62
Mi lehet a baj?
  • killer123
    #62
    Nálam megoldodott a probléma ha rendesen beállitottam az idözitéseket.
    A ram ment szar idözitésen és ezért halt kékhalálta bármeik winfos.
    Szal probáljátok meg és menni fog szvsz.
  • Shadow041
    #61
    HELLO mindenki
    akinek ilyen problémája van azok nézzék meg h milyen vírusírtó van fent ha
    kaspersky 6.00.300 hu, akkor az a hiba okozója, ha nincs kasprsky akkor futtassátok le ezt http://usite.hu/index.php?b=adatlap&k=WinsockXPFix%201.2

    mást nem tok, ha firefox 1.5.0.8 van akkor frissítsetek 2.0-ra
  • killer123
    #60
    Jó napot.

    Nekem ugyan ez lenne a bajom.

    Abit kn9 amd am2 x2 4000+ 4*512 samsung inno3d 7900gt 250sata2 hdd.

    Már próbáltam másik lapot is (fatalyti an9 32x, asus m2n delux.).
    Vga csere is megvolt de uygan az.
    Ram nem rossz az tuti.
    Mindenféle win-t is probáltam. Win xp sp2 32-64 bit, Vista beta 32-64 bit. De mindig ugyan az néha beindul a gép és mikor rányomok a 3dmark tesztre akkor 2x 3x lefut majd utána kékhalál.

    Bad pool header, irq not .... , memory akármi.
    A gond az hogy mindig máskor csinálja.

    Az érdekesség viszont hogy egy asrock lappal is próbáltam de ott minden ment és nem hibázott. Ja az via-s volt.

    Szal szerintem az nforce-al van a gond de nem kicsit.

    De azért szivesen fogadok tanácsokat.
  • Shadow041
    #59
    a sound blaster 128 pci-nál a midi port ütközik de le van tiltva
  • NeoMaN
    #58
    rossz a hálókari IRQ kiosztása szerintem. Valamivel összeakad. (alaplapi hangkütyü?)
  • Shadow041
    #57
    hello most nekm is vannak ilyen gondjaim
    gépem:
    abit nf7 (csak így simán)
    amd athlon xp 2400+ @ 2 ghz 133*15 nem húzott
    ati 9600 pro 256 mb
    sb 128 pci hangkártya
    leadtek winfast tv 2000 xp expert tv-tuner
    nec nd-4550a dvd-író
    2 maxtor winyó

    a memtestet lefuttattam de semmi hiba

    ezt írja a kék halál:
    afd.sys address AAE597FC BASE AT AAE4C000 DATESTAMP 41107EB5,
    STOP 0x000000D1 (0x00000000 0x00000002 0x00000000 0xAAE597FC)
    DRIVER NOT LESS OR EQUAL
    nem tudja vki mitől van ez?
  • Sumudica
    #56
    Sziasztok!

    Kékhalál szindróma állt be nálam is. Ezt írja ki: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, fájl név: NVSNPU.sys régebben NV4_xyz.sys volt, pontosan nem tom.
    Memtest86-ot futtattam, de az nem talált hibát. Foggalmam nincs mi lehet a gond.
    Előre is köszi a HELPet!

    Gépem:

    -AMD 3500+
    -Abit Kn8-Ultra
    -Maxtor 300 Gb SataII 16Mb 7200Rpm
    -Inno3D 7600GT
    -2x512 Kingston Ram 400as
    -Chieftec 400-as.
    DVD író Pioneer.
  • Mardon
    #55
    Írj neki egy privát üzenet, kérdezz rá, hogyoldotta meg, 1-2napja volt az utolsó belépése. Amúgy az alaplapi hangkártyák nagy rakás sz.rok,könnyen el tudnám képzelni, hogy az okozza a gondot. Pl. nekem csinált olyat cmedia alaplapi hangk., hogy a játékokból való kilépés után kékhalál, aztán restart. Feltettem a legújabb drivert, uez, aztán végül egy win98-as driverrel (xp alatt) ment hiba nélkül, míg le nem cseréltem a gépet.
  • PapaMoreno
    #54
    jól megírta...:D
    én is hasonlókkal küzdök..:D
  • Protozerg
    #53
    Üdv!
    Ha megpróbáltad, írd meg az eredményt.
    Egy inteles lappal ugyanez a problémám.
  • azazel
    #52
    45.23 a legrégebbi driverem, de ezt az apic kikapcs-win reinstallt megpróbálom, köszi.
  • NeoMaN
    #51
    Ha nv.sys meg ilyenekre panaszkodik, akkor egyértelmű a driver miatt csinyájja szvsz.
    44.03
    41.09
    Ezek jók!
  • NeoMaN
    #50
    Kapcsoljátok ki a biosban az APIC módot. Ha ki van kapcscsolva, akkor meg be...
    Sajna viszont ha monnyuk bekapcsolt volt amikor telepítettétek az XP-t, akkor most újra kell tenni..
    :(
    Ez okoz irq not loss equalt vagy mit...(szal az alaplapi hangari miatt kever ez be)
    Csak 1 ötlet, nem engem szídni!
  • azazel
    #49
    Vagyis nem AMD, hanem NeoMaN szerint.



    Azt kifelejtettem az előbb, hogy másik táppal is próbálkoztam, és hogy a ramok nem dualban mennek.
  • azazel
    #48
    Na, ezt figyu.
    A gépben ezek a cuccok vannak:
    - 2x256 ram
    - 1 db gf3
    - 1 db amd 2400+
    - alaplapi lan, hang

    - a ramokat ki tudtam cserélni egy próba erejéig, de a másikkal is újraindult tök meghatározhatatlan időközönként, akár a windows install alatt
    - a videokártyát is ki tudtam cserélni egy időre ati-ra, de azzal is újraindult
    - a lan-t és a hangot letiltottam, de az sem segített
    - mindennek egyszerre, és külön-külön is adtam több feszt, de a helyzet ugyanaz.


