem és 2021-10 hóban kezdtem :D
  • McFrost
    #69133
    2022-12-12-én kezdtem a festést, és 2021-12 hónapban az építést, csak ugye felhúztam az Állomás egy részét, meg a vagont.
  • lac coo
    #69132
    Jó lesz ! Miőta építed ezt , 2 Év ?
  • McFrost
    #69131
    Végre lábra állt a Párduc, kosz, por, sár, lefolyások pipa. Van még rajta meló, de látom a fényt! :D
    Képek.
  • ximix #69130
    Érdekesség
    Csináld magad PVC RC modell

  • McFrost
    #69129
    Most jön a melóban egy húzósabb 3 hét, ekkor nem lesz időm foglalkozni vele, szóval necces. :D
  • lac coo
    #69128
    Baró ! Idén kész lesz ? :)
  • McFrost
    #69127
    Késznek tekintem a Párducon a fizikai sérüléseket.
    Képek.
  • McFrost
    #69126
    Akkor jó! :)
  • lac coo
    #69125
    Nekem nem erős, fasza !!!
  • McFrost
    #69124
    Elkészültek a Párducon a fizikai/mechanikai kopások és lepatoggzások. Most erősnek tűnik, de a további koszolással majd csillapodik. :D
    Képek.
  • gordon 24
    #69122
    Jah értem mire gondolsz. Azt azért nem csináltam meg, mert ez az éjszaka amikor a Titanic elsüllyedt nagyon nyugodt volt. Szóval nem volt semmi hullám meg semmi a vizen. Ezért is vették még később észre a hegyet. Szóval csak fodros volt a víz. Majd meglátom lehet picit megfestem majd fehérrel a fodrokat. Még lesznek rajta mentő csonakok a hajón is. Egy-egy darabot majd úgy teszek fel mintha épp engednék le. Meglátjuk hogy sikerül. Köszi a tanácsot!
  • McFrost
    #69121
    Nem kell bele semmi szerintem. A hullámok taraját kell jobban imitálni.
  • gordon 24
    #69120
    A vizzel nekem is van bajom. Sötétebbnek kellene lennie jóval. Vettem ilyen festéket.

    Szerinted ha keverek bele feketét akkor a víz fényessége megmarad? A víz alapja egyébként gipsz és fülpucolóval van felborzolva amikor már kezdett száradni. Alatta xps lap belefargva a hajó teste.

    Vignettes
  • McFrost
    #69119
    Tegnap láttam a képet, ma nem :(
    A hajó tetszik, a víz még nem.
    A hajónak jót tenne egy híg sötétbarna átmosás.
  • gordon 24
    #69118
    Sziasztok!

    Alakulgat a Titanic Dio. Még sok minden van hátra, de szerintem egész jó. Hogy tetszik? :-)

  • McFrost
    #69117
    Lassan összeáll a Párduc. Van még pár apróság, de 90% megvan.
    Képek.
  • McFrost
    #69116
    Köszi!
  • lac coo
    #69115
    Brutal sok meló van benne, de brutal jól is néz ki !!! Gratulálok!!
  • McFrost
    #69114
    Elkészültek a toronyszámok és durván megszárazecseteltem (de szép szó:D) az egész makettet.
    A toronyszám szopás volt, az egyik toronyoldalt újra is kellett fújnom.....
    Képek.
    Sok baszt letörtem, majd vissza kerülnek.
  • McFrost
    #69113
    Van a revellnek ilyen kezdő cucca, azt érdemes lehet kipróbálni, olyan 40 körül lehet.
  • Tibitron79
    #69112
    Sziasztok ! 3d nyomtatasba kezdtem es ezekbol szeretnek dioramakat booknookokatckesziteni, akar eladasra. Ehhez keresek festesi modokat. Nyilvan egy modellnel lehet 10 kulonbozo arnyalat is van, nem biztos hogy lesz idom mindet airbrushal festeni. Tehat kombinalnam sima ecsettel. Nagyobb falakat, tereptargyakat, jarmuveket alapoznek vele, a tobbit ecsettel. Ehhez keresek egy olcsobb de azert jo minosegu szettet. Mit tudtok ajanlani ilyen hasznalathoz? Az akkus szorokrol mi a velemenyetek?
  • McFrost
    #69111
    Hosszabb szünet után folytattam: az összes korongot összekötöttem ecsettel egy vonallal, hogy összefüggő legyen a minta, illetve a sárga foltozást újra fújtam, nagyobb átszóródással, ahogy az eredeti fotókon látszódik.
    Képek.
  • lac coo
    #69110
    kösz! Kicsit túltolt, de ez ilyen ! Én így szeretem :) meg már jó lenne ha kész lenne .... :D
  • McFrost
    #69109
    Nagyon tetszik!
    Impozáns lett.
  • lac coo
    #69108
  • lac coo
    #69107
    Baszó !!!
  • McFrost
    #69106
    Kisebb szünet/feltöltődés után az elrontott kötényzetet festettem újra, most fenntmaradt minden réteg. Az összkép zseni! :D
    Képek.
  • lac coo
    #69103
    félek elbaszom.. :) De valami világos színt már kíván az tuti ....