187
hogy működik ez a dolog?
  • Guer
    #67
    Sziasztok!
    Vettem egy X-micro 11b antennás routert
    router - ez az izmosabb tesvére de majdem ugyanaz
    probléma a következö:
    szeretném megosztani vele a kábeles netet de nics hozzá semmiféle driver vagy telepitö csak egy manual és nem igazán akar összejönni
    egy gépet kábellel és egy laptopot antennával szeretnék hozzá csatlakoztatni
    mident ugy csináltam ahogy a manualban le van irva de semmi nem akar összejönni pedig a gép ki is irja hogy megvan a kapcsolat de se net se semmi
    sajna az angoltudásom nem tökéletes és lehet hogy vmit nem értettem meg rendesen de iszonyat mennyiségü dolgot lehet álligatni
    lécci segitsetek ha kell elküldöm a manualt szivesen
    Elöre is thx a helpet
  • captainm
    #66
    Ma sikerült kipróbálni a crosslink kábelt, azzal sem ment a laptop hálókártyája, ebből azt szűröm le, hogy vagy a vezetéket cseszték el, vagy tényleg tropa a hálókari. Lehet valahogy ellenőrizni, hogy a vezeték jó e? Én bedugtam adsl modembe és onnan a gépbe, de akkor sem reagált.
  • HITMorpheus
    #65
    Tehát, ez elvileg dhcp szerverként is működik... tehát nem kellenek a fix ip-k..
    ping átmegy a két gép közöt? ha igy irod ber a címsorbaa:
    \\Agepneve
    vagy
    \\192.168.0.6 (a gép ip címe értelemszerűen)
    akkor eléred?
    Netbios engedélyezve van a tcp/ip felett?
  • HoTDoG
    #64
    Na sikerült.
    Most dinamikusra van állítva az IP.
  • Pheel
    #63
    admin:admin
    login:password
    admin:password

    vagy valami hasonlóval próbálkozz!

    Az én ASUS-omnak a hasára van írva a factory default, de ahhoz előbb meg kell nyomni rajta a reset gombot.
  • HoTDoG
    #62
    Az első cím a nyerő, csak az a baj, h felhasználónevet és jelszót kér. Én ilyenről sajna nem tudok.
  • Pheel
    #61
    Értsd: ha túlmelegszik, megdöglik. Szóval ne tedd fedett helyre, illetve ne takard le!
  • HITMorpheus
    #60
    Milyen keresőröl beszélek...
    A netböngésződ címsorába...
  • HITMorpheus
    #59
    A Routered Adminfelületében, az összesítésnél. Keresőbe ird be, hogy 192.168.0.1, vagy 192.168.1.1, vagy ilywsmi.
  • HoTDoG
    #58
    Egy munkacsoportban van, viszont nem tudok, h statikusan vagy dinamukisan osztja-e ki. Ezt hol tudom megnézni?
  • HITMorpheus
    #57
    A routered Statikusan ossza ki az IP-t a belső hálózat felé, vagy dinamikusan? Egy munkacsoportban van a két gép?
    Ezeket jó lenne még tudni...
  • adam17
    #56
    Hát pedig nem fogok erre is ventilátort rakni. Úgyhogy felőlem aztán melegedhet...
  • HoTDoG
    #55
    Szevasztok!
    Nos már több mint 1 éve használok egy D-link router-t, ami alkalmas vezetékes, vezetéknélküli internet és nyomtatómgosztásra.
    Az én gépem mellett van a router, és persze vezetékkel kapcsolódik hozzá.
    A másik gép kb 10 m-re van ettől, tehát a router-től is :).
    Egy USB-s érzékelővel (antennával) érzékel. Még anno szakember állította be az egészet, de már akkor sem volt tökéletes.
    (egyébként előtte volt SMC barricade router, és a másik gépbe beépített hálókártya kis antennákkal, de az sem volt jó).
    Szal gondoltam, h most már megcsinálom ezt a hálózatot. Ami persze nem volt túl sikeres.
    A másik gépen mindig azt írja, h a jel nagyon gyenge, vagy rossz, esetleg nem elérhető, de a net ettől üfüggetlenül szinte hibátlanul megy.
    Igazából azt szerettem volna megcsinálni, h a 2 gép lássa egymást. Próbálkoztam mindenféle varázslóval, mindent megosztottam, tűzfalakat belőttem, a varázsló által "flash meghajtókat" is használtam a beállítás megkönnyítése érdekében.
    De a 2 gép továbbra sem látja egymást, csak az internethez tud kapcsolódni.
    Szal se adatokat nem tudok áthúzugálni, vagy esetleg hálóban játszani.
    Mindkettőn XP Prof, SP2 rendszer van.
    Amit tudtam, azt megpróbáltam. Nagyon jó lenne ha végre működésre lehetne bírni.
    Eőre is köszi!
  • Pheel
    #54
    A Dilinkek hajlamosak túlmelegedni. Ha erre figyelsz, akkor nagy baj nem lehet.
  • captainm
    #53
    Kössz a linket :)
  • adam17
    #52
    Nah, nálam ma végülis egy D-Link 514 -es talált gazdára. Sikerült jól bekonfigolnom, eddig tökéletesen működik. Most már csak le kéne tesztelni hogy milyen messziről megy a WiFi, csak erre most nincs lehetőségem...
    Majd ha lesz a közelben laptop ;)
  • HITMorpheus
    #51
    Hogy egy kicsit értsd is a lényeget, mit kell nézni: http://www.klix.nl/helpdesk/techdocs/utp.htm

