230
MESE TVSOROZAT RETRO
  • Regiujzenek
    #230
    5 jó kis esti mese a 70-es, 80-as évekből:

    Régi estimesék - 5 külföldi mese

  • wepapa
    #229
    Szép napot.A Kis gyufaáruslány,és Cindy meséi ezt a két mesét szeretném kérni .Valaki segítene az klasz lenne.
  • sugga
    #228
    Szia! Eléggé döglött a topik, úgyhogy bár nem vagyok nagyon otthon a témában, azért megpróbálok segíteni. Szerintem a legegyszerűbb, ha beírod a keresett film/mese címét a keresőbe, mögé meg odabiggyesztesz egy szót, ami t-vel kezdődik és orrenttel végződik. Mivel így leginkább angol nyelvű oldalakra fogsz eljutni, ezt csak akkor próbáld ki, ha nem zavar, hogy nem magyarul lesz meg a cucc.
  • csesztike
    #227
    Sziasztok!

    Nem tudja valaki honnan lehetne lotolteni a Candy Candy cimu meset?
    Kb. 10 eve ment a tv ben egy japan mesevolt es egy arva kislanyrol szolt!
    Vagy a Sailamoon? Az is nagyon erdekelne!

  • sugga
    #226
    Látom, egy ideje nem túl nagy itt az élet, de azért remélem, hogy előbb-utóbb én is választ kapok a kérdésemre...
    Volt régen valami Manódombi mesék vagy mi, amiben ha jól emlékszem, manók meg talán valami boszorkány is ügyködött, nem rajzfilm volt, úgy emlékszem, hogy papírfigurákkal játszották el a történetet... Ha minden igaz, esti mese gyanánt adták, én meg mindig megijedtem tőle, mert eléggé elvont hangulata volt a dolognak... :D
    Nem tudja valaki, hogy mi volt ennek a címe?
  • muki777
    #225
    Sziasztok!

    Nekem egy olyan problémám van, hogy eszembe jutott egy mese, amit hugommal szerettünk nagyon, de egyszerűen nem jut eszembe a címe, csak annyi, hogy a tv2 matinéban ment régen, valamilyen herceg volt benne asszem, és a carmina burana volt a főcímdala.
    Segítsetek! :)
  • smallville80
    #224
    Sziasztok mese a régi magyar 1 ment anno 15-20 éve a régi görög mitológiáról szólt és az ottani hősök -ről pl...Herkules megmentett valakit és a égen ott a csillaga minden hősnek elmesélték a kalandját utána pedig az égen hol található a csillaga ha valaki tud segítsen
  • Esty568
    #223
    Én is pontosan ezt a sorozatot keresem! Konkrétan a 24. részt, aminek az angol címe "Rain of Terror". A google nem találja sehol... tud valaki esetleg segíteni?
  • Barb83
    #222
    ha valakinek megvan A kiskutya kalandjai, annak baromira örülnék
    [email protected]
    minden megoldás érdekel!
  • lippet
    #221
    Kiskoromban nagy Tesz-Vesz város fan voltam:D
  • Quantumleap
    #220
    Praclifalva lakói:

    http://youtube.com/view_play_list?p=5FBEDCE7179A7504

    Nem is emlékeztem, hogy ennek egy epizódja bő húsz perc volt.
  • plas
    #219
    Hóemberkék - snehuliak szlovák rajzfilm - v. bábfilm volt.
    Ha jólemlékszem [a zenéjét még ma is tudom] :D
  • Janaboy
    #218
    Sziasztok!

    Nekem egy olyan mesének kellene a címe, aminek sajnos csak a főcímére emlékszem: Dombos tájon egy pingvin vagy egy eszkimó síel, ahol elhalad emberek/állatok bukkanak fel. Sajnos csak ennyit tudok róla.

