61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Rudee
    #59464
    Pár napja itt Győrben cirkált egy Hypo NÖ-s autó, bár kétlem, hogy valami játékos pont azzal jött volna esetleg tárgyalni. Az itteni keret kb kész, esetleg súlyos sérülés esetén igazolnak.
  • ToCsEk
    #59463
    hm érdekes, kösz
  • Isthy
    #59462
    A magyar női csapatok keretei már kialakultak és a meglévő játékosokkal alapoznak a szeptemberben kezdődő idényre jelenleg is.
  • ToCsEk
    #59461
    Meddig tart a nyári átigazolási idő? Győr nem vesz senkit már? :O Vagy vár olimpia végéig vagy? Ki mit tud? :D
  • primavis
    #59460
    Kisértetiesen hasonló a helyzetük mint a mieinknek, csak náluk nagyobb a választék! Nem igen légióskodnak, otthon meg nem fejlődnek egyenletesen. De időnként felérnek a csúcsra csapat szinten is.
  • Isthy
    #59459
    Igen, ez örömteli. Én nagyon remélem, hogy lesz normális erőnléti edző és videó elemző is a stábjában.
  • kaloz174
    #59458
    Végül is egyetértek. Bakos Nyuszi azért visszakerült a stábba.
  • Isthy
    #59457
    Miért is lett volna sok újdonság? Még senkit sem látott igazán játszani, kénytelen az előzőekre hagyatkozni. Az év végi világversenyig lesz ideje megismerni a "felhozatalt" és annak alapján reméljük lesznek változások.
  • Isthy
    #59456
    Igen, az hogy most mit tudnak nem annyira mérvadó a felnőtt korukra nézve. Évek óta rendszeresen van jó orosz csapat utánpótlás korban, azután később mégsem tudnak komolyabb eredményt elérni válogatott szinten.
  • kaloz174
    #59455
    Nem sok újdonság van benne. Remélem, ez azért nem marad így!
  • Isthy
    #59454
    Rasmussen első kerete

    Reméljük tényleg nyitott lesz a keret és hagyják dolgozni.
  • kaloz174
    #59453
    Azok a csapatok nyertek, akikkel szimpatizáltam. Ha a magyart is hozzávesszük, 3:0. Az igazság az, hogy skandi csapatnak nem tudok drukkolni. Inkább csak ellenük.
    Visszatérve az oroszokra. Mindegyik csapatnál kérdés, mennyiben lehet következtetni a jövőre a mostani teljesítményekből...
  • primavis
    #59452
    Nehezen nyert a Korea (32-30), s simán az oroszok. Az utóbbiaknak nagyon jó felnőtt csaptuk lesz pár év múlva, míg a keletiek játékstilusa mindig probléma lesz az európaiak számára.
  • kaloz174
    #59451
    Igen, túl izgalmas volt. Nagyon féltem a végjátéktól. Na meg valahogy azt éreztem, utolsó tartalékait mozgosítva küzd a társaság. Még így is láthattunk tőlük kimondottan látványos, ügyes megoldásokat. Tehetséges garnitúra. Érdeklődve, reménykedve várom, hogy sikerüljön őket a továbbiakban is jól menedzselni.
  • primavis
    #59450
    A vége elég sima lett (34-31), de az egész idegölő volt (csak részletekben néztem!). Túl sok a 31 kapott gól, de szerencsére több a lőtt.
    Tegnap a norvégok meglehetősen simán kikaptak a dánoktól, így kiváncsi leszek a mai döntőre az oroszokkal.
  • primavis
    #59449
    Nekem is! Ma 13 órakor. bronzmeccs 15,30, döntő 18
  • kaloz174
    #59448
    A tegnapi meccs nekem kimaradt, nem tudtam, mikor lesz. Így jártam. A csapatnak azonban nem, biztosan verték a horvátokat. Így ma, szintén ebédidőben, játszhatnak az 5. helyért a franciák ellen, ha jól figyeltem.
  • Isthy
    #59447
    Igen, lesznek helyosztók az 5-8. helyért is.
  • Isthy
    #59446
    Az egész tornán jobban kellett volna forgatni. Nem agyonjátszatni a szinte sehová sem számító csoportmeccseken az alapembereket. A fáradtság koncentráció hiányt és hibákat szült, ami vereséghez vezetett.
  • primavis
    #59445
    Néztem a többit is. A koreaiak a szokásos gyors és csúnya játékukat játszák és a bírók sokszor megeszik a betöréseknél való színészi teljesítményűket!-:) De ha bejön, miért ne? A betöréseik éáletveszélyesek,(gólt, büntetőt, kiálitást eredményeznek) sőt távolról is jól lőnek egészen alacsony játékosaik
    A négyesben a két skandináv(norvég, dán) az oroszok meg a koreaiak kerültek.
    Játszanak a többi helyezésekért is?
  • kaloz174
    #59444
    Nyerhető meccs volt. Koncentrációban buktunk ismét, sajnos. Jobban kellett volna frogatni a csapatot.
  • kaloz174
    #59443
    Ma nagyon nem, valóban. Egyszerűen mintha nem látna jobbra...