    A vezetékeken a szinsorrend nem törvényszerü, de meg tudod nézni, hogy hanyadik szál melyik másikkal lett felcserélve.
  • Punkerwork
    #50
    SMC-s Wi-Fi-t használunk a boltban, a dupla falon keresztül simán megy a szomszédnál is, semmi gond nincs vele :)
  • HITMorpheus
    #49
    Én Chellot osztok meg egy alap D-Link cuccossal, sok problémám még nem volt, de nincs valami sűrűn firmware hozzá.
    Majd meglátjuk, mit tud a Linksys. Erről a márkáról csak jót hallottam.
  • HITMorpheus
    #48
    yep
  • captainm
    #47
    Kössz a helpet, szal lehet csak rossz kábellel próbálkoztam :)
    Ma kipróbálom hátha úgy már müxik a cuccos. Kössz az infókat is :)
    A Dlinkről nekem anyni a tapasztalat, hogy adsl arról jön és még sosem volt gubanc vele az elmúlt 4 hónapban, ha ez neked kellő pozitívum :)
  • adam17
    #46
    Szóval szerinted azért inkább az SMC mint a D-Link?
  • HITMorpheus
    #45
    Azért figyelgesd ezt az oldalt. Talán találsz neked megfelelő cuccost. De ha nincs más, az SMC is megfelelő, elég nagy név a hálózati dolgokban. De ha nincs más, a D-link is megfelelő. Nem akarom nagyon lealacsonyítani ezt a márkát, inkább szóbeszéd alapján kategorizálom, mint személyes tapasztalatból.
    Ha nem így van, nyugodtan meg lehet cáfolni, mert azér jó lenne valami pozitív dolgot is hallani róla.
  • adam17
    #44
    Megnéztem a Linksys routereket is, és az az igazság, hogy nekem túl drága. Most nem tok ennyit fizetni érte, SMC és D-Link jóval olcsóbb. Mondjuk jó lenne, ha azért a wireless net menne eggyel lentebbi szinten is (családi ház)... Szal' ha ehez drágább kell, akkor inkább várok vele még... De nem szertnék 18 ezerért routert venni, annyira azért nem lenne kihasználva :)
  • adam17
    #43
    Köszi az infót!
    Igen, másolgatni is szeretnék, de mostani két 10 Mbpps hálókártyán 12 perc alatt átmegy egy film szal' az annyira nem vészes... Gondolom routerrel is ennyi lenne (wireless részét egyenlőre nem használnám, csak a kábelest, de ha már előre gondolkodik az ember...:) ). Csak akkor kéne még 2 10/100as hálókártya (vagy 1 mert ez biztos 10es), de akkor már lehet egyből wireless kéne... Szóval ezen gondolkodom még... De mind2 esetben inkább egy wireless routert vennék. Elsősorba azért kéne persze, hogy a net akkor is menjen, ha én nem vagyok bekapcsolva.

    Ezek szerint a Linksys a legjobb márka a routerek között?
  • HITMorpheus
    #42
    Na kezdjük a kábeleknél: Egyenes kábellal próbálkoztál, vagy crosslinkel? Annyi a különbség, hogy az egyenes UTP kábelban párhozamosan futnak a szálak, míg a crosslinkben két vezeték fel van cserélve. Nem mindegy, szerintem próbáld meg mindkettővel...

