61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #59384
    A női válogatottról

    Két jó dolog hangzik el, amiben bizony bőven van előre lépni való. A KEB által elkezdett komolyabb kondicionális képzés és a szélsőjáték előtérbe hozása. Ha ezekben képesek lesznek előre lépni, akkor eredményesebb lehet a csapat. Persze vannak még más problémák is, reméljük időközben azokra is sor kerül.
  • Isthy
    #59383
    Ez a mai még edzőmeccsnek is gyenge volt a finnek ellen. Az idénynek vége, a játékosok mehetnek pihenni. Pénteken sorsolás, meglátjuk milyen ellenfelek ellen kell először készülnie az új stábnak és csapatnak.
  • kaloz174
    #59382
    Ffi válogatott keret a szerbek ellen.
    Elsőre jónak tűnik, már amennyire képben vagyok a ffi vonalon.
  • Isthy
    #59381
    Szlovákia - Magyarország 23-32 (12-15)

    A meccs elején 5 perc alatt 5-1-es vezetés és jó játék. Majd jöttek a sorozatban kihagyott helyzetek - elsősorban a jobbszélen - illetve büntetők is és a szlovákok egyenlítettek és végig tartották a lépést ennek és a kapusteljesítmény hiányának köszönhetően. A végjátékban szerencsére felébredt a csapat és egy újabb 5-1-es periódussal zárta a félidőt.
    A szünet után a becserélt Kiss Éva kivédte a szlovákok szemét, teljesen elbizonytalanította őket. Ennek köszönhetően egyre növeltük a különbséget, mert elöl szerencsére már nem rontottunk annyit. A félidő közepére el is dőlt a meccs, a záró negyedórában csak a győzelem aránya volt kérdéses.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.06.01. 19:44:15
  • kaloz174
    #59380
    Beszélgettél már hasonló helyzetet megélt sportolókkak? Lehet, hogy nem, mert akkor nem így gondolnád.
  • Isthy
    #59379
    Mai tv-s program:

    Szlovákia - Magyarország
    Női EB selejtező csoportmérkőzés
    2016.06.01. 18:00 Sport1
  • Gabess8
    #59378
    Szerintem viszont nem a fáradtság a döntő tényező, inkább a 9 gólos vezetés az már inkább lehet döntő tényező. Nem beszélnék tömeges csődről, azzal pedig végkép nem értek egyet, hogy ekkora előnynél nem kell edző, szerintem pont ekkor kell.
  • Isthy
    #59377
    Az első bekezdéshez nem tudok hozzászólni, mert fogalmam sincs róla, hogy kicsoda.
    A másodikkal nem nagyon tudok vitatkozni, biztosan ez lesz, látva az ottani vezetés eddigi munkásságát.
    A harmadikkal maximálisan egyetértek, nekem is ugyanez a véleményem, de ezt te is tudod. Mondjuk ez leginkább azokat minősíti akiknek ez a sportcsarnokos dolog az ötlete volt és keresztülvitte azt. Az öreg meg talán nem akart konfrontálódni velük.
  • kaloz174
    #59376
    Fehérvári változások.
    Meglepett Tápai távozása, mert bár tudom, hogy nem ápolnak jó viszonyt Deli Ritával, az egyik legjobbjuk volt a szezonban.
  • kaloz174
    #59375
    Az új vezetőedzőt a Mester vitte Siófokra, egyérteműen az ő protezsáltja. Kicsit nagynak tűnik neki ez a kabát, pedig egyébként jó nagy darab gyerek. Meglátjuk. Annyit biztos nem kell neki fizetni, mint a dánnak kellett...
    Az elv pedig mindig ugyanaz volt és lesz, ha a vezetés nem változik. "Pénzen vett eredmények.". Bár most majd várhatóan villogni fognak az új kollégiummal, meg az így helyzetbe hozott utánpótlással, gondolom. (Tipikus pr. és mosoda...)
    Sajnálom, hogy Kiss Szilárd mindehhez a nevét adja. Méltatlan hozzá, mint az is, hogy nem érzi; Siófokon nem róla kellene egy sportcsarnokot elnevezni.
  • Isthy
    #59374
    Az utód és az "elvek"

