187
hogy működik ez a dolog?
  • Hedgehunter #107
    Vistat hasznalsz..? Ha igen rakd fel a SP1-et, ha nem akkor ujrainstall...
  • Shiwo
    #106
    jah, próbáltam uninstalálni a hálókártya software-ét, de utána se jelent meg, s továbbra se engedte a windóznak konfigolni a dolgot -.-
  • Shiwo
    #105
    ááá..help !!

    újratelepítettem a windózt..és elkövettem azt a hibát, hogy a wless-es hálókártyámhoz feltelepítetem a software-t is, így az kezelné le a vezeték nélküli hálózatokat..csakhogy azzal nem megy, állandóan elmegy a kapcsolat.. a windóz azt írta ki, hogy ha visszaakarom állítani, hogy az elérhető hálózatot a windóz konfigurálja, akkor lessem meg ezt az oldalt..

    ez meg is történt.. a gond a következő..

    "Jelölje ki a vezeték nélküli hálózati kapcsolatot, és kattintson a Hálózati műveletek szakasz A kapcsolat beállításainak módosítása hivatkozására.
    4. A Vezeték nélküli hálózat lapon jelölje be A vezeték nélküli hálózatot a Windows konfigurálja jelölőnégyzetet."

    nálam nincs olyan lap ott, hogy vezeték nélküli hálózat
  • bazsi123
    #104
    szevasztok

    karácsonyra beszerváltunk egy gigabyte aircruiser g gnbc01 pci-routert,meg egy szintén gigabyte usb wifi egységet. addig már eljutottam, hogy az usb-s egység látja a vezeték nélküli kapcsolatot (szépen beállítottam az ssid-t, a wpa-psk "jelszót"), elég jó jelerősséggel. a pci-routeres géppel ki tudok menni a netre, azonban az usb-s vevőegységes gép nem éri el a netet. kell még valamit csinálnom? amúgy kábelnetünk van, és a routerben dynamic ip-t állítottam be. (eleinte nem látta a vezeték nélküli hálózatot az usb-s gép sem, de amikor az ip cím automatikus lekérését kikapcsoltam, egyből meglátta a hálózatot)
  • Shiwo
    #103
    hali

    van egy WL-300g -s AP meg egy SMC router.. az ap a routerhez van kötve, router leoszt kábelen 2 gépnek netet, az ap meg a notebookoknak.. szépen megy is ez így vagy fél éve...de mostanában a notesszel gyakran elveszti a kapcsolatot, és tök sok idő, míg újra ip-t kapok..elakartam érni a wless beállítási oldalát, de arra meg nem tok az istennek se felmászni.. (eddig úgy jött össze, ha a wlest lehúztam a routerről, és akkor adott saját ip-t az ap, az alapján tudtam hozzá kapcsolódni és átállítani a dolgokat..viszont most nem ad ip-t, ha kihúzom a wan kábélet belőle..lehet döglődik az ap, vagy mi lehet a gond ? hogy tudnám elérni a beállításait ?
  • Mersh
    #102
    hi!

    van 1 asztali gépem, és 1 laptopom... asztali routerről kábellel, laptop vezeték nélkül kap netet.

    Hogy tudok hálózatot létesíteni a 2 gép közt?
    windowsban van 1 ilyen vezeték nélküli hálózat beállítása baszás... de az pen drive ra tesz valami izét, amivel nem megyek semmire, valami driver baja van vagy mi
  • oroy_
    #101
    érdekes en is mosolyogtam rajta először de nem hulyeseg, mert a jeleket egy savba irányítja, a nagy antennak is hasonló elven vannak.
  • oroy_
    #100
    eben nem tudok tanácsot adni hogy milyen típust vegyel, én gépeimben benne van a wi-fi alapból. De egy antennas kártya biztos jobban működne nálad.
  • yeppy
    #99
    érdekes megoldás amúgy ez az extender :D
    Engem leginkább az érdekelne h jobb lesz e a jel ha egy belső kártyát használok antennával ?
  • yeppy
    #98
    Milyen w. hálókártyát érdemes így venni ?
  • oroy_
    #97
    lehet a jel nem valami erős, nekem Linksys wrt54gl egész lakásban jó jelem van, és lecserelve a gyári firmware -t lehet alitani milyen erősen sugarozon, ... de találtam a netten egy egyszerű "tuningot" :) ami lehet megoldás lesz neked, próbáld ki nincs veszteni valód WIFI EXTENDER
  • yeppy
    #96
    Sziasztok ! lenne egy nagy bajom amire hamar rá kéne jönnöm de nem megy... Segítsetek pls...