  • primavis
    #59442
    A végét megint elrontották és túl sok figyelmetlenség volt mind védekezésben, mind támadásban. A fegyelmezettebb és szerencsésebb csapat nyert. Nem a jobb.
    Amúgy, nem kell tragédiát csinálni belőle, a fiuk már inkább problémásak. Ebben a korban nem érmeket kell szerezni, hanem nemzetközi tapasztalatot!
  • primavis
    #59441
    Hát Háfráról ez nem igen mondható el teljes mértékben....
  • kaloz174
    #59440
    Egyértelműen látszik, hogy azok a játékosok teljesítenek jobban, akik már saját csapatukban is bizalmat kaptak a legjobbak között.
  • primavis
    #59439
    Igen, ma fél hétkor! Itt lehet nézni:
    http://www.world2016.sk/#live
    Ha sikerül túlmenni a norvégokon, jöhet az elődöntőben a dán-horvát győztese!
  • Isthy
    #59438
    Az első komolyabb lépés megvan, holnap este jöhet a negyeddöntő, minden bizonnyal a norvégok ellen.
    A mai meccsen 20-25 perc után kezdett éledezni a védekezés, addig nagyon gyenge volt. Ekkortól 10-15-ről fordítottak a csajok 30-20-ra és nem is volt már kérdés a hajrára. Katrinnak jár a gratuláció a mai teljesítményéért!
  • Isthy
    #59437
    Igen, eddig szépen teljesítenek, ahogy vártam. De a lényeg majd a nyolcaddöntőktől jön, ez még csak amolyan "előjáték".
  • primavis
    #59436
    az U18-as lányok a negyedik mérkőzésüket is megnyerték, ma a svédeket verték több mint tízzel...
  • Isthy
    #59435
    Sajnos nálunk ez teljes mértékben igaz, míg mások az olimpiára készülnek...
  • Isthy
    #59434
    Tőlük többet várok, mint az eggyel idősebbektől, remélem az éremért játszanak. Persze ehhez nem ártana jobban védekezni mint legutóbb és jó lenne ha a kapusaink sem csak dísznek lennének. Katrin remélem igazolni fogja a kvalitásait.
  • Isthy
    #59433
    Ez egy más sportág, mint teremben.
    A lányoknál nagyon hiányzott Bozsana és Kitty sem volt éppen a topon egészségileg sem. A teljes csapattal reális lett volna a döntőbe jutás és talán az arany is megszerezhető lett volna. A fiúk nálam ott teljesítettek ahol vártam, bár egy bronznak tudtam volna örülni.
  • kaloz174
    #59432
    Ha minden igaz, a legtöbb csapatnál lejárt a nyári szabadság. Kezdődnek a legkemėnyebb napok, ami a fizikai részét illeti egy kézis pályafutásának.
  • kaloz174
    #59431
    Nehéz igazán komolyan venni, afféle pótcselekvésnek tűnik, de mégis bosszantott, hogy szinte egyszer sem tudtunk kibújni a bőrünkből. Mint ahogy a női junior VB-n sem. Most következik viszont Pozsony...
  • primavis
    #59430
    Bele-bele néztem ebbe a kézilabda paródiába, amelyet strandkézilabdának hívnak. Fura dolog szó se róla, tisztára kell játszani egy társaz (4-en 3 ellen) s az a levegőben pörögve vagy kínaival kapura lő. aztán vagy bemegy vagy sem. A bírók meg még haotikusabbra vezetnek mint a tere kézilabdánál (hogy az egyenesen kapura lövésnél mikor egy vagy két pontos gólt adnak azt csak ők tudják, ahogy kiállitást is).. ,
    Ami a csapatainkat tekinti, hát lemásolták a terembeli társaik kiszámíthatatlanságát (egyébként 4-kek lettek mindketten 12-ből): nyertek amikor nem is vártad, kikaptak ugyszintén, akár nyerő helyzetből is. labilisek.
  • Isthy
    #59429
    Ebben az összetételben is - ugye többen távol maradtak a vb-től, lemondás és egyebek miatt - valóban többre lehettek volna képesek. A 4 közé jutás elvárható lett volna tőlük a horvátok, majd a románok ellen. Nem sikerült csapatot csinálni belőlük és megfelelő játékot kialakítani számukra.
  • kaloz174
    #59428
    Ez a gárda, összetételét tekintve, többre lett volna képes, állítom. Mentálisan, formaidőzítést tekintve nagyon rosszul sikerült a felkészítés. A keret forgatása sem jött össze.
    Nagyon bíztam ifj. Kiss Szilárdban, de talán vissza kellene térnie ffi vonalra...
  • ToCsEk
    #59427
    u20as nőink vitték tovább a szép magyar hagyományokat, hogyan szopjunk ki az utolsó 2 percben, komolyan mondom parádés...
  • kaloz174
    #59426
    Na és Ticsinek és férjének végre megszületett a kisfia.
  • Isthy
    #59425
    Meglátjuk bejut-e a felnőtt keretbe. Közben 1 héten belül "elkelt" mindkét szélsőnk