    Hátha ti többet tudtok!
    Köszi szépen!
    üdv
    Janaboy
  • erdeszlany
    #217
  • erdeszlany
    #216
    Koma 1-nek: Bánffy György.
  • Koma1
    #215
    Figyeljetek!A családdal vitatkozunk már egész nap,hogy régen volt a mtv-n az esti mesék közt olyan,amikor egy bácsi olvassa fel Benedek Elek meséit egy kandalló mellett.Anyu szerint az Szabó Gyula volt,szerintünk meg nem...Ti emlékeztek erre?A neten is kerestük a választ,de sehol nem jutottunk előbbre...és megőrjít már,h nem tudom,Nagyon szerettem azt a mesét mondó bácsit,mert tök jó volt.
    Előre is kösz!
  • nagyhege
    #214
    Sziasztok.
    VAlamikor régen a gyerekeimmel néztem egy mesefilmet ,és azóta nem találom. NAgyon tetszett és mint felnőtt ,most újra szeretném megnézni ,és az unokámnak megmutatni.
    A rajzfilm cime ha jól emlékszem / Egy Jenky Nyúl Arthur Király udvarában /
    Aki Valamit tud erröl a meséröl kérem tudassa velem.
    Köszi
  • kriszta80
    #213
    Ha valakinek kell nekem meg van a Váratlanutazás és AZ Anne film. [email protected]
  • klilla1
    #212
    jajj köszönöm szépen:):)
  • Neogan
    #211
    Kangoo Régen néztem csak már untam mikor minden meccsen ugyanazokat az animációkat adták be :)
  • Freddy666
    #210
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki honnan lehetne letölteni a régi 1992-es batman rajzfimlsorozatot magyar felirattal?
  • klilla1
    #209
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki mi volt annak a mesének a címe amiben kenguruk kosaraztak? Ha jól emlékszem ausztrál mese volt, de nem biztos.
    Köszi:)
  • Daza500
    #208
    Ebből anno az összes részt láttam kiskoromban:



  • kigaru
    #207
    sziasztok!
    Fehérvár közeli emberke, akinek vannak ilyen meséi?
    Szívesen néznék ilyen régi meséket. (csere?)
    Ha valakinek van, lécci írjon! kösszi!
    [email protected]
  • Klemice
    #206
    bolygó kapitánya
  • micimaci6
    #205
    helló nagyon jó
  • celza8807
    #204
    a sorozaton Muzzy comes back-nek hívták. egyébiránt..
  • celza8807
    #203


    Rá emlékszik valaki? a BBC nyelvoktató rajzfilmje volt. az egy egész szezont megtaláltam egy régi VHS-en. tök jó, végre meg is tanulok majd angolul :)
  • kicsajszi
    #202
    szijjasztok!!!Remélem tud nekem valaki segíteni.A lányomnak szeretnék leszedni olyan Aladdin-t amit a tv-ben adtak le vasárnapi rajzfilmek keretében...de sajnos seholsem találok magyar nyelven és nemtudom tölteni is hol lehetne...:(((
    Ha valaki tudna nekem modnani olyan helyet ahonnan tudok leszedni vagy tudna nekem küldeni azt nagyon megköszönném!Előre is nagyon köszönöm! Klau =)
  • Kennyhun87
    #201
    már megtaláltam! http://www.hirado.hu/cikk.php?id=92436&page=1 a 2. mese, a kutyás után van. egyébként Tinti kalandjai a címe :D
  • Kennyhun87
    #200
    Sziasztok!
    remélem, h tud valaki segíteni. nem jut eszembe annak a mesének a címe amiben volt egy kentaur és ugrált a csillagokon. talán volt szarva is és néha vagy mindig korcsolyázott. hallottam olyat, h talán tintin meséi? igazábol mindenki utálta ezt a mesét olyan ijesztő volt, csak a címére vagyok kíváncsi vagy valami infóra róla neten. :) előre is köszi :)
  • LadyBaby
    #199
    Sziasztok! Nagyon tetszik ez a topic, kár, hogy még csak most vettem észre. :)
    Emlékeztek még a Manóvári manók c. mesére? Momóka volt a főszereplője, és egy beteg kislánnyal barátkozott össze. Ha valaki tud valami linket, ahonnan le tudnék szedni belőle részleteket,akár magyart, akár angolt, légyszi tegye ki! :)
    http://images-jp.amazon.com/images/P/B000B63FQO.09.MZZZZZZZ.jpg Ő momóka.
  • Motig
    #198
    én spec látam DVD kiadást 1000Ft ért a Corába.. de az űrhajósra nememlékszek(ember akkor tőrtánelem.. mivolt még?)
  • nimrod45
    #197
    http://gportal.hu/picview.php?prt=260311&gid=1089672&index=166
  • nimrod45
    #196
    nem akarja beszúrni, ez a sorozat hol volt, hol nem volt...volt egyszer a.. címen ment, és tudomásokm szerint francia volt
  • nimrod45
    #195
  • nimrod45
    #194
    ez lemaradt..

  • nimrod45
    #193
    Valaki ismeri ezt? (pontosabban ennek a világűrös változatát, illetve hogy honnan lehet letölteni, vagy milyen névvel futott, persze az eredeti nyelvén, nem a magyaron)

  • Motig
    #192
    SZERETLEK!!!!^^XD
  • spyderco
    #191
    felraktam egy részt Bravestarr