    Van egy ism. Most vett 3 gépet vett hozzá egy smc vezeték nélküli routert. vmi 30.000 körül volt... pici és asszem szürke... vmi ilyesmi... href.hu/x/3ieb
    Problémám az lenne vele h a legközelebbi gép hozzá kb 3 méterre van... azt nagyon ritkán dobja le...
    a köv gép 2 falra van tőle... azt kicsit gyakrabban dobja le...
    a 3. gép 3 falra van tőle és a jel erősség vagy gyenge vagy rossz... és állandóan ledobja...
    Tehát a kérdésem... valószínű a jel gyengesége miatt dobja le a gépet ?
    Ajánlottak nekik egy jelerősítőt megvették odamentem h beszereljem nekik és kiderült h vmi ASUS usb-s izé van a gépükbe...
    ilyesmit: href.hu/x/3ied

    amibe nem tudtam beletenni a jelerősítő antennát...
    ÉS most jön a nagy kérdésem... Milyen belső vezetéknélküli hálózati kártyát vegyek bele amire csatlakoztathatom a jelerősítőt vagy önmagában jobb lesz a jel...
    Segítsetek pls mert nagyon sürgős lenne...

    előre is köszönöm
  • gordonmail
    #95
    Ha az a Linksys Wireless-B egy Acces Point (AP) gondolom, mi más lenne...akkor Switrchet vegyél, hiszen annak a Linksysnek kell lennie UTP csatlakozónak, ha nem, akkor vegyél egy AP-t és egy Switchet.
  • tomo
    #94
    AP
  • Black Hawk
    #93
    Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. A szomszédból (Kb 40 m) kapom a netet. Nála van a vezetéknélküli router nálam pedig egy Linksys wireless-B, ami USB porton csatlakozik a géphez. A kérdésem az, hogy hogyan lehet a nálam levő netet tovább osztani egy vagy két géphez úgy hogy ne kelljen mennie állandóan az én gépemnek, ahhoz, hogy a másik szobában is menjen a net.
    Switch, HUB, Router???
  • CSOCSO
    #92
    magyarorszagon milyen nagy cegek vannak akik csinalnak ilyen cuccokat?
    van linksys? belkin? d-link? esetleg netgear?
  • TZoli
    #91
    Nem vagyok szakavatott, de UTP-ből 80m még simán megy. Vezeték nélküli megoldás pedig kell egy Access Point erre a saját gépedet UTP-n rá tudod csatlakoztatni szomszédodnak pedig egy wlan kliens kari a gépébe amivel rádcsatlakozik.Röviden ennyi! Persze függ attól is mekkora a távolság köztetek! Tipusokhoz nem értek, de hátha jön valaki és segít!
  • BaloghAdam
    #90
    Helló mindenkinek. Egy kérdésem lenne! Szomszédommal közösen akarunk Adsl internetet, és ezért egymás közötti hálózatot szeretnénk kiépíteni. Milyen lehetőségeink vannak? Gondlokoztunk kábelesen, de a vezeték nélküli hálózat jobb lennne. Mind a két megoldás érdekel, ha kábelen kötjük öszze egymást, mennyi a utp kábel "hatótávolsága"? Vezetéknélkülinél milyen berendezésből mennyi kell?

    A válaszokat előre is köszönom!

    Balogh Ádám
  • biomage
    #89
    én sem tudom nem én kezdtem
  • HITMorpheus
    #88
    Láttam...
    Csak nem értem, miért kell egy kérdést több topicban megkérdezni...
  • biomage
    #87
    néz az ADSL Router+Firewire kapcsolatra oda is ezt irta
  • HITMorpheus
    #86
    Ja, tök jó, hogy ennyi topic van egy témából.
  • HITMorpheus
    #85
    Meg lehet oldani, ha sok pénzed van, vagy ha nincs, akkor barkács östehetség leledzik benned.
    A két ház hány méterre van egymástól (kb)?
  • psg5
    #84
    Meg lehet osztani az adsl netemet úgy hogy nem a házon belűl használnám a másik gépet hanem pár utcával arrébb?, (de elég ha csak egy használó használhatja adott időben) A router ugye csak egy házon belűl él?!
  • Maarki
    #83
    Üdv!

    Lene egy kérdésem it ahol én lakom már van Vezeték nélküli hálozat és szeretnék csatlakozni hozájuk. Azt szeretném tudni hogy milyen antenát vegyek mert kültéri kellene és olyan hogy 360 fokon tudja veni a jelet mert ahol a router van ara rá lehet látni rendesen viszont a haverom nem tud mert ö egy másik tömbe lakik és valahogy ugy kéne ki alakitani hogy ö ne lása a router viszont engem igen de mögötem lakik és csak velem legyen háloba.
    Akkor még egy kérdés.AKor nekem milyen antenát javasoltok és a haveromnak milyet a választ elöre is köszönöm.
  • HITMorpheus
    #82
    Igen!
  • TZoli
    #81
    Üdv!

