42
  • KIP
    #42
    Meg kell várni még szépen kiforrik a technológia, mint a CD újraírók esetén, aztán jöhet a buyingolás:)
  • davos80
    #41
    ttjjzzjzjztj
  • Inquisitor
    #40
    Elvileg a + szabványú lemez visszaverő képessége sokkal jobb, kb. mint a CD-R és az Audio CD közötti különbség. Legalább is ezt regélik ....
    Meg elvileg van valami trükk, amivel a DVD+R lemez elhiteti a lejátszóval, hogy gyári DVD lemez, és így kikerüli a támogatás kérdését, de ez bizonyos lejátszókat megzizzent.
  • TeszteloPontHu
    #39
    Azért ez nem teljesen így van. Ha az olvasó/lejátszó teljesen kompatibilis a + szabvánnyal, akkor teljesen mindegy, milyen sebességgel írtad a lemezt, jónak kell lennie (a Philipsnek még asztali felvevője is van, ami +-os lemezre dolgozik. Érdekes lenne, ha akadna...)

    Egyébként igazán kézzelfogható különbség ott van, hogy a +-os lemezek leglassabb írási sebessége 2,4x, így pl. az újraírhatókat valamivel gyorsabban meg lehet írni, mint a max. 2x-szeresen írható DVD-RW-ket.
  • TeszteloPontHu
    #23
    Nem én találtam ki. A DVD FAQ-ban van, azt pedig egy elég hozzáértő fazon írja.
  • Inquisitor
    #20
    Elég valószínű hogy NEM fogják, technikailag nem lehetséges, de ha ebben tévedek is, a gyártóknak nem érdeke :(
  • Inquisitor
    #19
    "a plusszos szabvány fasza de igazából a nem kell, hisz a minuszos lemezek olcsóbbak és jobban kiforrott formátum"
    Miért is?
  • Mr_Rob
    #12
    Hát először is tudjuk meg, hogy mennyibe fognak kerülni ezek az írók, meg a lemezek hozzá, aztán én is marha kiváncsi leszek, hogy hogyan fognak elbánni a mai lejátszók ezekkel a lemezekkel. Szerintem mindenki viheti az asztali gépeket firmware frissítésre, és remélhetjük, hogy ennyivel megússzuk! :-/
  • Pintyőke
    #11
    Szerintem meg az fog sokat szakitani, aki elosszor kihozza ebbol is a +/- -os verziot. :)
  • Frenzy
    #8
    Szerintem az, hogy azonos szintig kell irni, nem gond, mivel egyszeruen felesbe irod az adatot (gondolom en:)

    A tele kell irni sem nagy problema, mert veletlen bitekkel szerintem pillanatok alatt megtoltheto ... csak az irasi ido ugye akkor merettol fuggetlenul sok lesz :)
  • Nyiri
    #4
    keresztes :]
  • gz8
    #3
    Jó neked :)))
    És akkor a pluszos mi? (a szex vajonmiii...?) ;->
  • TeszteloPontHu
    #2
    Az a "mínuszos" hivatalosan "kötőjeles"...
  • Zedas
    #1
    Szerintem a HP egyenlőre elég ha normál DVD írót tud rendesen gyártani, mert az enyhén szólva szégyen amit most forgalmaz...