    Ezen a mondaton akaratlanul is elmosolyodtam: "A klubvezetés azt az irányvonalat határozta meg, hogy a jövőben egy főként magyar játékosokra épülő csapat alakuljon ki Siófokon, kiegészülve kiemelkedő képességű külföldi és saját nevelésű fiatal játékosokkal."
  • kaloz174
    #59373
    Sikerült megdönteni minden sztereotípiát. (Nők...magyar mentalitás...Mert ugye ebben az esetben egyik sem igaz.)
    Szerintem ezzel együtt borzasztó nehéz most is eldönteni, mi okozta a rutinos, profi játékosok tömeges csődjét; azt, hogy az időkérés sem használt. Végül is sajnáltam őket, mert ilyen könnyű dolguk nem biztos, hogy lesz még valaha, na és senki nem lesz fiatalabb.
    Szåmomra egyértelműnek tűnik viszont az elődöntő okozta fáradtság, mint döntő tényező.
    Sabatét most nem hibáztatnám, mert +9-ről már a játékosoknak akár edző nélkül is nyerni kellett volna. Hosszú lehetett az út hazáig. Viszont a divatdrukkerekről is megvan a véleményem, változatlanul.
    Nincs más lehetőség, mint levonni a tanulságokat. Érdekes Sabate esete. Igazából másoedzőből BL-döntős edző lett, 1 év alatt. Hihetetlen történet, mégis mekkora csalódás. (Én mindenesetre kedvelem.)
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2016.05.31. 09:27:23
  • kaloz174
    #59372
    Nem keresnek új módszert. Ki kell fizetni a pénzeket, de az időt addig húzzák, amíg egy jogi eljárásban az lehetséges. Na és igen, már rutinjuk lehet abban, hogy kell minél kevesebbet fizetni...Aki odatart, jobb lesz, ha figyel....Persze végül egy Erdősi is ott maradt.
    Egyébként bármennyire is sok embert küldenek most el, az elvek nem változnak. Így az egész egyesület sem - sajnos.
  • Gabess8
    #59371
    Szerintem túl korán elhitték, megnyerték a BL trófeát. Ezen vérszemet kapott az ellenfél, onnan pedig nem volt vissza út. Én meccs közben azon morfondíroztam hogy baj van túl nagy az előny...
  • Isthy
    #59370
    Lehet itt kicsit erősen fogalmaztam. De ezt egy már rutinos és profi csapatnak nem szabadna megcsinálnia. 9 gólos előnyt eladni 11 perc alatt... A 46. percben 28-19 volt az eredmény és a lengyelek az 57. percben egyenlítettek 28-28-ra.

    Ez egy totális blokk - szétesés? vagy elbizakodás netán megnyugvás? - volt szinte minden szereplőnél. Elöl-hátul a pályán és a padon sem volt egyetlen szereplő, aki megtalálta volna a megoldást a kritikus időszakban. Ahogyan együtt hozták össze az első 45 percet, ugyanúgy együtt sikerült ezt a borzalmas 11-et is.
  • Isthy
    #59369
    Női szint? A nőknek soha nem volt ilyen előnye. Ma a veszprémiek alulmúlták őket bőven.
  • Isthy
    #59368
    Ez a szégyenek szégyene...
  • ToCsEk
    #59367
    meg is érdemlik
  • Jim Morrison
    #59366
    Eh :/
  • ToCsEk
    #59365
    tiszta női szint, TIZENEGY percig nem lőttek gólt ehh
  • El Protector
    #59364
    Ilyen meccset? :( 13 perccel a vége előtt 28-19 volt :(
  • Jim Morrison
    #59363
    9gólos előnyről... :'(
  • Jim Morrison
    #59362
    Eddig jó.
  • Isthy
    #59361
    Hivatkozni fognak a légiós "korlátozásra" meg egyebekre, meg fogják találni a módját.
  • Isthy
    #59360
    Elég komoly thrillert nyertek meg a veszprémiek
    Az első félidőben a védekezés és a kapusteljesítmény is elég halovány volt. A szünet után mindkettő javult, meg is fordították a meccset. De amikor lehetőségük lett volna eldöntetni rontottak 2x is. Előbb eladott labda, majd kihagyott büntető. A németek egyenlítettek majd szinte már a kezükben volt a meccs. A végjáték azonban a veszprémieknek sikerült és 4 mp-el a vége előtt jött az egyenlítés. A hosszabbításban pedig az elfáradó németeket simán legyűrték.
    A ma esti is nagyon kemény meccs lesz, sok múlik a regeneráción, nem csak a fizikain hanem a mentálison is.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2016.05.29. 11:26:43
  • primavis
    #59359
    Na tessék:
    http://index.hu/sport/kajak-kenu/2016/05/27/a_teljes_roman_kajak-kenu_valogatott_elbukta_a_meldoniumtesztet/
  • kaloz174
    #59358
    Ami felvet pár jogi problémát...lévén már megkötött szerződések. Persze olyan még nem volt, hogy a legfőbb vezető ne oldja meg, nem akárhonnan érkezett. Ez az ő világa. A lényeget tekintve semmi sem változik. Sajnos.
  • Isthy
    #59357
    Következmények Siófokon