    Ilyenkor mi van?
    Maradt a proci és az alaplap. Sztem a proci csak jó vagy csak rossz lehet, nincs olyan elromlási opció, ami ezt a hibát okozná.
    Alaplapon legújabb bios, meg minden. Most már csak erre tudok pedig gondolni. Csak az elég égés, ha visszaadom garba, ott meg semmi baja de asszem ez lesz.
  • azazel
    #47
    AMD szerint lehetséges.
  • Meetal
    #46
    Azt! attól lehet?????
  • azazel
    #45
    Király.
    Alaplapi hangkártyát használsz?
  • Meetal
    #44
    Nekem is hasonló üzeneteim vannak s nem tommér!!!
    már a 3, alaplap, 2 . proci, 2. vga, és sokadik ram.
    már ritkán jön , de azért néha beszurja:IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  • azazel
    #43
    Teszteltem más gépben a ramokat, jók.

    Mivel a kékhalálnál sokszor gond volt az nv_x.x fájlokkal, a videokártyára kezdek gyanakodni.

    De ki hallott már olyat, hogy nvidia alaplap és nvidia videokártya nem működik együtt? Próbáltam a 45.23 és ennél újabb driverekkel, de a halál megmaradt.
    Abit Siluro GF3Ti200
  • Gerry
    #42
    Érdekes... (nekem eddig sosem fagyott még a Ragtrollnál)
  • barret
    #41
    a ragtroll témához hozzászólnék én is! a gépem jó(lekopogom) de ha állitgatom néha,és valami nem az igazi,nekem is a ragtroll-nál fagy le!!! addig álltalában elmegy a teszt.
  • BBking
    #40
    Köszi!
  • BBking
    #39
    Ez van közvetlen az 1.65V után.
  • Gerry
    #38
    Az akkor OK, az semmi, lehet, hogy a táp miatt ingadozott annyira a fesz, hogy attól fagyott, ha lesz egy rendes tápod, akkor vedd vissza alapra a feszt, és nézd meg úgy is.
  • BBking
    #37
    Ja meg hülyeséget írtam: 1.65V ról 1.675-re növeltem,és így jó.
  • Gerry
    #36
    Van sokféle testprogi, én személy szerint abban hiszek, hogy hogy ha a 3DMark03 és a 3DMark2001SE egy napig folyamatosan fagyás nélkül fut, akkor a proci stabilnak tekinthető, de a valódi teszt az a LAN-Party, ha egy olyat kibír fagyi és egyéb anomáliák nélkül, akkor jó a cucc.
  • BBking
    #35
    Van valami test progi,ami a proci stabilitását testeli,esetleg amivel kiderül,hogy mi a hibás?
  • Gerry
    #34
    Melegedhet a proci, és ha azzal van gond, nem az alaplappal, akkor lehet, hogy hamarabb bedobja a törülközőt, szóval ha még garis a cucc, akkor cseréltesd ki, ha nem az, akkor hagyd 1.75-ön, vagy esetleg nézd meg 1.7-en.
  • BBking
    #33
    De ha így frankón működik,ez valamit befolyásolhat?
  • BBking
    #32
    Igaz,Ragtroll.
  • Gerry
    #31
    Ha feszt kellett emelned alap órajelhez, akkor ott valami a CPU vagy az alaplap környékén nem stimmel... Ragtool nem Ragtroll??
  • BBking
    #30
    Nálam is csak játékok alatt resetelt a gép, de a bios frissítés segített rajta.További érdekesség színtén játékok altatt 1-2 óra után lefagytak.Teszteltem a 3dmark2003-mal is,10x-esre beállítottam a reapet-ot.Az érdekesség az volt hogy a Ragtool-ig az összes test lefutott,de mikor a Ratoolt 2-3adszorra indította lefagyott.Na most tudnillik nekem 2400+-os procim van aminek az alapfesze 1.65V.A bios-ban már mindent állítottam(alap,min,default-rambeállítások,fsb),de még mindig fagyott a gecijjje.Mondom kipróbálom a feszemelést 1.65-1.75-re.Így most faszán megy minden.Először a játékok alatti resetnél a tápra gondoltam,mivel valami noname 300W-os van,de ezen a Bios frissítés segített.Bár lehet hogy most is ez a bűnös a fagyásnál.De így hogy egyel megnöveltem a feszt,faszán fut,nem fagy semmi.Ezek szerint a 3dmark2003-as Ragtool elég komolyan megdolgoztatja a gépet.Már csak azt néztem hogy lefut e legalább 10x.Most jó,bár a tápot valszeg kicserélem.
  • Gerry
    #29
    BIOS-t frissítettél? Lehet, hogy segít, de csak egy ötlet...
  • azazel
    #28
    goldmemet nem próbáltam még
    miből gondolod, hogy alaplap hiba?
  • Borg
    #27
    Szerintem alaplap vissza garba... már ha a ramteszt tényleg nem ad hibát... memtest86,goldmem sem?
  • azazel
    #26
    Nem lehet, mert nem egyedül használom a gépet.
  • BBking
    #25
    Probáld ki az angol xp-t,nekem is az van vent.Nálam teéjesen szar volt az egész,érthetetlen dolgokat csinált.Igy most franko.
  • azazel
    #24
    Póbáltam, de mindkétszer fagyott.
    Ezért nincs lövésem se a dologról.
  • BBking
    #23
    Próbáld meg hogy csak 256mb ram van a gépben.Egyszer az 1-ikkel,majd a másikkal.