    De hamár ebben gondolkozol: Egy Acces Point, amit érdemes megvenni (ha 50 m-ig megbízható is legyen), kb 20k-tól kezdődik. Ehez kell neked 3 Wireless kártya, az kb 6-8k. a 4500 forintos usb adaptert felejtsd el, mert az szívás(bár lehet, hogy ez minőség/ár függő). Ja, és mielőtt Wireless antennát veszel, nézz utánna, milyen pci-slotod van, mert nem mindegyik kompatibilis egymással.
    De egyébként meg lehet valósítani az elképzelésedet.
  • captainm
    #41
    Szevasztok!
    Látom páran eléggé értenek ehhez, így itt teszem fel a kérdésem:
    most vettem egy laptopot és úgy néz ki nem müxik a hálókártyája, mivel hiába teszem be a csatlakozót, a hálózati kábel nincs bedugva ikon csak nem akar eltűnni. Ezért is kezdtem gondolkodni a vezeték nélküli hálózaton, mivel úgyis vinném magammal a gépet a ház körül. Ehhez hozzájönne anyám P1-es gépének is a bevétele a hálózatba, szóval jön a nagy kérdés: mivel hogyan és kb mennyiből lehetne az alapból a p4-es géphez csatlakoztatott adsl netet a legkönnyebben megosztani légvonalban? Max 50 m ha lenne a gépek között.
    Eddig valami ilyesmire jutottam, hogy az én gépembe egy vezeték nélküli hálókártya menne, anyám gépébe egy usb-s adapter(4900-ért már láttam ilyet), az én laptopomba pedig egy pcmcia kártya. Jó irányba gondolkodok?
  • HITMorpheus
    #40
    Azt hiszem, hogy igen, elvileg kell tudnia, de az a vásárlás előtt azonnal kiderül. Körülnéztem nem mindenhol, csak ilyen "gyorsleírást" találtam, de abból nem derül ki semmi.
    Szerintem elég otthonra a 11 Mb/s, de az attól függ, hogy csak játszani akarsz, vagy másolgatni is, mert mert az 54-es jobban lerövidíti az idődet.
    Tapasztalatom egyik tipusról sincs, de a kettő közül inkább az smc. De ha igazán minőségit szeretnél, akkor Linksys.
    Itt mazsolázhatsz...
    Én is ilyenre spórolok éppen.
  • adam17
    #39
    Vagy esetleg még e típus felé vonzódom: DI-514
    Van vkinek tapasztalata?
  • adam17
    #38
    Ja, köszi előre is ;)
  • adam17
    #37
    Yo!

    Néztem egy ilyen routert: SMC 7004VWBR, és azt szeretném kérdezni, hogy a wireless meg a normál vezetékes hálózatot ezek tudják egyszerre kezelni?
    Tehát ha 2 gép wireless van rajta + egy vezetékeset meg rádugok, ez így működőképes egyszerre?

    Még egy kérdésem lenne, hogy mennyit számít hogy 11 vagy 54 mbpps? Elég itthon hálózatra a 11 is..?
  • nemcsakfeel
    #36
    sry, ( térerő kiváló ) akkor passz.
  • nemcsakfeel
    #35
    Esetleg kicsi a jelszint? Zavarja vmi a rádiós kapcsolatot ?
    Próbáld meg, hogy egymás mellé viszed a két wlan os cuccot, hogy úgy mennyivel működik.
  • Scafi
    #34
    Vettem egy (radios+4utp-s) x-micro wlan 11g Broadbant Routert. (x-micro xwl-11grag)
    A gondom az vele, hogy ha radiosan csatizok ra akkor csak 43kbit/s -al megy! Ha kabelen, akkor rendesen mukodik! (elvileg a netem 384-el megy) Illetve a radios kartya is tudja a 11mb/s-t. (ez egy asus wl-130b) De a masolas a ket gep kozott is csak 43kbit/s! Nem tudom mi lehet a gaz, mert mas gepben is ugyanez volt a sebesseg! (a terero kivallo) Nem tudom a radios kartya vagy a router lehet a hunyo!?
    Ha valakinek volt hasonlo gondja vagy tud segiteni irjon pliiiiz!
    Thx..
  • Pheel
    #33
    Esetleg be kellene konfigurálni azt a routert, hogy kapcsolja be az Access Pointját, használjon titkosítást és csak a te kártyádat engedje be a Wireless hálózaton keresztül. (MAC alapú szűrés)

    Konfoláshoz érdemes a routert odavinni a gépedhez és RJ45-tel a gépedbe dugni, hogy elérd.
  • zintan
    #32
    Sziasztok
    Vettem egy wireless routert és hozzá egy wireless hálókártyát (linkpro típusuak).
    Egy gépet szeretnék üzemeltetni róla (vezeték nélkül). Az ADSL modemet csatlakoztattam a routerhez (RJ-45 kábellel)
    A kártyát betettem a gépbe és telepítettem. Kiírta , hogy a hardvert (kártyát) telepítette. OK !
    Az a gondom, hogy a hálózati kapcsolatokban " a hálózati kábel nincs bedugva" írja ki, és nem tudok csatlakozni a netre.Alul a tálcán pedig egy kis monitor ikonnak kéne lenni , de nincs.
    Egyszerüen nem tudom mit hagytam ki, vagy mit rontottam el, A másik gépet keresi, amihez csatlakozna, de csak egy gép van. Egy gépre szeretnék kábel nélkül a router és a kártya segítségével csatlakozni.
    Kérem a segítségetek , hogy mit kellene csinálnom.
    Köszi
  • TZoli
    #31
    Van egy netlimiter nevű progi, azzal megoldható!
  • Beepee
    #30
    Asus vezetéknélküli routerrel hogy tudom limitálni a sávszéleket? Pár hét múlva kötik a 768-as adsl-t, amiből ugye másfél megabit lesz a hónap végére. 4 gép van(lesz) rákötve, 3 vezetékkel, egy(notebook), meg vezetéknélkül adapterrel. Hogy tudom leosztani a sávokat? 1 megát akarok az 1-ik gépnek és a notebooknak közösen, és 500k-t a másik 2 gépnek szintén közösen.
  • Taranov
    #29
    Pontosan.
  • Laalee
    #28
    nem kizárt csak rohadt drága :D