    Csak lettek változások. A külföldi sztáredző és külföldi játékos alakulat egy része távozik.
  • kaloz174
    #59356
    Addig azért még vállalhat szerepet. Legalábbis én ezt gondolom. Na de majd Rasmussen dönt.
  • Isthy
    #59355
    Pedig el kell kezdeni a válogatott építését nélküle. Ezt a két meccset megoldják, nincs szükség rá. Rasmussen meg a nyártól 2020-ra épít csapatot, ott pedig Görbe már szinte biztosan nem lesz ott.
  • kaloz174
    #59354
    Láttuk...
    Nagyon fontos, hogy legyenek vezéregyéniségek. Görbe ilyen.
  • Gabess8
    #59353
    Na igen, nem kicsit, nagyon.
  • Gabess8
    #59352
    Ugyan már van válogatott Görbe nélkül is, lehet még jobb is...
  • kaloz174
    #59351
    Igen. Úgy tűnik, nem akarnak már variálni. Görbét azonban nyugodtan be lehetett volna hívni. (Különösen érdekes ez Anita a tv-ben elhangzott "szándéknyilatkozata" fényében.)
    Majd Rasmussen és Siti Bea!! Remélem!
  • Breki33
    #59350
    Azért kapusposzt és Görbe érdekes.
  • Breki33
    #59349
    Női keret az Eb-selejtezőkre
    2016.05.25. Női `A` válogatott

    Kihirdette 18 fős keretét a közelgő Eb-selejtezőkre Elek Gábor és Ambros Martin, a magyar női válogatott két szövetségi kapitánya. A csapat május 30-án kezdi meg a közös munkát Budapesten, június 1-jén a szlovákiai Nagymihályon lép pályára, majd június 5-én Érden Finnországot fogadja. A magyar nemzeti együttes jelenleg 6 pontjával vezeti csoportját, a decemberi svédországi kontinensviadalra az első két helyezett, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt.

    A magyar női válogatott kerete:
    Kapusok: BÍRÓ Blanka (Ipress Center Vác), KISS Éva (Győri Audi ETO), JANURIK Kinga (Érd)
    Jobbszélsők: LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), ORBÁN Adrienn (Győri Audi ETO),
    Jobbátlövők: HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (Dunaújvárosi KKA),
    Irányítók: KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria),
    Beállók: DAKOS Noémi (MTK Budapest), KISFALUDY Anett (Érd), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balátlövők: KLIVINYI Kinga (Érd), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA), ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok KC), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

    Szövetségi kapitány: ELEK Gábor, Ambros MARTIN
    Edző: SITI Bea
  • Isthy
    #59348
    Az új kapitány 1.

    Az új kapitány 2.

    Na itt szüksége is lesz a képességére.
  • Isthy
    #59347
    Grat a győrieknek, a papírforma igazolódott. Úgyis, hogy Löke hiánya azért megmutatkozott az amúgy sem nagyon acélos győri támadójátékon, főleg az első félidőben.

    Zó!
    Médiasztár lettél
    Többször is szerepeltél a közvetítésben. A legmarkánsabb eset a Fradi 8. góljánál volt Luca büntetőjénél. Ott premier plánban láthattuk a gólörömödet élőben és ismétlésben is.
  • kaloz174
    #59346
    Végül, nem meglepően és megérdemelten, a győrieké a magyar bajnoki cím. Gratulálok.
    A Fradi szerencsétlenségére a BL-kudarc miatt ez most különösen fontos volt az Eto-nak. Afféle pótcselekvés. Persze, ha a Fradiban is több olyan játékos lenne, mint Zizi és Pena, másképp is alakulhatott volna. Sajnos, pl. Zácsik is olyan volt, hogy megaludt a szájában a tej. Így persze nehéz egy ezerrel pörgő ellenféllel szemben.
  • Isthy
    #59345
    Ez igencsak komoly kudarc nekik. De nem hullajtok értük könnyeket