230
MESE TVSOROZAT RETRO
  • Kolbasz
    #150
    Törpilla?
  • Mészy
    #149
    Sziasztok!
    Egy kérdés: Mi volt a neve annak a törpnek Hupikék Törpikék mesében, aki állandóan tükörben nézegette magát?
  • spyderco
    #148
    Most találtam néhány régi rajzfilmet ami annak idején a SKY channelen ment a DJ Katshow-ban talán még emlékeztek volt a M.A.S.K., a Bravestarr meg a He-Man jó kis retro feeling.
  • bias
    #147
    barbatrükk és hopp átmentek a kulcslyukon.
    nem, nem arra gondolok, mondom, olyasmi volt mint a menő manó, az esti filmek, vagy az esti mese tájékán ment, rövid pár perces kis szösszenetek, és hosszú sokábú kukec(ok) a szereplője (szereplői).

    bias.
  • QuippeR
    #146
    hehehe, barbapapa.
    de kemény volt baze, tökéletes animáció, micsoda fordulatok.
  • spyderco
    #145
    Mi volt annak a címe? nem az a barbapapás baromság azok ilyen gumicukrok voltak vagy mik
  • CSOCSO
    #144
    mikor vege volt a holgersonnal en sirtam:))))) dereg volt man jesszusom:)
  • bias
    #143
    és Nils Holgerson, meg Willy Fogg?

    télleg, emlékszik valaki egy menő manó stílusú animációs sorozatra filmek/mese előtt (vagy helyett?), csak éppen szép színes volt és nem kréta/tábla színű, és kukacok voltak a szereplői, ahol egyes ízelt tagok (gombócok) önállósodtak néha a két lábukon...?

    emlékszik rá valaki?

    bias.
  • spyderco
    #142
    Ha lesz időd megnézed mi van a kazikon?
  • Eye-scream
    #141


    Erre a mesére emlékeztek? Nemrég összevissza kapcsolgatva megláttam a minimaxon és ott is ragadtam előtte egyszerre :D Még nagyon régen ment asszem az ORF1-en és egyike volt a számos kedvencemnek :)
  • Tetsuo
    #140
    Les Mondes Engloutis rulez!!
  • SoDI---
    #139
    húú bakker
    lehet

    van 3-4 olyan kazi, amire a titokzatos "mesék" felirat van ráírva, és amelyek jóval több mint 10 éve nem voltak lejátszóba rakva :-))))

    ki tudja :)

    Azért kiskölyökként milyen jól ráéreztem már, hogy ezek egyszer kincset fognak érni :-))))

    Pedig mindenki hülyének nézett, hogy miért nem törlök semmit, és miért vetetek szüleimmel mindig üres kazikat :)
  • spyderco
    #138
    Jamie és a csodalámpa nincs véletlenül? Ha már úgy is mindent felvettél.
  • Seth
    #137
    Bakker nem
  • SoDI---
    #136
    Arkana, Maxigáz, Spartacus, Agyalap, Popocici, Ságság...

    Nem ugrik be?

    A Mofli meg: Csalezlopez, Bob Detroit, satöbbi...
  • Seth
    #135
    az melyik? ismerem a címet de nem ugrik be mi van benne
  • SoDI---
    #134
    Up!
    Ma délután megtaláltam a HARMADIK Elsüllyedt Világ-os kazimat!!!
  • SoDI---
    #133
    Akad még GIJOE is :)
  • SoDI---
    #132
    Mindegyik résznél ugyanaz, mi a fenének?!! :)
  • SoDI---
    #131
    Az Elsüllyedt Világokból a legélénkebb emlékem, hogy anyukám tök ideges volt, hogy ha már mindent felveszek a rohadt drága kazikra, és nem vagyok hajlandó törölni, akkor az Isten szeremére, legalább a főcímdalokat, meg a kalózok dalát ne vegyem fel már minden egyes részhez, mert ez hatalmas pazarlás, gondolkodjak már :-)))
  • SoDI---
    #130
    Nékem van néhány Elsüllyedt Világok, és Mofli részem.
    Magyar szinkron, VHS minőség.