    Meg lehet olyan netet osztani ami eleve osztott? Wireless-ről lenne szó.
    Tehát kaptam IP-t, átjárót, DNS-eket. Szét lehet ezt osztani ha veszek egy routert?
  • KM
    #80
    Úgy megy rendesen.
  • HITMorpheus
    #79
    Lehet, hogy kicsi a szoba :)
    A kábeles kapcsolattal gond nélkül tudsz másolni?
  • KM
    #78
    Lenne egy kérdésem: miért van az, hogy wlan-on nagy (1-2 GByte-os) file másolása közben megszakad a kapcsolat?
    Szitu: gép->kábel->router (X-Micro WLAN 11g)->wlan->gép (X-Micro WLAN 11g PCMCIA Card), a ket wlan eszköz kb. 2 méterre van egymástól, XP op. rendszer.
  • Fabia16v
    #77
    Igen :) DHCP-n hagytam, a MAC addressnek meg azt kellett hagyni, amit o automatikusan klnozott (nem a kabelmodemet). Annyi volt a gond, h nem kapott IP-t a szolgaltatotol, mert, nem ertettem pontosan, de 2-3 ora kellet, mig frissult vmi, tehat csak azert nem ment a Net, mert a szolgaltatonal kellett vminek frissulni.
    Most sikerult a wines halot is eletre kelteni, de ujra bekapcsnal megint szenved... Meg a valt. kedveert most nem lat megint egy gepet, de azon meg me'g nincs sp2. Eljatszok meg vele... ;)
  • HITMorpheus
    #76
    A routered eddig is ment, csak net nem volt :)
    Már működik?
    Gondolom DHCP-n hagytad a routert. Próbálkoztál már fix IP-vel?
  • Fabia16v
    #75
    No, a router elindult, ellenben ujabb gond...
    Van 3 gep, 2 wlanon, 1 drottal a routerhez. Ha a drotos nincs bekapcsolva, a 2 wlanos latja egymast a munkacsoportban (xp sp2), ha a drotost bekapcsolom, akkor a wlanos nem tudja tallozni a halozatot, a drotos meg csak magat latja a munkacsoportban... Felettebb erdekes...

    Elotte volt egy hasonlo gond, akkor a wlanos nem latta magat es semmi mast, de a drotos latta ot, akkor ledurtam az egyikrol a windowst es ujratelepitettem es most lett ez... ;) Valtozatos...
  • Fabia16v
    #74
    Igen: [email protected]
    Meg font maradok akkor kicsit. Koszi
  • HITMorpheus
    #73
    MSN-ed van?
    Csak mert ugy lehet, hogy gyorsabb....
  • KM
    #72
    Ez a kártya tudja a WPA-s titkosítást?
  • Fabia16v
    #71
    Mivel a temamat jo gyorsan lezartak, ami errol szolt, igy bemasolom ide is az uzenetem. Ugy latom teljesen ugyanaz a gondom, mint Guernek; HITMorpheus, es Guer, ha sikerult alkotni valamit, nagyon megkoszonnem, ha segiteneketek!

    Ma vettem egy X-micro Wlan 11g routert es sehogy sem birom beallitani... Nem vagyok mar teljesen kezdo az infos dolgokban, vegigprobaltam mindent.
    A gepek a belso halon rogton latjak egymast, ahogy beallitom.

    A Net egy Scientific Atlanta kabelmodemrol jon, Axelero. A Windows DHCP-vel rogton felismeri a kapcsolatot (ugy, h router nincs).

    Viszont a routerre teszem, ugy sehogy... A router a wan-ra azt irja ki, h DHCP disconnected. Ujra connectnel time-out. Ugyanez van, ha be sincs dugva...
    Automatan ugy ismeri fel, h fix ip-s, pedig nem. Beallitottam mar ugy is, ugy se jo. DHCP-vel time-out allandoan. Probaltam mar cross-link, patch, rovid, hosszu kabellel, midnenhogy...
    Az Sg-n ezt talaltam "Chello esetén előbb egy macadress csere vár ránk, majd a DHCP bekapcsolása, és persze ne feledkezzünk el a hálózati címfordítás, azaz NAT bekapcsolásáról sem.", ezt is vegrehajtottam.
    A firmware a legfrisebb, de mar kinomban ratettem meg1x.

    Valamit a windowsba kellene allitani? Vagy a router beallitasoknal van vmi rejtett "pocok"? A kabelmodemet is reseteltem, vartam 5 percet, h ujra jelentkezzen, semmi.

    Kerlek, akkor is irjatok, ha nem tudjatok, h mi lehet a gond, lehet visszaviszem, ha ezek a hozzaszolasok lesznek tobbsegben.

    Nagyon szepen koszonom elore is a segitseget, teljesen tanacstalan vagyok
  • Süti
    #70
    Hali!

    Volt már valakinek olyan gondja hogy az X-micro-s PCMCIA (108Mbs) kártya ha be van rakva a notebookba akkor a proci használat midig 50% -on van? Ha kiveszem minden normális!
    Ötlet?
    Ja a router X-micro 11b!
  • HITMorpheus
    #69
    Felvettelek MSN-re...
  • Guer
    #68
    ha van vki hozzáértönek kedve hozzá msn-en is megkereshet
    MSN: [email protected]