    Megvolt valaha az összes kivétel nélkül.
    Azóta összetörtek videókazik, meg elvesztek a költözésnél, de most is így kapásból látok a polcon 4-5 kazettát, amelyiken ezek a feliratok díszelegnek, márpedig rólam azt kell tudni, hogy soha nem töröltem le semmi filmet! :-))

    Ha valakinél lehet digizni, megdumcsizhatjuk.

    [email protected]
  • CSOCSO
    #129
    KOSZI!!!!!!!!!!!
  • spyderco
    #128
    Én is letöltöttem 2 részt nagyon jók. ITT nézzél körül.
  • CSOCSO
    #127
    nem itt arrol van szo hogy megszolalt a 20 eves mesekre hogy nem is regiek.. itt errol van szo... a topikba meg senki nem irta hogy csak magyar mesekrol beszelgethetunk...
  • Dynamic
    #126
    Ilyen erővel be lehetne rakni zimbawei, vagy tadzsikisztáni meséket csak azért mert ők is csináltak mesét 20 évvel ezelőtt.Szerintem elsősorban magyar tv-k által vetített rajzfilmekről van szó ebben a topikban.
  • Penya
    #125
    Honnan???????? Vávávávává :)
  • winnie
    #124
    az elsüllyedt világoknak éppen tegnap kaptam le 2 epizódját magyarul a netről:)
  • CSOCSO
    #123
    jaÉÖ csipet csapat is jo volt.. de nekem a legkedvesebb akkor is a flikk es flakkos, rebecca-s elsullzedt vilagok vagy micsoda!! tobb év után meghallottam a zenejet a semmibol.. azt se tudtam mivan de a konnz kicsordult a szemembol!! es mai napig szinte semmit nemtok a meserol csak hogy imadtam anno...


    plusz van egy olyan amirol csak annyira emlexem hogy vannak ilyen kis csavok... feher haj, kardok, hegyes full... erdekes panceloltozek.. es ennyi...
  • Eye-scream
    #122
    Egyik kedvencem volt, főleg a zenéje okán :D :



    Ja meg a Csipet csapatot is bírtam bár az nem olyan régi :)
  • CSOCSO
    #121
    miert is??? a legfiatalabb a dragon ball ami 12 eves!!!!!! a tobbi mind 77-87 kozotti... mi a retro szamodra??? amire mar te se emlexel???
  • shaba23 #120


  • shaba23 #119
    ezek azért még messze vannak a retro kategóriától :)
  • Kolbasz
    #118
    Az a bálványos nagyon komoly. Miatta repedt föl az állam, mert bálványosat játszottam, és ráugrottam a hokedlik közé neoprén szivacsból rögtönzött sátor tetejére, csak az volt a gond, hogy az állammal telibe kaptam a hokedli két lába közötti merevítőrudat. Összekapcsolták. :-D
    Aztán ott az elveszett világ. Az mekkora mese volt. Letöltöttem a zenéjét is.
    Meg a Kisvakond. Baze, BEST OF! Le is van töltev jópár rész.
    Magyar mesék közül a Mekk Mester mindent visz. Iszonyat szövegek vannak benne. Aztán ott a Magyar népmesék, a Süsü a sárkány, a Vuk (vagy ötvenszer láttam ,meg is van videón). A Mézgát rühellem.
  • CSOCSO
    #117

    egy csokor retro:





















  • Mighty
    #116
    Mar megszereztem a filmet.
  • Mighty
    #115
    Kazaa jo lenne.
  • CSOCSO
    #114
    uuuh geeccccc:(
  • Jano
    #113
  • Eye-scream
    #112
    Rocky és Bakacsin!
    Emléxik rá valaki? Eszméletlen "altörténmetek" voltak benne... Szárnyaszegett tündérmesék, meg mr. Peebody....
  • artschi
    #111
    Mekkora flash az a mese!! :)